close
Üye Girişi
close
Onay Kodu
Kodu girmeniz için kalan süre
04:58
Hızlı Erişim
close white
İlgili Sonuçlar

  Vietnam Ziyaret Vizesi Hakkında

  Vietnam Ziyaret Vizesi Hakkında

  Vietnam ziyaret vizesi, (aile, akraba, arkadaş) Vietnam Ülkesinde ikamet eden aile, akraba veya tanıdık kişilerin ziyaret edilebilmesi için alınan bir Vietnam vize kategorisidir.

  Türkiye Cumhuriyeti umuma mahsus (bordo) pasaport sahibi vatandaşları yapacakları kısa süreli seyahatlerde vizeye tabii olmaktadırlar. Diğer resmi pasaportlar olan yeşil, gri ve diplomatik pasaport sahibi vatandaşlar ise 90 günlük seyahatler için vizeden muaf olmaktadırlar.

  Vietnam aile, akraba, arkadaş ziyareti vizesi başvurularında bulunacak kimseler Vietnam’da ziyaret gerçekleştireceği kişiler tarafından hazırlanmış davet mektubu edinmesi gerekmektedir, Vietnam ziyaret vizesi başvurularında bulunacak kişilerin vize başvuruları için söz konusu davet mektubunun edinmeleri mecburidir.

  Vietnam aile, akraba, arkadaş ziyareti vizesi başvurularında bulunulacak olması halinde Vietnam’da ziyaret edilecek kişilerden Vietnam Belediyesi onaylı davet mektubu almalıdırlar. Vietnam’da çalışan yahut öğrenim görmekte olan veya iş arkadaşlarının ziyaret edilebilmesi için ev sahibi tarafından imzalanmış davet mektubu gereklidir.

  Ev sahibinin Vietnam’daki şirketinden yahut kurumundan istihdam veya öğrenim belgesinin alınması başvuru işlemlerinin sorunsuz ilerlemesi için oldukça önemlidir. Vietnam seyahatinin içeriği bu ve benzeri bir gerekçe ile oluşan kişiler yukarı da belirtilmiş bilgileri göz önünde bulundurabilir ve bu bilgileri teyit ederek Vietnam ziyaret vizesi başvurularını gerçekleştirebilirler.

  Vietnam ziyaret vizesi nasıl alınır hangi belgeler istenilir dikkat edilmesi gereken hususlar nelerdir gibi tüm bilgileri yazı içeriğimizde bulabileceksiniz.

  Vietnam ziyaret vizesi için gerekli evraklar

  1. Pasaport (son 10 yıl içerisinde alınmış olmalıdır.)
  2. Vietnam vize talep dilekçesi İngilizce dilinde yazılmalıdır.
  3. Vietnam vize başvuru formu
  4. 2 adet biyometrik fotoğraf 35×45 ölçülerinde olmalıdır.
  5. Vietnam uçak bileti rezervasyonu
  6. Davetiye yazısı (davet eden kişi tarafından İngilizce veya ülkenin resmi dilinde yazılmış, davet eden kişinin Vietnam adres, telefon, iletişim bilgilerini içeren Vietnam belediyesi onaylı belge)
  7. Seyahat sağlık sigortası (Seyahatinizden bir gün ve bir gün sonra şeklinde kapsamasına dikkat etmelisiniz.)

  Hermes Vize uzmanları ayrıca talep etmeniz halinde sizlere Vietnam ziyaret vizesi gerekli evrakların listesini e-posta olarak da gönderebilecektir.

  Vietnam Konsolosluğu, Vietnam ziyaretçi vizesi hakkında sıkça sorulan sorular

  Vietnam Konsolosluğu, Vietnam ziyaretçi vizesi Ne Demek?

  Vietnam Ziyaretçi vizesi, Vietnam’da bulunan akraba, aile yahut arkadaş ziyaretinin gerçekleşebilmesi için alınan bir vizedir. Böyle bir içerikle Vietnam’a gidilmesi halinde Vietnam ziyaretçi vizesi başvurularında bulunulması gerekecektir. Vietnam ziyaretçi vizesi alabilmek için Vietnam’da bulunan akraba yahut tanıdık kişilerden davetiye gelmesi ise zorunludur.

  Vietnam Konsolosluğu, Vietnam ziyaret vizesi nasıl alınır?

  Vietnam ziyaretçi vizesi, Vietnam Büyükelçiliği Ankara Konsolosluk, Vietnam Türkiye temsilcilikleri ve Vietnam vize işlemleri için danışmanlık hizmeti vermekte olan kurumlara yapılan başvurularla alınabilmektedir. Vietnam aile, akraba, arkadaş ziyaretçi vize uyum koşullarının eksiksiz olarak yerine getirilmesi ise başarılı bir şekilde vize alabilmeniz için zorunludur.

  Vietnam Konsolosluğu, Vietnam ziyaret vizesi kaç günde alınır?

  Vietnam aile ziyaret vizesi, evrakların tamamlanma ve değerlendirme süresine göre değişiklik gösterir. Bazı durumlarda Vietnam Konsolosluğu vize başvuru evraklarını değerlendirebilmesi için ek süreye ihtiyaç duyabilmektedir.

  Bu ve benzeri durumla karşılaşılması Vietnam ziyaretçi vizesinin açıklanma süresini belirleyecektir. Olasılıkların göz önünde bulundurulması halinde ise, Vietnam ziyaretçi vizesi maksimum 3 hafta içerisinde alınabilecektir.

  Ayrıca Vietnam Konsolosluğu ihtiyaç duyması halinde ek evrak talebinde bulunabilir. bu gibi durumların söz konusu olması halinde Vietnam vizesinin sonuçlanma süresi vize alım sürenizin belirlenmesini sağlayacaktır.

  30 günlük Vietnam ziyaret vizesi aldım. Vietnam’a gittiğimde polise adres kaydı yaptırmam gerekir mi?

  Vietnam ziyaretinde gidecek olduğunuz adresi kayıt yaptırmanız gerekirken, Vietnam’da bulunan Vietnam adresinizin kayıt yapılması ise Vietnam’ dan davetiye aldığınız kişinin gerçekleştirmesi gereken bir işlemdir.

  Vietnam Konsolosluğu, Vietnam ziyaretçi vize ücreti

  Vietnam ziyaret vize ücreti, Vietnam’da ne kadar süre kalınacağına göre değişmektedir. Vietnam seyahat tarih aralığınızın belirlenmesinin ardından Vietnam vize ücretlerine dair fikir edinebilirsiniz. Vietnam vize ücretleri ise Vietnam Büyükelçiliği Ankara çalışma alanı içerisinde bulunmaktadır.

  Vietnam ziyaret vizesi randevu işlemleri güncel vize ücreti gibi tüm hizmetlerden yararlanmak için Hermes Vizeye ulaşabilirsiniz.

  Bize Ulaşın!

   × WhatsApp'tan Bize Yazın!