close
Üye Girişi
close
Onay Kodu
Kodu girmeniz için kalan süre
04:58
Hızlı Erişim
close white
İlgili Sonuçlar

  Vietnam Turistik Vizesi Hakkında

  Vietnam Turistik Vizesi Hakkında

  Vietnam ile Türkiye devleti arasında turistik seyahatler de dahil vize uygulaması mevcuttur. Vietnam’a gerçekleştirilmesi istenen turistik amaçlı seyahatler için pasaportta Vietnam turistik vizesi olması gerekmektedir.

  Vietnam turistik vizesi tek girişli olup kısa süreli bir vizedir. Vietnam’a kısa bir süre için seyahat etmek isteyip planladığınız seyahat okuma ve ziyaret gibi başka bir amaç içermiyorsa başvuruda bulunmanız gereken vize Vietnam turistik vizesidir.

  Vietnam turistik vize ile Vietnam çalışma imkânınız yoktur, bu vize ile çalışılması durumunda ise cezai uygulamalar ile karşılaşılmaktadır. Vietnam turistik vize işlemleri için pasaportlar son 10 yıl içerisinde alınmış olmalı, 6 aydan eski olmamalı, ve pasaportta en az 2 tane boş vize sayfası olması gerekmektedir.

  Yıpranmış, hasar görmüş ya da 10 yıldan daha eski pasaportlarla yapılmak istenen vize başvuruları kabul etmemektedir. Resmi pasaport sahipleri 90 günü geçmeyen turistik seyahatler için vize almalarına gerek yoktur, ama umumi pasaport sahipleri bütün turistik seyahatler öncesinde vize almalıdırlar.

  Vietnam turistik vizesi nasıl alınır?

  Vietnam’a gerçekleştirmek istediğiniz seyahat turistik amaç taşıyorsa seyahatiniz öncesi pasaportunuzda Vietnam turist vizesi olmalıdır. Vietnam turist vizesi iki şekilde alınır. Birinci seçenek Vietnam Konsolosluğuna şahsi başvuru yaparak alınmasıdır. Ancak, Vietnam turist vizesi Türkiye’den sadece Vietnam’ın Ankara Büyükelçiliği tarafından verilmektedir.

  Türkiye’nin başka bir şehrinde Vietnam vizesini vermekle yetkili Vietnam makamlığı bulunmamaktadır. Bu sebeple Vietnam turistik vize için şahsi başvuruda bulunmak istiyorsanız Ankara’ya gitmek durumundasınız. Vize başvurusu için başka bir seçenek ise şahsi başvuruda bulunmadan Vietnam turistik vize için faaliyet gösteren temsilcilikler aracılığıyla gerçekleştirilecek başvurudur.

  Bu temsilcilere vize için gereken evraklarınızı teslim etmeniz durumunda Vietnam’ın Ankara’daki büyükelçiliğine sizin adınıza başvuruda bulunmuş olurlar.

  Vietnam turist vizesinin alınması için vize için istenen gereken evrak listesini eksiksiz ve doğru olarak vermekle birlikte vize başvuru ücretini ödemelisiniz. Eksik evrak teslimi Vietnam turist vizesi alımını olumsuz etkileyebilmektedir.

  Vietnam turist vizesi işlemlerini şahsen gerçekleştirmek isteyenler vize başvurusu için Ankara’daki büyükelçiliğe gitmek zorunda olsalar da turistik vize için gerekli olan C1 Belgesi büyükelçilik dışından temin edilip bu evrakı ancak sınırlı şartlar altında alabilirsiniz.

  C1 belgesi olmadan başvurunuz kabul edilmemektedir. Ayrıca Konsolosluk bölümü başvurunuz sonrası sizden ek evrak isteme ya da mülakata davet etme yetkisine de sahiptir. Vietnam turistik vize için başvurunuz olumlu olarak değerlendirildiğinde Vietnam vizesini almış olursunuz.

  Vietnam turistik vize için gerekli evraklar

  Vietnam turistik vize için gereken evraklar aşağıda liste olarak belirtilmektedir.

  1- C1 davetiyesi (aslı) 2- Vietnam vize başvuru formu 3- En az 6 ay geçerli olan pasaport 4- 2 adet beyaz fon üzeri biyometrik fotoğraf (güncel) 5- Nüfus cüzdanı fotokopisi 6- Otel ve uçak rezervasyonu

  Yukarıda belirtilen evraklar normal şartlarda Vietnam turistik vize için gereken evraklar olup turistik vize için başvuran bütün şahıslardan istenen evraklardır. Başvuru işlemlerinizin sorunsuz olarak gerçekleşmesi için gereken evrakları eksiksiz olarak teslim ediniz.

  Eksik evrak veya yanlış evrak teslimi vize işlemlerinin uzaması ya da ret ile sonuçlanmasına yola açabilmektedir. Konsolosluk başvuru sonrası gerekli görmesi halinde sizden ek evrak isteyebilmektedir. Bununla birlikte turistik vize başvurusu öncesi C1 belgesi alabilmek için Vietnam’daki acenteler de sizden evraklar isteyip bu evraklar acentelere teslim etmeniz gerekmektedir.

  Vietnam turistik vizesi başvuru formu

  Vietnam Konsolosluğu, Vietnam turistik vize için başvuruda bulunan başvuru sahipleri hakkında detaylı bilgi almak istemektedir. Vietnam turistik vize başvuru formu ile Vietnam makamları hem başvuru sahiplerini yakından tanıyıp hem de seyahat amaçlarını öğrenmektedir.

  Vietnam vize başvuru formu Vietnam vizesi için talepte bulunduğunuzu resmen bildirmektedir. Başvuru formu, Vietnam turistik vize başvurunuzun tanınması ve işleme konulmasıyla ilgili içeriği de bulundurmaktadır.

  Vietnam turistik vize başvurunuzun kabul olması için vize başvuru formu vize almak için vereceğiniz evraklar arasında olmaktadır. Vize başvuru formu olmayan evraklarla yapılan başvurular kabul edilmemektedir.

  Bu yüzden vize başvuru formunu temin etmek zorundasınız. Vietnam vize başvuru formu eksiksiz ve gerçeğe uygun olarak doldurulup, formdaki bilgiler diğer evraklarınızdaki bilgileri desteklemelidir.

  Başvuru formunda belirtilmek istenen bilgiler okunur olarak büyük harflerle yazılmalıdır. Vietnam vize başvuru formu Vietçe veya İngilizce olarak yazılabilmektedir.

  Vietnam vize başvuru formunda isim ve soy isim, doğum yeri ve tarihi, cinsiyet, medeni hal, uyruk, şu anda yaşadığı ülke ve adres, geçim durumu ile ilgili bilgiler, pasaport bilgileri, sağlık durumu hakkında bilgiler, seyahat amacı hakkında bilgiler gibi başvurana dair bilgiler istenmektedir.

  Bu bilgileri eksiksiz, doğru ve net olarak doldurmalısınız. Sizden istenen bilgiler doğru yerlere doldurulmalıdır. Aksi takdirde turistik vize için vize işlem süresi uzayabilmekte ya da vize başvurunuz reddedilip vize verilmeyebilmektedir.

  Vietnam C1 belgesi (Davetiye)

  Vietnam turistik vize başvuruları için davetiye niteliği taşıyan Vietnam C1 belgesi talep etmektedir. C1 belgesi, Vietnam ile ilgili gidiş tarihinizi ve gidiş amacınızı bildirmiş olduğunuz bir evraktır. Vietnam C1 belgesi turistik vize onay mektubu olmaktadır.

  Vietnam turistik vize başvurusu için C1 belgesini vermeniz şart olup C1 belgesi olmayan evraklarla turistik vize başvuru talebi reddedilmektedir. C1 belgesi Vietnam Göçmenlik Bürosu tarafından düzenlenmektedir.

  C1 belgesini bireysel olarak temin edebilmek için Vietnam’daki seyahat acentesi ile anlaşma sağlayıp acente sizin adınıza bu belge için başvurmalıdır. Seyahat acentesi Vietnam C1 belgesi talebinizi gerçekleştirmesi için sizden bazı otel ve uçak bileti rezervasyonu gibi evraklar ve belge başvurusu için ücret istemekte olup bu istekleri gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Ücret için ödeme zamanı ve ödeme yöntemleri acentelerce size söylenip acentelerin istediği prosedürlere göre gerçekleştirmelisiniz.

  C1 belgesi için alış süreniz ortalama 7-15 gün olarak değişmekle birlikte farklı durumla karşılaşıp daha farklı bir sürede de alabilirisiniz. Ayrıca, irtibat kurduğunuz Vietnam’daki acentenin C1 belgesi başvuru talebiniz ile ilgili yanıtı olumsuz olup sizin için başvuruda yapmayabilmektedir.

  Bu durumda Vietnam’daki diğer bir acente ile irtibata geçmelisiniz. Vietnam turist vizesi için faaliyet gösteren temsilcilikler aracılığıyla gerçekleştirmeniz durumunda C1 belgesini daha kolay alabilmektesiniz.

  Vietnam ekspress vize

  Vietnam turistik vizeyi daha kısa sürede almak isteyenler için ekspres vize uygulaması olmaktadır. Vietnam ekspres vize uygulaması ek ücret ödemeniz karşılığında Vietnam turist vizesinin daha kısa sürede alınmasını sağlayan bir uygulamadır. Vietnam ekspres vize uygulaması için sizden istenen evraklar normal turistik vize başvurusu için istenen evraklarla aynı olmaktadır.

  Ekspres vize uygulaması ile turistik vize için işlem süresi ortalama 7 iş günü olup normal vize başvurularına göre işlem süresi daha kısa sürmektedir. Ancak, hafta sonları ve Vietnam konsolosluğunun resmi tatil günleri kapalı olup iş günleri değildir.

  Bununla birlikte diğer vize başvurularında olduğu gibi konsolosluğun ek evrak istemesi gibi farklı bir durum olması halinde de işlem süresi olumsuz etkilenebilmektedir. Bu sebeple Vietnam ekspres vize uygulaması hakkında daha etkili bir sonuç almanız için turistik vize için istenen evrakları eksiksiz olarak teslim etmenize ve konsolosluğun çalışma günlerine dikkat ediniz.

  Vietnam turistik vize süresi

  Vietnam turistik vize süresi minimum 30 gün, maksimum 90 gün olarak verilmektedir. Size verilen Vietnam turistik vizesinin süresi planladığınız seyahatin süresi kadar olmaktadır. Vietnam seyahatiniz süresince vize süresinin aşılmamasına dikkat ediniz. Vizenin size sağladığı yasal kalış süresinden daha fazla kalmanız halinde para cezası uygulaması ile karşılaşabilip sınır dışı edilebilirsiniz.

  Vietnam’dan kendiniz ayrılmanız durumunda da Vietnam’da size verilen asal kalış süresinden fazla kaldığınız tespit edilirse para cezası uygulaması ile karşılaşabilip ülkeden ayrılmanıza ceza ücretini ödemeden ayrılmanıza izin verilmeyebilmektedir. Bu sebeple alacağınız Vietnam turistik vizenin kalış süresi seyahatiniz için önem taşımaktadır.

  Bununla birlikte Vietnam turist vizesi tek girişli bir vizedir. Vietnam’dan elinizdeki vizenin geçerlilik süresinden önce ayrılmanız halinde bir daha bu vize ile giriş yapamamaktasınız, Vietnam’a tekrar giriş için yeniden vize almak zorundasınız. Bu sebeple Vietnam seyahati öncesi seyahat planınızı iyi belirlemelisiniz.

  Vietnam turistik vizesi ücreti 2024

  Vietnam turistik vize ücreti vize başvuru şekline ve vize için başvurduğunuz zamana göre değişmektedir. Seyahatinizin içeriği Vietnam vize ücretini belirleyen bir faktör olmakla birlikte vize ücretleri sabit olarak kalmayıp zaman içinde değişebilmektedir. Ekspres vize uygulaması için ek ücret ödemeniz gerekmekle birlikte vize işlem süresi daha kısa olmaktadır.

  Bununla birlikte konsolosluğa sadece vize başvurusu için ücret ödeyip, vize başvurusundan önce C1 belgesi için acenteye ayrı bir ücret ödemelisiniz. Vietnam turistik vize için ödemeniz gereken ücretler hakkında güncel bilgi alabilmeniz için seyahat tarihinden yakın bir zamanda ücretleri öğreniniz.

  Vietnam vizesi almak zoru mu?

  Vietnam vizesi, Vietnam vize başvurusu için gereken şartların eksiksiz olarak yerine getirilmesi koşuluyla zor değildir. Vietnam vizesini almak için gereken evrak listesinin ve listede istenen özel evraklar için uygulanan prosedürlerin bilinmesi gerekmektedir. Vize başvurusu öncesi bu konular hakkında bilgili olup doğru plan yapmanız Vietnam vizesi almanızı kolaylaştıracaktır.

  Vietnam turist vizesi için faaliyet gösteren temsilcilikler aracılığıyla başvurmanız durumunda Vietnam vizesini daha kolay alabilmektesiniz. Vietnam vizesi, Vietnam Konsolosluğunun yetki alanı içinde olmaktadır. Vietnam vizesi için gereken evrakları eksiksiz olarak teslim edip vize başvuru ücretini ödedikten sonra konsolosluk vize işlemlerinizi olumlu olarak sonuçlandırırsa Vietnam vizesini alabilirsiniz.

  Vietnam turistik vizesi hakkında sık sorulan sorular

  1. Vietnam turistik vize başvurularında Vietnam Konsolosluğundan randevu almak zorunlu mudur?

  Vietnam’a seyahat etmeyi planlayan Türk vatandaşları ve Türkiye’de oturum izni olan yabancı pasaport sahibi kişiler Vietnam turistik vize başvurularında Ankara Vietnam Büyükelçiliğine saat 08:00-11:30 saatleri arasında öğleden sonra 14:00-16:30 saatleri arasında şahsen veya yetkili acenteler aracılığı ile başvuru yapabilirler.

  2. Vietnam vize başvurumu randevuya şahsen gelmeme gerek kalmadan yapabilir miyim?

  Vietnam vizesi başvurusu yapmak isteyen umuma mahsus (bordo) pasaport sahibi Türk vatandaşları Vietnam vizesine tabii olup diplomatik, hizmet ve hususi pasaport sahibi Türk vatandaşları 90 güne kadar Vietnam vizesinden muaftırlar. Vietnam turistik vizesi başvurusu yapmak isteyen Türk vatandaşları şahsen gelmelerine gerek kalmadan yetkili acenteler aracılığı ile vize başvurusunda bulunabilirler.

  3. Vietnam turistik vizesi işlemlerinde parmak izi ibrazı zorunlu mu?

  Vietnam turistik vizesi başvurusu yapmak isteyen umuma mahsus (bordo) pasaport sahibi Türk vatandaşları Vietnam vize başvurularını şahsen gelmelerine gerek kalmadan başvuru işlemi yapabildiği için parmak izi ibrazına gerek olmamaktadır.

  4. Vietnam turistik vizesi kaç günde çıkar?

  Vietnam turistik vizesi çıkış süresi başvuracağınız tarihe ve turistik vize için seçtiğiniz başvuru yöntemine göre değişiklik göstermektedir. Vietnam turistik vize başvurusu yapmak isteyen Türk vatandaşları Vietnam turistik vize başvurularında Vietnam göçmenlik dairesi onaylı davetiyeleri var ise işleme girdikten sonra vize başvuruları 10-15 iş gününde sonuçlanmaktadır.

  Vietnam vize başvurularında Vietnam Göçmenlik ofisi onaylı davetiye olmadan vize başvurusu yapılamamaktadır. Konsolosluğun yoğun olması, ek evrak istemesi halinde vize çıkış süresi uzayabilmektedir. Eksik evrak getirilmesi durumunda vize çıkış süresi uzayabilmektedir.

  5. Vietnam vizesi başvurumu İzmir’den, Edirne’den veya Antalya’dan gerçekleştirebilir miyim? İkamet edilen yerle başvuru yapacağım yer değişiklik gösterir mi?

  Vietnam’a seyahat etmek isteyen umuma mahsus (bordo) pasaport sahibi Türk vatandaşları İzmir, İstanbul Edirne, Antalya, Trabzon, Samsun, Ankara, Ordu, Muğla, Sivas, Niğde, Mersin, Bursa gibi tüm Türkiye’den vize başvurularını Vietnam Konsolosluğundan bölge farkı olmadan vize başvurusu yapabilmektedir.

  6. VIP vize başvurusu ile Vietnam vize işlemlerini hızlandırabilir miyim?

  Vietnam vize başvurusu yapmak isteyen Türk vatandaşları ve Türkiye oturumu olan yabancı pasaport sahibi kişiler vize başvurularını VIP vize başvuru yapabilirler. Vietnam vize başvurusunda Vietnam göçmenlik ofisinden onaylı davetiyenizin olması gerekmektedir. Göçmenlik ofisi onaylı davetiyenin çıkış süresi 10-15 iş günü olup davetiye sürenizi kısaltmak için ekspres vize başvurusunda bulunabilirsiniz.

  Vietnam ekspres vize uygulaması Vietnam turistik vizesini daha kısa sürede alabilmeniz için Vietnam resmi makamları tarafından sunulan diğer bir seçenektir. Vietnam ekspres vize uygulaması ile istenen evraklar normal başvurularla istenen evraklarla aynıdır.

  7. Vietnam turistik vize başvurumu seyahatten ne kadar süre önce yapmalıyım?

  Vietnam turistik vize başvurusu yapmak isteyen umuma mahsus (bordo) pasaport sahibi Türk vatandaşlarının Vietnam vize başvuru işlemlerini en az 1 ay öncesinden yapmaları tavsiye edilmektedir. Vietnam’a seyahat etmek isteyen kişiler en fazla 3 ay öncesinden vize başvurusunda bulunabilirler.

  8. Vietnam turistik vizesi için pasaport süresi ne olmalıdır?

  Vietnam’a seyahat etmek isteyen umuma mahsus (bordo) pasaport sahibi Türk vatandaşlarının pasaport sürelerinin seyahat tarihinden itibaren en az 6 ay geçerliliğinin olması gerekmektedir. Türkiye oturumu olan yabancı pasaport sahibi kişilerin oturum ve pasaport sürelerinin de seyahat dönüş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerliliği olması gerekmektedir. Pasaportun vize bölümünde en az iki adet boş sayfanın olması gereklidir. Yıpranmış, zarar görmüş pasaportlarla yapılan vize başvuruları kabul edilmemektedir.

  9. Vietnam turistik vize başvurularında uçak veya otel rezervasyonu satın alınması zorunlu mudur? Rezervasyon düştüğü zaman konsolosluk ret verebilir mi?

  Vietnam turistik vize başvurusu yapmak isteyen bordo pasaport sahibi Türk vatandaşları ve Türkiye oturumu olan yabancı pasaport sahibi kişiler vize başvurusu yaparken konsolosluğa otel ve uçak rezervasyonu sunmaları gerekmektedir. Uçak rezervasyonunuzu satın almak zorunluluğu bulunmamaktadır. Vietnam vize başvurularında otel rezervasyonunuz ve Vietnam Göçmenlik Ofisi onaylı davetiyenizin uyumlu olması gerekmektedir. Vietnam Göçmenlik Ofisi onaylı davetiyeniz size e-mail ile gönderilebilir, davetiyeniz yok ise konsolosluk size ret verebilmektedir.

  10. Vietnam vizesi işlemlerinde isim ve soyadı değişikliğinde eski isim ve soyadımın bulunduğu pasaportu kullanabilir miyim?

  Vietnam vize başvurusu yapmak isteyen umuma mahsus (bordo) pasaport sahibi Türk vatandaşlarının pasaportlarındaki isim ve soy isim ve kimlikteki isim ve soy isim bilgilerinizin uyumlu olması gerekmektedir. Vietnam turistik vizesi başvurusu için sizden istenen belgelerin uyumlu olması gerekmektedir. Otel, uçak, kimlik ve pasaporttaki bilgilerin uyumlu olması gerekmektedir. Vietnam vize başvurularında isim ve soy isim değişikliğinde pasaportunuzu değiştirmeniz gerekmektedir.

  11. Vietnam turistik vize ücreti nedir? Kimlerden vize ücreti alınmaz?

  Vietnam’a seyahat etmek isteyen umuma mahsus (bordo) pasaport sahibi Türk vatandaşları ve Vietnam vizesine tabii yabancı pasaport sahipleri Türkiye’de en az 6 aylık oturum sahibi ise vize başvurularını Türkiye’den yapabilirler. Vietnam turistik vizesi ücreti vize için başvurduğunuz zamana ve vize başvuru şekline göre değişmektedir.

  Vize ücretleri her zaman aynı olmayıp belirli sürelerde değişkenlik göstermektedir. Vietnam vize başvurusu yapmak isteyen kişiler vize başvurularını tek girişli veya çok girişli olarak yapabilirler. Tek girişli Vietnam vizesi 80 dolar, Çok girişli Vietnam vizesi 175 dolar vize harcı alınmaktadır. Konsolosluk yabancı pasaportlardan vize ücret farkı talep edebilir. Vietnam vize başvurusu yapmak isteyen kişilerden vize ücreti alınmaktadır.

  12. Vietnam vize başvurumu daha kolay nasıl yapabilirim?

  Vietnam vize başvurusu yapmak isteyen umuma mahsus (bordo) pasaport sahibi Türk vatandaşlarından vize başvurusu için istenen belgeler; otel, uçak rezervasyonu, göçmenlik ofisi onaylı davetiye, kimlik fotokopisi, pasaport ve 3,5×4,5 mm boyutlarında biyometrik fotoğraf talep edilmektedir. Vietnam başvurunuz Ankara Vietnam Büyükelçiliği’nden yapılmakta olup başvurusunu şahsen yapmak istemeyen kişiler vize başvurusunu yetkili acenteler aracılığı ile yapabilirler.

  13. Vietnam Konsolosluğu hangi durumlarda vize mülakatına çağırır?

  Vietnam Konsolosluğu, vize başvurusu yapmak isteyen bordo pasaport sahibi Türk vatandaşlarını başvuruları sırasında şahsen görüşmeye çağırmamaktadır. Fakat Vietnam Konsolosluğu turistik vize evraklarınızla ilgili olarak eksik veya şüpheli bir durum gördüğü takdirde mülakata çağırabilir. Ayrıca Türkiye’de oturumu olan yabancı pasaport sahibi vatandaşların vize başvurularında mülakata çağırabilmektedir.

  14. Uzun süreli Vietnam turistik vize nasıl alınır?

  Uzun süreli Vietnam vizesi almak isteyen bordo pasaport sahibi Türk vatandaşları turistik vize başvurularında genellikle tek girişli ve kalış süresi kadar vize vermektedir. Turistik vize başvurularında en fazla 30 gün tek girişli vize vermektedir. Uzun süreli vize ticari Vietnam vize başvurularında alınabilmekte olup davetiyenizin süresine ve Vietnam Konsolosluğu’nun inisiyatifine bağlı olmaktadır.

  15. Vietnam Konsolosluğu vize departmanından vize alındıktan sonra dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

  Vietnam Konsolosluğundan Vietnam turistik vizesi aldıktan sonra vizenizin süresine dikkat etmeniz gerekmektedir. Vietnam vize başvurusunda sunmuş olduğunuz otel ve uçak rezervasyonlarınıza uygunluğunu ve kalış sürenizi karşılayıp karşılamadığına dikkat etmeniz gerekmektedir.

  16. Vietnam sınırından ülkeye giriş yaparken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

  Vietnam vizesi sahibi olan umuma mahsus (bordo) pasaport sahibi Türk vatandaşları vizelerini aldıktan sonra ülke girişlerinde vizenin süresi gitmek istenilen tarih itibariyle başladığından ülkeye bu tarihten önce giriş yapılamamaktadır. Sahip olduğunuz Vietnam vizesi tek girişli vize ise ülke topraklarından çıktıktan sonra tekrar giriş yapamazsınız. Vietnam vizenizin çıkış süresinde veya çıkış süresinden önce Vietnam’dan çıkmanız gerekmektedir. Ülkedeki kalış sürelerinize dikkat etmeniz gerekmektedir.

  17. Vietnam Konsolosluğundan vize reddi alırsam ödediğim ücretin geri iadesi olur mu?

  Vietnam Konsolosluğuna vize başvurusu yapan umuma mahsus pasaport sahibi Türk vatandaşlarının vize başvurularının ret olması durumunda Vietnam Konsolosluğu vize ücretini iade etmemektedir. Vietnam vizesi ret olan kişi yeniden vize için başvuru yapabilmektedir.

  18. 18 yaş altı çocuğumuzla seyahat edeceğiz. Hem anne hem de babanın muvafakatame çıkarması gerekiyor mu?

  18 yaş altı çocuklarıyla seyahat etmek isteyen bordo pasaport sahibi Türk vatandaşları seyahatlerinde anne veya babalarıyla beraber seyahatlerinde noter onaylı orijinal muhafakatname sunmalarına gerek olmamaktadır. Vietnam seyahatlerinde yalnız anne veya babası ile seyahat eden 18 yaş altı çocukların vize başvurularında noter onaylı orijinal muhafakatname sunmaları gerekmektedir.

  19. İşimden yeni ayrıldım, şirket evraklarım başvuruda geçerli olur mu?

  Vietnam turistik vize başvurusu yapmak isteyen bordo pasaport sahibi Türk vatandaşları vize başvurularında çalıştığı şirketten alınmış Vietnam Konsolosluğuna hitaben vize izin talep dilekçesi sunmaları gerekmektedir. Şirket çalışanı değilse Vietnam Büyükelçiliğine hitaben seyahat tarihlerinin yazıldığı ve masrafları kimin karşıladığını belirten İngilizce vize talep dilekçesi yazmaları gerekmektedir.

  20. Yeni işe girdim iş evraklarımda eksiklik var, başvurum kabul olur mu?

  Vietnam turistik vize başvurusunda bulunmak isteyen bordo pasaport sahibi Türk vatandaşları ve Türkiye’de oturum sahibi yabancı pasaport sahibi kişilerin vize başvurularında Vietnam Konsolosluğu vize başvurusu için vize talep dilekçesi yazılmalıdır. Vietnam Göçmenlik Ofisi onaylı C1 belgesi, onaylı davetiye, otel, uçak rezervasyonu, kimlik fotokopisi, 2 adet biyometrik fotoğraf ve en az 6 ay geçerli pasaport ile vize başvurusu yapmanız gerekmektedir. Şirketinizden vize talep dilekçesi haricinde Vietnam Konsolosluğu başka bir evrak talep etmemektedir. Fakat Vietnam Konsolosluğu sizden başka bir evraklar da talep edebilmektedir.

  21. Pasaportumu üçüncü şahıslar alabilir mi?

  Vietnam vizesi başvurusu yapmak isteyen bordo pasaport sahibi Türk vatandaşları Vietnam turistik vize başvurularını şahsen veya yetkili acenteler aracılığı ile yapabilirler. Şahsen Vietnam vize başvurusu yapmak istemeyen kişiler vize başvurularını yetkili acenteler tarafından yapabilirler ve pasaportlarını acenteler aracılığı ile teslim alabilirler.

  Vietnam turistik vizesi için Hermes Vize’den danışmanlık alabileceksiniz.

  Bize Ulaşın!

   × WhatsApp'tan Bize Yazın!