close
Üye Girişi
close
Onay Kodu
Kodu girmeniz için kalan süre
04:58
Hızlı Erişim
close white
İlgili Sonuçlar
  Hemen Vize Başvurusu Yap

  Slovenya Konsolosluğu, Slovenya Transit Vize

  Slovenya Konsolosluğu, Slovenya Transit Vize

  Slovenya Transit Vize Evrakları

  • Slovenya Schengen Vize basvuru formu
  • Pasaport: Son 10 yıl içinde alınan, seyahat sonrası en az 3 ay geçerli, vize etiket basımı için en az 2 boş sayfası olan
  • 2 adet biyometrik fotoğraf (35×45 mm ebatında, fonu beyaz 2 adet yeni fotoğraf)
  • Vize talep dilekçesi: Seyahat tarihlerini, seyahat planını, yolculuğun amacı ve masrafların kimin veya hangi kurum tarafından karşılanacağı belirtilmelidir. Şirketin antetli kağıdına kişinin görevi, ne kadar zamandır bu şirkette çalıştığı ve hangi tarihlerde izinli sayıldığı yazılmalıdır. Şirket yetkilisi imzası ve kaşesi ile birlikte
  • Uçak rezervasyonu: Vize sahibinin adına düzenlenmiş olup, gerekli vize evraklarında bulunan bilgileri desteklemelidir.
  • Slovenya yadan transit geçerek gideceğiniz ülkeye ait ikamet izni veya ülkeye giriş vizesi veya giriş izni veren dokümanlar
  • Kimlik kartı fotokopisi
  • Seyahat sağlık sigortası: 30.000 teminat tutarındaki sigorta, tüm Schengen bölgesinde geçerli olduğuna dair ibareyi içermelidir. Acil sağlık masrafları, hastane masrafları, ölüm gibi durumları da kapsamalıdır.

  NOTLAR:

  Slovenya Konsolosluğuna yapacağınız vize müracaatlarında ulaşım aracına ilişkin belgeleri, gidiş ve dönüş uçak, tren veya otobüs, bilet rezervasyonları ibraz gerekmektedir. Slovenya Konsolosluğu biletlerin satın alınmış olmasını da talep edilebilir.

  Slovenya Konsolosluğu na vize başvurusu için sunulacak olan tüm evrakların güncel olması gerekmekle birlikte evrakın niteliğine göre güncelliği değişebilmektedir. Normal şartlarda en az son 3 aya ait belgelerin ibrazı talep edilir.

  Slovenya vizesi başvurunuz sırasında ya da sonrasında burada belirtilen evraklara ek olarak Slovenya Konsolosluğu ek belge sunmanızı talep edebilmektedir.

  Vize başvurunuz için beyan ettiğiniz belgelerin eksik olması durumunda Schengen kuralları dahilinde başvurunuz reddedilebilir.

  Son 5 yıl içinde alınmış Schengen veya Slovenya vizeniz yoksa başvuruya şahsen gelmenizi istenebilir.

  Önceden almış olduğunuz Slovenya vizesi ile Schengen bölgesine başka ülkelerden giriş yaptıysanız, yeni vize başvurunuz Slovenya Konsolosluğu sizi mülakata çağırma hakkını saklı tutar.

  Slovenya ya seyahatinizi karayoluyla ve size veya bir kuruma ait bir araçla yapacaksanız Slovenya vizesi başvurunuz sırasında aracınızın ruhsatını ve beynelmilel ehliyetinizi diğer vize evraklarınızla birlikte sunmanız gerekmektedir. Karayoluyla yurtdışı seyahatlerinde Yeşil sigorta yaptırmanız zorunludur. Eğer 3. Bir şahsa veya kuruma veya şirkete ait araba/araç ile seyahat edecekseniz, araç sahibinden yetki yazısı almanız zorunludur.

  Bize Ulaşın!

   × WhatsApp'tan Bize Yazın!