close
Üye Girişi
close
Onay Kodu
Kodu girmeniz için kalan süre
04:58
Hızlı Erişim
close white
İlgili Sonuçlar

  Türkiye’den Bulgar vatandaşlarına pasaportsuz giriş izni

  Türkiye’den Bulgar vatandaşlarına pasaportsuz giriş izni kararı Resmi Gazetede yayımlandı.

  27 Temmuz 2022 tarih ve 31905 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzalı kararname ile Bulgaristan vatandaşlarına pasaportsuz geçiş izni verildi.

  Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın imzası ile uygulamaya alınacak olan kararnamede Bulgaristan vatandaşlarının transit ve turistik sebepli Türkiye sınır geçişlerinde pasaport zorunluluğunun kaldırıldığı kaydedildi.

  Türkiye’den Bulgar vatandaşlarına pasaportsuz giriş izni için tam uygulama tarihi belirtilmedi. Türkiye yönetiminin talimatı ile uygulamaya başlayacak yeni geçiş muafiyeti iki ülke sınırı için sevindirici olarak değerlendiriliyor.

  Türkiye’den Bulgaristan’a Geçişlerde Vize Zorunluluğu Devam Ediyor

  Bulgar vatandaşlarına tanınan kimlikle giriş iznine karşın Türk vatandaşları halen vizeye tabi. Bordo pasaport sahibi Türk vatandaşları kısa süreli konaklama ya da transit geçişlerde Bulgaristan Konsolosluğu’nun onayını almak zorunda.

  Bulgaristan vizesi başvuruları Bulgar makamları tarafından yetkilendirilmiş vize merkezleri tarafından kabul ediliyor. Vize başvurularının ortalama cevaplandırılma süresi ise 2 hafta.

  Bize Ulaşın!

   × WhatsApp'tan Bize Yazın!