close
Üye Girişi
close
Onay Kodu
Kodu girmeniz için kalan süre
04:58
Hızlı Erişim
close white
İlgili Sonuçlar

  Vietnam Büyükelçiliği Ankara

  Vietnam Büyükelçiliği Ankara

  Vietnam Büyükelçiliği Ankara, umuma mahsus bordo pasaport sahibi Türk vatandaşları için vize uygulamaktadır. Bu pasaporta sahip olan şahıslar bütün Vietnam seyahati öncesi ve resmi pasaporta sahip şahıslar 90 günü aşan seyahatler öncesi Vietnam’a yasal olarak giriş yapabilmeleri için gerekli olan Vietnam vizesi almak için başvurmalıdır.

  Vietnam’da kapıda vize uygulaması olmayıp Türk vatandaşlarına yönelik elektronik vize uygulamasını gerçekleştirmemektedir. Bu yüzden Vietnam vizesi alabilmek için Türk vatandaşları Vietnam seyahati öncesi ülkelerindeki yetkili Vietnam kurumuna başvuruda bulunmalıdır. Vietnam Ankara Büyükelçiliği Türkiye’de Vietnam için vize veren tek yetkili kurumdur.

  Bu sebeple Türkiye’de ikamet ettiğiniz yer fark etmeksizin bütün Vietnam vizesi türleri Vietnam Ankara Büyükelçiliğinin konsolosluk şubesi tarafından verilmektedir. Vietnam vize başvurusu için iki seçeneğiniz vardır. İlk seçenek olarak vize başvurusu için şahsen gelip doğrudan başvuru yapabilirsiniz. Bunun için Vietnam Ankara Büyükelçiliği’ne gelmeniz gerekmektedir.

  Diğer seçenek ise vize başvurusunu Vietnam vizesi ile ilgili faaliyet gösteren temsilciler aracılığıyla yapılmasıdır. Vietnam vizesi Ankara Büyükelçiliği tarafından verilmektedir, ancak başvurulacak vize türüne göre istenen C1 ya da B1 belgesi gibi evrakları başka bir kurum tarafından almanız gerekmektedir.

  Bunun için Vietnam’da bulunan şirketle iletişime geçilmektedir. Bütün bu işlemleri şahsen Vietnam’daki şirketler gerçekleştirebileceği gibi vize ile ilgili faaliyet gösteren temsilcilikler aracılığıyla vize başvurusunda bulunmanız durumunda bu konuda sizin için yardımcı olunacaktır.

  Vietnam Ankara Büyükelçiliği işleyiş

  Vietnam vize başvurusunu gerçekleştirebilmeniz için başvuruda bulunmak istediğiniz vize türü için gerekli olan evrakları hazırlayıp getirmelisiniz. Bununla birlikte Vietnam vize işlemlerinin başlanılabilmesi için başvuracağınız vize ile ilgili ücreti de ödemeniz gerekip ücretin ödenmemesi durumunda vize başvuruları kabul edilmemektedir.

  Vietnam vizesi için Ankara’daki büyükelçiliğin konsolosluğuna başvuruda bulunurken vize için gereken evrakları eksiksiz ve doğru olarak getirilmesi çok önemlidir. Eksik veya hatalı bilgi içeren evraklarla yapılan başvurular Vietnam vize işlemlerinin uzaması ya da ret olarak sonuçlanmasına yol açabilmektedir.

  Vietnam Büyükelçiliği Ankara başvuru sonrasında ek evrak isteme ve mülakata çağırma yetkisine de sahiptir. Vietnam makamlarının mülakata çağırması durumunda vize başvuru sahibi Vietnam makamlarının belirlediği tarihte büyükelçilikte olmalıdır.

  Vietnam vize işlemlerinin sonuçlanma süresi ise başvurulan vize türü, vize başvuru zamanı, başvurulan vize ile ilgili evrakların durumu gibi çeşitli faktörlere bağlı olup yapılması istenen Vietnam seyahatinin tarihi ve Vietnam vize başvurusunun tarihi bu durumlar göze önüne alınarak iyi belirlemelidir.

  Vietnam vize başvuruları hakkında verilecek kararlar ve olumlu veya olumsuz olarak değerlendirme yetkisi yalnızca Vietnam Büyükelçiliği Ankara’ya ait olmaktadır. Vietnam Büyükelçiliği Ankara yapılan vize başvurusunun sonucuna ilişkin olarak olumlu karar vermesi halinde Vietnam vizesi alınabilmektedir.

  Vietnam Büyükelçiliği Ankara adres

  414. sok. no:14 Birlik mah. Çankaya Ankara

  P.K. 06610

  Vietnam Büyükelçiliği Ankara telefon ve mail adresi

  +90 (312) 446 8049

  dsqvnturkey@yahoo.com,

  Konsolosluk şubesi: dsqvnturkey@gmail.com

  Vietnam Büyükelçiliği Ankara çalışma saatleri

  Pazartesi-Cuma 09:00-12:00 / 14:00-17:00

  Ankara Vietnam Büyükelçiliği görev bölgesi

  Ankara ve çevre illerde ikamet eden Türk vatandaşları Vietnam vize işlemleri için Vietnam Ankara Büyükelçiliği’ne başvuruda bulunabilirler. Türkiye’de ikamet eden Vietnam vatandaşlarının da konsolosluk işlemleri için Vietnam Ankara Büyükelçiliğine başvuru yapmaları gerekmektedir.

  Vietnam Büyükelçiliği Pasaport yenileme

  Türkiye Cumhuriyeti’nde yaşayan Vietnam vatandaşları tüm konsolosluk işlemlerini ve süresi dolmak üzere olan pasaportlarını yenileme işlemini Ankara Vietnam Büyükelçiliğinde gerçekleştirebilirler.

  Ankara Vietnam Büyükelçiliği vize başvuru formu

  Vietnam vizesi için başvuruda bulunan kişilerin vize başvurularından önce başvuru formlarını eksiksiz doldurarak başvuru evrakları arasına eklemesi gerekmektedir.

  Vietnam Ankara Büyükelçiliği turistik vize dilekçe örneği

  Vietnam Büyükelçiliğine yapılan vize başvurularında ülkeye yapılacak seyahatin amacının ve şartlarının ifade edildiği turistik vize talep dilekçesi başvuru evrakları arasına konulmalıdır.

  Vietnam Büyükelçiliğine vize başvurularında ülkeye yapılacak seyahatin amacının ve şartlarının ifade edildiği vize talep dilekçesi başvuru evrakları arasına konulmalıdır.

  Vietnam Ankara Büyükelçiliği vize ücreti

  Vietnam’a yapılacak olan seyahatinizin türü ve kalış sürenize göre vize ücreti elçilik tarafından belirlenmektedir.

  Vietnam Büyükelçiliği Ankara tatil günleri 2024

  Vietnam Ankara Büyükelçiliği ve Türkiye’de yer alan diğer Konsoloslukları, Vietnam resmi tatillerinin dışında Türkiye resmi tatillerinde de hizmet vermemektedir.

  1-3 Ocak Yeni Yıl
  29-31 Ocak İkiz Tatil
  01 Şubat Tet Nguyen Dan
  2-4 Şubat İkiz Tatil
  10-11 Nisan Hung Kıng Tapınağı Festivalı
  10-12 Ramazan Bayramı
  1 Mayıs İşçi Bayramı
  23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı
  19 Mayıs Atatürk anma ve Gençlik Spor Bayramı
  17-19 Haziran Kurban Bayramı
  15 Temmuz Demokrasi Günü
  30 Ağustos Zafer bayramı
  01-02 Eylül Ulusal Gün
  29 Ekim Cumhuriyet Günü
  25-26 Aralık Noel Günü

  Ankara Vietnam Büyükelçiliği görev bölgesi

  Adana, Adıyaman, Ağrı, Aksaray, Amasya, Ankara, Ardahan, Artvin, Batman, Bartın, Bayburt, Bingöl, Bitlis, Çankırı, Çorum, Diyarbakır, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Gaziantep, Giresun, Gümüşhane, Hakkari, Hatay, Mersin, Iğdır.

  Karabük, Kahramanmaraş, Karaman, Kars, Kastamonu, Kayseri, Kilis, Kırklareli, Kırşehir, Konya, Malatya, Muğla, Mardin, Muş, Nevşehir, Niğde, Ordu, Osmaniye, Rize, Samsun, Şanlıurfa, Siirt, Sinop, Şırnak, Sivas, Tokat, Trabzon, Tunceli, Van, Yozgat, Zonguldak

  Vietnam Büyükelçiliği Ankara görevleri

  Ankara Vietnam Büyükelçiliği, Vietnam’ı Türkiye’de temsil eden Vietnam devletinin en resmi kurumudur. Bir ülkeyi başka bir ülkede temsil ederken Büyükelçilik, ülkesini hükümet ve ilgili kuruluşlar düzeyinde temsil etmektedir. Vatandaşlarının ve tüzel kişiliklerin hak ve menfaatlerini korur, Vietnam’ın, Türkiye ile olan dostluk, siyasi, ekonomik, kültürel ve bilimsel ilişkilerini başarılı bir seviyede tutar.

  Ayrıca Vietnam Ankara Büyükelçiliği Konsolosluk Bölümü Vietnam vize işlemleri içinde çalışmalar sürdürürken, Vietnam vizesi, Vietnam vize başvuru formu, Vietnam vize başvurusu, Vietnam vize ücretleri, Vietnam kısa ve uzun süreli vize başvuru işlemleri için de hizmet vermektedir.

  Vietnam vize başvuru işlemleri şahsi olarak Konsolosluğa gerçekleştirilebilirken, Vietnam vize işlemleri için çalışmalar sürdüren kurumlar aracılığı ile de Vietnam vizesi başvurularında bulunulabilecektir.

  Not: Vietnam devletinin Türkiye’de bulunan ve Türkiye ile kurdukları ilişkinin en resmi temsilcisidir Vietnam Büyükelçiliği Ankara.

  Türkiye Vietnam Büyükelçiliği ülkesini, Türkiye’ de hükümetler düzeyinde temsil ederken aynı zamanda Vietnam Büyükelçiliği Ankara Gaziosmanpaşa, Türkiye’de bulunan Vietnam vatandaşlarının tüzel kişiliklerini, hak ve menfaatlerini iyileştirme üzerine faaliyetler de de bulunmaktadır. Aynı zamanda Türkiye Cumhuriyeti devleti ile iyi niyet, dostluk ve ticari ilişkilerin gelişmesini yönünde girişimlerde bulunur.

  Vietnam Türkiye Büyükelçiliği bünyesinde bulunan Vietnam Konsolosluk vize bölümü ise Vietnam vizesi işlemlerinin organize edilip yürütülebileceği bir temsilciliktir. Vietnam Büyükelçiliği Türkiye Konsolosluk bölümünde Vietnam vize işlemleri, Vietnam vize başvuru formu, Vietnam vize ücretleri, Vietnam Turistik, ticari ve aile ziyareti vizeleri hakkında bilgi edinebilir işlemlerde bulunabilirsiniz.

  Vietnam Büyükelçiliği Ankara Nasıl Gidilir?

  Ankara Büyükelçiliği Çankaya’da bulunmaktadır. Çankaya güzergâhından geçen otobüsler aracılığı ile Vietnam Ankara Büyükelçiliği’ne ulaşım sağlayabilirsiniz.

  Vietnam Ankara Büyükelçiliği hakkında sizleri bilgilendirmeye çalıştık. Hermes Vize bir danışmanlık firması olmaktadır.

  Bize Ulaşın!

   × WhatsApp'tan Bize Yazın!