close
Üye Girişi
close
Onay Kodu
Kodu girmeniz için kalan süre
04:58
Hızlı Erişim
close white
İlgili Sonuçlar
  Hemen Vize Başvurusu Yap

  Portekiz Ticari Vize Hakkında

  Portekiz Ticari Vize Hakkında

  Portekiz Konsolosluğu ve Portekiz Ticari Vize Evrakları Hakkında

  Portekiz Schengen Vize Başvuru Formu

  Portekiz Ticari Vize başvurusu için eksiksiz, okunaklı doldurulmuş ve imzalanmış başvuru formu.

  Pasaport

  Portekiz Schengen Ticari Vize müracaatında pasaportta aranan geçerlilik şartları; başvuru yapılacak pasaportun son 10 yıldan eski olmamasına, Portekiz seyahatinden dönüş sonrası en az 3 ay geçerliliği olmasına, vize etiketinin basılabilmesi için yan yana en az 2 boş sayfasının bulunmasına ve yıpranmış-yırtık olmamasına dikkat edilmelidir.

  Ayrıca, güncel pasaportta yer alan kimlik bilgisi sayfası ve vize sayfalarının fotokopileri, aslı ile birlikte sunulmalıdır.

  Biometrik Fotoğraf

  Portekiz Ticari Vize işlemlerinde kullanılan fotoğrafın standartları; daha önce herhangi bir vize başvurusunda kullanılmış ve 6 aydan eski olmaması gerekir. Fotoğraf, 35mm x 45mm ölçülerinde, arka fonu beyaz ve 2 adet olmalıdır. Baş üstünde ve çene altında mesafe olmalı; tüm yüz net bir şekilde görünmeli ve yüzün saç veya örtü ile kapanmaması gereklidir. Biometrik fotoğraf, fazla parlak/koyu/gölgeli/lekeli veya zımbalı olmamasına dikkat edilmelidir. Kemik çerçeveli gözlük, şapka, şal vb. aksesuarlarla fotoğraf çekilmemesine özen gösterilmelidir.

  T.C. Kimlik Cüzdanı

  Portekiz Konsolosluğu na Portekiz Ticari Vize müracaatı için başvuru sahibinin kimlik bilgilerinin beyanı; Nüfus Cüzdanı nın ön ve arka yüz fotokopileri sunulmalıdır.

  Portekiz Vize Talep Dilekçesi

  Portekiz Ticari Vize başvurusu yapan çalışanın bağlı bulunduğu Şirket/Kurumdan alınan yazı; çalışanın kimlik bilgisi, görevi, ne kadar süredir çalıştığı, seyahatin sebebi, seyahat tarihlerinde izinli olduğu gibi bilgileri içeren bir izin onay yazısı olmalıdır. Antetli kağıda, imzalı ve kaşeli hazırlanmalıdır.

  Portekiz Ticari Vize başvurusunda bulunan kişi Şirket Sahibi ise; şirketinin antetli kağıdına seyahat planını, amacını ve şirketteki ortaklık/pozisyonunu anlatan bir dilekçe hazırlamalıdır.

  Portekiz e iş ziyareti sebebi bir ticari organizasyon veya fuara katılım amaçlı ise; giriş bileti, giriş kartı ya da ticari organizasyonun bilgilerini içeren katılım dokümanları ibraz edilmelidir.

  DİKKAT! Portekiz Ticari Vize müracaatında bulunan kişinin Portekiz seyahatinin devamında diğer Schengen ülkelerine seyahatin sürdürülmesi halinde, bu seyahate dair tarih ve seyahat planının (rezervasyon bilgileri) detayları hakkında bilgilendirme yazısı yazılmalıdır.

  Portekiz Ticari Vize Davetiyesi

  Portekiz Konsolosluğu na hitaben, davet eden Portekiz şirket yetkilisi tarafından göndereilen İngilizce/Portekizce bir Davetiye; davet edilen kişinin kişisel bilgileri, iletişim bilgileri, seyahatin sebebi, seyahat tarihleri ve davet eden kişinin kimlik bilgisi, şirketteki görevi, firmanın ünvanı ve iletişim bilgisini içerecek şekilde hazırlanmalıdır. Davetiye, antetli kağıda ve kaşeli olması zorunludur.

  İlginizi Çekebilir  Portekiz Turistik Vize Hakkında

  Varsa, iki şirket arasındaki iş anlaşmaları ve gelir beyanının sunulması önemlidir.

  Portekiz Ticari Vize için başvuru sahibi, Portekiz e sanatsal etkinlik veya konferansa katılım amacıyla gidiyorsa; etkinliği düzenleyen firma tarafından gönderilen Davetiye veya sanatsal hizmet sağlayıcısı ile imzalanan Sözleşme veya yaratıcı bir eser için gönderilen Davetiye. Belgelerde başvuru sahibinin ismi bulunmalıdır. Orijinal olmak zorunda değildir.

  NOT: Portekiz de evde misafir edilecekseniz; davet eden kişinin Termo de Responsibilidade formunu doldurması gerekir. Form ile birlikte davet eden kişinin kimlik fotokopisi ile birlikte son 3 aylık güncel banka hesap dökümünü; davetiyeye eklemesi gerekmektedir. Portekiz vatandaşı değil ise; Portekiz Oturum İzninin fotokopisi gönderilmelidir.

  Mali Durumun Beyan Edilebilmesi için Gerekli Evraklar

  Portekiz Konsolosluğu,Portekiz e ticari seyahat gerçekleştirecek olan başvuru sahibinin seyahat masraflarının teminatı olan bakiyeyi banka hesabında gösteren; son 3 aylık aktif hesap hareketini gösteren Banka Hesap Cüzdanı/Dökümü (güncel ). Banka yetkilisinin ıslak imza, kaşesi ve bankanın imza sirküleri ile birlikte sunulmalıdır.

  Portekiz Ticari Schengen Vize müracaatında bulunan çalışanın son 3 aylık Maaş Bordrosu; bağlı bulunulan Kurum tarafından kaşeli ve ıslak imzalı olmalıdır.

  İş/Mesleki Duruma Bağlı Hazırlanması Gereken Evraklar

  Portekiz Ticari Vize başvuru işlemlerinde bulunan kişinin bağlı bulunduğu Kurum/Şirkete bağlılığını ibraz eden belgeler; SGK İşe Giriş Bildirgesi ve SGK Hizmet Dökümü (son 3 aylık).

  Portekiz Ticari Vize başvurusu yapan kişi Çiftçi ise; Bağlı olduğu Ziraat Odası tarafından verilmiş Çiftçi Belgesi aslı ve fotokopisi.

  Portekiz Ticari Vize başvurusu yapan kişi Avukat-Doktor-Eczacı-Diş Hekimi-Mühendis ise; mesleği ile ilgili Oda Kaydı yada Meslek Kimlik Kartı ibraz edilmelidir.

  Portekiz Ticari Vize başvurusu yapan kişi yabancı uyruklu ise; T.C. Oturma/İkamet İzni: seyahat dönüş tarihinden itibaren en az 3 ay geçerliliği bulunması zorunludur.

  Portekiz Ticari Vize işlemi için başvuru sahibinin bağlı bulunduğu şirkete ait sunması gereken resmi evraklar:

  Şirketin Faaliyet Belgesi fotokopisi- Şirketin Ticaret Odası na kayıtlı olduğunu gösteren belge. (son 3 yıl içerisinde alınmış olmalı)

  Şirketin Vergi Levhası fotokopisi – son yıla ait vergi beyanı bilgilerini beyan etmelidir.

  Şirketin Ticaret Sicil Gazetesi fotokopisi -şirkette isim ve ünvan değişikliği varsa gazete bu bilgileri içermelidir.

  İmza Sirküleri fotokopisi- Şirkette imza atma yetkisi olan kişilerin imza yetkisini gösteren belge.

  Seyahat Planını Destekleyen Belgeler

  Portekiz Konsolosluğu/Büyükelçiliği, öngörülen tarihte otel rezervasyonu veya seyahat konaklama programının detaylarına ait belgeler; Portekiz de kalınan süre boyunca başvuru sahibinin konaklayacağı otelin açık adresi ve başvuru sahibi adına düzenlenmiş otel rezervasyon evraklarını görmesi gerekmektedir.

  İlginizi Çekebilir  Portekiz Ziyaret Vizeleri Hakkında

  Seyahat Sağlık Sigortası

  Portekiz Ticari Vize işlemlerinde bulunan kişinin Portekiz seyahatinin tüm risklerini kapsayan bir sigorta poliçesi; ayakta, yatakta bütün tedavi masrafları, hastalık ve vefat halinde cenazenin ülkeye nakil masraflarını kapsayan, 30.000 euro teminat tutarında, Schengen bölgesinde geçerlilik ibaresi bulunan, seyahate çıkış tarihinden 1 gün önce ve dönüş tarihinden 1 gün sonrasını kapsayan tarihlere göre düzenlenmiş bir seyahat sağlık sigortası olmalıdır. İmzalı ve kaşeli orijinal nüshası ile birlikte fotokopisi birlikte sunulmalıdır.

  ÖNEMLİ: Ankara İspanya Büyükelçiliği, vize talepleri ile ilgili karara varmadan önce gerekli görmesi halinde başvuru sahiplerini görüşmeye çağırma veya ek evrak talep etme hakkına sahiptir.

  İstanbul dan Portekiz Ticari Vize Başvurusu Yapmak İsteyenlere Duyuru!

  Ankara’daki Portekiz Büyükelçiliği, Portekiz ve Macaristan Büyükelçilikleri arasında imzalanan anlaşma uyarınca, 15 Mart 2011 tarihinden itibaren İstanbul’daki Macaristan Konsolosluğu’nun da Portekiz’i ziyaret etmek isteyen başvuru sahiplerinin vize başvurularını kabul etme yetkisine sahip olduğunu bildirmekten memnuniyet duyar. Bu anlaşma İstanbul ve çevresinde yaşayan başvuru sahiplerine yardım amaçlıdır.

  Portekiz Ticari Vize başvurusu sırasında ibraz edilecek gerekli belgeler, İstanbul’daki Macaristan Konsolosluğu’nda kullanılan çalışma dillerinden birine (örneğin; İngilizce veya Türkçe) çevrilmelidir. Diğer ülke vatandaslarının başvurusu için konsultasyon gerekli olduğu durumlarda, mülakat İstanbul Macaristan Konsolosluğu tarafından yapılacaktır. Vize ücreti, Macaristan Konsolosluk otoritelerince tahsil edilecektir. Ankara’daki Portekiz Büyükelçiliği Konsolosluk Bölümü vize başvurularını kabul etmeye devam edecektir.

  Portekiz Vizesi ile İlgili Sık Sorulan Sorular

  Portekiz ticari vize için gereken fotoğraf ölçüsü nedir?

  Portekiz ticari vize için gereken fotoğraf ölçüsü 3,5×4,5cm olup biyometrik olmalıdır. Fotoğraf beyaz arka fonlu ve güncel de olmalıdır.

  İzmir’de ikamet eden kişiler Portekiz ticari vize için nereye başvuruda bulunmalıdır?

  İzmir ve Türkiye’nin diğer illerinde ikamet eden kişilerin Portekiz ticari vize başvuruları Macaristan İstanbul Başkonsolosluğu’nda ya da Portekiz Ankara Büyükelçiliği’nde gerçekleştirilebilmektedir.

  Portekiz ticari vizesi için dilekçe nasıl olmalıdır?

  Portekiz ticari vize için dilekçe konsolosluğa hitaben şirketin antetli kağıdına yazılmalı, şirketin kaşesi ve şirket yetkilisinin ıslak imzası olmalıdır. Dilekçede çalışanın ismi ve soyismi, görevi, çalıştığı süre, seyahat süresi ve seyahat amacı belirrtilmelidir. Ticari vize için gereken dilekçeye ilişkin bilgiyi teyit etmek için Macaristan istanbul Başkonsolosluğu veya Portekiz Ankara Büyükelçiliği ile irtibata geçiniz.

  İlginizi Çekebilir  Portekiz Seyahat Sağlık Sigortası

  Portekiz ticari vize için hangi şirket evrakları gereklidir?

  Şirket evrakları olarak Portekiz ticari vize için faaliyet belgesi, vergi levhası, sicil gazetesi, imza sirküleri fotokopisi gereklidir.

  Macaristan İstanbul Başkonsolosluğu Portekiz ticari vize için başvuruları kabul etmekte midir?

  Portekiz ticari vize kısa süreli vize olup bu Portekiz ticari vize için başvuruları Macaristan İstanbul Başkonsolosluğu kabul etmektedir.

  Portekiz ticari vizesi Schengen vizesi midir?

  Portekiz Schengen alanında olup Portekiz ticari vizesi Schengen vizesi olmaktadır. Ancak, Portekiz’den başka bir Schengen ülkesine giderken yanınızda pasaportunuzu da bulundurmalısınız.

  Portekiz ticari vizesi için gerekli evraklar nelerdir?

  Portekiz ticari vize için gereken evraklar çalışanın mesleğine göre değişmekte olup ticari vize için istenen evraklar genel olarak pasaport, eski pasaport, biyometrik fotoğraf, dilekçe, davetiye, kimlik fotokopisi, birlikte seyahat ettiğiniz kişilerin pasaport ve vize fotokopileri, otel ve uçak rezervasyonu, iş ve geçim durumuna ilişkin evraklar, seyahat sağlık sigortasıdır. Konu hakkındaki bilgilerin teyidi için Macaristan istanbul Başkonsolosluğu veya Portekiz Ankara Büyükelçiliği ile iletişime geçiniz.

  Bu web sitede aşağıdaki imzaya baktığımızda Hermesvize.com a ait görünüyor. Portekiz Konsolosluğu nun resmi web sitesi ile ilgisi var mıdır?

  Hayır, portekizkonsoloslugu.com web sitesi konsolosluk veya büyükelçiliğin resmi sitesi ile ilgisi olmayıp sitedeki bilgilerin resmiyeti bulunmamaktadır. Bu site insanlara faydalı olmayı amaçlayıp vize uzmanlarının tecrübelerine göre hazılanmıştır. Hermesvize, Google optimizasyon tekniklerini kullanarak farklı alan adları edinen bir şirkettir.

  Şirket, bu internet alan adları ile bilgiler sunarak turizm, danışma gibi firmalar için reklam sunarak bu şirketlerle stratejik ortaklılklar gerçekleştiri. Bu web sitesindeki bilgilerin yanlış olduğunu fark ederseniz güncelleme ve bildirim için lütfen info@hermesvize.com adresi ile iletişime geçiniz.

  Portekiz ticari vize için davetiye nasıl olmalıdır?

  Portekiz ticari vize için davetiye Portekiz’de bulunan şirket tarafıdan hazırlanmalı, davetiyede vize için başvuran şahsın ismi ve soyismi, seyahat tarihleri ve seyahat amacı belirtilmelidir. Davetiyede Portekiz’deki şirketin anteti, kaşesi ve imzası olmalı, davetiyeyi imzalayan kişinin isim ve soyismi, telefon numarası, e-mail adresi, Portekiz’deki şirketin adresi olmalıdır. Konu hakkındaki bilgileri teyit etmek için Portekiz Ankara Büyükelçiliği veya Macaristan İstanbul Başkonsolosuğu ile iletişime geçiniz.

  Portekiz ticari vize ile Lizbon’dan İspanya’ya gidebilir miyim?

  Hem İspanya hem Portekiz Schengen alanında olmaktadır. Dolayısıyla Portekiz’in Lizbon ve diğer şehirlerinden İspanya’ya Portekiz ticari vize ile gidebilmektesiniz.

  Bize Ulaşın!

   Seyahat Süresi