close
Üye Girişi
close
Onay Kodu
Kodu girmeniz için kalan süre
04:58
Hızlı Erişim
close white
İlgili Sonuçlar
  Hemen Vize Başvurusu Yap

  Tacikistan Aile Ziyareti Vizesi

  Tacikistan Aile Ziyareti Vizesi

  Tacikistan’da ikamet etmekte olan akraba, arkadaş ziyaretinde bulunmak isteyen kişilerin yanlarında ikamet edecekleri yakınlarından davet mektubu almaları gerekmektedir. Aynı zamanda Tacikistan’da yaşayan kişiyle akrabalık, yakınlık ilişkilerini destekleyen belgelerin de başvuru evrakları arasında yer alması gerekmektedir.

  Tacikistan aile ziyareti vizesi almak isteyen kişilerin yerine getirmesi gereken bazı vize uygulamaları bulunmaktadır. Tacikistan aile ziyareti vizesi başvurusu için öncelikle Tacikistan’da ikamet eden bir akraba, arkadaş veya tanıdığın olması gerekmektedir. Tacikistan’da ikamet eden kişi tarafından bir davet mektubunun gönderilmesi gereklidir.

  Tacikistan aile ziyareti vizesi Tacikistan’da ikamet eden akraba, arkadaş veya tanıdık kişileri ziyaret etmek amaçlı verilen bir vize türüdür. Tacikistan aile ziyareti vizesi İçin aile bağlarını ispat eden ve seyahatin sebebini gösteren evrakların beyan edilmesi önemlidir.

  Tacikistan Aile Ziyareti Vizesi

  Tacikistan’da akraba ya da arkadaş ziyareti yapmak isteyen umuma mahsus (bordo) pasaport sahibi Türk vatandaşlarının vize almaları gerekmektedir. Diplomatik pasaport sahipleri kalma süresi 90 günü, hizmet ve hususi pasaport sahipleri 6 ay içinde 60 günü aşmamak koşuluyla Tacikistan vizesinden muaftır.

  Tacikistan Konsolosluğu Tacikistan aile ziyareti vize başvuru işlemlerinin değerlendirmesinde ve sonuçlandırılmasında tek yetkili kurumdur. Tacikistan aile ziyareti vize başvuru işlemleri Tacikistan Büyükelçiliği ve Tacikistan Başkonsolosluğu veya vize başvuru merkezleri aracılığıyla yapılabilmektedir. Tacikistan aile ziyareti vize başvurusu için şahsen başvuru yapma zorunluluğu yoktur. Vize başvuru işlemleri konsolosluğun yetkilendirdiği acenteler aracılığıyla da yapılabilmektedir. Vize başvuru merkezleri aracılığıyla yapılan başvuru işlemlerinde karar süreci Tacikistan Konsolosluğu’nun inisiyatifindedir.

  Tacikistan aile ziyareti vize başvuru işlemlerinde Tacikistan’da yanında ikamet edilecek kişiden davet mektubu alınmalı ve başvuru evraklarıyla birlikte Tacikistan Konsolosluğu’na beyan etmeleri gerekmektedir.

  Tacikistan aile ziyareti vizesi e-vize özelliği taşımasından dolayı online başvuru yapılarak alınabilen bir vize türüdür. Türkiye’nin her yerinden bölge ayrımı yapılmaksızın başvuru yapılabilmektedir. Vizenin süresinin uzatılması için Tacikistan Dışişleri Bakanlığı Konsolosluk Genel Müdürlüğü’ne başvuru yapılması gereklidir.

  İlginizi Çekebilir  Tacikistan Ticari Vize

  Tacikistan Konsolosluğu, Tacikistan aile ziyareti vize başvuru işlemlerinin kabul edildiği, değerlendirildiği ve sonuçlandırıldığı tek resmi makamdır. Tacikistan aile ziyareti vizesine bizzat başvuru yapılabilmekle birlikte konsolosluk tarafından yetkilendirilmiş acenteler aracılığıyla da yapılabilmektedir.

  Tacikistan aile ziyareti vizesi elektronik vize olduğundan pasaporta basılan, mühürlenen bir vize değildir. Vize sonuçlandıktan sonra başvuru sahibine e-posta veya kargo aracılığıyla gönderilmektedir.

  Tacikistan Aile Ziyareti Vizesi için Gerekli Evraklar

  Tacikistan aile ziyaretivizesi alabilmek için Tacikistan’da yaşayan akraba veya arkadaştan davetiye mektubunun alınması gerekmektedir.

  Davetiye olmadan vize başvuru işlemleri konsolosluk tarafından kabul edilmemektedir. Davet mektubu ile birlikte Tacikistan’da yaşamakta olan akrabanın pasaport fotokopisi ve kimlik fotokopisinin de beyan edilmesi gereklidir.

  Nüfus Cüzdanı

  Tacikistan aile ziyareti vizesi için nüfus cüzdanı fotokopisi başvuru için gereklidir.

  Pasaport

  Vize başvuruları için pasaportun kişisel bilgileri içeren sayfasının renkli olarak taranmış olması ve seyahat sonrası için en az 6 ay geçerliliğinin olması gereklidir. Yabancı pasaport sahiplerinin Türkiye’de oturma izinlerini gösteren oturma kartları gereklidir.

  Davetiye

  Aile ziyareti vizesi başvurusu için davetiye gerekmektedir.Davetiye olmadan yapılan vize başvuruları konsolosluk tarafından kabul edilmemektedir. Davet mektubu ile birlikte Tacikistan’da ikamet eden kişinin pasaport fotokopisi ve kimlik fotokopisinin de beyan edilmesi gereklidir.

  Tacikistan gidiş dönüş tarihleri

  Tacikistan vize başvuru sahipleri seyahat tarihlerini belirtmelidir.

  Başvuru sahibinin ev ve iş adresi bilgileri

  Tacikistan turistik vize başvuru sahipleri ev ve iş adresi bilgilerini belirtmeleri gereklidir.

  Tacikistan Aile Ziyareti Vizesi Kaç Günde Çıkar?

  Tacikistan aile ziyareti vizesi 1-3 iş günü içinde sonuçlanmaktadır.Tacikistan aile ziyaretivize başvuru işlemlerinin değerlendirilmeye alınması ve sonuçlanma süreleri birbirinden farklı olabilir. Türkiye’de oturum izni olan yabancıların vize başvuru işlemlerinin sonuçlanması zaman alabilmektedir.

  Tacikistan Konsolosluğu hafta sonları ve resmi tatillerde hizmet vermemektedir. Tacikistan aile ziyareti başvurularını değerlendirme ve sonuçlandırma yetkisi sadece konsolosluğun inisiyatifindedir.

  İlginizi Çekebilir  Tacikistan Vizesi

  Tacikistan Aile Ziyareti Vize Ücreti

  Tacikistan aile ziyareti vize ücreti, başvurunun değerlendirilmeye alınabilmesi için istenmektedir. Seyahatin süresine, giriş sayısına seyahatin içeriğine göre ödenmesi gereken vize ücretleri farklılık gösterebilmektedir.