close
Üye Girişi
close
Onay Kodu
Kodu girmeniz için kalan süre
04:58
Hızlı Erişim
close white
İlgili Sonuçlar

  Sırbistan Aile Ziyaret Vizesi

  Sırbistan Aile Ziyaret Vizesi

  Sırbistan’da ikamet eden aile üyeleri, yakınları ve arkadaşlarını kısa süreli seyahatler kapsamında ziyaret etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti umuma mahsus bordo pasaport sahibi vatandaşlar ülkeye yapacakları seyahatlerde 2024 yılı itibari ile vizeye tabii olmaktadırlar. Sırbistan Konsolosluğu tarafından başvuruları kabul edilen bu vize türü c tipi vize olup Sırbistan aile ziyareti vize kategorisinde yer almaktadır.

  Sırbistan aile ziyareti vize işlemleri hakkında

  Sırbistan aile ziyareti vize nasıl alınır en çok merak edilen sorular arasında yer almaktadır. Vize başvuruları yalnızca Sırbistan Konsolosluğu veya Sırbistan Büyükelçiliği tarafından değerlendirilir. Vize başvuruları Konsoloslukların yetkilendirildiği başvuru merkezlerinden gerçekleştirilmektedir. Aynı zamanda yetkili seyahat acenteleri üzerinden de başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz.

  Sırbistan aile ziyareti vize randevu işlemleri

  Sırbistan’a yapacağınız kısa süreli aile ziyareti vize başvuruları işlemlerinizi gerçekleştirebilmek için öncelikle istenilen prosedürleri yerine getirmeniz gerekmektedir. Bu prosedürlerden ilki başvuru işleminiz için randevu almanızdır. Randevu işleminiz tamamlandıktan sonra başvuru evraklarınız ile birlikte Sırbistan aile ziyareti vize başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Sırbistan Konsolosluğu vize başvurularında talep edilen tüm belgelerin eksiksiz ve hatasız olarak sunulmasını istemektedir. 

  Sırbistan Konsolosluğu Sırbistan aile ziyareti vize evrakları

  Sırbistan aile ziyareti vize evrakları vize başvurusunda bulunan kişinin seyahat amacına uygun olarak belirlenmiş ve başvuru sahibinin mevcut statüsüne göre belirlenmiştir. Emekli, ev hanımı, çalışan, çalışmayan, öğrenci, işveren, şirket ortakları, devlet memurları, eczacı, avukat, doktor gibi birçok statüye göre belirlenmiş evraklar mevcuttur. Hermes Vize uzmanlarımız talep etmeniz halinde size bu belgeleri e-posta yolu ile de gönderebilecektir.

  Pasaport

  Son 10 yıl içerisinde alınmış umuma mahsus (bardo) pasaportunuz. Pasaportunuzun bitiş tarihi seyahat bitiş tarihinden en az 3 geçerliliği devam etmelidir. Karşılıklı 2 sayfası vize basılabilmesi için boş olması gerekmektedir.  Yıpranmış zarar görmüş pasaportlar kabul edilmemektedir. Pasaportunuzda yer alan daha önce verişmiş vizelerin ve kaşelerin fotokopileri. Varsa eski pasaportlarınız.

  Sırbistan aile ve arkadaş ziyareti vize başvuru formu

  Sırbistan aile ziyareti vize başvuru formu eksiksiz olarak doldurulmalıdır.  Tüm sorular gerçeğe uygun olarak yanıtlanarak son sayfada yer alan kutucuk başvuru sahibi tarafından imzalanmalıdır.

  Biyometrik fotoğraf

  35x45mm ölçülerde arka fon beyaz son 6 ay içerisinde çekilmiş güncel ve daha önce vize de kullanılmamış 2 adet biyometrik fotoğraf. 

  Sırbistan aile ziyareti vize dilekçesi

  Sırbistan Konsolosluğuna veya Sırbistan Büyükelçiliğine hitaben çalışılan kurum/şirketin antetli kağıdına, imza sirküsünde yetkisi bulunan kişi tarafından imzalanmış kaşeli güncel tarihli vize talep dilekçesi. Seyahat amacı, mesleğiniz ve gidiş dönüş tarihleri belirtilmelidir, bu seyahatte masraflar kim tarafından karşılanacağı belirtilmelidir. Şirket çalışanı ya da şirket sahibi dışında emekli, çalışmayan, öğrenci, ev hanımları için a4 kağıdına düzenlenmesi yeterlidir.

  Banka hesap dökümleri

  Sırbistan aile ziyareti vize başvuru sahibine ait son 3 aylık hareket dökümleri olan banka hesaplarınız,  imzalı ve kaşeli olmalıdır ve orijinal sunulmalıdır.  Banka hesapları maaş hesaplarınız, vadesiz farklı hesaplarınız ve varsa dolar/euro gibi döviz hesaplarınızda olabilir. Bankanın imza sirküsü fotokopisi ile birlikte sunulmalıdır. Banka hesap bakiyeniz en az seyahatinizi karşılayacak tutarda bakiye olmalıdır.

  Davetiye

  Sırbistan’da ikamet eden yakınınız tarafından başvuru sahibi adına düzenlenmişi seyahat amacı, seyahat tarihleri, seyahatte masrafların kim tarafından karşılanacağını açıklayan davet mektubu. İçerik hakkında Hermes Vize uzmanlarından destek alabilirsiniz.

  Davetiye gönderen kişi masrafları karşılaması halinde gelir belgelerini maaş bordrosu/banka hesapları şeklinde beyan etmesi gerekmektedir.

  Davet gönderen kişi aile bağlarınız olması halinde bu durum nüfus kayıt örneği belgesi ile ispatlanmalıdır.

  Davet gönderen oturum sahibi ise oturum kartı kopyası, Sırbistan vatandaşı olması halinde pasaportunun kopyası da davetiye ile başvuru sahibine gönderilmelidir.

  Sırbistan aile ziyareti vize seyahat ulaşımı kanıtlayan belgeler

  Ulaşım rezervasyonlarınız seyahat tarihleri içermelidir. (Konsolosluk talep ettiği takdirde orijinal bilet sunmalısınız. )

  Seyahat sağlık poliçesi

  Sırbistan aile ve arkadaş ziyareti vize için Avrupa ülkelerini kapsayan 30.000 Euro teminatlı seyahat sağlık poliçesi. Seyahat tarihinizden bir gün önce ve bir gün sonrası dikkate alınarak düzenlenmelidir. Poliçe için Hermes Vize’den destek alabilirsiniz.

  Nüfus kayıt örneği ve kimlik kartı kopyası

  Vukuatlı Nüfus kayıt örneğiniz tüm aileyi içermelidir. Evli olan kadınlar evlilik öncesi kaydını da almalıdır. ( e-devletten barkodlu olarak alınmalıdır.) İkametgah belgeniz e-devletten barkodlu olarak. Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartı kopyası. Yabancı vatandaşlar için oturum kartı kopyası.

  Sırbistan aile ziyareti vize evraklarında çalışan, doktor, avukat, işveren, şirket ortağı, kamu çalışanı, devlet memuru, ev hanımı, öğrenci başvuru sahiplerinden mevcut statüsüne göre aşağıda yer alan belgeler istenecektir.

  • Faaliyet belgesi son 2 ay içerisinde alınmış olmalıdır. e-imzalı faaliyet belgesi kabul edilmektedir.
  • Ticari sicil gazetesi (fotokopisi) şirket imza sirküleri kopyası, vergi levhası kopyası ( son 1 yıla ait olmalıdır)
  • İşe giriş bildirgesi barkodlu kabul edilmektedir. Eğer 2008 öncesi işe giriş yapmış iseniz işe giriş bildirgeniz barkodsuz ise yetkili tarafından imzalı ve kaşeli sunmalıdır.
  • E-devlet sistemi üzerinden barkodlu sgk hizmet dökümünüz
  • Son 3 aya ait maaş bordolarınız, imzalı ve kaşeli olmalıdır. 
  • Kamu çalışanı, Devlet üniversitesi ve hastanesi, Doktor, eğitim görevlisi meslek dallarında alışan kişiler şirket evraklarını sunamayacaklardır. Kurum kimlik kartı, kurum tarafından verilen izin yazısı gibi belge sunmaları gerekecektir. Detaylı bilgi alınız.
  • Ev hanımları ve çalışmayan kişiler sponsor evrakları sunmaları gerekmektedir.
  • Sırbistan Turistik vize başvuru sahibi öğrenciler ise; öğrenci belgesi, Reşit olmayan başvuru sahipleri için yalnızca bir ebeveyn ile seyahat edecek ise noter onaylı muvafakatname.

  Sırbistan aile ziyareti vize ücreti hakkında

  Sırbistan aile ziyareti vize ücreti her başvuru sahibinden tahsil edilmektedir. Ancak vize başvuru sahibinin yaş statüsüne göre farklılıklar söz konusu olabilecektir. Vize harç ücreti yanı sıra başvuru merkezi ücreti ek hizmet gibi ücretlendirme de olabilmektedir. 0-6 yaş, 6-12 yaş ve üzeri başvuru sahipleri için lütfen güncel ücret bilgisi alınız.

  Sırbistan aile ziyareti vize reddi

  Sırbistan vize başvurularınızda değerlendirme yetkisi Sırbistan Konsolosluğu ve Sırbistan Büyükelçiliğine ait olmaktadır. Vize başvurunuzda başvuru merkezileri veya danışmanlık almış olduğunuz kurumların vizenize karar verme yetkisi bulunmamaktadır. 

  Vize başvurularınızda vize reddi ile karşılaşılabilecek birçok husus bulunmaktadır. Yanlış, hatalı, yalan bilgi beyanı, sahte evrak, geçersiz poliçe gibi birçok neden söz konusu olabilir. Talep edilen tüm prosedürleri yerine getirmenizi öneririz. Oldukça dikkat isteyen vize başvurularında danışmanlık hizmetinden yararlanabilirsiniz.

  Sırbistan aile ziyareti vize başvurularınızda Hermes Vize uzmanlarından detaylı bilgi alabilir hemen başvurunuzu başlatabilirsiniz. Seyahat poliçesi, evrak listeleri, randevu, başvuru formu gibi birçok hizmetten yararlanabileceksiniz.

   

  Bize Ulaşın!

   × WhatsApp'tan Bize Yazın!