close
Üye Girişi
close
Onay Kodu
Kodu girmeniz için kalan süre
04:58
Hızlı Erişim
close white
İlgili Sonuçlar

  Togo Hakkımızda

  Togo Hakkımızda

  Consultation for Togo sitesi size Togo hakkında gerekli olan Togo Konsolosluğu adresTogo Konsolosluğu Ulaşım haritasıTogo Konsoloslarının ve Togo Konsolosluk görevlilerinin isimlerine ulaşabilmeniz için gerekli bilgilerin toplandığı bilgi amaçlı kurulmuş bir sitedir. Sitede ayrıca, konsolosluklardan vize alabilmeniz maksadıyla, seyahat amacınıza göre (turistik, ticari, transit) vizeleriniz için gereken belgelerin neler olduğu ve izlenecek yol haritası hakkında bilgilerde sunulmuştur.

  Togo’ya yapacağınız seyahatleriniz öncesinde site içerisinde verilen linklerden Togo Uçak bileti, Togo otel rezervasyonu ve Togo vize işlemleri ilgili danışmanlık alabilirsiniz. Togo’ya ziyaret edeceğiniz şehirler, bölgenin özellikleri, Togo’da bulunduğunuz süre boyunca ihtiyacınız olabilecek tüm pratik bilgilere sizin seyahatlerinizi kolaylaştırmak için hazırladığımız web sitemizden ulaşabilirsiniz.

  Bu web sitesi Türkiye’den Togo’ya seyahat edecek kişileri, seyahatleri öncesinde ve sırasında karşılaşabilecekleri her türlü prosedürle ilgili bilgi vermek amacıyla kurulmuştur. Bu bilgiler ışığında karar verdiğiniz seyahat tarihinden en az 1 ay önce bizden en uygun fiyata otel ve uçak bileti satın alabilirsiniz. Bunların dışında vize işlemlerinizi hala gerçekleştirmediyseniz vize hizmeti veren acentelerin linklerine ulaşarak profesyonel vize işlemleri danışmanlığı şirketlerinden yardım alabilirsiniz. Vize işlemleri danışmalık şirketileri, evraklarınızın ve başvuru formunuzun kontrolünü yaparak Togo vize başvurunuzun olumlu ve en kısa zamanda sonuçlanması için elinden geleni yapacaktır.

  Değerli okuyucular, ziyaret ettiğiniz bu web sitesi Togo Büyükelçiliği‘nin, Togo Konsolosluğu‘nun, Togo Fahri Konsolosluklarının ve Togo Konsolosluğu temsilciliklerinin resmi web sitesi değildir. Togo Konsolosluğu resmi web sitesinin adresi sayfanın altında verilmiştir. Consultation for Togo web sitesi Togo’ya seyahate edecek olan kişilerin Togo ve seyahat prosedürleri ile ilgili detaylı bilgi alabilecekleri, aynı zamanda vize işlemleri, otel rezervasyonu ve uçak bileti konusunda özenle seçtiğimiz turizm acentelerine ulaşabilecekleri bir sitedir

  Zamanını vize işlemleri ile geçirmek istemeyenler veya vize işlemleri için zaman ayıramayanlar veya Togo vize işlemleri için daha ayrıntılı bilgi almak isteyenler Togo vize işlemleri butonuna tıkladığında sürekli güncel olan Vize Merkezi sayfasına yönlendirilerek adım adım takip edilmesi gereken işlemlerle ilgili bilgilere ulaşabileceklerdir.

  Vize Merkezi ise konsolosluklardan vize alabilmeniz için hazırlanması gereken evraklarla ilgili bilgi vermek, gerekli evrakların hazırlanmasını sağlamak ve hazırlanan vize işlem evraklarının ulaştırılması halinde konsolosluklara vize işlem başvurusunun yapılıp, takibinin sağlanıp, işlemin sonuçlandırılmasıyla ilgili hizmet vermeyi hedefleyen bir sitedir.

  Vize Nedir?

  Vize, bir devletin dış temsilcilikleri veya sınır makamları aracılığıyla, ülkesine seyahat edecek bir yabancının pasaportuna koyduğu ve bu yabancının ülkesinin sınır kapısına kadar giderek sınır makamlarına giriş için başvuru yapabileceğini ve girebileceğini gösteren bir kayıttır.

  Dünya vatandaşı olarak herkesin tüm dünyayı dolaşma özgürlüğünün olması gerekir ancak ülkelerde çeşitli sebeplerle bu dolaşma hakkına kota koymaktadırlar. Bu yetkide Uluslararası hukuktan alınmaktadır. Devletler egemenliklerini sınırları içerisinde çıkardıkları yasalar ile diledikleri gibi kullanırlar. Bu yetkiler arasında ülkelerine hangi yabancıların hangi koşullarla girebileceklerini belirlerler. Vize bu amaca hizmet etmektedir

  Vize Almak İçin Başvuru Yapılacak Yerler Nereleridir?

  Vizeler, seyahat edilecek ülkenin Büyükelçiliğinin Konsolosluk Bölümünden; Başkonsolosluğundan veya Konsolosluğundan alınır. Bazı ülkeler, Fahri Başkonsoloslukları veya Fahri Konsoloslukları aracılığıyla da vize verebilmektedirler. Uluslararası kural; vize başvurunuzu daimi ikametinizin olduğu yerden yapmanızdır. Bir ülkenin Türkiye’de birden çok Başkonsolosluk ve Konsolosluğu var ise, vize başvurunuzu ikametinizin bulunduğu yere yakın olan temsilciliğe yapmanız gerekir. Bu hususu da ilgili temsilcilikten önceden öğrenmenizde yarar vardır.

  Bize Ulaşın!

   × WhatsApp'tan Bize Yazın!