close
Üye Girişi
close
Onay Kodu
Kodu girmeniz için kalan süre
04:58
Hızlı Erişim
close white
İlgili Sonuçlar
  Hemen Vize Başvurusu Yap

  Yeni Zelanda Turistik Vize

  Yeni Zelanda Turistik Vize

  Yeni Zelanda Konsolosluğu Turistik vize başvuruları için gerekli evrakların sahip olması gereken özellikler:

  Pasaport

  Yeni Zelanda Konsolosluğu/Büyükelçiliği Turistik vize işlem başvurusu yapılan pasaportun geçerlilik süresinin, Yeni Zelanda seyahat bitiş tarihinden sonra en az 6 ay olmasına dikkat etmektedir. Pasaportun 10 yıldan eski olması halinde ise vize müracaatını geri çevirmektedir.

  Vize müracaatı yapılan pasaportta, Yeni Zelanda Konsolosluğunun Turtistik vizeyi basabilmesi için en az 2 boş sayfasının olduğundan emin olunmalıdır. Hasarlı pasaportlarla yapılan Yeni Zelanda Turistikbaşvurular, Yeni Zelanda Konsolosluk yetkilileri tarafından kabul edilmeme riski taşıyacaktır.

  Biometrik Fotoğraf

  Yeni Zelanda Turistik Vize işlemleri için başvuru dosyasına eklenen fotoğrafın pasaport ölçülerinde olması zorunludur. Başvuru sahibinin güncel halini yansıtan, 6 aydan eski olmayan, 2 adet fotoğraf yeterlidir. Fotoğrafların arkasına isim ve soyadın eksiksiz olarak yazılması mecburidir.

  Finansal Durumu Gösteren Evraklar

  Yeni Zelanda Konsolosluğu’na Turistik vize müracaatında bulunacak kişilerin, seyahat masraflarınıkarşılayacak bir meblağı kişisel banka hesaplarında bulunduğunu belgelemeleri gerekmektedir:

  Yeni Zelanda’da kalınan her ay için en az 1500 Yeni Zelanda Doları tutarında bir bakiye hesapta bulunmalıdır. Banka Hesap Cüzdanı’nın; son 6 aylık hesap hareketi gösterilmeli. Kredi Kartı limitlerini ve mevcut banka hesap birikimini gösteren, bankadan alınmış bir Mektup, belgelere eklenmelidir. Eğer varsa, Türkiye’de veya Avrupa’daki gayrimenkul belgeleri de (tapu ve ruhsat fotokopileri) sunulmalıdır.

  Yeni Zelanda Vizesi Talep Dilekçesi

  Yeni Zelanda Konsolosluğu, Yeni Zelanda Turistik vize başvurusu sahiplerinin, Yeni Zelanda’ya seyahat amaçlarını ve planlarını en detaylı şekilde, İngilizce yazılmış bir Dilekçe ile anlatmaları çok önemlidir.

  Şirkette/Kurumda Çalıştığını Doğrulayan Belgeler

  Kişi Çalışan ise;

  1. Maaş bordrosu, son 3 aylık olmalı.
  2. İşveren/devlet kurum yetkilisi tarafından şirketin/kurumun antetli kağıdına, görevi, ne kadar süredir çalıştığı, onaylanmış izin süresi ve seyahat sonrasında tekrar aynı görevde işe devam edeceğine dair bir taahhüt içeren resmi bir yazı olmalıdır. Yetkili kişi tarafından ıslak imzalı ve kaşeli olmalı.
  3. SSK İşe Giriş Bildirgesi.

  Kişi İşveren veya İş Ortağı ise;

  1. Şirketin Ticari ve Sanayi Odasından Kayıt Belgesi
  2. Şirketin Vergi Levhası
  3. Şirketin resmi İmza Sirküleri
  4. Şirketin Ticaret Sicil Gazetesi

  Kişi Emekli ise; Emeklilik Cüzdanı ve güncel tarihli Banka Maaş Hesap özeti

  Kişi Öğrenci ise; Güncel tarihli ve orijinal Öğrenci Belgesi- imzalı ve kaşeli. Yeni Zelanda’daki bir okula eğitim amaçlı kabul edildiyse; Kurum Kabul Belgesi. Yeni Zelanda’da öğrencinin kaldığı her ay için en az 1500 Yeni Zelanda Doları tutarında bir bakiye hesapta bulunmalı. Bu hesaba ait Banka Hesap Döküm fotokopisi. Seyahate sponsor olan 1. dereceden akrabanın seyahatin masraflarını karşıladığına dair belge/maaş bordrosu sunulmalıdır.

  Ayrıca ebeveynlere ait finansal ve mesleki durumlarını ibraz eden belgeler sunulmalı. Anne ve babadan noter onaylı muvafakatname (Orijinal olmalıdır). Yeni Zelanda Konsolosluğu’na hitaben, öğrencinin velisi tarafından, seyahatin sponsoru olduğuna ve akrabalık derecesini anlatan, seyahatin detaylarını içeren, İngilizce bir dilekçe yazılmalı.

  İlginizi Çekebilir  Yeni Zelanda Vizesi

  Kişi 18 yaşından küçük ise; ebeveynlerinin pasaport fotokopileri ve ebeveynden alınmış İzin Belgesi (Sakıncasızlık Belgesi- No Objection Certificate)

  Kişi T.C. İkamet İzni sahibi Göçmen ise; T.C. Oturma İzni Belgesi’nin fotokopisi gereklidir.

  Ulaşım ve Konaklamaya İlişkin Belgeler

  Yeni Zelanda’da otel konaklamasına ait rezervasyon teyidi ve/veya seyahat planını gösterir belgeler: otel rezervasyonu ya da yanında kalınacak arkadaş/akrabanın adres bilgileri

  – Gidiş-dönüş uçak bilet rezervasyonu veya ulaşım aracına ilişkin kanıtlayıcı belgeler: Yeni Zelanda Konsolosluğu Turistik vize verilme kararını verdikten sonra biletin aslını görmek isteyebilmektedir. Ancak önceden biletin alınmaması tavsiye edilmektedir.

  Yeni Zelanda Turistik Vizesi Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

  1- Yeni Zelanda turistik vize başvurularında Yeni Zelanda Konsolosluğundan randevu almak zorunlu mudur?

  Yeni Zelanda vizesi almak isteyenlerin randevu almasına gerek yoktur. Tüm işlemler Yeni Zelanda konsolosluğu sitesi üzerinden gerçekleştirilmektedir. Yeni Zelanda Vizesi Başvuru formunu doldurup gerekli evraklar sisteme yüklenmesi gerekmektedir. Başvuru sonrası Ankara Yeni Zelanda Büyükelçiliğine pasaportu taratıp geri alabilirsiniz. Yeni Zelanda başvuruları yurt dışındaki konsolosluklarında değerlendirildiklerinden dolayı sonucun çıkması uzun sürmektedir.

  2- Yeni Zelanda vize başvurumu randevuya şahsen gelmeme gerek kalmadan yapabilir miyim?

  Yeni Zelanda vizesi için parmak izi verilmesine gerek olmasa da Ankara Yeni Zelanda Büyükelçiliğine pasaportun taratılması için gitmek gerekiyor ya da kargo ile gönderilebilir.

  3- Yeni Zelanda turistik vize işlemlerinde parmak izi ibrazı zorunlu mu?

  Yeni Zelanda vizesinde parmak izi almadıklarından dolayı şahsen başvurmanız gerekmemektedir.

  4- Yeni Zelanda turistik vizesi kaç günde çıkar?

  Yeni Zelanda vizesi en iyi ihtimalle 1ay içinde sonuçlanır genelde 1,5 – 2 ay sürebilmektedir. Yeni Zelanda vizesi yurt dışındaki Konsolosluklarda karar verildiği için uzun sürmektedir.

  5- Yeni Zelanda vizesi başvurumu İzmir’den, Mersin’den veya Ankara’dan gerçekleştirebilir miyim? İkamet edilen yerle başvuru yapacağım yer değişiklik gösterir mi?

  Yeni Zelanda vizesinde bölge ayırımı olmadan başvuru yapabilirsiniz.

  6- VIP Başvuru ile Yeni Zelanda vize işlemlerini hızlandırabilir miyim?

  Yeni Zelanda Vizesi alırken herhangi bir hızlandırma seçeneği bulunmamaktadır.

  7- Yeni Zelanda turistik vize başvurumu seyahatten ne kadar süre önce yapmalıyım?

  Yeni Zelanda vize başvurularınızı yolculuğunuza en az 2-3 ay kala yapmanızda fayda vardır.

  8- Yeni Zelanda turistik vizesi için pasaport süresi ne olmalıdır?

  Yeni Zelanda vize başvurusu öncesinde başvuru sahiplerinin seyahat belgelerinin temdit tarihinin Yeni Zelanda seyahatinden sonra da en az 6 ay daha geçerliliği olup olmadığını mutlaka kontrol etmelidir.

  9- Yeni Zelanda turistik vize başvurularında uçak veya otel rezervasyonu satın alınması zorunlu mudur? Rezervasyon düştüğü zaman Konsolosluk ret verebilir mi?

  Yeni Zelanda vizesi talebinizin olumlu sonuçlanabilmesi için otel ve Uçak rezervasyonlarını sunmanız zorunludur. Yeni Zelanda Konsolosluğu’na gerçek olmayan Uçak ve Otel rezervasyonları ile başvuru yaparsanız vize başvurunuz reddedilebilmektedir. Turistik vize ile gitmek isteyenlere tavsiyemiz mutlaka bir tur programlarının olmasıdır. Tur programı ile gitmiyorsanız sanki bir tur programı ile gidiyormuş gibi hangi saatte nerede kalacağınız ara uçuş biletleriniz ya da orada gittiğinizde araç kiralayacaksanız belgelerini sunmanız başvurunuzun olumlu olmasını sağlayacaktır.

  İlginizi Çekebilir  Yeni Zelanda Vize Başvuru Formu

  10- Yeni Zelanda vizesi işlemlerinde isim ve soyadı değişikliğinde eski isim ve soyadımın bulunduğu pasaportu kullanabilir miyim?

  Yeni Zelanda vize başvurunuzdan kısa süre önce soy isminizde değişiklik oldu ise pasaporttaki soy isim ile nüfus cüzdanında ki soy isminizin aynı olması gerekir. Aynı zamanda evlilik cüzdanınızı ya da boşanma ilamınızı seyahat sırasında yanınızda olması gerekir.

  11- Yeni Zelanda turistik vize ücreti nedir? Kimlerden vize ücreti alınmaz?

  Türk vatandaşları Yeni Zelanda turistik vize harcı ödemeden vize başvurularını yapabilirler.

  12- Yeni Zelanda vize başvurumu daha kolay ve hızlı nasıl yapabilirim?

  Yeni Zelanda vize başvurunuzda online formu eksiksiz doldurabilmek için konu ile ilgili profesyonel yardım almanızı tavsiye ederiz. Sunmanız gereken belgeleri konsolosluğun özel sayfasından yüklemeniz gerekmektedir. Eksik doldurulmuş formlar Yeni Zelanda konsolosluğu tarafından kabul edilmemektedir. Yanlış form doldurulmuş ise ya da Konsolosluğun istediği evrak eksik yüklenmiş ise Yeni Zelanda Konsolosluğu red verme ihtimali yüksektir.

  13- Yeni Zelanda Konsolosluğu hangi durumlarda vize mülakatına çağırır?

  Yeni Zelanda konsolosluğu mülakata çağırmaz, sunduğunuz evrağa ve formdaki bilgilere göre karar vermektedir.

  14- Yeni Zelanda vizesinin sonuçlanıp sonuçlanmadığını nasıl kontrol edebilirim?

  Yeni Zelanda Konsolosluğunun sitesinden size başvuru sırasında verilen başvuru numaranızla sorgulayabilirsiniz.

  15- Yeni Zelanda vizesini çok girişli ve uzun süreli almak için ne yapmalıyım?

  Yeni Zelanda genelde 3 aylık çok girişli her varışta 1 aya kadar kalma süresi vermektedir.

  16- Yeni Zelanda Konsolosluğu vize departmanından vize alındıktan sonra dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

  Yeni Zelanda Konsolosluğunun verdiği giriş çıkış tarihlerini kontrol etmelisiniz. Sizin kalış sürenize uygun olup olmadığına ve elektronik vizenizde yazılı olan pasaport numaranız ve isminizin doğru olup olmadığını kontrol ediniz.

  17- Yeni Zelanda sınırından ülkeye giriş yaparken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

  Yeni Zelanda Konsolosluğunun vermiş olduğu elektronik vizenin yanınızda olup olmadığını kontrol edin. Yeni Zelanda gümrük memuru Pasaportunuzla birlikte elektronik vizenizi de kontrol edecektir.

  18- Yeni Zelanda Konsolosluğundan vize reddi aldım. İtiraz hakkım var mıdır? Tekrar ne zaman başvuru yapabilirim?

  Yeni Zelanda Konsolosluğundan red aldı iseniz red sebeplerini ortadan kaldırıp yeniden başvuru yapabilirsiniz.

  19- Vize reddi alırsam ödediğim ücretin geri iadesi olur mu?

  Yaptığınız başvuru rededilirse Yeni Zelanda Konsolosluğu işlemlerinizin gerçekleşmesi için ödediğiniz ücreti geri ödeme yapmamaktadır.

  20- 18 yaş altı çocuğumuzla seyahat edeceğiz. Hem anne hem de babanın muvafakat name çıkarması gerekiyor mu?

  Anne ya da Baba dan herhangi biriyle yolculuk ediyorsa gelmeyen ebeveyn noterden muvafakat name vermek zorundadır.

  İlginizi Çekebilir  Yeni Zelanda Ziyaret Vizesi

  21- İşimden yeni ayrıldım, şirket evraklarım başvuruda geçerli olur mu?

  Çalışmayan kişilerin mutlaka eşi ya da babası sponsor olmak zorundadır. Eğer sponsor olmadan başvuru yaparsa sonucu olumsuz olacaktır.

  22- Yeni işe girdim iş evraklarımda eksiklik var, başvurum kabul olur mu?

  Yeni Zelanda konsolosluğu özellikle sunacağınız şirket evraklarının eksiksiz olmasını istemektedir. Özellikle evrakların güncel olmasına dikkat edin Faaliyet belgesi ve diğer tüm evraklar İngilizce’ye çevrilmesi gerekmektedir. Faaliyet belgesini Ticaret odasından İngilizce olarak talep ederseniz alabilirsiniz. Maaş bordrosunun son 3 aya ait olması ve mutlaka şirketin yetkilisi tarafından kaşe imza olması gerekmektedir.

  23- Boşanma sebebiyle soyadım değişti ama evliyken aldığım pasaportu kullanmaya devam edebilir miyim?

  Seyahatiniz yakın tarihte ise ve nüfus cüzdanınızda değişmedi ise kullanabilirsiniz boşanma ilamınızın da İngilizce tercümesi ile başvuru yapabilirsiniz. Daha sonra vize alırken ve gümrükten geçerken sorun yaşamamak adına en kısa zamanda pasaportunuzu değiştirmelisiniz.

  24- Pasaportumu üçüncü şahıslar alabilir mi?

  Yeni Zelanda başvurusu Konsolosluğun sitesinden online olarak yapılır tüm evraklar da konsolosluk sitesine yüklenir. Başvurunuz gerçekleştikten sonra Ankara Yeni Zelanda Büyükelçiliğine pasaportunuzu götürüp tanımlatmanız gerekir. Vekalet verdiğiniz taktirde Büyükelçiliğe pasaportu sizin adınıza 3.şahıslar götürebilir .

  24- Geçerli Yeni Zelanda vizemin olduğu pasaportumu kaybettim, vizemin geçerliliği devam eder mi?

  Yeni Zelanda vizesi olan Pasaportunuz kayboldu ise yeni pasaport ve yeni vize almanız gerekir.

  25- Yeni Zelanda vizesi işlemlerinde yaş sınırlaması var mıdır?

  Yeni Zelanda vize işlemlerinde yaş sınırlaması bulunmamaktadır. Eğer yolculuk yapacak kişi çok yaşlı ise yolculuk yapabilir diye doktor raporu talep edebilir.

  26- Yeni Zelanda vizesi kapıda alınabilir mi?

  Yeni Zelanda vizesi kapıda alınamaz.

  27- Yeni Zelanda vizesinin sonuçlanıp sonuçlanmadığını nasıl kontrol edebilirim?

  Yeni Zelanda vizesi başvuru numaranızla girip konsolosluğun sitesinden kontrol edebilirsiniz. Zaten Yeni Zelanda konsolosluğu vizeniz çıkar çıkmaz size mail atarak vizenizi size ulaştıracaktır.

  28- Bu web sitesinde aşağıdaki imzaya baktığımızda Hermesvize.com’a ait görünüyor. Yeni Zelanda Konsolosluğu’nun resmi web sitesi ile ilgisi var mıdır?

  Hermesvize, Google optimizasyonu yöntemlerini kullanarak farklı alan adları edinmekteve bu alanlarda yayınladığı bilgiler ile turizm, seyahat, danışma vb. şirketlere reklam alanı sağlayarakstratejik partnerlik yapmaktadır. yenizelandakonsoloslugu.com web sitesinin, Yeni ZelandaKonsolosluğu ya da Büyükelçiliği ile hiçbir alakası olmadığı gibi içindeki bilgilerin de resmi bir dayanağı yoktur.

  İçeriklerde vize uzmanlarının tecrübelerinden yola çıkılarak site ziyaretçilerinin yararına olacak şekilde doğru yönlendirme yapmak amacı güdülmektedir. Doğru olmayan bilgileri bildirmek veya bilgi güncellemesi yapmak için  lütfen info@hermesvize.com adresineyazınız. Sitede yer alan içerikler bilgilendirme amaçlıdır ve bazı durumlarda ilgili konsoloslukla bizzat iletişime geçilerek teyit edilmeleri gerekmektedir.