close
Üye Girişi
close
Onay Kodu
Kodu girmeniz için kalan süre
04:58
Hızlı Erişim
close white
İlgili Sonuçlar
  Hemen Vize Başvurusu Yap

  Tayland Turistik Vize

  Tayland Turistik Vize

  Tayland Turistik Vize Nasıl Alınır?

  Tayland’a 30 günden uzun süreli seyahat edecek Türk vatandaşları, Tayland Havalimanı gümrük kapısında vize uygulamasına tabidirler.

  Tayland Hükümeti, T.C. umuma mahsus pasaport sahiplerine 30 günden uzun, diplomatik, hizmet, hususi pasaport sahiplerine 90 günden uzun olan seyahatlerinde vize uygulamaktadır. Tayland’da kalma süresi 30 günden fazla olan seyahatlerde Türkiye Tayland Dış Temsilciliği’ne başvuru yapmak gerekmektedir. Tayland’da 30 günden uzun konaklamak isteyen Türk vatandaşları ve Türkiye’de oturum ve çalışma izni olan diğer ülke vatandaşları Ankara’daki Tayland Büyükelçiliği ve İstanbul’da bulunan Tayland Fahri Konsolosluğu’na vize başvurusu yapabilmektedirler.

  30 günden uzun Tayland turistik vize başvuru sahibi, başvuru işlemini Tayland Konsolosluğu‘ndan şahsen yapabilmektedir. Tayland vizesi online alınabilen bir vize değildir. Başvuru sahibinin seyahat tarihinden önce vizesini almasında fayda vardır.

  Tayland Büyükelçiliği ve İstanbul Tayland Fahri Konsolosluğu başvuru sahibinin vizesinin onaylanmasının ardından e-mail ile bilgilendirir. Tayland’da uzun süre kalmayı planlayanlar ya da vize tipini değiştirmek isteyen kişiler Tayland Göçmenlik Ofisi’ne başvuru yapmaları gerekmektedir.

  Tayland’a turistik amaçla ziyarette bulunacak Türk vatandaşlarını ülkeye girişlerinden önce seyahat için gerekli olan belgeleri hazırlamalı, özellikle pasaportlarının geçerlilik süresini kontrol etmeleri gerekmektedir. Tayland seyahatinin dönüş sonrası için en az 6 ay geçerliliği olan pasaportun olması gereklidir. 10 yıldan eski pasaportu olanların, seyahat öncesi pasaportlarını yenilemeleri gerekmektedir.

  Tayland Turistik Vize için Gerekli Evraklar

  Tayland turistik vize için gereken evraklar başvuru sahibinin seyahat amacına göre değişiklik göstermektedir. Tayland vize başvuru işleminin doğru olarak yapılması halinde vizenin çıkma süresi 3 iş günüdür. Başvurunuz konsolosluğun tatil günlerine denk haline gelmesi durumunda vizenin onaylanma süresi uzayabilmektedir.

  Tayland seyahatinizin aksamaması için başvurunuzu seyahat tarihinden 20 gün önce yapmanız faydalı olur. Tayland turistik vize si tek giriş (3 ay) ve çoklu giriş (6 ay) olmak üzere iki kategoriden oluşmaktadır. Seyahat amacınıza uygun olan bu iki vize türünden birini seçerek başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

  İlginizi Çekebilir  Tayland Türkiye Vizesi

  Tek girişli vizenin geçerlilik süresi 3 ay kalış süresi ise 60 gündür.

  Çok girişli vizenin geçerlilik süresi 6 ay kalış süresi her girişte 60 gündür.

  Başvuru sahibi Tayland vize başvurusunu konsolosluğa şahsen gelerek yapmalıdır. Tayland’da daha uzun süre kalmak veya vize türünü değiştirmek isteyen kişiler Göçmenlik Ofisi’ne başvuru yapıp gereken formları doldurmaları gerekmektedir. Kalış süresinin uzatılması veya vizenin türünü değiştirme kararı Göçmenlik Ofisi’nin inisiyatifinde bulunmaktadır.

  Tayland turistik vizesi için gereken evraklar her ülke vatandaşı ve belirli ülke vatandaşı olmak üzere iki gruba ayrılmaktadır. Aşağıda belirtilen evraklar her ülke vatandaşı için geçerlidir.

  • Tek Girişli Vize için gereken evraklar

  Tayland tek girişli 3 ay süreli vize türünün ülkede kalış süresi 60 gündür. Vize sahibi, sahip olduğu 3 aylık Tayland vizesi ile 60 gün ülkede ikamet edebilir.

  1. En az 6 ay geçerli olan pasaport veya seyahat belgesi
  2. Başvuru formu
  3. Kimlik fotokopisi
  4. Pasaportun fotokopisi
  5. Son 6 ay içinde çekişmiş, 2 adet vesikalık 4 x 6 cm ölçülerinde pasaport.
  6. Gidiş-dönüş uçak bileti rezervasyonu
  7. Otel rezervasyonu
  8. Son 6 ayda finansal durumu gösteren banka hesap dökümü
  9. Bankada en az 800 USD bulunduğuna istinaden belge.
  10. Aile bireylerinin toplamı son 6 ayda içindeki banka hesap dökümü ve bankada en az 1,600 USD bulunduğuna dair belge.
  • Çoklu Girişli vize için gereken evraklar

  Tayland çok girişli 6 ay süreli vize türünün ülkede kalış süresi 60 gündür. Vize sahibi, sahip olduğu 6 aylık Tayland vizesi ile 60 gün boyunca ülkede ikamet edebilir. 60 gün süresi dolduğunda ülkeye giriş çıkış yaparak vizesini kullanmaya devam edebilir.

  1. En az 6 ay geçerli olan pasaport veya seyahat belgesi
  2. Başvuru formu
  3. Kimlik fotokopisi
  4. Pasaportun fotokopisi
  5. Son 6 ay içinde çekişmiş, 2 adet vesikalık 4 x 6 cm ölçülerinde pasaport.
  6. Gidiş-dönüş uçak bileti rezervasyonu
  7. Otel rezervasyonu
  8. Son 6 ayda finansal durumu gösteren banka hesap dökümü
  9. Bankada en az 5700 USD bulunduğunu kanıtlayan banka hesap cüzdanı (son 6 ay hesap hareketlerini içeren)
  10. Aile bireylerinin toplamı son 6 ayda içindeki banka hesap dökümü ve bankada en az 1,600 USD bulunduğuna dair belge.
  11. Başvuru sahibinin çalışmış olduğu firmadan aldığı, iş durumunu, ünvanını, pozisyonunu belirten şirket antetli kağıdına yazılmış iş mektubu.
  12. Türkiye’de geçerli olan oturma izninin (ikametin) kopyası
  İlginizi Çekebilir  Tayland Ticari Vize

  Tayland Konsolosluğu gerekli görmesi durumda ek belge talep edebilmektedir.

  Yabancı Uyruklu Ülke Vatandaşları

  Yabancı uyruklu ülke vatandaşları Tayland turistik vizesine başvuru yapabilmektedirler. Yabancı uyruklu vatandaşların Tayland turistik vizesi almak için hazırlaması gereken evraklar aşağıda belirtilmektedir.

  1. Seyahatin sona erdiği tarihten sonra en az 6 ay geçerli pasaport
  2. Kimlik fotokopisi
  3. 2 adet beyaz fon üzeri 4 x 6 cm ölçülerinde biometrik fotoğraf.
  4. Oturma-çalışma izni fotokopisi
  5. Uçak ve otel rezervasyonu
  6. Son 6 aylık banka hesap özeti. Bankanın imza sirküleriyle birlikte kaşeli ve ıslak imzalı olarak temin edilmeli, en az 4000 TL bakiyeli olması gerekmektedir.

  Yabancı uyruklu vatandaşların Tayland vize başvuruları için konsolosluğa şahsen başvuru yapmaları gerekmektedir. Vize Merkezi Tayland vize başvurularıyla ilgili başvuru sahibine gereken evrakları doğru ve eksizsiz olarak hazırlanması için destek vermektedir. Tayland vize başvuruları hakkında verilecek kararlar Tayland Konsolosluğu’nun inisiyatifi altındadır. Vize Merkezi’nin vize başvuruları hakkında verilecek kararlar ve vize başvurusunun sonuçlanma süresi hakkında karar verme yetkisi yoktur.

  Tayland Turistik Vize Ücreti 2023

  Tayland vize ücreti seyahat amacı, vize türü ve talep edilen Tayland’da kalış süresine göre değişmektedir. Tayland vize ücreti zamanla birlikte değişmekle birlikte vize ücreti başvuru sahibinin ihtiyaç duyduğu vizenin türüne, giriş sayısına göre değişir. Tayland hükümetinin uyguladığı yasalara göre belirli zaman aralıklarında değişiklik göstermesi normaldir.

  Tayland turistik vizesi tek ya da çift girişli olarak alınabilmektedir. Giriş sayısı bittikten sonra yeni vize başvurusu yapılarak ülkeye giriş yapılabilir. Tayland turistik vize başvuru ücretleri 3 aylık tek girişli ve 6 aylık olmak üzere değişiklik göstermektedir.

  Tayland Konsolosluğu vize ücretini başvurunun işleme alınması ve değerlendirilmesi için istemektedir. Bu sebeple güncel Tayland vize ücretleri hakkında detaylı bilgiyi konsolosluktan öğrenebilirsiniz. Tayland Konsolosluğu vize bedeli başvuru sahibinin dosyasının konsolosluğa gönderilmesinden önce ödenir ve herhangi bir nedenden dolayı vizenin reddedilmesinde ücret iade edilmez.

  İlginizi Çekebilir  Tayland Vizesi

  Tayland Konsolosluğu’nun ek belge talep etmesi, yoğun başvuru ve resmi tatil gibi durumlar olmadığı sürece vize 3 iş gününde sonuçlanmaktadır. Ancak Belirli Ülke vatandaşlarının vize işlem süresi en fazla 1 ayı bulabilmektedir.

  Bize Ulaşın!

   Seyahat Süresi