close
Üye Girişi
close
Onay Kodu
Kodu girmeniz için kalan süre
04:58
Hızlı Erişim
close white
İlgili Sonuçlar
  Hemen Vize Başvurusu Yap

  Almanya Trabzon Fahri Konsolosluğu

  Almanya Trabzon Fahri Konsolosluğu

  Almanya Trabzon Fahri Konsolosluğu ve diğer Almanya Konsoloslukları faaliyet alanlarına yakın bölgelerde ikamet eden kişilerin resmi evrak ve vize işlemlerini yürütmek için kurulmuş temsilciliklerdir.

  Ancak Fahri Konsolosluk niteliği sebebi ile Trabzon’da yer alan Alman Türk Konsolosluğu sadece alman vatandaşlarına yönelik pasaport ve evrak tasdik işlemlerini yürütmektedir. Vize işlemi yürütmemekte, başvuru dosyası kabul etmemektedir.

  Almanya vizesi işlemleri konusunda yetkili temsilcilikler; Almanya Başkonsolosluğu İzmir, Almanya İstanbul Başkonsolosluğu ve Almanya Ankara Büyükelçiliği’dir.

  Almanya Fahri Konsolosluğu Trabzon Görev Bölgesi

  Artvin, Rize,Trabzon, Bayburt, Gümüşhane, Giresun, Erzincan

  Almanya Fahri Konsolosluğu Trabzon Çalışma Saatleri

  Pazartesi – Cuma: 09.00-17.00

  Almanya Trabzon Fahri Konsolosluğu Resmi Tatil Günleri

  01 Ocak Yeni Yıl
  8 Mart Kadınlar Günü
  7 Nisan Paskalya Arifesi
  10 Nisan Paskalya
  21- 23 Nisan Ramazan Bayramı
  1 Mayıs İşçi ve Emekçi Bayramı
  19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı
  28 Mayıs Hamsin Yortusu
  28 Haziran 2 Temmuz Kurban Bayramı
  15 Temmuz Demokrasi Bayramı
  30 Ağustos Zafer Bayramı
  3 Ekim Almanya’nın Birleşme Günü
  29 Ekim Cumhuriyet Bayramı
  25 Aralık 1.Noel Günü
  26 Aralık 2.Noel Günü
  31 Aralık Yılbaşı

  Almanya Fahri Konsolosluğu Trabzon İletişim

  Adres: Gazipaşa Caddesi, Saruhan İşhanı, Kat:1 TRABZON

  Tel: +90 462 323 08 24

  Faks: +90 462) 323 28 27

  E-posta: trabzon@hk-diplo.de

  Almanya Trabzon Fahri Konsolosluğu’nun Görevi

  Fahri Konsolosluklar, Konsolosluğun açılma gereksinimi olmayan yerlerde açılırken, temsil ettikleri ülkenin resmi görevlisi yahut vatandaşı olma zorunlulukları bulunmaz.Ticari faaliyetlerin yoğunlukta olduğu şehirler fahri konsoloslukların bulunduğu yerler olup, temsil ettikleri ülke ile Türkiye arasında bulunan ticari faaliyetleri başarılı bir hale getirme ile yükümlüdürler.

  Almanya Konsolosluğu İşlemleri

  Almanya Konsolosluğu ve Almanya Büyükelçiliği, Almanya Cumhuriyeti’ne seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ile Türkiye ikamet iznine sahip üçüncü ülke vatandaşlarının Almanya vizesi işlemleri konusunda hizmet vermekte olan yetkili Almanya Cumhuriyeti temsilcilikleridir.

  İlginizi Çekebilir  Ankara Almanya Büyükelçiliği

  Almanya Konsolosluğu ve Almanya Büyükelçiliği aynı zamanda Türkiye’de ikamet eden Almanya vatandaşlarının konsolosluk işlemleri konusunda da çalışmalar yürütmektedir. Türkiye’de ikamet eden Almanya vatandaşları apostil ( belge tasdiki), evlilik, dirim belgesi, pasaport ve vatandaşlık belgesi gibi işlemlerini Türkiye’de bulunan Almanya Konsolosluğu, Almanya Büyükelçiliği ve Almanya Fahri Konsoloslukları vasıtası ile yapabilmektedir.

  Almanya Konsolosluğu Vize Başvuru İşlemleri

  Almanya Konsolosluğu ve Almanya Büyükelçiliği, Almanya vizesi ile ilgili başvuruları konsolosluk tarafından yetkilendirilmiş kurumlar ve Vize Başvuru Merkezleri ile Turizm/Seyahat Acenteleri aracılığı ile yapılmalıdır.

  Almanya vizesi başvurusunda sunulacak en önemli belge Schengen Vizesi Başvuru formudur. Almanya Schengen Başvuru Formu, Almanca ve Türkçe olmak üzere iki dilde hazırlanmalıdır. Almanya vize başvuru formu el yazısı ile yazılmamalıdır. Bilgisayar ortamında form doldurulmalı, çıktı aldıktan sonra imzalanmalıdır.