close
Üye Girişi
close
Onay Kodu
Kodu girmeniz için kalan süre
04:58
Hızlı Erişim
close white
İlgili Sonuçlar

  Yeni Zelanda Vizesi

  Yeni Zelanda Vizesi

  Yeni Zelanda’ya seyahatte bulunacak Türkiye Cumhuriyeti pasaport sahibi tüm vatandaşlar, Yeni Zelanda’ya yapacakları seyahatleri öncesinde Yeni Zelanda vizesi almak zorundadırlar.

  Türkiye Cumhuriyeti Yeni Zelanda dış temsilcisi Yeni Zelanda Ankara Büyükelçiliği, vize başvurularını kabul eden yetkili mercidir. Yeni Zelanda Konsolosluğu/elçiliği Ankara, Azerbaycan, Gürcistan vatandaşları ve uzun süreli T.C. ikamet izni (oturum izni) sahibi yabancıların da Yeni Zelanda seyahatleri için vize başvurularını kabul etmektedir.

  Yeni Zelanda Ankara Büyükelçiliği vize müracaatlarını bölge ayrımı yapmaksızın değerlendirmeye alırken, Yeni Zelanda vizesi için şahsen başvuru zorunluluğu bulunmamaktadır. Yeni Zelanda vize işlemleri için yetkili seyahat acenteleri sadece başvuruları Yeni Zelanda Konsolosluğuna teslim etmekle yükümlüdürler

  Yeni Zelanda vizesi verilme kararı ve vize süresi tamamen Yeni Zelanda Ankara Büyükelçiliğinin taktirindedir. İstanbul’da görevli olan Yeni Zelanda Fahri Konsolosluğunun yetki alanı sınırlıdır, Yeni Zelanda vizesi için başvuru almaya ve vermeye yetkili değildir.

  Yeni Zelanda Konsolosluğu, Yeni Zelanda’ya seyahat sebebi ister turistik, ticari, aile ziyareti ya da öğrenim amaçlı olsun; tüm başvurulara tek tip vize uygulaması bulunmaktadır. Yeni Zelanda’ya seyahat süresi 3 aydan kısa süreli (90 günden az) tüm seyahatler için başvuruları ziyaretçi statüsünde vizeye tabi tutmaktadır. Yeni Zelanda Konsolosluğu vize müracaatlarını aynı statüde değerlendirmeye almış olsa da; her ziyaretin içindeki özelliklere haiz gerekli evrakların, başvuru dosyası içinde tüm gereklilikleri ile sunulmasını talep etmektedir.

  Yeni Zelanda’ya ziyaret süresinin 90 günden uzun olması durumunda; Londra’da bulunan Yeni Zelanda göçmenlik servisi (NZIS) ofisine çalışma ya da oturma vizesi için müracaatların yapılması gerekecektir.

  Yeni Zelanda Konsolosluğu vize işlem prosedürü

  Yeni Zelanda Konsolosluğu ziyaretçi vize müracaatı için NZIS yeni Zelanda vize başvuru formunun eksiksiz ve doğru bilgilerle doldurulmuş olmasını talep eder. Formun kişisel bilgiler, seyahat bilgileri ve vize bilgileri bölümlerinin tam ve net olarak yanıtlanması halinde Yeni Zelanda Konsolosluğu yetkilileri başvuru sahibi ve Yeni Zelanda’ya seyahat planı hakkında kapsamlı bilgiye ulaşmış olacaktır.

  Önemli not: Yeni Zelanda’ya seyahat sebebi vatandaşı ya da oturma izni bulunan bir yakını ziyaret ise; onun tarafından sponsor edilmeniz halinde ”sponsorship form” NZIS 1025 formunu Yeni Zelanda’daki sponsor yakının doldurması gereklidir.

  Yeni Zelanda Konsolosluğu vize müracaatında seyahat amacının tüm başvuru gerekliliklerini başvuru dosyası içinde sunulmasını talep etmektedir. Ziyaretçi vizesi başvurusunun Yeni Zelanda Konsolosluğu tarafından kabul edilmesi için Yeni Zelanda seyahat planını tüm detayları ile anlatan bir vize talep dilekçesi ve konaklanacak adres ile ilgili detay bilginin sunulması çok önemlidir.

  Yeni Zelanda Konsolosluğu vize randevu sistemi ile çalışmamaktadır. Yeni Zelanda vizesi başvurularını hafta içi Pazartesi-Cuma 09:00-12:00 arasında kabul etmektedir. Yeni Zelanda Konsolosluğu vize işlem başvurularını, sunulan başvuru dosyasındaki evrakları yeterli görmesi halinde, 3-5 iş günü içinde sonuçlandırmaktadır.

  Yeni Zelanda Konsolosluğu ve Türkiye devleti resmi tatil ve bayramlarında kapalı olduğu günlerin dikkate alınarak, seyahatin aksamaması için Yeni Zelanda Konsolosluğuna yapılacak vize müracaatlarının 1 ay öncesinden planlanması gerekmektedir.

  Yeni Zelanda Ankara Büyükelçiliği resmi tatil 4ünleri 2024

  1- 2 Ocak Noel ve Yılbaşı Tatili
  7 Nisan Kutsal Cuma
  9 Nisan Paskalya
  10-12 Nisan Ramazan Bayramı
  1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü
  19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik Ve Spor Bayramı
  17-19 Haziran Kurban Bayramı
  15 Temmuz Demokrasi Günü
  30 Ağustos Zafer Bayramı
  29 Ekim Cumhuriyet Bayramı
  25 Aralık Noel
  31 Aralık Yeni Yıl

  Yeni Zelanda Konsolosluğu, Yeni Zelanda vizesi

  Yeni Zelanda ülkesine giriş yapmak ve ziyaret amaçlı kalmak isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, Azerbaycan ve Gürcistan vatandaşları ya da uzun süreli T.C. ikamet izni sahiplerinin, Yeni Zelanda dış temsilciliği Yeni Zelanda Büyükelçiliğine vize başvurusunda bulunmaları gerekmektedir. Yeni Zelanda Konsolosluğu/Büyükelçiliği, Yeni Zelanda vizesi için başvuruları Ziyaretçi ve öğrenci vizesi olarak kabul etmeye yetkilidir.

  Yeni Zelanda Konsolosluğu/Büyükelçiliği, Yeni Zelanda’ya ziyaret amacına bakılmaksızın, 3 aydan kısa süreli (90 gün süreli) tüm seyahatler için vize başvurularını Ziyaretçi olarak kabul etmektedir. Ancak Yeni Zelanda Konsolosluğu vize müracaatında seyahat amacının tüm başvuru gerekliliklerini başvuru dosyası içinde sunulmasını talep etmektedir. Yeni Zelanda Konsolosluğu/Büyükelçiliği bölge ayrımı yapmadan başvuruları kabul etmektedir. Ankara Yeni Zelanda Büyükelçiliği, Yeni Zelanda vizesi için yapılacak direkt başvuruları yetkili seyahat acenteleri kanalıyla kabul etmektedir.

  Yeni Zelanda Büyükelçiliği Ankara (Konsolosluk bölümü) Adres:

  Kızkulesi Sok. No:11 Gaziosmanpaşa, Ankara adresine vize müracaatları yapılmalıdır.

  Yeni Zelanda ziyaretçi vizesi ve Yeni Zelanda öğrenci vizesi başvurularının Ankara’da bulunan Yeni Zelanda Büyükelçiliğine yapılması gerekmektedir. 90 günden uzun süreli Yeni Zelanda seyahatleri için Londra’daki Yeni Zelanda göçmenlik servisi (NZIS) ofisine çalışma ve oturma vizesi için müracaatta bulunmaları gereklidir.

  Yeni Zelanda Göçmenlik servisi Londra

  Adres: Mezzanine floor, New Zealand house, 80 Haymarket, London SW1Y 4TE United Kingdom

  Yeni Zelanda vizesi başvurusu

  Yeni Zelanda Konsolosluğu vize müracaatı için NZIS Yeni Zelanda Vize Başvuru Formunun eksiksiz ve net bir şekilde yanıtlanmış ve imzalanmış olmasını talep etmektedir. Formun kişisel bilgiler ve seyahat ile ilgili bilgiler bölümlerinin seyahat amacını ortaya koyan, açıklayıcı bilgilerle doldurulmuş olması önemlidir. Ancak başvuru formu sayesinde Yeni Zelanda Konsolosluğu yetkilileri vize başvuru sahibi hakkında kapsamlı ve sağlıklı bilgiye ulaşmaktadırlar.

  Not: Yeni Zelanda’ya seyahat sebebi Yeni Zelanda vatandaşı ya da oturma izni bulunan bir yakını ziyaret ise; onun tarafından sponsor edilmeniz halinde Sponsorship Form NZIS 1025 formunu Yeni Zelanda’daki sponsor yakının doldurması gereklidir.

  Yeni Zelanda Konsolosluğu vize müracaatında seyahat amacının tüm başvuru gerekliliklerinin başvuru dosyası içinde sunulmasını talep etmektedir. Ziyaretçi vizesi başvurusunun Yeni Zelanda Konsolosluğu tarafından kabul edilmesi için Yeni Zelanda seyahat planını, tüm detayları ile anlatan bir vize talep dilekçesi ve konaklanacak adres ile ilgili detaylar çok önemli olacaktır. İkinci en önemli mesele; başvuru dosyası içinde yer alması gereken maddi durumu destekleyen belgeler ile Türkiye’ye geri dönmeyi garanti eden mesleki, eğitim ve ailevi durumu gösteren belgelerin sunulması mecburidir.

  Yeni Zelanda Konsolosluğu vize randevu sistemi ile çalışmamaktadır. Yeni Zelanda vizesi başvuruları hafta içi Pazartesi-Cuma 09:00-12:00 arasında kabul etmeye yetkilidir.

  Yeni Zelanda vizesi başvurularında Hermes Vizeden danışmanlık alabilirsiniz.

  Bize Ulaşın!

   × WhatsApp'tan Bize Yazın!