close
Üye Girişi
close
Onay Kodu
Kodu girmeniz için kalan süre
04:58
Hızlı Erişim
close white
İlgili Sonuçlar

  Slovenya Vize Başvuru Formu

  Slovenya Vize Başvuru Formu

  Slovenya vize başvuru formu Schengen vize başvuru formudur ve Slovenya vizesi başvurusunda bulunacak kişiler tarafından eksiksiz bir şekilde doldurulacak olup Slovenya vizesi evrakları arasında bulundurulması zorunludur.

  Slovenya Schengen vize başvuru formu olmadan yapılan başvurular Slovenya Konsolosluğu tarafından kabul edilmemekte olup başvurular işleme alınmamaktadır.

  Slovenya vize başvuru formunun dili Türkçe veya İngilizce olabilmektedir. Slovenya vize başvuru formunun gerçeğe uygun bilgiler içermesi ve seyahat amacına uygun gerekli evraklar ve destekleyici belgeleri tamamlayıcı nitelikte olmalıdır. Slovenya vize başvuru formu, Slovenya kısa süreli Schengen vize türlerinde yapılan bütün başvurularda kullanılır.

  Bu vize türleri: Slovenya turistik vize, Slovenya ticari vize, Slovenya aile ve arkadaş ziyareti vizesidir. Ayrıca konferans, kültürel etkinlik, eğitim amaçlı seyahatler, sağlık, spor etkinliği, resmi ziyaret, transit geçiş için yapılan vize başvuruları için de doldurulması gerekmektedir. Bu seyahat amaçlarının tümünde ülkede kalış süresinin en fazla 90 günü aşmaması gerekmektedir.

  Slovenya vizesi başvurularında, vize başvuru formu büyük bir öneme sahiptir çünkü seyahatinize dair em önemli detaylar hakkında bilgiler bu formda yer alacaktır. 

  Slovenya Konsolosluğu ve Slovenya Ankara Büyükelçiliği vize başvuru sahibi hakkında kapsamlı bilgiye bu form vasıtası ile ulaşmakta olup, diğer başvuru evraklarının kontrolü bu formda verilen bilgiler doğrultusunda yapılmaktadır. Formda, Slovenya Konsolosluğu tarafından doldurulacak alan haricinde hiçbir soru boş geçilmemeli, formun tümü eksiksiz olarak doldurulmalıdır.

  Slovenya vizesi başvuru sahibi, Slovenya vize başvuru formunun doldurulup imzalayarak Slovenya vize işlemleri süresince ve seyahati sonrasına dair vereceği bilgilerde gerçeğe uygun beyanda bulunduğunu, ülkeye girişi sırasında sınır görevlilerinin de sorumluluğu olduğunu ve vize süresi bitmeden önce ülkeyi terk edeceğini taahhüt eder.

  Ayrıca Slovenya vizesi almış olmanızın Slovenya ve Schengen bölgesine girişinizi garanti etmeyeceğini ve sınır kontrol noktalarındaki görevlilerin ülkeye girişte yetki sahibi olduğunu da bu forma imza atarak kabul etmiş olursunuz.

  Slovenya vize başvuru formu dikkat edilmesi gerekenler

  Slovenya vize başvuru formunda vereceğiniz eksiksiz bilgiler, sunacağınız vize belgeleri ile desteklenecek olduğundan seyahat amacına uygun şekilde doldurulmayan formlar da en az eksik doldurulan veya hatalı doldurulan formlar kadar vize reddine sebebiyet verebilmektedir. Seyahat amacınızı, başvuruda bulunduğunuz vize türüyle doğrudan orantılıdır.

  Vize başvuru formunda konaklama bilgileri sunacağınız otel rezervasyonları bilgileri ile desteklenirken, seyahat masraflarının nasıl karşılanacağı banka hesap dökümleriniz ve/veya eğer varsa sponsor bildirimiyle desteklenir.

  Seyahat amacına uygun olmayan bildirimler vize reddine sebep olabileceği gibi usulsüzlük, sahtecilik gibi şüphe uyandıran durumlarda para cezası ve hukuki yaptırımlar söz konusu olabilir.

  Slovenya vize başvuru formunda vereceğinizi pasaport bilgileriniz kimlik bilgilerinizle uyumlu olmalıdır, adınız soyadınız, pasaport numarası gibi bölümler aynen pasaportta yazdığı şekilde yer almalıdır.

  Avrupa birliği, Avrupa ekonomik topluluğu veya İsviçre konfederasyonu vatandaşlarının birinci dereceden yakınları akrabaları (ebeveyneler, eş ve çocuklar) formun bazı bölümlerini doldurmayabileceklerdir ancak bununla birlikte akrabalığı ispat eden belgelerle 34 ve 35 numaralı bölümleri doldurmaları gerekmektedir.

  Slovenya Schengen vize başvuru online olarak temin edilebilmektedir. Formu indirerek elde veya indirmeden bilgisayarda doldurabilirsiniz ve çıktısı alındıktan sonra başvuru evraklarına eklenir. Bununla birlikte online bir form değildir. Başvuru yapıldıktan sonra üstünde herhangi bir değişiklik yapılamaz.

  Eğer ciddi bir yanlışlık yapıldığı düşünülüyorsa başvuru iptal edilip yeni bir başvuru dosyası hazırlanması gerekmektedir. Aynı durum diğer vize evraklarınız için de geçerlidir; Slovenya Konsolosluğu sizden ek belge talep etmeden, başvuru yaptıktan sonra belgede değişiklilk yapamaz ve yeni belge sunamazsınız.

  Slovenya vize başvuru formu, Slovenya Konsolosluğundan, Slovenya Konsolosluğu web sitesinden, Slovenya vize işlemleri yürüten danışman firmalardan temin edilebilmektedir.

  Slovenya vize başvuru formu ve danışmanlık hizmetlerinden yararlanmak için Hermes Vize uzmanlarına ulaşabilirsiniz.

  Bize Ulaşın!

   × WhatsApp'tan Bize Yazın!