close
Üye Girişi
close
Onay Kodu
Kodu girmeniz için kalan süre
04:58
Hızlı Erişim
close white
İlgili Sonuçlar
  Hemen Vize Başvurusu Yap

  Suudi Arabistan Ankara Büyükelçiliği

  Suudi Arabistan Ankara Büyükelçiliği

  Suudi Arabistan Ankara Büyükelçiliği, Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşları ile, Türkiye’de ikamet eden Suudi Arabistan vatandaşlarının konsolosluk işlemlerinden sorumludur. Çevresinde bulunan, Ankara Bölgesi içerisine dahil illerde yaşayan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Ankara’da bulunan ve adresi aşağıda belirtilen Ankara Büyükelçiliği’nden hizmet alabilmektedirler. Aynı zamanda diğer konsolosluklar da buraya bağlı olarak çalıştığı için diğer illerde yaşayan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının bazı gerekli durumlarda burada işlem görmektedir.

  Suudi Arabistan Büyükelçiliği Pasaport Yenileme

  Türkiye’de ikamet etmekte olan Suudi Arabistan vatandaşlarının tüm vatandaşlık işlemleri, konsolosluk aracılığı ile yürütülecek olan işlemleri Ankara’da bulunan büyükelçilikten yürütülmektedir. Türkiye’de yaşayan Suudi Arabistan vatandaşları yukarıda iletişim bilgileri verilen büyükelçilik ile irtibata geçebilirler.

  Ankara Suudi Arabistan Büyükelçiliği Vize Başvuru Formu

  Suudi Arabistan vize başvuru formu, Suudi Arabistan Konsolosluğu tarafından hazırlanmış ve vize talebinizin ilk adımını oluşturan resmi bir evraktır.

  Vize başvurusunda bulunmak isteyen vatandaşların tüm prosedürlere başlamadan yapacakları ilk adım Suudi Arabistan vize başvuru formunu doldurmaktır. Doldurulması zorunlu ola vize başvuru formu, eksiksiz ve doğru bilgiler içermelidir. Dolduracağınız form ile birlikte sunacağınız resmi dayanaklarınızın doğruluğu aynı olmak zorundadır.

  Uluslararası seyahat ve iki ülke arasında uygulanacak olan resmi prosedürler anlamında resmi bir evrak ve kanıt oluşturacak olan Suudi Arabistan vize başvuru formunun doğruluğu ve eksiksizliği bu açıdan çok önemli olmakla birlikte sunulan yanlış beyanların da cezai yaptırımlarının olabileceği unutulmamalıdır.

  Eksiksiz ve doğru bilgilerinizi içermesi istenilen vize başvuru formu, Suudi Arabistan Konsolosluğu tarafından vize başvuru sahibi hakkında da ilk ve tam bilgileri göstermektedir. Verilecek beyanlar bu anlamda da vizenizin ret alması ya da onaylanması açısından önemlidir.

  Suudi Arabistan Ankara Büyükelçiliği Turistik Vize Dilekçe Örneği

  Suudi Arabistan Ankara Büyükelçiliği ve konsolosluklar ülkeye ziyaret talepleri ve vize başvurularında ilk olarak internet sitelerinde de bulunabilecek olan vize başvuru formunun eksiksiz doldurulmasını zorunlu tutmaktadır. Bununla birlikte seyahatin amacı ve kapsamı ile orantılı olarak değişebilecek olan farklı tür ve kapsamda evrak talep etmektedir.

  Ülkeye yapılması planlanan seyahatlerde bu formlar ile birlikte seyahatin amacı, kapsam ve koşullarının anlatıldığı, belirli ve zorunlu taahhütlerin sunulduğu, kısacası seyahatin genel çerçevesinin ifade edildiği vize talep dilekçesini, vize başvuru evraklarıyla birlikte istemektedir.

  Suudi Arabistan Ankara Büyükelçiliği Vize Çıkış Süresi

  Suudi Arabistan vize çıkış süreci, talep edilen vize türü ve vize başvuru sahibinin mevcut durumu ile alakalı olsa da ortalama olarak sonuçlanma süresi 3-7 iş günüdür. Talep edilen vizenin hangi kategoride olacağı, değişkenlik gösteren vize kategorileri ve beraberinde gerekli olabilecek evraklar ve bunların hazırlanması süresi kişiden kişiye ve işlemden işleme değişebilmektedir.

  Hac ve Umre gibi belirli ve yoğunluğun arttığı dönemler ile her iki ülkenin resmî tatil günlerine denk gelebileceği için, planlanan seyahat tarihinden en az 2 hafta önce vize başvurunuzun tamamlanması tavsiye edilmektedir.

  Suudi Arabistan Ankara Büyükelçiliği Vize Ücreti 2023

  Büyükelçilik, Suudi Arabistan’a yapılması planlanan seyahatlerin mahiyeti, süreleri ve ülkeye giriş çıkış gibi değişkenlik durumlarına göre farklı kategorilerde vize uygulamaları yoluna gitmektedir. Seyahatlerin kategorize edilmesi ile birlikte, her seyahatin ve kalış süresinin gerektireceği evraklar farklılaşabileceğinden bu ayrıma gidilmektedir.Bu farklı kategorilerdeki vize ücretlendirmelerini kendisi belirlemektedir.

  Büyükelçilik, konsolosluklar ya da konsolosluklar tarafından yetkilendirilmiş bulunan vize merkezleri ile seyahat acentelerinden bu konuda en güncel ücretlerin öğrenilmesi mümkündür.

  Suudi Arabistan Büyükelçiliği Ankara Tatil Günleri 2023

  Büyükelçilik ile Türkiye’de yer alan konsoloslukları, Suudi Arabistan Devleti resmî tatilleri dışında Türkiye resmî tatillerinde de hizmet vermeye ara vermektedir. Dolayısıyla büyükelçilik ya da konsolosluklarda işlem yapmak isteyen Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşları ya da Suudi Arabistan Vatandaşlarının belirlenen bu tarihler dışında hizmet talebinde bulunmaları önerilmektedir.

  Resmi Tatil tarih ve günleri ise şu şekildedir:

  1 Ocak Yeni Yıl
  21-23 Nisan Ramazan Bayramı- Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı
  1 Mayıs İşçi Bayramı
  19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı
  25 Haziran Ulusal Gün
  29 Haziran 2 Temmuz Kurban Bayramı
  15 Temmuz Demokrasi Günü
  30 Ağustos Zafer Bayramı
  22-23 Eylül Krallığın birleştiği Günü
  29 Ekim Cumhuriyet Bayramı

  Büyükelçilik Görev Bölgesi

  Ankara’da bulunan büyükelçilik, Türkiye’de bulunan Suudi Arabistan vatandaşları ile Ankara iline yakın bölge içerisinde yer alan illerde ikamet eden Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına hizmet vermektedir.
  Bu bölge dışında yer alan şehirlerde ikamet eden vatandaşlar, bağlı bulundukları bölgelerde hizmet veren konsolosluklar aracılığı ile hizmet alabilirler.
  Büyükelçilik Ankara Görev Bölgesi’nde yer alan şehir ise şu şekildedir:Adana, Adıyaman, Ağrı, Aksaray, Amasya, Ankara, Ardahan, Artvin, Batman, Bartın, Bayburt, Bingöl, Bitlis, Çankırı, Çorum, Diyarbakır, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Gaziantep, Giresun, Gümüşhane, Hakkari, Hatay, Mersin, Iğdır, Karabük, Kahramanmaraş, Karaman, Kars, Kastamonu, Kayseri, Kilis, Kırklareli, Kırşehir, Konya, Malatya, Muğla, Mardin, Muş, Nevşehir, Niğde, Ordu, Osmaniye, Rize, Samsun, Şanlıurfa, Siirt, Sinop, Şırnak, Sivas, Tokat, Trabzon, Tunceli, Van, Yozgat, Zongulda

  Suudi Arabistan Büyükelçiliği Nerededir?

  Suudi Arabistan Büyükelçiliği Türkiye Cumhuriyeti başkenti Ankara’da hizmet vermektedir. Açık adresi ise şu şekildedir: Turan Emeksiz Sok. No: 6 G.O.P ANKARA

  Suudi Arabistan Büyükelçiliği Ankara Nasıl Gidilir?

  Suudi Arabistan Büyükelçiliği Ankara’nın Gaziosmanpaşa Semti’nde bulunmaktadır. Kızılay, Sıhıyye ve Ulus’tan toplu ulaşım aracılığı ile gidilebileceği gibi taksi ya da otomobil ile gidilerek Kızılay Meydanı’ndan kolayca ulaşılabilmektedir. Kızılay, Ulus ve Sıhıyye’den otobüs imkânı bulunan Gaziosmanpaşa semtine ayrıca Kızılay Güvenpark’tan kalkan minibüsler ile de ulaşım sağlanabilmektedir. Metro ile ulaşım sağlanamamaktadır

  Suudi Arabistan Büyükelçiliği Ankara Görevleri

  Suudi Arabistan Büyükelçiliği Ankara, Türkiye toprakları içerisinde yer alanSuudi Arabistan Devleti’nin, Suudi Arabistan’ın temsil eden en yukarıda bulunan resmi kurumdur. Suudi Arabistan Büyükelçiliği, Suudi Arabistan’ı Türkiye topraklarında devlet ve devlete ait diğer kurumlar da dahil olmak üzere temsil görevine sahiptir.

  Suudi Arabistan Vatandaşlarının temsil, tüzel kişilik ve şahsi kişilik hak ve menfaatlerinin temsilci ve koruyucusu görevi de bulunmaktadır. Suudi Arabistan ile Türkiye arasındaki siyasi, ekonomik, kültürel, bilimsel ve diğer alanlarda temsil, dostluk ilişkilerini canlı tutma sorumluluklarına sahiptir.

  Tüm bu görevlerin yanında Suudi Arabistan Büyükelçiliği, vatandaşların konsolosluk, vize, vize başvuruları kabul ve değerlendirme, ülkeye yapılacak olan seyahatlerin izin ve onaylarını veren kurumdur.

  Vize başvuru işlemleri büyükelçilik ve konsolosluklar tarafından yetkilendirilmiş acenteler aracılığı ile alınmaktadır. Vize onay ya da ret işlemleri büyükelçilik ile konsoloslukların titiz çalışmaları sonucu nihayete ermektedir.

  Bize Ulaşın!

   × WhatsApp'tan Bize Yazın!