close
Üye Girişi
close
Onay Kodu
Kodu girmeniz için kalan süre
04:58
Hızlı Erişim
close white
İlgili Sonuçlar
  Hemen Vize Başvurusu Yap

  Slovenya Büyükelçiği Ankara

  Slovenya Büyükelçiği Ankara

  Slovenya Ankara Büyükelçiliği, Türkiye’nin başkenti Ankara’da bulunmaktadır. Slovenya Ankara Büyükelçiliği, Slovenya’nın Türkiye’deki resmi diplomatik misyonu ve diplomatik temsilciliği konumundadır.

  Slovenya ve Türkiye arasında başta diplomatik ilişkiler olmak üzere ekonomik, sosyo-ekonomik, politik ve kültürel ilişkilerin geliştirilmesi ile görevli olan Slovenya Ankara Büyükelçiliği, bünyesinde bulunan konsolosluk ve vize bölümleriyle Slovenya’ya seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının ve Türkiye’de oturum izni sahibi yabancıların vize işlemleri ile Türkiye’de ikamet etmekte olan Slovenya vatandaşlarının, vatandaşlık ve konsolosluk işlemlerini yerine getirmekle görevlidir.

  Türkiye’de yaşayan Slovenya vatandaşları kimlik-pasaport yenileme, doğum, ölüm, evlilik kaydı ve noterlik işlemleri konusunda Slovenya Ankara Büyükelçiliği’nden ve Slovenya Fahri Konsolosluklarından destek alabilmektedirler.

  Slovenya Ankara Büyükelçiliği İletişim Bilgileri

  Adres: Kırlangıç Sokak 36 06700 Gaziosmanpaşa

  Slovenya Ankara Büyükelçiliği mesai saatleri

  Slovenya Ankara Büyükelçiliği hafta içi her gün, 09:00 17: 00 saatleri arasında vize işlem ve başvuruları kabul etmektedir.

  Pasaport iade saatleri haftaiçi her gün 13:00 16:00 saatleri arasında yapılmaktadır.

  Slovenya Ankara Büyükelçiliği Görev Bölgeleri

  Slovenya vizesi işlemlerinde bölge ayrımı olmamakla birlikte Ankara ve çevresinde ikamet eden vatandaşlar başvurularını Slovenya Ankara Büyükelçiliğine yapabileceklerdir. Ankara, Eskişehir, Kayseri, Kastamonu, Samsun, Giresun, Trabzon, Isparta, İzmir, Bolu, Antalya, Gaziantep, Şanlıurfa, Kahramanmaraş, Adana, Mersin, Sinop, Erzurum, Bilecik gibi farklı bölgelerde ikamet eden T.C. vatandaşları Slovenya Schengen vizesi başvurularını Slovenya Büyükelçiliği Ankara’ya yapabileceklerdir.

  Slovenya Ankara Büyükelçiliği 2023 Resmi Tatil Günleri

  Slovenya Ankara Büyükelçiliği, Slovenya ve Türkiye’de resmi tatil olarak kabul edilen milli ve dini günlerde ve bayramlarda hizmet vermemektedir. Slovenya Ankara Büyükelçiliği 2023 yılında aşağıda belirtilen tarihlerde kapalı olacaktır.

  1-2 Ocak Yeni Yıl
  8 Şubat Prejeren Günü
  9 Nisan Paskalya
  21- 23 Nisan Ramazan Bayramı- Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı
  27 Nisan Direniş günü
  1 Mayıs İşçi Bayramı
  19 Mayıs Slovenya Ulusal Bayramı- Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı
  29 Haziran 2 Temmuz Kurban Bayramı
  15 Temmuz Demokrasi Günü
  30 Ağustos Zafer Bayramı
  29 Ekim Cumhuriyet Bayramı
  31 Ekim Reform Günü
  1 Kasım Tüm Azizler Günü
  25 Aralık Noel
  26 Aralık Bağımsızlık ve Birlik günü

  Slovenya Büyükelçiliği Ankara Vize Başvuru Formu

  Slovenya Ankara Büyükelçiliği’ne Slovenya vizesi başvurusu yapan kişiler eksiksiz ve tam olarak doldurulmuş Schengen vize başvuru formu sunmalıdır. Form doldurulduktan sonra başvuru sahibi tarafından ilgili kutular imzalanmalıdır. Slovenya vize başvuru formu, başvuru evrakları ile birlikte teslim edildikten sonra değiştirilemez.

  Seyahat amacına uygun olmayan, vize evraklarını desteklemeyen formlarla yapılan başvurular vize reddi ile sonuçlanmaktadır. Slovenya Schengen vizesi başvuru formuna ulaşmak için buraya tıklayınız.

  Slovenya Vize Talep Dilekçesi Örneği

  Slovenya Ankara Büyükelçiliği’ne yapılan vize başvurularında Slovenya’ya yapılacak seyahatin amacı ve koşullarını içeren vize talep dilekçesi ibraz edilmelidir.

  Turistik Vize talep dilekçesi örneği aşağıdaki gibidir;

  Tarih

  SLOVENYA BÜYÜKELÇİLİĞİ’NE
  ANKARA

  Ülkenize ../../ . İle ../../ . tarihleri arasında turistik amaçlı olarak seyahat etmeyi planlamaktayım. Seyahatim süresince tüm seyahat masraflarım tarafımdan karşılanacak olup vizemin bitiş tarihi itibariyle ülkenizden ayrılacağımı garanti ve taahhüt ederim. Gerekli vizenin tarafıma verilmesini rica ederim.

  Saygılarımla.

  Ad-soyad

  İmza


  Ticari vize talep dilekçesi örneği;

  Tarih

  SLOVENYA BÜYÜKELÇİLİĞİ’NE
  ANKARA

  Şirketimizin .olarak çalışmakta olan .., ülkenizde ticari faaliyet içinde olduğumuz firması ile çalışma alanımızla ilgili iş görüşmesi ve araştırma yapmak üzere ../../… ../../….. tarihleri arasında ülkenizi ziyaret edecektir.
  ‘in seyahati süresince seyahatinin tüm masrafları şirketimiz tarafından/kendisi tarafından karşılanacaktır. Bay/Bayan . seyahati bitince ülkenizden ayrılacaktır. Kendisine gerekli vizenin verilmesini rica ederiz.

  Saygılarımızla

  Ad-soyad

  İmza

  Slovenya Ankara Büyükelçiliği Vize Reddi

  Slovenya vizesi başvurusunda bulunan kişilerin, Slovenya Büyükelçiliği ve Slovenya Konsolosluğu tarafından talep edilen şartları yerine getirdiği ve karşılayamadığı durumunlarda bu kişilerin başvuruları konsolosluk tarafından reddedilmektedir.

  Slovenya vizesi talebinde bulunan kişinin eksik ve ya sahte evrak ibraz etmesi, seyahat amacını kanıtlayamaması, vizesi başvurusunda bulunan kişilerin Slovenya’nın kamu düzeni açısından tehlike oluşturması veya vizenin bitiş tarihinden sonra ülkeden ayrılacağını gösterir belgeler sunamaması durumlarında başvuru, Slovenya vize reddi ile sonuçlanabilmektedir. Ret sebebiyle ilgili olarak Slovenya Büyükelçiliği açıklama yapıp yapmama hakkını saklı tutar.

  Vize reddi alan kişinin Avrupa Parlamentosu ve Vizeler Topluluk Yasası Konseyi kararlarına göre vize reddi alan kişinin karar itiraz hakkı vardır. Vize reddi kararı açıklandıktan sonra 8 gün içinde itiraz yapılmalıdır. Temyiz durumunda yetkili makam Slovenya Dışişleri Bakanlığıdır.

  Bize Ulaşın!

   × WhatsApp'tan Bize Yazın!