close
Üye Girişi
close
Onay Kodu
Kodu girmeniz için kalan süre
04:58
Hızlı Erişim
close white
İlgili Sonuçlar

  Sırbistan Ticari Vize

  Sırbistan Ticari Vize

  Sırbistan’a seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti umuma mahsus bordo pasaport sahibi vatandaşlar ülkeye yapacakları seyahatlerde 2024 yılı itibari ile artık vizeye tabii olmaktadırlar. 

  Kısa süreli ticari amaç taşıyan seyahatlerde Sırbistan ticari vize başvurularında bulunarak seyahati gerçekleştirebilmek için bu vize türüne sahip olunması gerekmektedir. 

  Diğer resmi pasaport sahibi vatandaşlar ise 90 gün altı kısa süreli seyahatlerde vizeden muaf olmakta olup bitiş tarihi en az 3 ay devam eden pasaportları ile birlikte seyahatlerini gerçekleştirebilirler.

  Sırbistan ticari vize işlemleri hakkında

  Sırbistan ticari vize nasıl alınır en çok merak edilen sorular arasında yer almaktadır. Vize başvurularınız Sırbistan Konsolosluğu veya Sırbistan Büyükelçiliği tarafından değerlendirilir. Vize başvuruları Konsoloslukların yetkilendirildiği başvuru merkezlerinden gerçekleştirilmektedir. Aynı zamanda yetkili tur firmaları ve seyahat acenteleri üzerinden de başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz. Ticari vize Sırbistan’da iş toplantıları, seminer, konferans, fuar organizasyonları gibi kısa süreli gerçekleştirilecek seyahatler için alınması gereken schengen vize türü olmaktadır.

  Sırbistan ticari vize randevu işlemleri

  Sırbistan’a yapacağınız kısa süreli ticari vize başvurularınızda işlemlerinizi gerçekleştirebilmek için öncelikle bazı prosedürleri yerine getirmeniz gerekmektedir. Bu prosedürlerden ilki başvuru işleminiz için randevu almanızdır. Randevu işleminiz tamamlandıktan sonra başvuru evraklarınız ile birlikte Sırbistan ticari vize başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Sırbistan Konsolosluğu vize başvurularında talep edilen tüm belgelerin eksiksiz ve hatasız olarak sunulmasını istemektedir. 

  Sırbistan Konsolosluğu Sırbistan ticari vize evrakları

  Sırbistan ticari vize evrakları vize başvurusunda bulunan kişinin seyahat amacına uygun olarak belirlenmiş ve başvuru sahibinin mevcut statüsüne göre belirlenmiştir. Çalışan, işveren, şirket ortakları, devlet memurları, avukat, doktor gibi birçok statüye göre belirlenmiş evraklar mevcuttur. Hermes Vize uzmanlarımız talep etmeniz halinde size bu belgeleri e-posta yolu ile de gönderebilecektir.

  Pasaport

  Son 10 yıl içerisinde alınmış umuma mahsus (bardo) pasaportunuz. Pasaportunuzun bitiş tarihi talep edilen seyahat bitiş tarihinden en az 3 geçerliliği devam etmelidir. Karşılıklı 2 sayfası vize basılabilmesi için boş olması gerekmektedir.  Yıpranmış zarar görmüş pasaportlar kabul edilmemektedir.

  Sırbistan ticari vize başvuru formu

  Sırbistan ticari vize başvuru formu eksiksiz olarak doldurulmalıdır. Sorulan tüm sorular gerçeğe uygun yanıtlanarak son sayfası başvuru sahibi tarafından imzalanmalıdır.

  Biyometrik fotoğraf

  2 adet 35x45mm ölçülerde güncel ve daha önce vize de kullanılmamış biometrik fotoğraf, fotoğraf arka fon beyaz fon olmalıdır. Fotoğraf kuralları için uzmanınıza danışınız.

  Davet mektubu

  Sırbistan ticari vize başvuru için Sırbistan’da yer alan şirket tarafından başvuru sahibi adına düzenlenmiş davet mektubu sunulmalıdır. Davet mektubu antetli kağıda imzalı ve kaşeli olarak düzenlenmiş olmalıdır. Aynı zamanda davetiyede içerik olarak tüm detaylara yer verilmesi gerekmektedir.

  Sırbistan ticari vize dilekçesi

  Sırbistan Konsolosluğuna hitaben şirket antetli kağıdına, şirket yetkilisi tarafından imzalanmış kaşeli güncel tarihli vize talep dilekçesi. Seyahat amacı, işe başlangıç tarihiniz, göreviniz ve gidiş dönüş tarihleri belirtilmelidir, masraflar kim tarafından karşılanacağı belirtilmelidir. 

  Banka hesap dökümleri

  Sırbistan ticari vize başvurusunda masrafları karşılayan şirkete ait son 3 aylık hareket dökümleri olan banka hesapları  imzalı ve kaşeli olmalıdır ve orijinal sunulmalıdır. Bankanın imza sirküsü fotokopisi dosyaya eklenmelidir. Banka hesap bakiyesi en az seyahatinizi karşılayacak tutarda bakiye içermelidir.

  Sırbistan ticari vize seyahat konaklama ve ulaşımı kanıtlayan belgeler

  Ulaşım rezervasyonlarınız seyahat tarihleri içermelidir. (Konsolosluk talep ettiği takdirde orijinal bilet sunmalısınız. )

  Konaklama yapacağınız yere ait (otel, ev, hostel) rezervasyonlarınız ( ad soyad  ve seyahat tarihleriniz kapsamalıdır.)

  Seyahat sağlık poliçesi

  Sırbistan ticari vize için Schengen ülkelerini kapsayan 30.000 Euro teminatlı seyahat sağlık sigortası. Seyahat tarihinizden bir gün önce ve bir gün sonrası dikkate alınarak düzenlenmelidir. Poliçe için Hermes Vize’den destek alabilirsiniz.

  Nüfus kayıt örneği ve kimlik kartı kopyası

  Tam tekmil vukuatlı nüfus kayıt örneğiniz tüm aileyi içermelidir. Evli olan kadınlar evlilik öncesi kaydını da almalıdır. (e-devletten barkodlu olarak alınmalıdır.) İkametgah belgeniz e-devletten barkodlu olarak. Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartı kopyası. Yabancı vatandaşlar için oturum kartı kopyası.

  Sırbistan ticari vize evraklarında çalışan, doktor, avukat, işveren, kamu çalışanı başvuru sahiplerinden mevcut statüsüne göre aşağıda yer alan belgeler istenecektir.

  • Faaliyet son 2 ay içerisinde alınmış olmalıdır. e-imzalı faaliyet belgesi kabul edilmektedir.
  • Ticari sicil gazetesi (fotokopisi) , şirket imza sirküleri kopyası, vergi levhası kopyası ( son 1 yıla ait olmalıdır)
  • İşe giriş bildirgesi barkodlu kabul edilmektedir. Eğer 2008 öncesi işe giriş yapmış iseniz işe giriş bildirgeniz barkodsuz ise yetkili tarafından imzalı ve kaşeli sunmalıdır.
  • E-devlet sistemi üzerinden barkodlu sgk hizmet dökümünüz
  • Son 3 aya ait maaş bodrolarınız, Yetkili tarafından imzalı ve kaşeli olmalıdır. 
  • Kamu çalışanı, Devlet üniversitesi ve hastanesi, Doktor, eğitim görevlisi meslek dallarında çalışan kişiler şirket evraklarını sunamayacaklardır. Kurum kimlik kartı, izin yazısı gibi belge sunmaları gerekecektir. Detaylı bilgi alınız.

  Sırbistan ticari vize ücreti hakkında

  Sırbistan ticari vize ücreti her başvuru sahibinden tahsil edilmektedir. Vize harç ücreti yanı sıra başvuru merkezi ücreti ek hizmet gibi ücretlendirme de olabilmektedir. Vize ücretleri Sırbistan Konsolosluğu tarafından belirlenmektedir. 

  Sırbistan ticari vize reddi

  Sırbistan vize başvurularınızda değerlendirme yetkisi Sırbistan Konsolosluğu ve Sırbistan Büyükelçiliğine ait olmaktadır. Vize başvurunuzda başvuru merkezileri veya danışmanlık almış olduğunuz kurumların vizenize karar verme yetkisi bulunmamaktadır. 

  Vize başvurularınızda vize reddi ile karşılaşılabilecek birçok husus bulunmaktadır. Yanlış, hatalı, yalan bilgi beyanı, sahte evrak, geçersiz poliçe gibi birçok neden söz konusu olabilir. Talep edilen tüm prosedürleri yerine getirmenizi öneririz. Oldukça dikkat isteyen vize başvurularında danışmanlık hizmetinden yararlanabilirsiniz.

  Sırbistan ticari vize başvurularınızda tüm işlemlerinizde sizlere uzman danışmanları ile Hermes Vize hizmet sunabilecektir.

  Bize Ulaşın!

   × WhatsApp'tan Bize Yazın!