close
Üye Girişi
close
Onay Kodu
Kodu girmeniz için kalan süre
04:58
Hızlı Erişim
close white
İlgili Sonuçlar
  Hemen Vize Başvurusu Yap

  Slovenya Öğrenci Vizesi

  Slovenya Öğrenci Vizesi

  Slovenya Öğrenci Vizesi, umuma mahsus (bordo) pasaport sahibi Türk vatandaşlarına 180 gün içinde 90 gün kalma imkanı tanımaktadır. Umuma mahsus (bordo) pasaport sahibi Türk vatandaşlarının Slovenya’ya seyahatlerinden önce vize almaları gerekmektedir. Hususi, Hizmet ve Diplomatik pasaport sahipleri 180 günlük süre içerisinde 90 gün vize almadan Slovenya’ya seyahat etme imkanına sahiptirler. Tüm pasaport sahiplerinin pasaport süreleri seyahat sonrası için en az 3 ay geçerli olmak zorundadır.

  Slovenya öğrenci vizesibaşvurusunda bulunacak kişi 18 yaşını doldurmamış ise noter onaylı muvafakatname istenmektedir. Başvuru sahibinin anne ve babasının imzasının yer aldığı muvafakatnamede Slovenya’da öğrenim göreceğine istinaden yurtdışına çıkışına izin verildiğinin belirtilmesi gerekmektedir. 18 yaşını doldurmuş kişilerin onaylı belgeye ihtiyaçları yoktur.

  Slovenya vize başvuruları Slovenya ve Macaristan Devletlerinin Schengen anlaşmasına istinaden yaptıkları anlaşamaya göre İstanbul’da Macaristan Başkonsolosluğu tarafından değerlendirilmekyedir. Sonuç olumlu olarak değerlendirildiğinde Slovenya vizesinde, vizenin Macaristan Başkonsolosluğu tarafından onaylandığı ibaresini Schengen vize etiketinin üzerinde görülebilmektedir ancak bu durum Slovenya’ya girişlerde herhangi bir sorun teşkil etmemektedir. Fakat Slovenya vize başvuru işlemleri Ankara’da Slovenya Büyükelçiliği tarafından kabul edilmektedir.

  Konsolosluk gerekli gördüğü takdirde başvuru sahibini görüşmeye davet edebilir veya ek evrak talebinde bulunabilir. Başvuru işlemlerinin vize talep tarihinden en az 15 gün öncesinden yapılması gereklidir.

  Slovenya Öğrenci Vizesi için Gerekli Evraklar

  • Vize Başvuru Formu: Slovenya öğrenci eğitim vize başvuru formu Slovenya Konsolosluğu tarafından vize uygulamasına özel bir içeriktir. Başvuru formunun dikkatle doldurulması, sorulara doğru yanıt verilmesi ve diğer belgelerdeki bilgilerle uyumlu bir şekilde yanıt verilmedir. Başvuru sahibi tarafından tam ve eksiksiz bir şekilde doldurulup imzalanmalıdır. Tutarsız bilgi içeren vize başvuru formları vizenin reddedilmesine neden olabilmektedir.
  • Pasaport: Slovenya öğrenci vizesi başvurusu için seyahat sonrası en az 3 ay geçerliliği olan pasaport gereklidir. Pasaportun bilgi sayfasının ve daha önceden alınan vizelerin fotokopisi. Vizenin basılabilmesi için en az 2 sayfasının boş olması gerekmektedir.
  • Nüfus cüzdanı fotokopisi: Başvuru sahibinin T.C. kimlik numarısının yer aldığı kimlik fotokopisi başvuru evrakları arasında yer almalıdır.
  • Fotoğraf: Slovenya öğrenci vizesi başvuru işlemlerinden 2 adet, son 6 ay içinde çekilmiş, arka fonu beyaz fotoğraf sunulmalıdır. Fotoğrafların daha önceden Schengen vizelerinde kullanılmamış 35x45mm ölçülerinde olması gereklidir.
  • Uçak ve konaklama ile ilgili rezervasyonlar
  • Gelir belgeleri:Son 3 aylık banka hesap dökümleri vemaaş bordları
  • Konaklama bilgileri: Otel veya kalınacak farklı yer bilgisi

  Seyahatin amacı ile ilgili olarak aşağıdaki belgeler beyan edilmesi gereklidir:

  Kriterlere uygun olarak düzenlenmiş garanti mektubu

  Avrupa Birliği’nde eğitim, öğretim ya da araştırma programları için;

  Üniversiteden ve ya araştırma merkezinden orijinal davetiye

  Türk Ulusal ajansından alınmış mektup veya TUBİTAK’tan alınmış Avrupa Birliği destekli bir programa gidildiğine istinaden yazı.

  Başvuru sahibi Profesor veya öğretmen olarak çalışıyor ise;

  İşverenden alınmış yazı veya onaylanmış izin dilekçesi

  İşe giriş bildirgesi

  Başvuru sahibi öğrenci ise;

  Öğrenci belgesi

  Başvuru sahibi 18 yaşından küçükse ve yalnız veya ebeveynlerden birisi veya yasal refakatçi ile seyahat edecekse noterden alınmış anne ve baba tarafından imzalanmış muvafakatname.

  Slovenya Konsolosluğu gerekli gördüğü durumlarda başvuru sahibinden ek evrak talep edebilmektedir.

  Bize Ulaşın!

   × WhatsApp'tan Bize Yazın!