close
Üye Girişi
close
Onay Kodu
Kodu girmeniz için kalan süre
04:58
Hızlı Erişim
close white
İlgili Sonuçlar

  Sırbistan Transit Vize

  Sırbistan Transit Vize

  Sırbistan kara veya havayolu üzerinden farklı bir 3. Ülkeye seyahat edecek olan Türkiye Cumhuriyeti umuma mahsus bordo pasaport sahibi vatandaşlar ülkeye yapacakları seyahatlerde 2024 yılı itibari ile vizeye tabii olmaktadırlar. Transit geçiş amacı ile yapılan bu seyahatlerde Sırbistan transit vize almaları gerekmektedir.

  Sırbistan transit vize işlemleri hakkında

  Sırbistan transit vize nasıl alınır çok merak edilen sorular arasında yer almaktadır. Yapmayı planladığınız Sırbistan transit vize başvurularınız sadece Sırbistan Konsolosluğu veya Sırbistan Büyükelçiliği tarafından değerlendirilir. Vize başvuruları Konsoloslukların yetkilendirildiği başvuru merkezleri üzerinden gerçekleştirilmektedir. Aynı zamanda yetkili tur firmaları ve seyahat acenteleri üzerinden de başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz.

  Türkiye Cumhuriyeti diğer resmi pasaportları olan Diplomatik, hususi ve hizmet pasaport sahibi vatandaşlar 90 gün altı kısa süreli seyahatlerde vizeden muaf olmaktadırlar. Sırbistan transit vize almalarına gerek bulunmamaktadır.

  Sırbistan transit vize randevu işlemleri

  Sırbistan’a yapacağınız kısa süreli transit vize başvurularınızda işlemlerinizi gerçekleştirebilmek için öncelikle Sırbistan Konsolosluğu/Büyükelçiliği tarafından belirlenmiş bazı prosedürleri yerine getirmeniz gerekmektedir. Bu prosedürlerden ilki başvuru işleminiz için randevu almanızdır. Randevu işleminiz tamamlandıktan sonra başvuru evraklarınız ile birlikte Sırbistan transit vize başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Sırbistan Konsolosluğu vize başvurularında talep edilen tüm belgelerin eksiksiz ve hatasız olarak sunulmasını istemektedir. 

  Sırbistan Konsolosluğu Sırbistan transit vize evrakları

  Sırbistan transit vize evrakları başvuru sahibinin seyahat amacına uygun olarak belirlenmiş ve başvuru sahibinin mevcut statüsüne göre belirlenmiştir. Emekli, ev hanımı, çalışan, çalışmayan, öğrenci, işveren, şirket ortakları, devlet memurları, avukat, doktor gibi birçok statüye göre belirlenmiş evraklar mevcuttur. Hermes Vize uzmanlarımız talep etmeniz halinde size bu belgeleri e-posta yolu ile de gönderebilecektir.

  Pasaport

  Son 10 yıl içerisinde alınmış umuma mahsus (bardo) pasaportunuz. Pasaportunuzun bitiş tarihi seyahat bitiş tarihinden en az 3 geçerliliği devam etmelidir. Karşılıklı 2 sayfası vize basılabilmesi için boş olması gerekmektedir.  Yıpranmış zarar görmüş pasaportlar kabul edilmemektedir.

  Sırbistan vize başvuru formu

  Sırbistan transit vize başvuru formu eksiksiz olarak doldurulmalıdır. Sorulan tüm sorular gerçeğe uygun yanıtlanarak son sayfası başvuru sahibi tarafından imzalanmalıdır.

  Biyometrik fotoğraf

  35x45mm ölçülerde güncel ve daha önce vize de kullanılmamış 2 adet biyometrik fotoğraf, fotoğraf arka fon beyaz fon olmalıdır. Fotoğraf kuralları için uzmanınıza danışınız.

  Sırbistan transit vize dilekçesi

  Sırbistan Konsolosluğuna hitaben şirket antetli kağıdına, şirket yetkilisi tarafından imzalanmış kaşeli güncel tarihli vize talep dilekçesi. Seyahat amacı, mesleğiniz ve gidiş dönüş tarihleri belirtilmelidir, masraflar kim tarafından karşılanacağı belirtilmelidir. Şirket çalışanı ya da şirket sahibi dışında emekli, çalışmayan, öğrenci, ev hanımları için a4 kağıdına düzenlenmesi yeterlidir.

  Banka hesap dökümleri

  Sırbistan turistik vize başvuru sahibine ait son 3 aylık hareket dökümleri olan banka hesaplarınız,  imzalı ve kaşeli olmalıdır ve orijinal sunulmalıdır. Bankanın imza sirküsü fotokopisi ile birlikte sunulmalıdır. Banka hesap bakiyeniz en az seyahatinizi karşılayacak tutarda bakiye olmalıdır.

  Sırbistan transit vize seyahat konaklama ve ulaşımı kanıtlayan belgeler

  Asıl hedeflenen Ülkeye ait ulaşım bileti, ve Sırbistan üzerinden gerçekleştirecek seyahatinizi ibraz eden ulaşım rezervasyonunuz. Ulaşım rezervasyonlarınız seyahat tarihleri içermelidir. (Konsolosluk talep ettiği takdirde orijinal bilet sunmalısınız. )

  Asıl hedeflenen 3. Ülkeye ait konaklama yapacağınız yere ait (otel, ev, hostel) rezervasyonlarınız ( ad soyad  ve seyahat tarihleriniz kapsamalıdır.)

  Seyahat sağlık poliçesi

  Sırbistan turistik vize için Schengen ülkelerini kapsayan 30.000 Euro teminatlı seyahat sağlık poliçesi. Seyahat tarihinizden bir gün önce ve bir gün sonrası dikkate alınarak düzenlenmelidir. Poliçe için Hermes Vize’den destek alabilirsiniz.

  Nüfus kayıt örneği ve kimlik kartı kopyası

  Vukuatlı Nüfus kayıt örneğiniz tüm aileyi içermelidir. Evli olan kadınlar evlilik öncesi kaydını da almalıdır. (e-devletten barkodlu olarak alınmalıdır.) Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartı kopyası. Yabancı vatandaşlar için oturum kartı kopyası. Oturum kartı geçerliliği en az 6 ay olmalıdır.

  Sırbistan transit vize ücreti hakkında

  Sırbistan Konsolosluğu ve Sırbistan Büyükelçiliği tarafından belirlenmiş olan Sırbistan transit vize ücreti her başvuru sahibinden tahsil edilmektedir. Ancak vize başvuru sahibinin yaş statüsüne göre farklılıklar söz konusu olabilecektir. Vize harç ücreti yanı sıra başvuru merkezi ücreti ek hizmet gibi ücretlendirme de olabilmektedir. 0-6 yaş, 6-12 yaş ve üzeri başvuru sahipleri için lütfen güncel ücret bilgisi alınız.

  Sırbistan transit vize reddi

  Sırbistan transit vize başvurularınızda değerlendirme yetkisi yalnıza Sırbistan Büyükelçiliği/Konsolosluğa ait olmaktadır. Vize başvurunuzda başvuru merkezileri veya danışmanlık almış olduğunuz kurumların vizenize karar verme yetkisi bulunmamaktadır. 

  Vize başvurularınızda vize reddi ile karşılaşılabilecek birçok husus bulunmaktadır. Yanlış, hatalı, yalan bilgi beyanı, sahte evrak, geçersiz poliçe gibi birçok neden söz konusu olabilir. Talep edilen tüm prosedürleri yerine getirmenizi öneririz. Oldukça dikkat isteyen vize başvurularında danışmanlık hizmetinden yararlanabilirsiniz.

  Sırbistan transit vize başvurularınızda seyahat poliçesi hizmeti, başvuru formu, randevu gibi birçok hizmetten danışmanlık alabilirsiniz. Hermes Vize uzmanlarından detaylı bilgi alabilir hemen başvuru işlemlerinizi başlatabilirsiniz.

   

  Bize Ulaşın!

   × WhatsApp'tan Bize Yazın!