close
Üye Girişi
close
Onay Kodu
Kodu girmeniz için kalan süre
04:58
Hızlı Erişim
close white
İlgili Sonuçlar

  Yunanistan Vizesi İçin Son Durum

  Yunanistan vizesi için son durum ile ilgili olarak Covid-19 Döneminde askıya alınmış olan Yunanistan turistik vize başvuruları 20.05.2021 tarihi itibari ile Yunanistan Konsolosluğu tarafından kabul edilmeye başlamıştır. Pandemi süreci devam ederken Türk vatandaşlarından başvuru alarak pasaportlarını işleme alarak vize vermektedir.

  Alınan tedbirler doğrultusunda giriş yasakları devam etmektedir. Yunanistan vize açıldı mı ile ilgili çok fazla soru almaktayız.Yunanistan’a vize veriyor mu kısmında ise vize vermektedir fakat seyahat yasağı kaldırıldıktan sonra Yunanistan’a seyahat edebilmektedir. Meydana gelebilecek yoğunluğun önüne geçilebilmek adına vize başvuruları kabul edilmektedir. Yunanistan Konsolosluğu bu süreçte boş pasaportlara vize işlemi uygulamamaktadır.

  Daha önceden Schengen vize olup süresi sona ermiş Pasaportlar için Yunanistan Konsolosluğu başvuru almaktadır. Herhangi bir kısıtlama getirmemiştir. Örneğin; başvurunuz ticari bir başvuru olacaksa Yunanistan konsolosluğu karşı taraftan davetiye talep eder ve bu davetiye ilk olarak Yunanistan Konsolosluğuna mail atılarak teyit işlemi yapılmaktadır. Yunanistan Konsolosluğu teyit ettikten sonra başvurunuz işleme alınabilmektedir.

  Eğitim oturum ve diğer vize türleri için Yunanistan Konsolosluğu başvurular kabul edilmektedir. Covid-19 Döneminde Yunanistan’da oturumu olan vatandaşlar giriş hakkına sahiptirler. Diğer başvuru türleri için ise şuanda sınırlar kapalı olduğu için seyahat olasılığı maalesef bulunmamaktadır. Mevcutta bulunan vizeniz olsa bile Yunanistan sınırı kapalı olduğu için giriş yapamamaktasınız. Yunanistan’a vize var mı kısmında Pandemi sürecinde vize uygulamasına Türk vatandaşlarını tabi tutmaktadır.

  Yunanistan vize başvuruları sırasında Covid-19 aşı sertifikası veya antikor testi gibi ek bilgiler istememektedir. Yunanistan konsolosluğu alacağı başvurular için belirttiğimiz üzere testi zorunluluğu getirmemiştir. Henüz sınırları açılmadığından dolayı henüz istememektedir bu durum sınırlar açıldığında değişebilir. Güncelleştiğinde bilgilere sitemizden ulaşabilirsiniz.

  Yunanistan Konsolosluğu süreç konusunda bilgi paylaşımında bulunmaktadır. Meydana gelebilecek değişikler hakkında güncel olarak paylaşımlar yapılmaktadır. Güncel bilgilere ulaşmak ve bilgi almak için sitemizi takip edebilirsiniz. Covid-19 Döneminde meydana gelen değişikler hakkında güncellemeler Yunanistan Konsolosluğu tarafından yapılmaktadır. Yunanistan vizesi için son durum olarak Yunanistan devleti uygun gördüğü tarihlerde sınır açılma durumu meydana gelebilir.Yunanistan Vizesi bilgileri için takipte kalın.

  Bize Ulaşın!

   × WhatsApp'tan Bize Yazın!