close
Üye Girişi
close
Onay Kodu
Kodu girmeniz için kalan süre
04:58
Hızlı Erişim
close white
İlgili Sonuçlar
  Hemen Vize Başvurusu Yap

  Slovenya Konsolosluğu, Slovenya Ticari Vize

  Slovenya Konsolosluğu, Slovenya Ticari Vize

  Slovenya Ticari Vize başvuruları Slovenya Devleti ile Macaristan Devleti arasında yapılan anlaşmaya göre ve Schengen vize şartları çerçevesinde Türkiye’de Macaristan Konsolosluğu tarafından kabul edilmektedir. Slovenya vize başvurularının değerlendirilmesinde ve vize onayı aşamasında Macaristan Konsolosluğu Slovenya Konsolosluğunun temsilcisi statüsündedir.

  Slovenya ticari vizesi bir Schengen vizesidir. Şirket sahipleri, şirket çalışanları Slovenya’da ticari faaliyet içinde oldukları firmalarla Slovenya’da iş görüşmesi, konferans katılımı, sektörel fuar katılımı gibi ticari ilişkilere katılmak amacıyla Slovenya ticari vizesi almalıdırlar. Slovenya ticari vize başvurularında ticari ilişkinin kurumlar üzerinden gerçekleşiyor olması gerekmektedir.

  Slovenya’ya ticari amaçlı gidiliyorsa Slovenya’daki ilgili firmadan davetiye mektubunun alınması bir şarttır. Fuar, seminer veya konferans katılımları için de organizasyonun düzenleyen Slovenya kökenli kuruluştan davetiye alınmasının yanında eğer varsa, katılımı belgesi, etkinliğe katılım davetiyesi, kabul mektubu gibi evrakların vize başvuru dosyasında sunulması gerekecektir.

  Slovenya Ticari Vize için Gerekli Evraklar

  • Pasaport: Seyahat sonrası 3 ay geçerli olan pasaportunuzla birlikte eski pasaportlarınızı da ibraz etmeniz Slovenya Konsolosluğu tarafından talep edilmektedir. Güncel pasaportunuzda vize etiketinin işlenebilmesi için en 2 boş sayfa olmasına dikkat edin.
  • Slovenya Vize talep dilekçesi: Başvuru sahibi şirket sahibi veya şirket çalışanı da olsa vize talep dilekçesinin yazılması gerekmektedir. Slovenya vize talep dilekçesi firmanın antetli kağıdına firma yetkilileri tarafından yazılır ve onların imzasını ve firmanın kaşesini taşır. Slovenya vize talep dilekçesi orijinal ve ıslak imzalı olarak ibraz edilmelidir.
  • Biyometrik Fotoğraf: 35×45 mm ölçülerindeki Slovenya vize işlemlerinde kullanılacak olan fotoğrafın beyaz fon üzerinde ve yeni olması gerekir.
  • Kimlik ve tam vukuatlı nüfus kayıt örneği: Nüfus cüzdanınız fotokopi olarak talep edilmekte olup tam vukuatlı nüfus kayıt örneğinin orijinal güncel ve noter onaylı olması gerekmektedir. Soyadı değişikliği gibi durumlarda kimlik bilginizi içeren nüfus cüzdanı, pasaport ve tam vukuatlı nüfus kayıt örneğindeki bilgilerin tutarlılığı açısından bu belgelerle ilgili gerekli değişiklikleri yaptıktan sonra başvurusunuz yapın.
  • Slovenya Ticari Vize Davetiye: Slovenya’daki firmadan gönderilmesi gereken ticari vize davetiyesi, seyahatin amacını, tarihlerini, konaklama bilgilerini içermelidir. Eğer seyahat ve konaklama masrafları davet eden firma tarafından karşılanıyorsa bu bilginin belirtilmesi gerekir. Konferans, etkinlik, organizasyon, iş görüşmesi, toplantı, fuar katılımı amaçlı seyahatler Slovenya ticari vize kapsamında değerlendirilmektedir. Davetiyenin belirli bir tarih aralığını kapsadığı unutulmamalı ve seyahat tarihleri, davetiyede yer alan tarihlerle uyumlu olmak zorundadır. Davetiye Slovenya’daki firmanın kaşesini ve firma yetkilisinin ıslak imzasını içermelidir.
  • Slovenya ticari vize başvuru formu: Slovenya ticari vize başvuru formu Schengen vize formu niteliğinde olup Slovenya Konsolosluğunun, ülkeye seyahat eden kişiler ve seyahat amaçları hakkında detaylı bilgi edinmesini sağlar. Slovenya vize başvuru formu online doldurulan bir form değildir, bu nedenle Slovenya vize başvuru formu başvuru sahibinin ıslak imzasını taşımalıdır. Form Türkçe veya Slovence doldurulabilmektedir. Slovenya vize başvuru formunda vermiş olduğunuz bilgiler diğer gerekli evrak listesindeki bilgilerle uyumlu olmalıdır, çelişkili bilgiler vize reddine sebebiyet verebilmektedir.
  • Güncel Şirket Evrakları: Çalışanlar ve şirket sahipleri Slovenya ticari vize başvurularında güncel şirket evrakları olan orijinal faaliyet belgesi, vergi levhası, şirketin imza sirküleri ve şirketin ticari sicil gazetesi belgelerini başvuru dosyasına eklemelidirler. Faaliyet belgesi orijinal olarak sunulurken, diğer evrakların fotokopi olarak sunulmasında sakınca yoktur. Ancak bu evrakların ortak noktası mutlak surette en güncel hallerinin kullanılması olacaktır.
  • Barkodlu 4 A hizmet dökümü ve SGK işe giriş bildirgesi: Şirket çalışanlarının sunması gereken 4 A hizmet dökümü barkodlu olarak e-devletten alınabilmektedir. Bu belge sadece şirket çalışanları tarafından sunulmaktadır.
  • Şirketin banka hesap dökümü: Son 3 aya ait olan banka hesap dökümü banka yetkilisinin imzasını, kaşesini ve bankanın imza sirküleriyle birlikte verilmektedir. Bankada bulunması gereken para miktarının seyahat süresi boyunca harcanacak masrafları karşılayacak miktarda olmalıdır. Çalışanlar şirketlerine ait banka hesap dökümlerinin yanında kendi kişisel banka dökümlerini de sunabilmektedirler.
  • Maaş bordrosu: Çalışanlar Slovenya ticari vize başvurularında son 3 aylık maaş bordrolarını orijinal haliyle ibraz etmelidirler.
  • 4 B Hizmet dökümü veya BAĞ-KUR hizmet dökümü: Bu belgeler Şirket Sahiplerinin Slovenya vize başvurularında sunması gereken belgeler olup şirket çalışanlarından talep edilmemektedir. 4 B Hizmet Dökümünün barkodlu olarak ibraz edilmesi gerekmektedir.

  Önemli Not: Slovenya Konsolosluğu, burada belirtilen evraklarla birlikte ayrıca ek evrak talebinde bulunabilme hakkına sahiptir. Ek evrak temin süresi vizenin çıkış süresini uzatabilmektedir. Tüm evraklar eksiksiz olarak sunulmadan başvuru tam anlamıyla işlem görmez.

  Bize Ulaşın!

   × WhatsApp'tan Bize Yazın!