close
Üye Girişi
close
Onay Kodu
Kodu girmeniz için kalan süre
04:58
Hızlı Erişim
close white
İlgili Sonuçlar
  Hemen Vize Başvurusu Yap

  Yunanistan Vize Ücreti

  Yunanistan Vize Ücreti

  Yunanistan vizesi başvurusu sırasında talep edilen vize ücreti Yunanistan Konsolosluğu tarafından belirlenmektedir. Yunanistan Turistik Vizesi ve Yunanistan Ticari Vizesi başvuru harcı güncel ücretleri 80 Euro olarak belirlenmiştir. Vize başvuru ücretlerinin tümü konsolosluk tarafından Euro cinsinden kabul edilmektedir.

  Yunanistan vize ücretleri vize türlerine göre değişiklik göstermektedir. Ödenmesi gereken vize ücretleri için en uygun yanıta ulaşabilmek adına öncelikle seyahat amacının ve başvuru yapılacak vize türünün ve seyahat süresinin belirlenmesi gerekmektedir.

  Vize ücreti içerisinde konsolosluk vize harcı ve vize başvuru merkezi danışmanlığına tekabül eden hizmet bedeli yer almaktadır. 31 Aralık 2021 tarihi itibariyle vize ücretleri başvuru esnasında yalnızca nakit ve Euro para birimi olarak tahsis edilmektedir.

  Yunanistan vize başvuru ücretleri Yunanistan Konsolosluğu tarafından belirli aralıklarla dönemsel olarak güncellenmektedir. Başvuru öncesinde son belirlenen vize ücret detayına ulaşmış olmak başvuru aşamasında herhangi bir sorun yaşamamak adına önem arz etmektedir.

  Vize ücreti ve vize başvuru merkezine ait hizmet bedeli her bir başvuru için geçerlilik göstermektedir. Yunanistan vize başvuru aşamasında 20 Euro olarak belirlenen akredite vize merkezi hizmet bedeli vize ücretinin talep edilmediği durumlarda da ödenmektedir.

  Vize Türlerine Göre Vize Ücretleri 2023

  Yunanistan D Vizesi Türleri kapsamında yer alan vize türleri ve Yunanistan Schengen vizesine ait konsolosluk tarafından belirlenmiş ücretlerin farklılık göstermesi nedeniyle vize başvurusu öncesinde Yunanistan Konsolosluğu ya da yetkili vize merkezleri aracılığı ile ücretlerin konfirme edilmesi gerekmektedir.

  Yunanistan Kapı Vizesi dahilinde ödenmesi gereken vize ücretleri başvuru gerçekleştirilen akredite seyahat acentalarına bağlı olarak farklılık gösterebilmektedir. Yunanistan Aile/Arkadaş Ziyareti Vizesi turistik vize kapsamında yer alması nedeniyle güncel Turistik Vize ücreti geçerlilik göstermektedir.

  Yunanistan Vize Ücreti Önemli Hususlar

  • Yunanistan vize talebinin herhangi bir nedenden dolayı Yunanistan Konsolosluğu tarafından reddedilmesi halinde ödenmiş olan vize ücreti vize başvurusunun işleme konulması için harcanmış olan idari masrafları yansıtması nedeniyle iade edilmemektedir.
  • Yunanistan vize ücret dekontu başvuru aşamasında talep edilen diğer gerekli evraklar ile birlikte başvuru değerlendirmesi için konsolosluğa sunulmaktadır.
  • 200 ve 500 Euro banknotları ve demir Eurolar vize ücreti ödeme aşamasında kabul edilmemektedir.
  • 12 yaş altı çocuklardan başvuru aşamasında konsolosluk vize harcı talep edilmemektedir.
  İlginizi Çekebilir  Yunanistan Seyahat Sağlık Sigortası

  Vize Ücreti Muafiyetleri

  • Eğitim ve öğretim amacı doğrultusunda seyahat eden öğrenciler, yüksek lisans öğrencileri ve öğrencilere seyahat sırasında eşlik eden öğretmenler,
  • Avrupa Birliği ya da İsviçre vatandaşı ile evli olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ve 21 yaşını doldurmamış olan çocukları,
  • Diplomatik (Siyah) ve Hizmet (Gri) pasaportu hamili olan vatandaşlar,
  • Bilimsel araştırmalar amacı doğrultusunda Yunanistan sınırları içerisine seyahat edecek olan araştırmacılar,
  • Yunanistan ülke sınırları içerisinde kâr amacı gütmeyen kuruluşlar tarafından düzenlenmiş olan seminer, konferans, spor, kültür ve eğitim etkinliklerine katılan 25 yaş ve altındaki kuruluş temsilcileri vize ücretlerinden muaf olabilmektedir.