close
Üye Girişi
close
Onay Kodu
Kodu girmeniz için kalan süre
04:58
Hızlı Erişim
close white
İlgili Sonuçlar

  Rusya Büyükelçiliği Ankara

  Rusya Büyükelçiliği Ankara

  Rusya Büyükelçiliği Ankara güncel adres bilgileri, çalışma saatleri, vize işlemleri, pasaport ve 2024 güncel bilgilere yazımızda yer verilmiştir.

  Rusya Büyükelçiliği Ankara adres

  Karyağdı sok. no.5, 06692 Çankaya, (PK. 35 Kavaklıdere), Ankara

  Rusya Büyükelçiliği Ankara telefon

  Tel +90-312-440-94-85 Tel +90-312-439-21-83

  Rusya Büyükelçiliği Ankara e-mail ulaşım

  ankarakons@yandex.ru

  Rusya Büyükelçiliği Ankara, resmi web sitesi

  www.turkey.mid.ru

  Rusya Büyükelçiliği Ankara çalışma saatleri

  Pazartesi, Çarşamba, Cuma günleri 09.00-12.00

  Rusya Büyükelçiliği Ankara tatil günleri 2024

  Rusya Büyükelçiliği Ankara, Türkiye resmi tatillerinin yanı sıra Rusya resmi tatilleri olan günlerde de hizmet vermemektedir.

  1-5 Ocak Yılbaşı tatili
  7.Oca.24 Noel
  23.Şub Vatan muhafızları bayramı
  8.Mar Dünya Kadınlar günü
  1.May İlkbahar ve Çalışma bayramı
  9.May Zafer Bayramı
  12.Haz Rusya Ulusal günü
  4.Kas Ulusal Birlik Bayramı

  Rusya vizesi kalktı mı?

  Bilindiği üzere Türkiye Cumhuriyeti ile Rusya Federasyonu arasında imzalanan karşılıklı olarak iki ülke arasında 30 günlük süre içinde vizesiz olarak seyahat etme imkanını sunan anlaşma; 1 Ocak 2021 tarihinden itibaren Rusya Devleti tarafından iptal edilmiştir.

  Bundan dolayı Rusya; umuma mahsus, hizmet ve hususi pasaport hamili Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına vize uygulamasına yeniden vize uygulamasına geçmiştir. Rusya Federasyonu halen Türk vatandaşlarına yönelik vize uygulamakta olup Rusya vizesi kalkmamıştır.

  T.C. bordo pasaport hamilleri vizeye tabidir. Hususî ve hizmet pasaportu hamilleri her 180 günde 90 günü aşmamak şartıyla 30 gün süreyle vizeden muaftır. Diplomatik pasaport hamilleri 90 gün süreyle vizeden muaftır.

  Uzak doğu Rusya vize muafiyeti

  Rusya sahip olduğu uzak doğudaki bölgesi için aralarında Türkiye’nin de olduğu bazı ülkelerin vatandaşlarının kısa süreli seyahatleri için vize muafiyeti uygulamasına geçmiştir. Böylece Türk vatandaşları, Rusya’nın uzak doğu bölgesine gitmeden önce elektronik ortamda bilgilerini girerek Rusya’nın bu doğu bölgesine vizesiz olarak giriş yapabilecektir.

  Rusya Büyükelçiliği Ankara görev bölgesi

  Ankara, Bolu, Düzce, Çankırı, Bartın, Eskişehir, Kastamonu, Kırşehir, Kırıkkale, Kütahya, Nevşehir, Yozgat, Zonguldak, Karabük olmaktadır.

  Rusya Büyükelçiliği Ankara 2024 güncel bilgilerine yazımızda yer vermeye çalıştık. Hermes Vize Rusya vize başvuruları için bir danışmanlık firması olmaktadır.

  Bize Ulaşın!

   × WhatsApp'tan Bize Yazın!