close
Üye Girişi
close
Onay Kodu
Kodu girmeniz için kalan süre
04:58
Hızlı Erişim
close white
İlgili Sonuçlar
  Hemen Vize Başvurusu Yap

  Tacikistan Başkonsolosluğu İstanbul

  Tacikistan Başkonsolosluğu İstanbul
  Tacikistan Cumhuriyeti Başkonsolosluğu İstanbul, Adresi:
  Halkalı Caddesi, Şevketpaşa Konağı 14 Yeşilköy, Bakırköy/ İstanbul/ TÜRKİYE

  Tacikistan Cumhuriyeti Başkonsolosluğu Çalışma Saatleri

  Tacikistan İstanbul Başkonsolosluğu haftaiçi her gün Saat: 09:00 – 18:00 arasında hizmet vermektedir. Tacikistan vize başvuruları, konsolosluk bölümü tarafından randevu sistemi ile kabul edilmemektedir.


  Tacikistan İstanbul Başkonsolosluğu Görev Bölgesi

  İstanbul Tacikistan Konsolosluğu üzerinden Tacikistan Vize başvurusu yapmak isteyen kişilerin online vize başvuru formu üzerindeki bilgileri eksiksiz olarak doldurup, randevu almaları gerekmektedir. Aydın, Balıkesir, Bursa, Çanakkale, Denizli, Edirne, İstanbul, Kırklareli, Kocaeli, Manisa, Muğla, Sakarya, Tekirdağ, Yalova illerinde ikamet eden Türk vatandaşları ya da yabancı uyruklu kişillerin Tacikistan vize işlemleri ve Tacikistankonsolosluk işlemleri için İstanbul TacikistanBaşkonsolosluğu’na başvuruda bulunmaları gereklidir.


  İstanbul Tacikistan Başkonsolosluğu Resmi Tatil Günleri 2023

  Tacikistan İstanbul Başkonsolosluğu’nun temsil ettiği Tacikistan Cumhuriyeti Devleti’nin ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin 2023 yılı resmi tatil günlerinde hizmet verememektedirler. Tacikistan vizesi işlemleri ve Tacikistan konsolosluk işlemleri için müracatta bulunacak kişilerin aşağıdaki tarihleri göz önünde bulundurarak işlemlerini organize etmeleri önerilir.

  01 Ocak Yeni Yıl
  8 Mart Kadınlar Günü
  21-25 Mart Nevruz Bayramı
  23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı
  1 Mayıs İşçi ve Emekçi Bayramı
  2-4 Mayıs Ramazan Bayramı
  9 Mayıs Zafer Bayramı
  19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı
  27 Haziran Ulusal Birlik Günü
  9-12 Temmuz Kurban Bayram
  15 Temmuz Demokrasi Günü
  30 Ağustos Zafer Bayramı
  9 Eylül Tacikistan Bağımsızlık Günü
  5 Ekim Tacikistan Devlet Dili Günü
  8 Ekim Mehrgan
  29 Ekim Cumhuriyet Bayramı
  6-7 Kasım Anayasa Günü
  24 Kasım Tacikistan Milli Bayrağın Kabulü
  31 Aralık Yılbaşı

  Tacikistan KonsolosluğuVize Talep Dilekçesi

  Tacikistan vize başvuru işlemlerinde bulunacak kişilerin, seyahat amacını ve planını anlatan, İngilizce yazılmış bir Dilekçe örneği hazırlamaları gereklidir.

  İlginizi Çekebilir  Tacikistan Büyükelçiliği Ankara

  Tacikistan vize başvurusu yapan Kişi İşveren ise; Tacikistan Konsolosluğu’na hitaben, şirketin antetli kağıdına, seyahat planını, amacını ve şirketteki ortaklığını/pozisyonu anlatan İngilizce yazılmış bir Dilekçe, imza ve kaşeli hazırlanmalı.

  Tacikistan vize başvurusu yapan Kişi Emekli ise; aynı içerik bilgilerini içeren dilekçeyi, emekli kişi kendi imzası ile düzenlemeli.

  Tacikistan vize başvurusu yapan Kişi Çalışan ise; Türkiye’deki şirketten/kurumdan antetli kâğıda, İngilizce olarak yazılmış Tacikistan Vize Talep Dilekçesi: başvuru sahibinin kurum içi görevi, gidiş amacı, seyahat tarihleri, konaklamaya ilişkin bilgileri ve masrafların kimin tarafından karşılanacağı belirtilmeli.

  Tacikistan vize başvurusu yapan Kişi Çalışmıyor ise; başvuru sahibine seyahat masrafları için 1. dereceden sponsor olan akrabası tarafından, seyahat planının detaylarını ve seyahatin sponsoru olduğunu açıklayıcı Tacikistan Vize Talep Dilekçesi hazırlanmalıdır. Ayrıca, sponsor kişinin mali ve mesleki durumunu belgeleyen evraklarla birlikte sunulmalıdır.


  Tacikistan Konsolosluğu Vize Başvuru Formu

  Tacikistan İstanbul Başkonsolosluğu’navize başvurusunda bulunacak kişiler İngilizcehazırlanmış ve eksiksiz doldurulmuş Tacikistan Vize Başvuru Formu ile başvuruda bulunmalıdır. Tacikistan vize başvuru formunun doldurma işlemi sırasında büyük harf kullanılmalı ve Tacikistan vize başvurusu için gerekli olan evraklarla, formda beyan edilen bilgilerin birbirini desteklemesine özen gösterilmelidir.


  Tacikistan Konsolosluğu Vize Ücreti 2023

  Tacikistan Vizesi için ödenmesi gereken Tacikistan vize ücreti; Tacikistan Başkonsolosluğu’navize dosyasının teslim edilmesinin ardından vize harcı gişede peşin Amerikan Doları olarak tahsil edilmektedir.