close
Üye Girişi
close
Onay Kodu
Kodu girmeniz için kalan süre
04:58
Hızlı Erişim
close white
İlgili Sonuçlar

  Rusya Aile Ziyareti Vizesi

  Rusya Aile Ziyareti Vizesi

  Rusya aile ziyareti vize başvurusunun gerçekleştirilmesi için davetiyenin olması zorunludur. Yalnızca Rusya Göç Şubesi ya da Rusya Dışişleri Bakanlığı’ndan alınan resmi davetiye Rusya makamları tarafından kabul edilmektedir. Davetiyenin verilme süresi 45 günü bulabilmektedir ancak Rusya Konsolosluğu’nun yetki verdiği acenteler aracılığıyla davetiyenin daha kısa süre içerisinde alınması mümkündür olabilmektedir.

  Rusya aile ziyareti vizesi başvurusu için davetiyenin yerine beyan edilebilecek diğer bir seçenek ise Rusya vatandaşı tarafından Rusya Konsolosluğu’na adına sunulan vatandaşın yabancı uyruklu aile fertleri ile beraber Rusya’ya girişi için ibraz edilen sunulan beyandır. Bu durumda başvuru esnasında ibraz edilmesi gerekli ek belgeler ise başvuru sahibinin Rusya pasaportunun aslı ve fotokopisi, Rusya iç pasaportunun aslı ve fotokopisi, yabancı kişinin başvuru sahibi ile yakınlık derecesini gösteren belgedir.Rusya aile ziyareti vizesi Rusya’da 30 gün kalma hakkı tanıyan tek girişli ya da iki girişli olarak verilmektedir.

  Rusya Aile Ziyareti Vizesi Nasıl Alınır?

  Rusya aile ziyareti vizesi için aile bağlarını ispatlayan ve seyahatin amacını belirten belgelerin olması gerekmektedir. Rusya aile ziyareti vize başvuruları için Rusya Göç Şubesi ya da Rusya Dışişleri Bakanlığı’ndan resmi davetiyenin alınması veya Rusya’da ikamet eden aile yakını tarafından sunulan bir beyanın olması gereklidir.

  Rusya Konslosluğu gerek gördüğü durumlarda istenilen evrakların haricinde ek evrak da isteyebilmektedir. Aynı zamanda başvuru sahibini mülakata da çağırabilmektedir. Rusya aile ziyareti vizesine şahsen başvuru yapma zorunluluğu bulunmamaktadır. Şahsen başvuru işlemlerinde oluşabilecek sorunlarla karşılaşmamak için başvuru işlemleri konsolosluk tarafından yetki verilmiş acenteler aracılığıyla yapılabilmektedir.

  Rusya Aile Ziyareti Vizesi için Gerekli Evraklar

  Rusya aile ziyareti vizesine başvuru yapmak için hazırlanması gereken evraklar bulunmaktadır.

  1. Vize başvuru formu. Rus resmi makamları başvuru formunda beyan edilen bilgilerin doğruluğuna büyük önem vermektedir. Başvuru formunda yanlış bilgilendirme ya da belirtilen bilgilerin evraklarla tutarlı olmaması halinde başvuru olumsuz sonuçlanmaktadır.
  2. Pasaport. Rusya aile ziyareti vizesi için pasaportun seyahat sonrası için en az 6 ay geçerliğinin olması gereklidir. Vizenin basılabilmesi için pasaportta en az 2 sayfanın boş olması gereklidir.
  3. Fotoğraf. Vize başvurusu için istenen fotoğraf 3,5×4,5 ölçülerinde biometrik olup 1 adet istenmektedir.
  4. Davetiye. Aile ziyareti başvurusu için davetiyenin olması şarttır.
  5. Uçak bileti.Aile ziyareti vize başvurusunun kabul görmesi için gidiş dönüş uçak biletinin olması gereklidir.

  Özel Durumlarda Verilen Rusya Ziyaret Vizesi

  Rusya’da bulunan bir yakın veya aile üyesinin tedavisi, ağır hastalığı ya da ölümü durumunda da vize almak mümkündür. Bunun için ziyaret edilecek kişinin desteğe, yardıma ihtiyacı olduğuna dair Rusya sağlık makamlarından alınan belde ya da yakının vefatını bildiren uluslararası bildirgeyi yakının durumunu ispatlayan evrakların olması gereklidir.

  Rusya aile ziyareti vizesinin süresi 30 gün olmakla, tek girişli veya iki girişli olarak da alınabilmektedir.

  Rusya Aile Ziyareti Vizesi Kaç Günde Çıkar?

  Rusya aile ziyareti vizesi en az 7-10 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. Rusya Konsolosluğu’nun tatil olduğu veya kapalı olduğu günler bu süreyi kapsamamaktadır. Aynı zamanda Rusya Konsolsoluğu’nun vizenin çıkış süresini geçiktirebilecek ek evrak istemesi gibi durumlarda vizenin çıkış süresi uzayabilmektedir.

  Rusya Aile Ziyareti Vize Ücreti 2023

  Rusya aile ziyareti vizesi için uygulanan vize ücreti belirli dönemlerde değişiklik göstermektedir. Vize ücreti başvurulan vize ile ilgili istenen giriş sayısına ve işlem süresine göre değişmektedir. Rusya aile ziyareti vize ücreti konsolosluk harç bedelleri, vize ücreti, davetiye alımı gibi detayları kapsamaktadır.

  Yabancı uyruklu vatandaşlardan talep edilen ücret farklı olabilmektedir. Rusya vizesi konjonktüre göre de değişebilmektedir, seyahate yakın tarihlerde güncel ücret bilgisinin kontrol edilmesi gereklidir.

  Bize Ulaşın!

   × WhatsApp'tan Bize Yazın!