close
Üye Girişi
close
Onay Kodu
Kodu girmeniz için kalan süre
04:58
Hızlı Erişim
close white
İlgili Sonuçlar

  Suudi Arabistan Ankara Büyükelçiliği

  Suudi Arabistan Ankara Büyükelçiliği

  Suudi Arabistan Ankara Büyükelçiliği, Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşları ile, Türkiye’de ikamet eden Suudi Arabistan vatandaşlarının konsolosluk işlemlerinden sorumludur. Çevresinde bulunan, Ankara bölgesi içerisine dahil illerde yaşayan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Ankara’da bulunan ve adresi aşağıda belirtilen Ankara Büyükelçiliği’nden hizmet alabilmektedirler. Aynı zamanda diğer konsolosluklar da buraya bağlı olarak çalıştığı için diğer illerde yaşayan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının bazı gerekli durumlarda burada işlem görmektedir.

  Suudi Arabistan Ankara Büyükelçiliği adres ve telefon bilgileri

  Adres: Gaziosmanpaşa, Turan emeksiz sk. no: 6, 06700 Çankaya/Ankara

  Telefon: (0312) 468 55 42

  Suudi Arabistan Büyükelçiliği pasaport yenileme

  Türkiye’de ikamet etmekte olan Suudi Arabistan vatandaşlarının tüm vatandaşlık işlemleri, konsolosluk aracılığı ile yürütülecek olan işlemleri Ankara’da bulunan büyükelçilikten yürütülmektedir. Türkiye’de yaşayan Suudi Arabistan vatandaşları yukarıda iletişim bilgileri verilen büyükelçilik ile irtibata geçebilirler.

  Ankara Suudi Arabistan Büyükelçiliği vize başvuru formu

  Suudi Arabistan vize başvuru formu, Suudi Arabistan Konsolosluğu tarafından hazırlanmış ve vize talebinizin ilk adımını oluşturan resmi bir evraktır.

  Vize başvurusunda bulunmak isteyen vatandaşların tüm prosedürlere başlamadan yapacakları ilk adım Suudi Arabistan vize başvuru formunu doldurmaktır. Doldurulması zorunlu ola vize başvuru formu, eksiksiz ve doğru bilgiler içermelidir. Dolduracağınız form ile birlikte sunacağınız resmi dayanaklarınızın doğruluğu aynı olmak zorundadır.

  Suudi Arabistan Ankara Büyükelçiliği vize çıkış süresi

  Suudi Arabistan vize çıkış süreci, talep edilen vize türü ve vize başvuru sahibinin mevcut durumu ile alakalı olsa da ortalama olarak sonuçlanma süresi 4-7 iş günüdür. Talep edilen vizenin hangi kategoride olacağı, değişkenlik gösteren vize kategorileri ve beraberinde gerekli olabilecek evraklar ve bunların hazırlanması süresi kişiden kişiye ve işlemden işleme değişebilmektedir.

  Hac ve Umre gibi belirli ve yoğunluğun arttığı dönemler ile her iki ülkenin resmî tatil günlerine denk gelebileceği için, planlanan seyahat tarihinden en az 2 hafta önce vize başvurunuzun tamamlanması tavsiye edilmektedir.

  Suudi Arabistan Ankara Büyükelçiliği vize ücreti 2024

  Büyükelçilik, Suudi Arabistan’a yapılması planlanan seyahatlerin mahiyeti, süreleri ve ülkeye giriş çıkış gibi değişkenlik durumlarına göre farklı kategorilerde vize uygulamaları yoluna gitmektedir. Seyahatlerin kategorize edilmesi ile birlikte, her seyahatin ve kalış süresinin gerektireceği evraklar farklılaşabileceğinden bu ayrıma gidilmektedir. Bu farklı kategorilerdeki vize ücretlendirmelerini kendisi belirlemektedir.

  Büyükelçilik, konsolosluklar ya da konsolosluklar tarafından yetkilendirilmiş bulunan vize başvuru merkezleri ile seyahat acentelerinden bu konuda en güncel ücretlerin öğrenilmesi mümkündür.

  Suudi Arabistan Ankara Büyükelçiliği ile bilgilere yer verilmiştir. Hermes Vize bir danışmanlık firması olmaktadır.

  Bize Ulaşın!

   × WhatsApp'tan Bize Yazın!