close
Üye Girişi
close
Onay Kodu
Kodu girmeniz için kalan süre
04:58
Hızlı Erişim
close white
İlgili Sonuçlar

  Yeni Zelanda Hakkımızda

  Consultation for New Zealand sitesi size Yeni Zelanda hakkında gerekli olan Yeni Zelanda Konsolosluğu adresYeni Zelanda Konsolosluğu Ulaşım haritasıYeni Zelanda Konsoloslarının ve Yeni Zelanda Konsolosluk görevlilerinin isimlerine ulaşabilmeniz için gerekli bilgilerin toplandığı bilgi amaçlı kurulmuş bir sitedir. Sitede ayrıca, konsolosluklardan vize alabilmeniz maksadıyla, seyahat amacınıza göre (turistik, ticari, transit) vizeleriniz için gereken belgelerin neler olduğu ve izlenecek yol haritası hakkında bilgilerde sunulmuştur.

  Yeni Zelanda’ya yapacağınız seyahatleriniz öncesinde site içerisinde verilen linklerden Yeni Zelanda Uçak bileti, Yeni Zelanda otel rezervasyonu ve Yeni Zelanda vize işlemleri ilgili danışmanlık alabilirsiniz. Yeni Zelanda’da ziyaret edeceğiniz şehirler, bölgenin özellikleri Yeni Zelanda’da bulunduğunuz süre boyunca ihtiyacınız olabilecek tüm pratik bilgilere sizin seyahatlerinizi kolaylaştırmak için hazırladığımız web sitemizden ulaşabilirsiniz.

  Bu web sitesi Türkiye’den Yeni Zelanda’ya seyahat edecek kişileri, seyahatleri öncesinde ve sırasında karşılaşabilecekleri her türlü prosedürle ilgili bilgi vermek amacıyla kurulmuştur. Bu bilgiler ışığında karar verdiğiniz seyahat tarihinden en az 1 ay önce bizden en uygun fiyata otel ve uçak bileti satın alabilirsiniz.

  Bunların dışında vize işlemlerinizi hala gerçekleştirmediyseniz vize hizmeti veren acentelerin linklerine ulaşarak profesyonel vize işlemleri danışmanlığı şirketlerinden yardım alabilirsiniz. Vize işlemleri danışmalık şirketleri, evraklarınızın ve başvuru formunuzun kontrolünü yaparak Yeni Zelanda vize başvurunuzun olumlu ve en kısa zamanda sonuçlanması için elinden geleni yapacaktır.

  Değerli okuyucular, ziyaret ettiğiniz bu web sitesi Yeni Zelanda Büyükelçiliği ‘nin, Yeni Zelanda Konsolosluğu ‘nun, Yeni Zelanda Fahri Konsolosluklarının ve Yeni Zelanda Konsolosluğu temsilciliklerinin resmi web sitesi değildir. Yeni Zelanda Konsolosluğu resmi web sitesinin adresi sayfanın altında verilmiştir.

  Consultation for New Zealand web sitesi Yeni Zelanda’ya seyahat edecek olan kişilerin Yeni Zelanda ve seyahat prosedürleri ile ilgili detaylı bilgi alabilecekleri, aynı zamanda vize işlemleri, otel rezervasyonu ve uçak bileti konusunda sitemize reklam veren seçkin turizm acentelerine ulaşabilecekleri bir sitedir.

  Zamanını vize işlemleri ile geçirmek istemeyenler veya vize işlemleri için zaman ayıramayanlar veya Yeni Zelanda vize işlemleri için daha ayrıntılı bilgi almak isteyenler Yeni Zelanda vize işlemleri butonuna tıkladığında sürekli güncel olan Vize Merkezi sayfasına yönlendirilerek adım adım takip edilmesi gereken işlemlerle ilgili bilgilere ulaşabileceklerdir.

  Vize Merkezi ise konsolosluklardan vize alabilmeniz için hazırlanması gereken evraklarla ilgili bilgi vermek, gerekli evrakların hazırlanmasını sağlamak ve hazırlanan vize işlem evraklarının ulaştırılması halinde konsolosluklara vize işlem başvurusunun yapılıp, takibinin sağlanıp, işlemin sonuçlandırılmasıyla ilgili hizmet vermeyi hedefleyen bir sitedir.

  Vize Nedir?

  Vize, bir devletin dış temsilcilikleri veya sınır makamları aracılığıyla, ülkesine seyahat edecek bir yabancının pasaportuna koyduğu ve bu yabancının ülkesinin sınır kapısına kadar giderek sınır makamlarına giriş için başvuru yapabileceğini ve girebileceğini gösteren bir kayıttır.

  Dünya vatandaşı olarak herkesin tüm dünyayı dolaşma özgürlüğünün olması gerekir ancak ülkelerde çeşitli sebeplerle bu dolaşma hakkına kota koymaktadırlar. Bu yetkide Uluslararası hukuktan alınmaktadır. Devletler egemenliklerini sınırları içerisinde çıkardıkları yasalar ile diledikleri gibi kullanırlar. Bu yetkiler arasında ülkelerine hangi yabancıların hangi koşullarla girebileceklerini belirlerler. Vize bu amaca hizmet etmektedir.

  Vize Almak İçin Başvuru Yapılacak Yerler Nereleridir?

  Vizeler, seyahat edilecek ülkenin Büyükelçiliğinin Konsolosluk Bölümünden; Başkonsolosluğundan veya Konsolosluğundan alınır. Bazı ülkeler, Fahri Başkonsoloslukları veya Fahri Konsoloslukları aracılığıyla da vize verebilmektedirler.

  Uluslararası kural; vize başvurunuzu daimi ikametinizin olduğu yerden yapmanızdır. Bir ülkenin Türkiye’de birden çok Başkonsolosluk ve Konsolosluğu var ise, vize başvurunuzu ikametinizin bulunduğu yere yakın olan temsilciliğe yapmanız gerekir. Bu hususu da ilgili temsilcilikten önceden öğrenmenizde yarar vardır.

  Bize Ulaşın!

   × WhatsApp'tan Bize Yazın!