close
Üye Girişi
close
Onay Kodu
Kodu girmeniz için kalan süre
04:58
Hızlı Erişim
close white
İlgili Sonuçlar

  Yunanistan Otobüs Seferleri

  Yunanistan Otobüs Seferleri

  Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinden Yunanistan seyahati gerçekleştirecek vatandaşların ilk olarak Yunanistan vizesi sahibi olması gerekmektedir. Umuma Mahsus (Bordo) Pasaport sahiplerinden Yunanistan Schengen vizesi talep edilirken Hususi (Yeşil)Diplomatik (Siyah) ve Hizmet (Gri) Pasaport sahipleri seyahatlerinden vize prosedüründen muaf tutulmaktadır. Tüm pasaport türlerinin geçerlilik tarihi seyahat bitiş tarihinden sonra en az 6 ay daha geçerli olmak zorundadır.

  Yunanistan vize başvuru işlemleri konsolosluk tarafından yetkilendirilmiş akredite vize başvuru merkezleri ve seyahat acentaları aracılığı ile yapılabilmektedir. Yunanistan Kapı Vizesi sahibi olarak otobüs seyahat ile Yunanistan anakarasına giriş yapılamamaktadır. Yunanistan Schengen vize işlemleri seyahat öncesinde gerçekleştirilmektedir. Yunanistan kapı vizesi sahibi olarak yalnızca kapı vizesi uygulaması dahilinde olan 6 ada (Rodos, Kos, Meis, Midilli, Samos, Sakız) ziyaret edilebilmektedir.

  Türkiye’den Yunanistan’a karayolunu kullanarak seyahat edilebilmektedir. İstanbul’dan Selanik şehrine karayolu üzerinden yaklaşık 10 saat süren yolculuğun sonunda ulaşılabilmektedir. İstanbul’dan gerçekleştirilen otobüs seyahatleri TekirdağKeşan ve İpsala güzergahları üzerinden gerçekleştirilmektedir. Belirtilen seyahat noktaları üzerinden Yunanistan’a giriş İpsala sınır kapısının ardından gelen Dedeağaç liman kentinden gerçekleştirilmektedir. Dedeağaç şehri İstanbul’dan 340 kilometre, İpsala sınır kapısından ise 45 kilometre uzaklıkta yer almaktadır. Otobüs seyahati Dedeağaç şehrinin ardından Gümülcineİskeçe güzergahı üzerinden devam ederek Selanik şehrine varmaktadır.

  Yunanistan’a Otobüs Seferi Düzenleyen Seyahat Firmaları

  • Metro Turizm
  • Alpar Turizm
  • Kamil Koç Turizm
  • Ulusoy Turizm
  • Derya Tur

  Yunanistan Otobüs Seferlerine İlişkin Önemli Hususlar

  • Yunanistan Otobüs Seferleri sırasında Yunanistan vize etiketli pasaportun taşınması gerekmektedir. Vize işlemlerinin gerçekleştirildiği vize merkezi tavsiyelerine göre pasaport dışında ek evraklar taşınması söz konusu olabilmektedir.
  • Otobüs seyahatinde yurtdışına çıkış harcının ödenmesi zorunluluğu bulunmaktadır.
  • 18 yaşını doldurmamış Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ebeveynleri ile birlikte Yunanistan’a seyahat ediyor olsalar bile aile onayını gösteren muvafakatnameyi yanlarında taşımaları gerekmektedir.
  • Yılbaşı, bayram, sömestre tatili dönemlerinde Yunanistan otobüs seferlerine ek yapılabilmektedir. Detaylı bilgi seyahat firmasından alınabilmektedir.

  Yunanistan’a Özel Araç ile Seyahat

  Yunanistan Otobüs Sefeleri dışında seyahatini özel araç ile gerçekleştirecek vatandaşların vize başvuru aşamasında talep edilen evraklara ek olarak aşağıda yer alan evrakları ibraz etmeleri gerekmektedir.

  • Beynelmilel Ehliyet

  Yunanistan’a özel araç ile seyahat edecek Türkiye Cumhuriyeti vatandaşının beynelmilel ehliyete sahip olması gerekmektedir. Seyahat sırasında aracı kullanacak diğer kişilerin de Schengen vizesi ile birlikte beynelmilel ehliyet sahibi olmaları gerekmektedir. Türkiye Cumhuriyeti yeni yönetmeliğine göre uluslararası geçerliliğe uygun olarak hazırlanan ehliyete sahip olan vatandaşlar var olan ehliyetleri ile seyahat edebilmektedir.

  • Araç Ruhsatı

  Yunanistan vize başvurusu ve seyahat sırasında kullanılacak araca ait ruhsatın güncel ve aracı kullanacak kişinin üzerine olması zorunluluğu bulunmaktadır. Şirket aracı ile seyahat edilecek olması halinde şirketin aracı kullanacak kişiye vekalet vermesi gerekmektedir.

  • Yeşil Sigorta

  Yunanistan seyahati öncesinde yaptırılması gereken yeşil sigortanın beynelmilel ehliyet ve araç ruhsatı ile ülke gümrüğüne gösterilmesi gerekmektedir. Yeşil sigorta harçları 15 gün ila 1 yıl arasında değişmekte olup ödenecek harç miktarı seyahat süresi ile doğru orantılı olacak şekilde ödenmelidir.

  Bize Ulaşın!

   × WhatsApp'tan Bize Yazın!