close
Üye Girişi
close
Onay Kodu
Kodu girmeniz için kalan süre
04:58
Hızlı Erişim
close white
İlgili Sonuçlar

  Suudi Arabistan Uçak Bileti

  Suudi Arabistan Uçak Bileti

  Suudi Arabistan Konsolosluğu, vize başvuru evrakları arasında Suudi Arabistan uçak bileti rezervasyonu görmek istemektedir. Suudi Arabistan seyahatiniz öncesi yaptıracak olduğunuz uçak bileti rezervasyonunuzu başvuru evraklarınız arasında bulundurmayı unutmamalısınız. Suudi Arabistan vize işlemleri için uçak bileti rezervasyonu yeterli sayılırken, seyahatiniz kesinleşmeden uçak bileti almamalısınız.

  Vize işlemleri sırasında eksik olan her evrak ve belge Suudi Arabistan vize işlemlerinizi başarısızlığa uğratacaktır. Suudi Arabistan vize işlemleri esnasında muhtemel zaman kayıplarını asgari seviyeye indirebilmek için vize başvuru evraklarını eksiksiz bir şekilde tamamlamalısınız. Ayrıca erken tarihte yaptırmış olduğunuz uçak bileti rezevasyonu ile seyahat tarihinizin aksamamasını sağlayabilir, Suudi Arabistan uçak bileti fiyatları hakkında bilgi edinebilir, Suudi Arabistan uçak bileti kampanyalarından haberdar olabilirsiniz.

  Suudi Arabistan, tüm dünya müslümanlarının gündemini oluşturan bir ülkedir. Mekke ve Medine İslam’ın en önemli şehirleri olurken, her yıl binlerce Müslüman ise hacı olmak için bu şehirlere gelmektedir. Umre ziyareti, hacı olma gibi belirli bir dönemde yapılması gerekmezken, umre ziyareti için herhangi bir sayı sınırlaması da bulunmamaktadır.

  Dini, ticari ve çalışma amacı ile çok sayıda insan Suudi Arabistan seyahatinde bulunurken yoğunluğu göz önünde bulundurarak seyahat tarihinizin netleşmesini sağlayabilirsiniz. Suudi Arabistan uçak seferleri sık ve ülkenin çok sayıda şehrine düzenlenmektedir. Türkiye’den Suudi Arabistan yönüne 26 farklı noktaya uçuş imkanı bulunurken, Suudi Arabistan seyahatiniz öncesi bu bilgileri göz önünde bulundurmanız yarar sağlayabilir.

  Suudi Arabistan Havaalanları

  Dünyanın en büyük ve en konforlu havayolu ağına sahip bir ülkedir Suudi Arabistan. Türkiye’den Suudi Arabistan yönüne direk uçuşların olduğu çok sayıda havalimanı bulunurken, bunların başlıcaları şöyledir;

  Cidde Havaalanı

  Damam Havaalanı

  Medine Havaalanı

  Tabuk Havaalanı

  Taif Havaalanı

  Gassim Havaalanı

  Bisha Havaalanı

  Al Baha Havaalanı

  Alahsa Havaalanı

  Yanbu Havaalanı

  AbhaHavaalanı

  Hail Havaalanı

  Jazan Havaalanı

  Nejran Havaalanı

  Wadi Ad Dawasir Havaalanı

  Arar Havaalanı

  Sharurah Havaalanı

  Jouf Havaalanı

  Gurayet Havaalanı

  Qaisumah Havaalanı

  Rafta Havaalanı

  Turarif Havaalanı

  Wedjh Havaalanı

  Dawadmi Havaalanı

  Al’ula Havaalanı

  King Khalid Mil. City Havaalanı

  Not: Dünyanın farklı coğrafyalarından Müslümanlar hacı olmak için Suudi Arabistan’ın Mekke şehrine gelirken, Mekke’de her hangi bir havalimanı bulunmaz. Bu şehre havayolu ulaşımı ise en yakın nokta olan Cidde kentindeki Kral Abdulaziz Havalimanından sağlanmaktadır.

  Bize Ulaşın!

   × WhatsApp'tan Bize Yazın!