close
Üye Girişi
close
Onay Kodu
Kodu girmeniz için kalan süre
04:58
Hızlı Erişim
close white
İlgili Sonuçlar
  Hemen Vize Başvurusu Yap

  Suudi Arabistan Vize Başvuru Formu

  Suudi Arabistan Vize Başvuru Formu

  Suudi Arabistan vize başvuru formu, konsolosluk tarafından hazırlanmış ve vize talebinizin ilk adımını oluşturan resmi bir evraktır.

  Suudi Arabistan vize başvurusunda bulunmak isteyen vatandaşların tüm prosedürlere başlamadan yapacakları ilk adım Suudi Arabistan vize başvuru formunu doldurmaktır. Doldurulması zorunlu ola vize başvuru formu, eksiksiz ve doğru bilgiler içermelidir. Dolduracağınız form ile birlikte sunacağınız resmi dayanaklarınızın doğruluğu aynı olmak zorundadır.

  Uluslararası seyahat ve iki ülke arasında uygulanacak olan resmi prosedürler anlamında resmi bir evrak ve kanıt oluşturacak olan Suudi Arabistan vize başvuru formunun doğruluğu ve eksiksizliği bu açıdan çok önemli olmakla birlikte sunulan yanlış beyanların da cezai yaptırımlarının olabileceği unutulmamalıdır.

  Eksiksiz ve doğru bilgilerinizi içermesi istenilen vize başvuru formu, Suudi Arabistan Konsolosluğu tarafından vize başvuru sahibi hakkında da ilk ve tam bilgileri göstermektedir. Verilecek beyanlar bu anlamda da vizenizin ret alması ya da onaylanması açısından önemlidir.

  Suudi Arabistan Konsolosluğu, Suudi Arabistan vize başvuru formunda sunduğunuz bilgileri dikkate alarak hakkınızda tatbikat yapacak ve vize onayınızı bu bilgiler ile dayanaklarının araştırılması üzerine karara bağlayacaktır.Suudi Arabistan’a gitmek için gerekli olan başvuru formu kendinize ait bilgileri içermekle birlikte ülkeye ne zaman giriş yapacağınız, ziyaretinizin amacı, ülkeden ne zaman ayrılacağınız gibi bilgilerin de dayanağı olacağı için bilgi ve taahhütlere uyulmaması ile cezai yaptırımların olacağı da Suudi Arabistan vize başvuru formu sahibini bağlayıcı resmi bir evrak niteliğindedir.

  Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

  Suudi Arabistan vize başvuru formu Türkçe ve İngilizce dillerinden herhangi biri ile, vize başvuru sahibinin kendisi tarafından doğru ve eksiksiz bilgiler girilmesi şartı ile bilgisayar ortamında, büyük harflerle doldurulmalıdır. Başvuru sahibinin gerçeğe aykırı beyanlarda bulunması ve doğru olmayan bilgileri bu forma yazması durumunda vize başvurusunun olumsuz değerlendirilebileceğinin bilinmesi gerekmektedir.

  İlginizi Çekebilir  Suudi Arabistan Aile Ziyareti Vizesi

  Form doldurulup çıktısı alındıktan sonra, vize başvuru evrakları ile birlikte istenen 5×6 cm ölçülerindeki biyometrik fotoğrafın aynısı , formda bulunan fotoğraf kutucuğuna yapıştırılarak başvuru sahibi tarafından imzalanmalıdır.
  Resmi bir evrak niteliğinde bulunan ve iki ülke arasındaki yazışmalar ve diğer resmi prosedürlerde göz önüne alınacak olan ilk evrak olduğu için başvuru sahibi tarafından şahsen ve doğru bilgileri barındırması önemlidir.
  Suudi Arabistan başvuru formuna atılacak olan başvuru sahibinin imzası, kişinin pasaportunda bulunan imza ile aynı olması gerektiği unutulmamalıdır.

  Suudi Arabistan Vize Başvuru Formu Nereden Alınır?

  Suudi Arabistan vize başvuru formu, Suudi Konsolosluğu tarafından hazırlanarak başvuruda bulunmak istenen vatandaşların kendilerine ait bilgileri içermektedir. Ayrıca başvuru formu; seyahat planları, ülkede kalacakları ayrılacakları tarihi içeren, kişi hakkında gerekli görülen ilk bilgilerin yer aldığı resmi bir evraktır.

  Kişi bu formu doldurarak resmi ve hukuki temelde taahhütler verirken, beyan ettiği bilgiler ile de hukuki bir temel oluşturmaktadır. Bunun sınırları ve istenilecek olan bilgilerin içeriğini Suudi Arabistan konsolosluğu belirlemektedir. Dolayısıyla: başvuru formu konsoloslukların internet sitelerinden ya da konsoloslukların vize alma noktasında yetkilendirdiği acentelerin siteleri ile acentelerin ofislerinden temin edilebilmektedir.

  Bize Ulaşın!

   Seyahat Süresi