close
Üye Girişi
close
Onay Kodu
Kodu girmeniz için kalan süre
04:58
Hızlı Erişim
close white
İlgili Sonuçlar
  Hemen Vize Başvurusu Yap

  Togo Hakkında

  Togo Hakkında

  Togo Afrika kıtası standartlarına göre küçük bir ülkedir ve uzun dar bir şerit halinde Gine körfezine doğru uzanır. Ülkenin yüzey şekilleri kıyı, alçak ve düz ovalardan oluşurken. Togo’da bulunan en yüksek nokta Mont Agau dağıdır. Togo akarsuları Mono, Ogou ve Oti’dir, en uzun nehir Mono’dur. Mono nehri aynı zamanda taşımacılık için uygun bir nehirdir.

  Ülke topraklarını bu 3 nehir sularken tarım için verimli bir arazi bırakır. Togo iklimi bölgeye göre çeşitlilik gösterir, ülke iklimin en belirgin özelliği ise tropikal iklim olmasıdır. Nem, Togo tabiatının belirleyici unsurudur. Togo’nun kıyı bölgeleri aşırı nemli ve sıcak olurken ülkenin dağ bölgesine yakın olan yerleri soğuk ve yağışlıdır.

  Togo’da tarıma bağlı bir ekonomik model vardır. Halkın %16 sı şehirlerde yaşarken, geri kalan bölüm köylerde yaşar. Tarımla uğraşan nüfus %78’lik bir kısımdır. Tarıma uygun topraklar %38’lik bir alana tekabül ederken bu oranın sadece %7’lik bir kısmında tarım yapılır. Böylesi bir alanda yapılan tarım ise, Togo ihracatının %70’ini oluşturur.

  Togo tarım ürünleri arasında en çok ihraç edilenler kahve, palmiye ürünleri, kakao ve pamuktur. Hindistan cevizi ve yer fıstığı Togo tarım ürünleri arasında diğer önemli mahsüllerdir. Togo’nun sık ormanlarından elde edilen keresteler ise gemi yapımında kullanılır.

  Togo ticari hayatı, ülkenin en büyük şehri ve başkenti olan Lome’de döner. Başkent Lome’de bulunan liman ise Togo ihracat ve ithalatının nefes alıp verdiği yerdir.Togo yer altı kaynakları konusunda ise diğer Afrika ülkeleri kadar zengin rezervlere sahip değildir. Togo’da çıkarılan en önemli yer altı minarelini fosfat oluşturur.

  Togo sanayisi neredeyse hiç gelişmemiştir. Ülke de imalat sektörü, Togo ekonomisinde çok küçük bir orana tekabül eder. Tekstil ve ayakkabı sanayi, yeterli düzeyde olmayan Togo sanayisinin ana aktörleridir.Togo, Batı Afrika’da bulunan Afrika kıtasının en küçük ülkelerinden biridir. Ülke nüfusu 4 milyon civarında seyreder.

  Uzun veya kısa vadeli planlarınız arasında Togo seyahati olabilir. Togo seyahatinizin gerçekleşebilmesi için yapmanız gereken en önemli şey Togo vizesi edinmek olacaktır. Togo vizesi, Togo seyahatinizin gerçekleşebilmesi için uluslararası bir prosedürdür. Togo vize işlemleri sırasında bu prosedürleri başarılı bir şekilde tamamlayıp Togo vizesini alabilirsiniz.

  Togo vize işlemleri sırasında bir takım bilgilere sahip olmak ise, Togo vize işlemleri sırasında olası zaman kaybı yaşamanızı asgari düzeye indirecektir. Şöyle ki, Togo Konsolosluğu veya Togo Temsilcilikleri, Togo vize işlemleri başvuru yapan kişiler hakkında detaylı bilgi edinmek isteyecektir. Togo Konsolosluğunun bu önceliğini dikkate alarak Togo vize başvuru formu ve Togo vize başvuru evrakları eksiksiz ve doğru doldurulmalıdır.

  Togo vize başvuru formu ve Togo vize başvuru evraklarında verecek olduğunuz eksiksiz ve uyumlu bilgiler Togo vize işlemlerinizin başarılı bir şekilde noktalanmasını sağlayacaktır. Başarılı bir şekilde tamamlanan Togo vize işlemleriniz ile Togo vizesini almış olursunuz. Togo vizesi, Togo seyahatinizin sorunsuz geçmesi için gerekli olan bir prosedürdür.

  Bize Ulaşın!

   × WhatsApp'tan Bize Yazın!