close
Üye Girişi
close
Onay Kodu
Kodu girmeniz için kalan süre
04:58
Hızlı Erişim
close white
İlgili Sonuçlar

  Sırbistan Turistik Vize

  Sırbistan Turistik Vize

  Sırbistan’a seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti umuma mahsus bordo pasaport sahibi vatandaşlar ülkeye yapacakları seyahatlerde 2024 yılı itibari ile artık vizeye tabii olmaktadırlar. Turizm amacı ile yapılan tur seyahatlerini kapsayan kısa süreli seyahatler için Sırbistan turistik vize almaları gerekmektedir.

  Sırbistan turistik vize işlemleri hakkında

  Sırbistan turistik vize nasıl alınır en çok merak edilen sorular arasında yer almaktadır. Vize başvurularınız Sırbistan Konsolosluğu veya Sırbistan Büyükelçiliği tarafından değerlendirilir. Vize başvuruları Konsoloslukların yetkilendirildiği başvuru merkezlerinden gerçekleştirilmektedir. Aynı zamanda yetkili tur firmaları ve seyahat acenteleri üzerinden de başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz.

  Sırbistan turistik vize randevu işlemleri

  Sırbistan’a yapacağınız kısa süreli turistik vize başvurularınızda işlemlerinizi gerçekleştirebilmek için öncelikle bazı prosedürleri yerine getirmeniz gerekmektedir. Bu prosedürlerden ilki başvuru işleminiz için randevu almanızdır. Randevu işleminiz tamamlandıktan sonra başvuru evraklarınız ile birlikte Sırbistan turistik vize başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Sırbistan Konsolosluğu vize başvurularında talep edilen tüm belgelerin eksiksiz ve hatasız olarak sunulmasını istemektedir. 

  Sırbistan Konsolosluğu Sırbistan turistik vize evrakları

  Sırbistan turistik vize evrakları vize başvurusunda bulunan kişinin seyahat amacına uygun olarak belirlenmiş ve başvuru sahibinin mevcut statüsüne göre belirlenmiştir. Emekli, ev hanımı, çalışan, çalışmayan, öğrenci, işveren, şirket ortakları, devlet memurları, avukat, doktor gibi birçok statüye göre belirlenmiş evraklar mevcuttur. Hermes Vize uzmanlarımız talep etmeniz halinde size bu belgeleri e-posta yolu ile de gönderebilecektir.

  Pasaport

  Son 10 yıl içerisinde alınmış Umuma mahsus (bardo) pasaportunuz. Pasaportunuzun bitiş tarihi seyahat bitiş tarihinden en az 3 geçerliliği devam etmelidir. Karşılıklı 2 sayfası vize basılabilmesi için boş olması gerekmektedir.  Yıpranmış zarar görmüş pasaportlar kabul edilmemektedir.

  Sırbistan vize başvuru formu

  Sırbistan turistik vize başvuru formu eksiksiz olarak doldurulmalıdır. Sorulan tüm sorular gerçeğe uygun yanıtlanarak son sayfası başvuru sahibi tarafından imzalanmalıdır.

  Biyometrik fotoğraf

  35x45mm ölçülerde güncel ve daha önce vize de kullanılmamış 2 adet biometrik fotoğraf, fotoğraf arka fon beyaz fon olmalıdır. Fotoğraf kuralları için uzmanınıza danışınız.

  Sırbistan turistik vize dilekçesi

  Sırbistan Konsolosluğuna hitaben şirket antetli kağıdına, şirket yetkilisi tarafından imzalanmış kaşeli güncel tarihli vize talep dilekçesi. Seyahat amacı, mesleğiniz ve gidiş dönüş tarihleri belirtilmelidir, masraflar kim tarafından karşılanacağı belirtilmelidir. Şirket çalışanı ya da şirket sahibi dışında emekli, çalışmayan, öğrenci, ev hanımları için a4 kağıdına düzenlenmesi yeterlidir.

  Banka hesap dökümleri

  Sırbistan turistik vize başvuru sahibine ait son 3 aylık hareket dökümleri olan banka hesaplarınız,  imzalı ve kaşeli olmalıdır ve orijinal sunulmalıdır. Bankanın imza sirküsü fotokopisi ile birlikte sunulmalıdır. Banka hesap bakiyeniz en az seyahatinizi karşılayacak tutarda bakiye olmalıdır.

  Sırbistan turistik vize seyahat konaklama ve ulaşımı kanıtlayan belgeler

  Ulaşım rezervasyonlarınız seyahat tarihleri içermelidir. (Konsolosluk talep ettiği takdirde orijinal bilet sunmalısınız. )

  Konaklama yapacağınız yere ait (otel, ev, hostel) rezervasyonlarınız ( ad soyad  ve seyahat tarihleriniz kapsamalıdır.)

  Seyahat sağlık poliçesi

  Sırbistan turistik vize için Schengen ülkelerini kapsayan 30.000 Euro teminatlı seyahat sağlık poliçesi. Seyahat tarihinizden bir gün önce ve bir gün sonrası dikkate alınarak düzenlenmelidir. Poliçe için Hermes Vize’den destek alabilirsiniz.

  Nüfus kayıt örneği ve kimlik kartı kopyası

  Vukuatlı Nüfus kayıt örneğiniz tüm aileyi içermelidir. Evli olan kadınlar evlilik öncesi kaydını da almalıdır. ( e-devletten barkodlu olarak alınmalıdır.) İkametgah belgeniz e-devletten barkodlu olarak. Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartı kopyası. Yabancı vatandaşlar için oturum kartı kopyası.

  Sırbistan turistik vize evraklarında çalışan, doktor, avukat, işveren, kamu çalışanı, ev hanımı, öğrenci başvuru sahiplerinden mevcut statüsüne göre aşağıda yer alan belgeler istenecektir.

  • Faaliyet son 2 ay içerisinde alınmış olmalıdır. e-imzalı faaliyet belgesi kabul edilmektedir.
  • Ticari sicil gazetesi (fotokopisi) , şirket imza sirküleri kopyası, vergi levhası kopyası ( son 1 yıla ait olmalıdır)
  • İşe giriş bildirgesi barkodlu kabul edilmektedir. Eğer 2008 öncesi işe giriş yapmış iseniz işe giriş bildirgeniz barkodsuz ise yetkili tarafından imzalı ve kaşeli sunmalıdır.
  • E-devlet sistemi üzerinden barkodlu sgk hizmet dökümünüz
  • Son 3 aya ait maaş bodrolarınız, imzalı ve kaşeli olmalıdır. 
  • Kamu çalışanı, Devlet üniversitesi ve hastanesi, Doktor, eğitim görevlisi meslek dallarında çalışan kişiler şirket evraklarını sunamayacaklardır. Kurum kimlik kartı, izin yazısı gibi belge sunmaları gerekecektir. Detaylı bilgi alınız.
  • Ev hanımları ve çalışmayan kişiler sponsor evrakları sunmaları gerekmektedir.
  • Sırbistan Turistik vize başvuru sahibi öğrenciler ise; öğrenci belgesi, Reşit olmayan başvuru sahipleri için yalnızca bir ebeveyn ile seyahat edecek ise noter onaylı muvafakatname.

  Sırbistan turistik vize ücreti hakkında

  Sırbistan turistik vize ücreti her başvuru sahibinden tahsil edilmektedir. Ancak vize başvuru sahibinin yaş statüsüne göre farklılıklar söz konusu olabilecektir. Vize harç ücreti yanı sıra başvuru merkezi ücreti ek hizmet gibi ücretlendirme de olabilmektedir. 0-6 yaş, 6-12 yaş ve üzeri başvuru sahipleri için lütfen güncel ücret bilgisi alınız.

  Sırbistan turist vize reddi

  Sırbistan vize başvurularınızda değerlendirme yetkisi Konsolosluk ve Sırbistan Büyükelçiliğine ait olmaktadır. Vize başvurunuzda başvuru merkezileri veya dnaışmanlık almış olduğunuz kurumların vizenize karar verme yetkisi bulunmamaktadır. 

  Vize başvurularınızda vize reddi ile karşılaşılabilecek birçok husus bulunmaktadır. Yanlış, hatalı, yalan bilgi beyanı, sahte evrak, geçersiz poliçe gibi birçok neden söz konusu olabilir. Talep edilen tüm prosedürleri yerine getirmenizi öneririz. Oldukça dikkat isteyen vize başvurularında danışmanlık hizmetinden yararlanabilirsiniz.

  Sırbistan turistik vize başvurularınızda Hermes Vize uzmanlarından detaylı bilgi alabilir hemen başvurunuzu başlatabilirsiniz.

   

  Bize Ulaşın!

   × WhatsApp'tan Bize Yazın!