close
Üye Girişi
close
Onay Kodu
Kodu girmeniz için kalan süre
04:58
Hızlı Erişim
close white
İlgili Sonuçlar
  Hemen Vize Başvurusu Yap

  Sakız Adası Vizesi ve Yunanistan Kapı Vizesi

  Sakız Adası Vizesi ve Yunanistan Kapı Vizesi

  Yunanistan Sakız Adası seyahatleri Yunanistan Schengen Vizesi ve Yunanistan Kapı Vizesi sahibi olma koşulu ile gerçekleştirilmektedir. Türkiye Cumhuriyeti Umuma Mahsus (Bordo) Pasaport sahibi vatandaşlar ve RusyaBelarusUkrayna vatandaşları en fazla 15 gün konaklama, tek giriş ve çift giriş hakkı ile kapı vizesi uygulaması dahilindeki adalara seyahat edebilmektedir. Yunanistan’a ve kapı vizesi uygulamasında olmayan adalara seyahat etmek için Yunanistan Schengen vizesi sahibi olma şartı bulunmaktadır.

  Yunanistan Kapı Vizesi sahibi olarak SakızRodosKosMeisMidilliSamos adalarına giriş yapılabilmektedir. Sakız adası seyahatleri İzmir’in Çeşme ilçesinden ortalama 45 dakika süren feribot seferleri aracılığı ile gerçekleştirilmektedir. Sakız adası seyahati için kapı vizesi başvuru işlemlerinin seyahate en az 7 iş günü kala gerçekleştirilmesi gerekmektedir.

  Yunanistan kapı vizesi kısa süreli vize türleri arasında yer alması nedeniyle doğrudan Yunanistan Konsolosluğuna vize başvurusu yapılamamaktadır. Sakız adası vize başvuruları akredite vize başvuru merkezleri ve seyahat acentaları aracılığı ile gerçekleştirilmektedir. Pasaport üzerinde Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti vize giriş damgası bulunan vatandaşların kapı vizesi başvuruları kabul edilmemektedir. Yeni bir pasaport ile başvuru yapıldığı takdirde değerlendirme işlemi yapılmaktadır.

  Sakız Adası / Yunanistan Kapı Vizesi Gerekli Evrakları

  • Pasaport Fotokopisi: Kapı vizesi başvuru aşamasında kullanılacak pasaportun 10 yıldan daha eski olmaması ve seyahat bitiş tarihinden sonra en az 3 ay daha geçerli olması gerekmektedir. Başvuru aşamasında fotokopisi kullanılan pasaportun aslı seyahat sırasında Sakız adası sınır görevlilerin kontrolü ve vize basımı için başvuru sahibinin yanında olmalıdır.
  • Nüfus Kağıdı Fotokopisi: Başvuru sahibine ait nüfus cüzdanının her iki yüzünün fotokopisi ibraz edilmelidir ve bilgiler pasaport üzerinde yer alanlar ile aynı olmalıdır.
  • Biyometrik Fotoğraf: Uluslararası biyometrik fotoğraf ölçülerine uygun olacak şekilde son 3 ay içerisinde çekilmiş 2 adet biyometrik fotoğraf teslim edilmelidir.
  • Sakız Adası Feribot Bileti: Vize başvuru aşamasında talep edilen Sakız adası feribot biletlerinin satın alınmış olması zorunluluğu bulunmaktadır. Feribot biletine ait ödeme yapılmamış rezervasyonlar başvuru aşamasında kabul edilmemektedir.
  • Onaylanmış Otel Rezervasyonu: Seyahat tarihleri içerisinde konaklama yapılacak otel rezervasyonları onaylanmış olarak ibraz edilmelidir. Birden fazla otel ya da kapı vizesi uygulaması dahilinde seyahat edilecek diğer adalarda konaklama yapılacak ise tüm rezervasyonların konfirme edilmiş olması gerekmektedir.
  • Banka Hesap Dökümü: Yunanistan kapı vizesi sahibi olarak gerçekleştirilen seyahat masraflarını karşılamaya yetecek kadar bakiye bulunması gereken banka hesabının son 3 ayın bilgisini gösterecek şekilde dökümü alınmalıdır.
  • Vize Başvuru Formu: Yunanistan vize başvuru formu İngilizce ya da Yunanca olarak doldurulmalı ve Türkçe karakter içermemelidir. Başvuru sahibinin imzasını taşıyacak şekilde ibraz edilmelidir.
  • Vize Ücreti: Sakız adası vize ücreti başvuru aşamasında ödenmelidir. Adaya giriş sırasından vize ücreti ödemesi yapılmamaktadır.

  Sakız Adası Vize Ücreti 2023

  Sakız Adası vize ücreti Yunanistan Konsolosluğu tarafından belirlenmektedir. Vize harç bedeli ve koordinasyon hizmet bedelini içeren vize ücreti dönemsel olarak konsolosluk tarafından güncellenmektedir. Vize ücretleri işlemlerin gerçekleştirildiği akredite vize başvuru merkezleri ve seyahat acentalarına ödenmektedir.

  Yunanistan kapı vizesi başvurusunun herhangi bir nedenden dolayı olumsuz olarak sonuçlanması halinde ödenen vize ücreti başvuru sahibine iade edilmemektedir. 2023 güncel Sakız adası vize ücretleri yetkili seyahat acentaları ve vize merkezleri aracılığı ile öğrenilmektedir.

  Vize Başvuru Formu

  Sakız Adası Vizesi ve Yunanistan Kapı Vizesi başvuru aşamasında doldurulan Yunanistan kapı vizesi başvuru formu ve Yunanistan Schengen vize başvuru formu aynı formattadır fakat seyahat amacının dikkatle işaretlenmesi gerekmektedir. Form içerisinde başvuru sahibini tanımaya ve seyahat amacını öğrenmeye yönelik olarak hazırlanmış sorulara gerçeğe uygun yanıtlar verilmesi gerekmektedir.

  Eksik, yanlış ya da tutarsız bilgi içeren başvuru formları vize başvurusunun ret ile sonuçlanmasına neden olabilmektedir. Başvuru formu büyük harflerle, İngilizce ya da Yunanca dillerinden biri ile doldurulduktan sonra başvuru sahibi tarafından imzalanmalıdır. Vize başvuru formu içerisindeki sorulara verilen yanıtlar ile teslim edilen diğer gerekli evrakların birbirini desteklemesi gerekmektedir.

  Çeşme – Sakız Adası Feribot Saatleri

  İzmir’in Çeşme ilçesinden Sakız adasına feribot seferleri her gün 09:00 -17:30 saatleri arasında düzenlenmektedir. Feribot sefer saatleri dönemsel olarak güncellenmektedir. Seyahat öncesinde güncel feribot saatlerinin kontrol edilmesi gerekmektedir. Sakız adası seyahatini araç ile gerçekleştirecek vatandaşların araçlı/araçsız feribot bilgisini seyahat öncesinde yetkili limandan teyit etmeleri gerekmektedir.

  Bize Ulaşın!

   × WhatsApp'tan Bize Yazın!