close
Üye Girişi
close
Onay Kodu
Kodu girmeniz için kalan süre
04:58
Hızlı Erişim
close white
İlgili Sonuçlar

  Tayland Öğrenci Vizesi

  Tayland Öğrenci Vizesi

  Tayland öğrenci vizesi nasıl alınır nelere dikkat etmek gerekir vize ücreti gibi birçok soruya yazımızda güncel olarak ulaşabileceksiniz. Tayland’a eğitim amacıyla seyahat edecek T.C. umuma mahsus pasaport sahipleri 30 gün süreli, T.C. diplomatik, hizmet ve hususi pasaport sahipleri 90 gün süreli Tayland seyahatlerinde vizeden muaftırlar.

  Ancak eğitim amacıyla Taylan’da kalma süresi 30 günden fazla süreli seyahatlerde Ankara Tayland Büyükelçiliği veya Tayland İstanbul Fahri Konsolosluğuna öğrenci (eğitim) vizesi için başvuruda bulunulması gerekmektedir.

  Tayland’da eğitim amacıyla 30 günden fazla kalmak şartıyla seyahat edecek T.C. umuma mahsus pasaport sahipleri Türk vatandaşları seyahatleri öncesinde Tayland öğrenci vizesi almaları gerekmektedir. Tayland ile Türkiye arasındaki vize uygulamasına istinaden Türk vatandaşlarına 30 günden fazla ülkede kalmaları durumunda vize uygulanmaktadır.

  Tayland’a eğitim amaçlı gitmek isteyen kişiler Tayland öğrenci vizesi için başvuru yapmaları gerekmektedir. Tayland öğrenci vizesi ücreti ülkede kalınacak süreye göre değişiklik gösterebilmektedir. Tayland öğrenci vizesi tek girişli olarak 3 ay, ülkede 90 gün kalmak koşuluyla verilmektedir. Bu durumda eğitim süresi boyunca en fazla 3 aya kadar vize alınabilmektedir.

  Tayland öğrenci vize başvuruları Tayland Konsolosluğu ya da Tayland Büyükelçiliğine yapılabilmektedir. Yaşadığınız yere en yakın dış temsilciliğe öğrenci vizesi için başvuru yapabilirsiniz.

  Tayland öğrenci vizesi için gerekli belgelerin konsolosluğa iletilmesi gerekmektedir. Evrakların tam bir şekilde ibraz edilmesi ve bilgilerin doğru ve vizenin amacına uygun olarak belirtilmesi önemlidir.

  Tayland öğrenci vizesi için evrakların doğruluğunun kontrol edilmesi, sunulan bilgilerin doğru çıkmaması veya belgelerde istenen bilgilerin belirtilmemesi vize başvuru süresinin uzamasına ya da başvurunun reddedilmesine neden olabilmektedir. Öğrenci vizesi başvuru işlemi sonrasında Tayland Konsolosluğu ek evrak talebinde bulunabilmektedir. Tayland öğrenci vizesi için istenen evraklar Tayland devleti ve Tayland Konsolosluğunun inisiyatifinde düzenlenmiştir.

  Eksik ya da gerçeği yansıtmayan bilgiler içermeyen başvuru dosyaları kabul edilmez veya ret ile sonuçlanır.

  Tayland öğrenci vizesi için gerekli evraklar

  Tayland öğrenci vizesi tek girişli olmak üzere 3 ay süre ile verilen ve Tayland’da 90 gün kalma hakkı tanıyan bir vize türüdür. Tayland’da 3 aydan uzun süreli eğitim görecek kişiler vizenin süresinin dolmasının ardından tekrar başvuru yapabilir. Tayland öğrenci vizesi için gerekli belgeler şu şekildedir:

  • En az 6 ay geçerli pasaport
  • Pasaportun fotokopisi
  • Kimlik fotokopisi
  • Öğrenci vizesi başvuru formu
  • Son 6 ay içinde çekilmiş 4 x 6 cm ölçülerinde 2 adet fotoğraf.
  • Tayland’a seyahat edeceğine kanıtlayan uçak bileti
  • Son 6 ay içinde gerçekleşen finansal durum kaydı ve bankada en az 800 usd bulunduğuna dair belge.
  • Tayland Büyükelçiliğine gönderilen tavsiye mektubu.
  • Akademik kurum veya organizasyondan alınmış olan kabul mektubu.
  • Özel bir kurumda eğitim görmek isteyen kişiler şu belgelerle birlikte başvuru yapmalıdır. Yabancı öğrencinin kayıt onayının verildiğine istinaden Tayland eğitim bakanlığından veya kurumu ilgilendiren diğer yetkili makamlardan alınan resmi mektup ve eğitim kurumundan alınan öğrenci kayıt belgesinin 1 adet kopyası.
  • Öğrenciler için öğretim durumu ve öğrenci kimlik kartı
  • Eğitim programı, seminer veya staj gibi etkinliklere katılacak olan kişiler, söz konusu kurumdan Tayland Büyükelçiliğine özel olarak yazılmış bir tavsiye mektubu getirmelidir.
  • Büyükelçilik çalışanları gerekli gördükleri durumda başvuru sahibinden ek evrak talep edebilmektedir.

  Tayland öğrenci vizesi tek girişli olmak üzere 3 ay süreli ve ülkede 90 gün kalma hakkı tanıyan bir vize türüdür. Vizenin işlem süresi 3-5 iş günü içerisindedir. Belirli ülke vatandaşları için bu süre en fazla 1 aydır. Tayland öğrenci vizesi sahibi vize başvuru işlemini Ankara’da bulunan Tayland Büyükelçiliğine şahsen yapması gerekmektedir. Online ortamdan yapılacak olan başvurular kabul edilmemektedir. Vize başvuru sahibi ibraz ettiği her evrakı ve her sayfasını onaylamak zorundadır.

  Tayland öğrenci vizesi ile resmi olarak Tayland’da en faz 90 gün kalınabilmektedir. Tayland’da daha fazla kalmak isteyen kişiler Göçmenlik Ofisi’ne başvuru yapabilirler. Tayland’a ilk giriş yapılan tarihten itibaren 1 yıl süreyle vize uzatma hakkı kazanılabilir. Tayland eğitim (öğrenci) vizesi için kurs süresi kuralları bulunmaktadır.

  • Beş aydan kısa süreli kurslar için haftada 4 günden ve günde 2 saatten az olmayacak şekilde.
  • Beş aydan fazla süreli kurslar için haftada 5 günden ve günde 5 saatten az olmayacak şekilde.

  Tayland öğrenci vize ücreti 2024

  Tayland öğrenci vizesi tek girişli bir vize türüdür. Tayland devleti tarafından 3 ay süreli olmak üzere yani 90 gün ülkede kalma şartıyla verilmektedir. Tayland öğrenci vizesine başvuru yapacak kişilerin sadece tek girişli öğrenci vizesini tercih etmeleri gerekmektedir. Tayland öğrenci vizesi belirli zaman aralıklarında değişiklik gösterebilmektedir.

  Tayland Konsolosluğu öğrenci vizesi ücretini başvurunun işleme alınması ve değerlendirme sürecinin başlaması için istemektedir. Tayland öğrenci vize ücreti, başvuru sahibinin dosyasının konsolosluğa gönderilmesinden önce ödenir, herhangi bir nedenden ötürü vizenin reddedilmesi durumunda vize ücreti iade edilmemektedir.

  Vizenin süresi sona erdikten sonra yeni vize başvuru yapılarak öğrenci vizesiyle ülkeye tekrar giriş yapılabilmektedir. Tayland Konsolosluğunun ek belge talep etmesi, yoğun başvuru ve resmi tatiller gibi durumlar olmadığı takdirde öğrenci vizesinin işlem süresi 3-5 iş gününü bulmaktadır. Ancak Belirli Ülke vatandaşlarının vize başvuru süreci en fazla 1 ayı bulabilmektedir.

  Tayland öğrenci vizesi başvurularınızda danışmanlık almak için hemen Hermes Vize’ye ulaşabilirsiniz.

  Bize Ulaşın!

   × WhatsApp'tan Bize Yazın!