close
Üye Girişi
close
Onay Kodu
Kodu girmeniz için kalan süre
04:58
Hızlı Erişim
close white
İlgili Sonuçlar
  Hemen Vize Başvurusu Yap

  Romanya İzmir Başkonsolosluğu

  Romanya İzmir Başkonsolosluğu

  Romanya Konsolosluğu İzmir Adresi, Romanya Konsolosluğu İzmir telefon numarası yukarıda bulunan bölümlerde mevcuttur. İzmir Romanya Konsolosluğuna bu iletişim yollarını kullanarak ulaşabilirsiniz. Romanya Konsolosluğu İzmir, Romanya’nın İzmir’de bulunan en resmi temsilcisi olurken Romanya hakkında iletişime geçebileceğiniz, bilgi alabileceğiniz ve Romanya seyahatinize dair bir takım prosedürleri gerçekleştirebileceğiniz resmi bir Romanya temsilciliğidir. Romanya Büyükelçiliği Ankara ise Romanya devletinin Türkiye’de bulunan bir başka resmi Romanya temsilcisidir. Romanya Konsolosluğu İzmir, bölgede bulunan Romanya vatandaşları için hizmet verirken ülke vatandaşlarının tüzel kişiliklerini hak ve menfaatlerini iyileştirme yönünde çalışmalarda bulunur.

  Ayrıca Romanya Konsolosluğu İzmir, Romanya vizesi işlemleri ile ilgili de hizmetler verirken, Romanya vizesi, Romanya vize ücretleri, Romanya turistik vize, Romanya ticari vize, Romanya uzun süreli ve kısa süreli vizelere dair işlemlerin, bilgi alışverişinin sürdürülebileceği resmi bir temsilciliktir.

  Romanya Başkonsolosluğu İzmir İletişim Bilgileri

  Romanya Başkonsolosluğu İzmir Adres

  1479 Sokak, No: 9 Alsancak / İZMİR

  Romanya Konsolosluğu İzmir, Çalışma Saatleri

  Pazartesi – Cuma: 09.00 / 17.00

  Romanya Konsolosluğu İzmir, Romanya Vatandaşları İçin Çalışma Saatleri

  Pazartesi, Cuma: 14.00 / 17.00

  Romanya Başkonsolosluğu İzmir, Vize Başvurusu İçin Çalışma Saatleri

  Pazartesi, Cuma: 09.00 / 12.00

  Romanya Konsolosluğu İzmir Görev Bölgesi

  Aydın, Balıkesir, Bilecik, Bursa, Çanakkale, Edirne, İstanbul, İzmir, İzmit, Kırklareli, Manisa, Muğla, Sakarya, Tekirdağ

  Romanya Başkonsolosluğu İzmir Tatil Günleri

  1-2 Ocak Yeni Yıl Tatili
  24 Ocak Romanya Prenslikleri Birliği
  07 Nisan Kutsal Cuma
  9 Nisan Paskalya
  21- 23 Nisan Ramazan Bayramı- Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı
  1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü
  3 Mayıs Anayasa Günü
  1 Haziran Çocuklar Bayramı
  4- 5 Haziran Ortodoks Whit Pazar
  29 Haziran- 2 Temmuz Kurban Bayramı
  15 Temmuz Demokrasi Günü
  15 Ağustos Kutsal Theotokos Günü
  30 Ağustos Zafer Bayramı
  29 Ekim Cumhuriyet Bayramı
  30 Kasım Aziz Andrew Bayramı
  1 Aralık Büyük Birlik Günü
  25-26 Aralık Noel
  İlginizi Çekebilir  Romanya Büyükelçiliği Ankara

  Not: Romanya Konsoloslukları ve Türkiye Temsilcilikleri, Romanya resmi tatillerinin yanı sıra Türkiye resmi tatilleri olan günlerde de hizmet vermemektedir. Romanya devletinin Türkiye Cumhuriyeti dış temsilcilikleri olan Romanya büyükelçiliği Ankara, Romanya Başkonsolosluğu İstanbul, Romanya devletinin ve Türkiye Cumhuriyeti devletinin resmi tatil, milli bayram ve özel günlerde kapalı olacaktır. Romanya vizesi ve Romanya Konsolosluklarında işlem yürütecek kişiler Romanya Konsolosluklarının resmi tatil günlerini göz önünde bulundurarak işlemlerini planlamaları tavsiye edilir.

  Romanya İzmir Başkonsolosluğunun Görevleri

   

  Romanya İzmir Başkonsolosluğu, Türkiye ile Romanya arasında bulunan ticari ilişkileri geliştirme ve iyileştirme yönünde çalışmalarda bulunurken Romanya Konsolosluğu İzmir diplomatik yetkiye sahip olmayan, çeşitli resmi vazife idame ettiren resmi bir Romanya temsilciliğidir. Romanya Başkonsolosluğu Romanya’nın yetki alanları antlaşmalar ve nizamnamelerle belirlenmiştir. İzmir Romanya Konsolosluğun genel amacı ise, Türkiye ile olan ticari ilişkileri korumak, geliştirmek, pasaport yenileme, tıbbi, kanuni, eğitimsel yardım sağlama, ulaşım, Türkiye’deki otoriteler ile iletişim kurma, Türkiye;de bulunan Romanya vatandaşlarının ölüm, doğum, ayrılık ve dünyevi gelişmeleri karşısında hizmet vermektir.

  Bize Ulaşın!

   Seyahat Süresi