close
Üye Girişi
close
Onay Kodu
Kodu girmeniz için kalan süre
04:58
Hızlı Erişim
close white
İlgili Sonuçlar

  Vietnam C1 Belgesi

  Vietnam C1 Belgesi

  Vietnam C1 belgesi ülkeye yapılacak olan turistik vize başvuru işlemleri için davetiye niteliği taşıyan bir belgedir. Bu belge turistik vize onay mektubu olarak da bilinmektedir.

  Vietnam vizesi için C1 belgesi, Vietnam’a gidiş amacını ve gidiş tarihini belirten bir belgedir. Diğer bir adı referans mektubu olarak bilinen C1 belgesi Vietnam turistik vize için istenmekte olan belgelerin başında gelip bu belge olmadan turist vizesi başvuruları kabul edilmemektedir.

  Vietnam C1 belgesi turistik vize için gerekli olan en temel belgedir. Vietnam’a turistik seyahat öncesi vize alınması gerekli olup Vietnam resmi makamları turistik amaçlı yapılan seyahatler için Vietnam turistik vizesi vermektedir.

  Vietnam turistik vize için gerekli olan belgeler içinde Vietnam C1 belgesi olup bu belge davetiye özelliği taşımaktadır. Vietnam C1 belgesini hazırlayan, onaylayan makam Vietnam Göçmenlik Ofisi’dir. Vietnam C1 belgesi olmayan evraklarla yapılacak vize başvuruları kabul edilmemektedir. Bu nedenle Vietnam turistik vizesi sadece C1 belgesi olması halinde alınabilmektedir.

  Vietnam vizesi C1 belgesi alabilmek için şahsen başvuru yapılabilmektedir. Bizzat başvuru yapılacaksa Vietnam’daki bir turizm acentesine başvuru yapılması gereklidir. Acentenin başvuru için istediği evrakları hazırlayarak ve ücreti ödeyerek C1 belgesi alınabilmektedir. Vietnam C1 belgesi alındıktan sonra Vietnam vizesi alabilmek için de ilgili yerlere başvuruda bulunmak gerekmektedir.

  Vietnam vizesi için C1 belgesi ile ilgili diğer başvuru seçeneği ise vize merkezleri aracılığıyla Vietnam turistik vize başvurusunda bulunup C1 belgesi başvurusunu da içermesidir. Konsolosluk tarafından yetki verilmiş vize merkezleri aracılığıyla yapılacak başvurularda yetkili acenteler başvuru sahibinin adına C1 belgesi alabilmektedirler.

  Yetki verilmiş vize merkezleri aracılığıyla yapılan başvurularda ayrı ayrı başvuruya gerek kalmaksızın hem C1 belgesi hem de vize başvuru işlemi gerçekleştirilmiş olur.

  Vietnam turistik vize için kararlar sadece Vietnam Konsolosluğunun inisiyatifindedir.

  Vietnam için C1 belgesi için gerekli evraklar

  Vietnam C1 Belgesi için gerekli olan evraklar şu şekildedir:

  Pasaport

  Vietnam C1 belgesi için renkli taranmış pasaportun fotoğraf ve bilgi içeren kısmı istenmektedir.

  Seyahat süresi hakkında belge

  Vietnam C1 belgesi için vize başvuru sahibinin Vietnam seyahat tarihlerini belirten belgenin ibraz edilmesi gereklidir.

  Belirtilen evraklar Vietnam C1 belgesi için başvuruda bulunan herkesten istenen evraklardır. Vietnam yetkili makamları gerek görmesi durumunda ek evrak isteyebilmektedir.

  Vietnam C1 belgesi için şahsen başvuru yapıldığında Vietnam’da bulunan acente evrakların teslim edilmesi gereken yer olduğundan, acente fazladan evrak isteyerek başvuru sahibinin yorulmasına neden olabilmektedir.

  Aynı zamanda göçmenlik ofisinin ek evrak istemesi halinde acentenin başvuru sahibini bilgilendirmesi ya da bilgilendireceği süre acentenin inisiyatifine kaldığından acentenin güvenilir olması önemlidir.

  Vietnam C1 belgesi

  Vietnam C1 belgesi çıkış süresi istisnai bir durum yaşanmaması durumunda 7-15 iş günü arasında değişmektedir. C1 belgesinin şahsen alınması halinde bu süre uzayabilmektedir.

  C1 belgesi almak için şahsen acente ile başvuru yapıldığında, başvuru sonrasında belgeyi alma süresini olumsuz etkileyecek bir durumla karşılaşma ihtimali artmakla birlikte C1 belgesi talebi esnasında belgeyi alma süresini olumsuz yönde etkileyecek bir durumla karşılaşabilmektedir.

  Vietnam C1 belgesi için iletişime geçilen acenteye gerekli evrakların teslim edilmemesi durumunda C1 belgesi için işlemler gerçekleştirilmeyebilir veya belgeyi alma süresi uzayabilmektedir.

  Aynı zamanda Vietnam C1 belgesi için acente tarafından istenmekte olan ücretin ödenmemesi halinde acente C1 belgesi için başvuruda bulunmamaktadır. Bununla birlikte Vietnam’daki acente, evraklar hazırlanıp gönderilse de ücret ödense de başvuru talebini reddedebilmektedir. Bütün bu süreç Vietnam C1 belgesi çıkış süresini olumsuz olarak etkilemektedir.

  Vietnam turistik vizesi için vize merkezleri aracılığıyla yapılan başvurularda Vietnam C1 belgesini almak önemli ölçüde artmaktadır.

  Vietnam C1 belgesi ücreti belge için başvuru yapılan tarihe ve başvuru şekline göre değişiklik göstermektedir. Vietnam C1 belgesi için ödenmesi istenen ücret sabit olmayıp belirli dönemlerde değişmektedir, ülkedeki durumların değişmesi de ücrete yansıyabilmektedir.

  Şahsen başvurularda acente için ödenmesi gereken ücret yalnızca C1 belgesi için ödenecek ücret olup Vietnam vizesi başvurusu için konsolosluğa ayrıca ücret ödenmesi de gerekmektedir.

  Bu ücret ödenmediği takdirde konsolosluk turistik vize başvuru işlemlerini yapmamaktadır.

  Vietnam C1 belgesi Vietnam başvuru işlemleri

  Vietnam turistik vizesi için konsolosluğun yetki verdiği vize merkezleri aracılığıyla başvuru yapılması durumunda konsolosluk harcı, vize ücreti, C1 belgesi ve hizmet bedelini içermektedir.

  Türk vatandaşlarının Vietnam vizesini ülkeye giriş yaptıklarında kapıda vize alma ihtimalleri vardır. Ancak kapıda Vietnam vizesi için yetkili makamların uygulamaları karışık olup Türk vatandaşlarının zorluk yaşamasına neden olmaktadır. Vietnam kapıda vize için sınırda C1 belgesi, fotoğraf, pasaport, başvuru formu gibi evraklarla birlikte istenen ücretin ödenmesi gereklidir.

  Aynı zamanda sınır görevlileri gerekli durumlarda ek evrak isteyebilmektedir. Vietnam kapıda vize uygulamaları hakkında bir güncelleme de olabilir beklenmeyen bir durumla da karşılaşılmaktadır. Vietnam C1 belgesi kapıda verilmeyip Vietnam’a gitmeden önce alınması gereklidir. Bu nedenle Vietnam kapıda vize uygulaması kolay olmayıp normal vize uygulamalarıyla karşılaşılmaktadır.

  Vietnam C1 belgesi ve vize başvurularının sonuçlanma süresi ve başvurular hakkında verilecek karar yalnızca Vietnam makamlarının inisiyatifindedir.

  Vietnam turistik vize başvuru işlemleri için zor denilmesinin sebebi turistik vize için gereken C1 belgesi yani referans mektubundan kaynaklanmaktadır.

  Vietnam C1 belgesinin şahsen olarak alınması durumunda süreç zorlu olabilmektedir. Şahsen Vietnam C1 belgesi alabilmek için Vietnam’daki acente ile bir anlaşma sağlayıp bu acentenin başvuru sahibinin adına hazırlanması gereken belge için Vietnam makamlarına başvuru yapması gereklidir.

  Bu nedenle başvurunun acente ile gerçekleşebilmesi için acentenin belge başvurusu için istediği evrakların hazırlanıp ücretin ödenmesi gereklidir. Aynı zamanda acente başvuru sahibinin talebine olumsuz cevap verebilmektedir. Vietnam turist vizesi için en büyük zorluk bu nedenlerden kaynaklanmaktadır.

  Vietnam C1 belgesi için Hermes Vize uzmanları sizlere yardımcı olabilecektir.

  Bize Ulaşın!

   × WhatsApp'tan Bize Yazın!