close
Üye Girişi
close
Onay Kodu
Kodu girmeniz için kalan süre
04:58
Hızlı Erişim
close white
İlgili Sonuçlar
  Hemen Vize Başvurusu Yap

  Suudi Arabistan Ticari Vize

  Suudi Arabistan Ticari Vize

  Suudi Arabistan Ticari Vize başvurusunda bulunmak isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ticari vize kategorisinde başvurularını gerçekleştirmek hakkına sahiptirler. Türkiye’de ikamet iznine sahip kişiler de Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları gibi bu haktan faydalanabilmektedirler.

  Suudi Arabistan Ticari Vize başvurusunda bulunacak olan kişiler, Suudi Arabistan’da ticari faaliyetlerine devam etmekte olan kurum/ kuruluşlardan davet/kabul mektubu almak zorundadırlar aksi halde Suudi Arabistan Ticari Vize başvuruları kabul edilmeyecektir.

  Ticari vize başvurusunun değerlendirmeye alınması için zorunlu olan davet mektubunun, bu mektubu yollayacak olan kurum/kuruluşlar tarafından Suudi Arabistan Dışişleri Bakanlığı tarafından onaylı olması ve Suudi Arabistan Konsolosluğu’na iletilmiş olması gerekmektedir.

  Suudi Arabistan Ticari Vize başvurusunda bulunmak isteyen vatandaşların Suudi Arabistan devletince yetkilendirilmiş vize başvuru merkezlerine almış oldukları davetiye mektuplarını iletmek ve davetiye mektubunun içeriğine göre değişiklik gösterecek olan başvuru için gerekli evraklarını da iletmek durumundadırlar.

  Suudi Arabistan Vizesi

  Konusunda yetkilendirilmiş vize başvuru merkezleri davet/ kabul mektuplarının içeriğine göre vize başvuru sahiplerinin hazırlamaları gereken evrak ve belgeleri kendileri ile paylaşıyor olacaklardır.

  Suudi Arabistan Ticari Vizesi İçin Gerekli Evraklar

  • Pasaport: Sunacağınız pasaportun en az 1 yıl geçerliliği ve karşılıklı olmak üzere 2 sayfasının boş olması gerekmektedir. Ayrıca sunulan pasaportta İsrail vizesinin bulunmaması gerekmektedir.
  • Pasaport fotokopisi: A4 Formatında olmak üzere pasaportun renkli fotokopisi ile 1 adet biyometrik fotoğrafın sunulan fotokopiye tutturulmalıdır.
  • Kimlik fotokopisi: Kimlik fotokopisi de renkli olacak şekilde A4 formatında sunulmalıdır.
  • Zemini beyaz 5×6 mm ebatlarında 2 adet biyometrik fotoğraf sunulmalıdır.
  • Davetiye Fotokopisi: Suudi Arabistan’dan tarafınıza yollanan ve Dışişleri Bakanlığınca onanmış davetiyenin fotokopisi.
  • Şahadetname. Davetiye Gönderen Suudi Arabistan’da faaliyet göstermekte olan firme ya da kuruluşun Ticari Sicil Belgesi, Rakam-ı sicili.Davetiye yollayacak olan ve Suudi Arabistan’da faaliyet gösteren firmanın şirket resmi evrakları ile İngilizce dilinde hazırlanmış faaliyet belgesinin aslı, şirket sicil gazetesinin fotokopisi, imza sirküleri fotokopisi ile vergi levhası fotokopisi de vize başvuru evrakları ile birlikte sunulmalıdır.
  • Suudi Arabistan Ticari Vize Başvuru Formu: Suudi Arabistan Ticari Vize başvuru formu bilgisayarda doldurulmalıdır. Form, başvuru sahibi tarafından imzalanmalı ve davet eden şirket tarafından sayfanın altındaki boş alanın şirket kaşesi ile mühürlenerek şirket yetkilisinin ıslak imzası ile birlikte sunulmalıdır.
  • Kişini almış olduğu eğitimi ve mesleğini belgeleyen diploma ve belgelerinin aslı veya fotokopisi.
  • Mevcutta çalışan görünen kişilerin SGK işe başlama bildirgesi ile son 4 aylık maaş bordrosu. Şirket tarafından kaşeli ve ıslak imzalı olmalıdır.
  • Şirkete ait antetli kağıda yazılan davetiye/kabul mektubu yine şirket mührü ve şirket yetkilisinin ıslak imzası ile sunulmalıdır.
  • Barkod. Barkod, şirketimiz tarafından resmi bir içerikte hazırlanmaktadır.
  • Dilekçe. Şirket Antetli kağıdına yazılacak olan ve Suudi Arabistan İstanbul Başkonsolosluğu’na hitaben yazılmış olması gereken dilekçedeki imza sahibinin unvanı ile davetiyede yer alan unvan aynı olmalıdır. İstanbul dışında faaliyette bulunan yetkilendirilmiş firmaların dilekçeleri bağlı bulunulan İl Valiliği’nden ve Ticaret Odası’ndan onaylatılmak zorundadır. Onaylatılmış olan dilekçe sonrasında İstanbul Valiliği’ne yeniden onaylatılmak zorundadır.
  İlginizi Çekebilir  Suudi Arabistan Eğitim Vizesi

  Suudi Arabistan Ticari Vize Davet Yazısı

  Suudi Arabistan Ticari Vize başvurularında bulundurulmak zorunluluğu olan davetiyeler, Suudi Arabistan’a seyahat etmek isteyen kişilerin ilişkide bulunduğu firma ya da kuruluşların kişiyi, kabul ettiği ve kendisine alınması planlanan Arabistan Ticari Vizesi konusunda referans olunduğunu gösteren evraktır.

  Suudi Arabistan Vizesi için zorunlu ön koşul olan davetiyede kişinin; adı, soyadı, doğum tarihi gibi kimlik bilgileri ile pasaportuna dair resmi ve güncel bilgilerin yer alması gerekmektedir. Bunun nedeni; davet edilen kişinin kim olduğunun, meslek ve eğitiminin ve yürüteceği iş ortaklığı ya da faaliyetinin farkındalığının ispatının görülmek istenmesidir. Seyahat içeriği ve amacının da yer alması zorunlu olan davetiyede kişiye referans olunduğuna dair evraklar ile masraflarının karşılanacağına dair beyanın da yer alması gerekmektedir.

  Suudi Arabistan Ticari Vize Dilekçe Örneği

  Suudi Arabistan vize başvurusu yapmak isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları isimleri, soy isimleri ve kimlik bilgileri ile mevcut zamanda çalıştığı iş yerindeki görevini içeren dilekçesine ziyaret nedeni ve bu ziyaretin kapsamı ile bilgileri de eklemelidir. Ayrıca Suudi Arabistan’da ziyaret edeceği firmanın ismi, o firmada edinilecek görev ile birlikte ziyaret tarihi ve şirkette bulunulacak tarihler yer almalıdır.

  Suudi Arabistan Vize başvurusunda bulunmak isteyen kişiler vize bitiş tarihinden önce ülkeye geri döneceğini taahhüt etmelidir.

  Bize Ulaşın!

   Seyahat Süresi