close
Üye Girişi
close
Onay Kodu
Kodu girmeniz için kalan süre
04:58
Hızlı Erişim
close white
İlgili Sonuçlar

  Portekiz Vize Başvuru Formu

  Portekiz Vize Başvuru Formu

  Portekiz Schengen vize başvuru formu, Portekiz Konsolosluğu tarafından hazırlanmış olup, Konsolosluğun Portekiz vizesi talebinde bulunan kişiler hakkında bilgi edinilebilmesini sağlamaktadır. Portekiz Konsolosluğunun hazırlamış olduğu başvuru formunun doldurulması zorunludur ve Portekiz vize başvuru işlemlerinin ilk adımını Portekiz vize başvuru formu oluşturacaktır.

  Portekiz vize başvuru formu, eksiksiz ve gerçeğe uygun bilgilerle doldurularak başvuru evraklarınız arasında bulundurmalısınız. Portekiz Konsolosluğu vize başvuru sahibi hakkındaki detaylı bilgiye başvuru formu aracılığı ile ulaşırken, Portekiz başvuru formunda eksiksiz ve gerçeğe uygun olan bilgiler verilmelidir.

  Portekiz vize formunda vermiş olduğunuz bilgilerin, başvuru evraklarında bulunan bilgilerinizi desteklemesi ise Portekiz Konsolosluğunun göz önünde bulunduracağı bir konudur. Portekiz Konsolosluğu vize başvuru formu ve başvuru evrakları arasında beyan ettiğiniz bilgileri dikkate alacak, uyumsuz ve gerçeğe uygun olmayan bilgilerinizle karşılaşması halinde vize başvuru işlemlerinizi reddedebilecektir.

  Portekiz vize başvuru formu uluslar arası prosedür de kullanılan resmi bir belgedir. Amacına ve gerçeğe uygun bir şekilde doldurulmalı verilen sahte bilgilerin suç unsuru taşıyacağı göz önünde bulundurulmalıdır.

  Portekiz başvuru formunda beyan edilen asılsız ve eksik bilgiler Portekiz vize işlemlerinizin yanmasına sebep olurken, aynı zamanda ceza almanıza yol açacaktır. Portekiz vize başvuru formunda yapılan usulsüzlük ile vize başvurunuzun yanması, ülkeye giriş çıkışınızın zorlaşması ve para cezası alma gibi muhtemel olan cezalarla karşılaşılabilirsiniz.

  Ayrıca Portekiz vize başvuru formunun doldurulup imzalanması halinde, vize sürenizin sonunda ülkeyi terk edeceğiniz, vize almış olmanızın Portekiz girişinizi garanti etmeyeceğini, ülkeye girişin Portekiz sınır görevlilerinin sorumluluğunda olduğunu baştan kabul ettiğinize dair bir içeriğe de sahiptir.

  Portekiz Konsolosluğu, Portekiz vize başvuru formu nasıl doldurulur?

  Portekiz vize başvuru formu İngilizce ve Türkçe olarak doldurulmaktadır. Portekiz schengen başvuru formunun doldurma işlemi sırasında tükenmez kalem kullanmalı, büyük harfle doldurmalı ve başvuru evraklarında bulunan bilgilerinizi destekleyecek şekilde olmasına özen gösterilmelidir. Başvuru formunu dijital ortamda doldurmanız önerilir.

  Portekiz Konsolosluğu belirlediği ölçülerde olan 35×45 mm ölçülerinde ki biyometrik fotoğrafınızı formun fotoğraf kutucuğuna yapıştırarak ve vize başvuru formunun en alt köşesinde ki bölüme imza atarak başvuru formunun doldurma işlemini tamamlayabilirsiniz.

  Atacak olduğunuz imzanızın pasaportunuzda bulunan imzanız ile aynı olmasını ise Portekiz Konsolosluğu göz önünde bulunduracaktır. Portekiz vize işlemleri sırasında birbirleriyle aynı olan imzalar kullanmaya özen göstermelisiniz.

  Portekiz Konsolosluğu, Portekiz vize başvuru formu Türkçe doldurulabilir mi?

  Portekiz vize başvuru formu Türkçe ve İngilizce olarak doldurulabilirken, Portekiz vize formu Türkçe olarak doldurulmaya uyumludur.

  Portekiz Konsolosluğu, Portekiz Schengen başvuru formu nereden alınır?

  Portekiz vize başvuru formları, Portekiz Konsolosluklarının internet üzerindeki adreslerinden, Portekiz Konsoloslukların kendisinden yahut danışmanlık yapmakta olan vize merkezlerinden formlarınızı temin edebilirsiniz.

  Portekiz Konsolosluğu, Portekiz vize başvuru formu indirme

  Portekiz vize başvuru formu indirebilmek için Portekiz vize işlemleri için çalışmalar yürüten kurumların web üzerinde ki iletişim araçlarından, bu web sitesinin Portekiz Konsolosluğu vize başvuru formu linkinden indirebilir, Portekiz schengen başvuru formunu edinebilirsiniz.

  Portekiz vize başvuru formu ile ilgili sık sorulan sorular

  Portekiz başvuru formu nasıl doldurulur?

  Portekiz vize başvuru formu büyük harflerle okunur bir şekilde tükenmez kalemle ya da bilgisayar ortamında eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurulmalı, başvuru sahibinin imzasını bulundurmalıdır.

  Portekiz vizesi için Schengen vize başvuru formu kabul ediliyor mudur?

  Portkeiz Schengen alanında buluduğundan Portekiz vizesi için Schengen vize başvuru formu kabul edilmektedir.

  Vize başvuru formu dışında Portekiz vizesi için gerekli evraklar nelerdir?

  Vize başvuru formu dışında Portekiz vizesi için gerekli evraklar uygulanan vize türlerine göre değişiklik göstermektedir. Bu sebeple gerekli evraklarla ilgili olarak seyahat amacınıza uygun olan Portekiz vize türü için istenen evrakları öğrenmelisiniz.

  Portekiz vize başvuru formu hangi dilde doldurulabilir?

  Portekiz vize başvuru formu İngilizce veya Türkçe olarak doldurulabilir.

  Portekiz vize başvuru formunu nereden alabilirim?

  Portekiz vize başvuru formunu Macaristan İstanbul Başkonsolosluğu veya Portekiz Ankara Büyükelçiliği’nden alabileceğiniz gibi internetten de indirilebilmektedir.

  Portekiz vize başvuru formu için ücret ödemem gerekir mi?

  Portekiz başvuru formu için ücret ödemenize gerek yoktur.

  Türkiye’de Portekiz vize başvurusunu kabul eden yerler neresidir?

  Kısa süreli Portekiz vizeleri için başvurular Macaristan istanbul Başkonsolosluğu veya Portekiz Ankara Büyükelçiliğine, uzun süreli Portekiz vizeleri için başvurular ise sadece Portekiz Ankara Büyükelçiliğine yapılmaktadır.

  Portekiz vize başvuru formunda ne tür bilgiler bulunmaktadır?

  Portekiz başvuru formunda kişisel bilgiler, iletişim bilgileri, geçim durumuna ilişkin bilgiler, gerçekleştirilecek seyahatin içeriğine ilişkin bilgiler, varsa sahip olunan önceki Schengen vizesine ilişkin bilgiler gibi bilgiler bulunmaktadır.

  Portekiz vize başvuru formu ve danışmanlık hizmetleri için Hermes Vize ile iletişime geçebilirsiniz.

  Bize Ulaşın!

   × WhatsApp'tan Bize Yazın!