close
Üye Girişi
close
Onay Kodu
Kodu girmeniz için kalan süre
04:58
Hızlı Erişim
close white
İlgili Sonuçlar
  Hemen Vize Başvurusu Yap

  Yeni Zelanda Ticari Vize

  Yeni Zelanda Ticari Vize

  Yeni Zelanda Konsolosluğu, Yeni Zelanda Ticari vize başvuruları için gerekli evrakların sahip olması gereken özellikler:

  Pasaport

  Yeni Zelanda Konsolosluğu/Büyükelçiliği Yeni Zelanda Ticari vize işlem başvurusu yapılan pasaportun geçerlilik süresinin, Yeni Zelanda seyahat bitiş tarihinden sonra en az 6 ay olmasına dikkat etmektedir. Pasaportun 10 yıldan eski olması halinde ise Yeni Zelanda Ticari Vize müracaatını geri çevirmektedir. Yeni Zelanda Ticari Vize müracaatı yapılan pasaportta, Yeni Zelanda Konsolosluğunun Ticari vizeyi basabilmesi için en az 2 boş sayfasının olduğundan emin olunmalıdır. Hasarlı pasaportlarla yapılan başvurular, Yeni Zelanda Konsolosluk yetkilileri tarafından kabul edilmeme riski taşıyacaktır.

  Biometrik Fotoğraf

  Yeni Zelanda Ticari Vize işlemleri için başvuru dosyasına eklenen fotoğrafın pasaport ölçülerinde olması zorunludur. Başvuru sahibinin güncel halini yansıtan, 6 aydan eski olmayan, 2 adet fotoğraf yeterlidir. Fotoğrafların arkasına isim ve soyadın eksiksiz olarak yazılması mecburidir.

  Finansal Durumu Gösteren Evraklar

  Yeni Zelanda Konsolosluğu’na Yeni Zelanda Ticari vize müracaatında bulunacak kişilerin, seyahat masraflarını karşılayacak bir meblağı kişisel banka hesaplarında bulunduğunu belgelemeleri gerekmektedir:

  Yeni Zelanda’da kalınan her ay için en az 1500 Yeni Zelanda Doları tutarında bir bakiye hesapta bulunmalıdır. Banka Hesap Cüzdanı’nın; son 6 aylık hesap hareketi gösterilmeli. Kredi Kartı limitlerini ve mevcut banka hesap birikimini gösteren, bankadan alınmış bir Mektup, belgelere eklenmelidir.

  Varsa, Türkiye’de veya Avrupa’daki gayrimenkul belgeleri (tapu ve ruhsat fotokopileri).

  Yeni Zelanda Ticari Vizesi Talep Dilekçesi

  Yeni Zelanda Konsolosluğu, Yeni Zelanda Ticari vize başvurusu sahiplerinin, Yeni Zelanda’ya seyahat amaçlarını ve planlarını en detaylı şekilde, İngilizce yazılmış bir Dilekçe ile anlatmaları çok önemlidir.

  Şirkette/Kurumda Çalıştığını Doğrulayan Belgeler

  Kişi Çalışan ise;

  1. Maaş bordrosu, son 3 aylık olmalı.
  2. İşveren/devlet kurum yetkilisi tarafından şirketin/kurumun antetli kağıdına, görevi, ne kadar süredir çalıştığı, onaylanmış izin süresi ve seyahat sonrasında tekrar aynı görevde işe devam edeceğine dair bir taahhüt içeren resmi bir yazı olmalıdır. Yetkili kişi tarafından ıslak imzalı ve kaşeli olmalı.
  3. SSK İşe Giriş Bildirgesi.

  İlginizi Çekebilir  Yeni Zelanda Turistik Vize

  Kişi İşveren veya İş Ortağı ise;

  1. Şirketin Ticari ve Sanayi Odasından Kayıt Belgesi
  2. Şirketin Vergi Levhası
  3. Şirketin resmi İmza Sirküleri
  4. Şirketin Ticaret Sicil Gazetesi

  Kişi İş Görüşmesi için Gidiyorsa;

  1. Yeni Zelanda’da iş görüşmesi yapılan firmadan, antetli kağıda, davet edilen ziyaretçilerin kişisel bilgilerini ve davet ediliş nedenlerini belirten resmi bir Davet Mektubu.
  2. Türkiye’deki firmanın, antetli kağıda, firmadan ziyaret edecek kişilerin bilgileri, firmadaki görevleri ve ne amaçla gidildiğini belirten resmi bir yazı hazırlanmalı. Resmi yazı içerisinde ziyaretçi kişilerin, seyahat ve sağlık sigortası dahil tüm seyahat masraflarının garantisi verilmeli.
  3. Şirketin güncel evrakları: Ticari ve Sanayi Odasından Kayıt Belgesi, Vergi Levhası, İmza Sirküleri ve Ticaret Sicil Gazetesi eklenmelidir.
  4. Maaş Bordrosu ve SSK İşe Giriş Bildirgesi.

  Kişi Konferansa Katılımcı ise;

  1. Konferansa Kayıt Belgeleri: vize başvuru dosyası Yeni Zelanda Konsolosluğu’nun detaylı değerlendirmesinin ardından Ticari vizenin onaylanması için sakınca olmadığı kanaati oluştuğu taktirde; Konferansın kayıt parasının yatırıldığına dair belgeleri talep edebilmektedir.
  2. Konferanstan Resmi Davet Mektubu.
  3. Konferansa katılım masrafları, çalışılan kurum ya da şirket tarafından karşılanması durumunda; ilgili tüm resmi belgeler sunulmalı.

  Kişi Emekli ise; Emeklilik Cüzdanı ve güncel tarihli Banka Maaş Hesap özeti

  Kişi T.C. İkamet İzni sahibi Göçmen ise; T.C. Oturma İzni Belgesi’nin fotokopisi gereklidir.

  Ulaşım ve Konaklamaya İlişkin Belgeler

  Yeni Zelanda’da otel konaklamasına ait rezervasyon teyidi ve/veya seyahat planını gösterir belgeler: otel rezervasyonu ya da kalacağınız arkadaş/akrabanın adres bilgileri

  – Gidiş-dönüş uçak bilet rezervasyonu veya ulaşım aracına ilişkin kanıtlayıcı belgeler: Yeni Zelanda Konsolosluğu Yeni Zelanda Ticari vize verilme kararını verdikten sonra biletin aslını görmek isteyebilmektedir. Ancak önceden biletin alınmaması tavsiye edilmektedir.

  İlginizi Çekebilir  Yeni Zelanda Seyahat Sağlık Sigortası

  Yeni Zelanda Ticari Vizesi Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

  1- Yeni Zelanda Ticari Vizesi İçin Ne Zaman Başvuru Yapılması Uygundur?

  Yeni Zelanda ticari vizesine seyahatinizden en fazla 90 gün önce başvurabilirsiniz. Yeni Zelanda Konsolosluğu seyahatinize 90 günden daha uzun bir süre varsa başvuru yapmanızı kabul etmemektedir. Vizenizin seyahat tarihinize kesin olarak yetişebilmesi için seyahat tarihinize çok kısa bir süre kaldığında başvuru yapmanız da tavsiye edilmemektedir.

  2- Yeni Zelanda Ticari Vize Başvurusunda Bulunabilmem İçin Otel ve Uçak Rezervasyonu Yaptırmak Zorunda Mıyım?

  Yeni Zelanda Konsolosluğu’nun belirlediği kurallara göre Yeni Zelanda ticari vize başvurusu yapabilmeniz için otel ve uçak rezervasyonlarınızı yaptırmanız istenmektedir. Konsolosluk vize başvurunuzla ilgili bir karar vermek için rezervasyon bilgi ve belgelerinizi diğer belgelerinizle birlikte incelemektedir. Rezervasyonlarınızı ön rezervasyon şeklinde yapabileceğiniz gibi satın da alabilirsiniz. Satın alınmış rezervasyonlar başvurunuzu güçlendirdiği için tavsiye edilmektedir.

  3- Hangi Yeni Zelanda Vize Başvuru Evrakları İngilizce Olarak Hazırlanmalıdır?

  Tüm vize başvuru evraklarınız İngilizce olarak hazırlanmalıdır. Yeni Zelanda Konsolosluğu Türkçe olan evrakların da İngilizce çevirisini kabul etmektedir. Yeni Zelanda vize başvuru evraklarını hazırlarken destek almanız ve dikkatli olmanız tavsiye edilmektedir.

  4- Yeni Zelanda Vizesi Kaç Günde Çıkar?

  Yeni Zelanda ticari vize başvurusu yapmak için istenen evrakları tamamladıktan sonra, tüm başvuru işlemleriniz de bitince Yeni Zelanda Konsolosluğu başvurunuzla ilgili bir inceleme yapacak ve karar verecektir. Konsolosluk başvurunuzu uygun bulursa kabul ederek vizenizi onaylayacak ya da herhangi bir sorun olduğu takdirde reddedecektir. Bu karar süreci en az 30 gün sürmektedir. Bazı durumlarda 60 güne kadar uzayabilmekte ve her zaman için Yeni Zelanda Konsolosluğu’nun inisiyatifinde olarak değişiklik gösterebilmektedir.

  5- Yeni Zelanda Ticari Vize Başvurularında Konsolosluk Randevusu / Biyometrik Randevu Aşaması Var Mıdır?

  Yeni Zelanda vizesi için yapacağınız başvurularda herhangi bir mülakat, biyometrik randevu, parmak izi randevusu gibi aşama bulunmamaktadır. Yeni Zelanda Konsolosluğu vize başvurularında böyle bir aşama belirlememiştir ancak bu süreçleri değiştirme yetkisi her zaman için yalnızca Yeni Zelanda Konsolosluğu’na aittir.

  İlginizi Çekebilir  Yeni Zelanda Ziyaret Vizesi

  6- Bu web sitesinde aşağıdaki imzaya baktığımızda Hermesvize.com’a ait görünüyor. Yeni Zelanda Konsolosluğu’nun resmi web sitesi ile ilgisi var mıdır?

  Hermesvize, Google optimizasyonu yöntemlerini kullanarak farklı alan adları edinmekte ve bu alanlarda yayınladığı bilgiler ile turizm, seyahat, danışma vb. şirketlere reklam alanı sağlayarak stratejik partnerlik yapmaktadır. yenizelandakonsoloslugu.com web sitesinin, Yeni Zelanda Konsolosluğu ya da Büyükelçiliği ile hiçbir alakası olmadığı gibi içindeki bilgilerin de resmi bir dayanağı yoktur.

  İçeriklerde vize uzmanlarının tecrübelerinden yola çıkılarak site ziyaretçilerinin yararına olacak şekilde doğru yönlendirme yapmak amacı güdülmektedir. Doğru olmayan bilgileri bildirmek veya bilgi güncellemesi yapmak için lütfen info@hermesvize.com adresine yazınız. Sitede yer alan içerikler bilgilendirme amaçlıdır ve bazı durumlarda ilgili konsoloslukla bizzat iletişime geçilerek teyit edilmeleri gerekmektedir.