close
Üye Girişi
close
Onay Kodu
Kodu girmeniz için kalan süre
04:58
Hızlı Erişim
close white
İlgili Sonuçlar

  Portekiz Seyahat Sağlık Sigortası

  Portekiz Seyahat Sağlık Sigortası

  Portekiz seyahat sağlık sigortası Portekiz’e seyahat edecek olan Türkiye vatandaşlarının vize başvurusundan önce muhakkak yaptırması gereken sigorta türüdür. Schengen ülkeleri arasında yer alan Portekiz’e seyahat etmek için umuma mahsus pasaport sahiplerinin vize başvurusu yapması gerekmektedir.

  Vize başvurularının yapılmasının ardından randevu günü kişi başvuru evraklarını ibraz etmelidir. Başvuru evrakları arasında yer alan seyahat sağlık sigortası, en önemli evraklardan biridir. Bu sebeple doğru bir şekilde yapılması ve başvuruda sunulması gerekmektedir. Seyahat sağlık sigortası seyahatte oluşabilecek bazı olumsuz durumlar karşısında yolcuyu güvence altına alır.

  Seyahat sigortası yapılırken konsolosluk ölçütlerinin göz ardı edilmemesi gerekmektedir. Konsolosluk güncel evrak listesinin kontrol edilmesi ve burada yer alan seyahat sağlık sigortasının kriterlerine uygun bir sigorta talep edilmesi gerekmektedir. Seyahat sağlık sigortası olmayan ya da başvuruda poliçe ibraz etmeyen kişilerin başvurusu geçersiz sayılmaktadır.

  Bundan dolayı seyahat sağlık sigortası hakkında birtakım hususların bilinmesinde fayda vardır. Sigorta süresinin belirlenmesi, sigorta yapımı, sigortada olması gerekenler ve ücretleri gibi Portekiz seyahat sigortasına ilişkin konularda detaylı bilgi almak için yazının devamını okuyabilirsiniz.

  Portekiz vatandaşlarına seyahat sağlık sigortası

  Portekiz vatandaşlarına seyahat sağlık sigortası Portekiz vatandaşlarının yurt dışı seyahatlerinde yapılan bir tür sigortadır. Yukarıda bahsedilen Portekiz seyahat sağlık sigortası ile benzerlik göstermektedir. Yalnızca, Türkiye’ye seyahat edecek olan Portekiz vatanlarının 180 gün içerisinde 90 güne kadar vizesiz seyahat hakkı bulunur.

  Vize muafiyeti kapsamında ülkemize gelen yabancı ülke vatandaşları yalnızca turistik amaçlı seyahat edebilirler. Öğrenim ya da çalışma gibi özel amaçlı seyahatleri için vize almaları gerekmektedir. Türkiye Cumhuriyeti dış temsilciliklerinden amaçlarına uygun alacakları vize ile ülkeye giriş yapabilirler. Portekiz vatandaşlarına Türkiye vizesi sigortası ise başvurudan önce gereklilik arz etmektedir.

  Türkiye’ye vize kapsamında ya da vizesiz seyahat eden tüm yabancıların sağlığının güvence altına alınması için seyahat sigortası yaptırmaları gerekmektedir. Sigorta, seyahat anında yaşanması muhtemel hastalık, yaralanma ya da kaza gibi durumlarda kişi için gerekli hastane nakil, acil ilaç, muayene ve tedavi masraflarını karşılar.

  Dolayısıyla kişinin seyahati de olumsuz etkilenmemektedir. Günümüz pandemi şartları da göz önünde bulundurulduğunda, seyahat sağlık sigortası gerekliliğinden söz etmek daha kolay olacaktır. Ülkemizde turist koruma ve destek sigortası olarak bilinen koronavirüs teminatlı sigortalar bulunmaktadır. Bu sigorta sayesinde olası bir covid-19 vakasının gerekli sağlık gereklilikleri sigorta kapsamında karşılanmaktadır.

  Portekiz seyahat sigortası nasıl yapılır?

  Portekiz seyahat sağlık sigortası yapılırken bazı gerekliliklerin söz konusu olduğu ve bu doğrultuda düzenlendiğini söylemek mümkündür. Bunlardan ilki sigorta teminatı ve bir diğeri ise seyahat sigortası süresidir. Sigorta teminat limitlerinin 30.000 Euro ya da 50.000 USD olması gerekmektedir.

  Portekiz de dahil diğer Schengen ülkeleri ve hatta Avrupa ülkelerine seyahat için 30.000 Euro teminatlı sigorta yaptırılması gerekmektedir. Dikkat edilen bir diğer husus ise süresidir. Sürenin en az seyahat tarihi kadar olmasına dikkat edilmelidir. Seyahat sağlık sigortası süresinin belirlenmesine dair detaylı bilgi almak için yazının devamında bulunan Portekiz seyahat sağlık sigortası süresi nasıl belirlenmelidir? başlıklı kısmı inceleyebilirsiniz.

  Seyahat eden kişi ya da kişilerin tümü için seyahat sağlık sigortası yapılması gerekmektedir. Buna göre, 0 ile 75 yaş aralığında bulunan herkesin geçerli bir sigortası olmalıdır. Vize başvurusu yapacak bütün başvuru sahiplerinin adına düzenlenmiş bir poliçe bulunması ve başvuruda ibraz edilmesi şarttır.

  Aksi takdirde başvuru geçersiz sayılacaktır. Bu sebeple seyahat eden herkes adına, konsolosluk şartları gereğince uygun poliçenin düzenlenmesi gerekmektedir. Elle düzenlenen poliçeler kabul edilmemektedir.

  Portekiz seyahat sağlık sigortası süresi nasıl belirlenmelidir?

  Portekiz seyahat sağlık sigortası süresini belirlerken seyahat süresinin dikkate alınması gerekmektedir. Sigortanın planlanan seyahat süresinin tamamını kapsaması oldukça önemlidir. Hatalı yapılan sigortalar konsolosluk tarafından kabul edilmemektedir. Bu da başvurunun geçersiz olmasına sebep olacaktır. Dolayısıyla sürenin belirlenmesinde ayrı bir özen gösterilmesi gerekir. Seyahat sigortası süresi belirlenirken, konsolosluğa başvuru formu ile vize talep dilekçesinde beyan edilmiş olan tarih aralıklarını referans almak gerekmektedir.

  Vize başvurusunda ibraz edilen evrakların güncel durumu yansıtması, bilgi ve beyanların birbiri ile tutarlı olması son derece önemlidir. Bu sebeple başvuru formu, vize talep dilekçeleri, otel rezervasyonları ve uçak rezervasyonlarının aynı tarihlerde düzenlenmesi gerektiği gibi, seyahat sağlık sigortasının da diğer başvuru evrakları ile aynı tarihte olması gerekir.

  Sigortanın planlanan seyahatin başlangıç tarihinden bir gün önce başlatılması ve seyahat dönüşünden bir gün sonra bitirilmesi gerekmektedir. Seyahat sağlık sigortası ve diğer evrakların düzenlenmesi gibi hususlarda başvuru sürecinde muhakkak bir uzmandan yardım alınmalıdır. Vize süreci hakkında bilgi sahibi olmayan kişiler için yazının devamında yer alan sigorta nerede ve ne zaman yaptırılır başlıklı kısımların detaylı olarak incelenmesi yardımcı olacaktır.

  Portekiz seyahat sağlık sigortası nerede yapılır?

  Portekiz seyahat sağlık sigortası hizmeti sigorta şirketleri tarafından sağlanmaktadır. Kişinin sigorta şirketleri ile görüşmesi sonucu yaptırdığı sigortalarda tarih kişinin kendisi tarafından belirlenmektedir. Başvuru sürecine hakim olmayan kişinin seyahat sağlık sigortası yaparken birkaç önemli hususu gözden kaçırması muhtemeldir.

  Bu sebeple seyahat sağlık sigortası ve diğer başvuru evraklarının hazırlanmasına ilişkin bir uzmandan yardım alınması yararlı olacaktır. Güncel konsolosluk gerekliliklerinin dışında, zaman zaman değişiklikler ve düzenlemeler yapılır. Bu sebeple vize başvurularında deneyimli ve başarılı kişiler ile çalışılması son derece önem taşır.

  Hermes Vize uzmanları aracılığıyla yapılan başvurularda, seyahat sağlık sigortası konsolosluk şartlarına ve planlanan seyahate uygun olarak düzenlenir. Dolayısıyla kişi başvuruda herhangi bir olumsuzluk ile karşılaşmayacaktır. 0 ile 75 yaş aralığında bulunan ve seyahat eden herkes için seyahat sigortası yaptırılması şarttır.

  Poliçenin ise konsolosluk evrak listesinde belirtilen şekilde düzenlenmesi gerekmektedir. Eksik evrak ya da istenmeyen şekillerde hazırlanmış evraklar ile yapılan başvurular değerlendirmeye alınmaz. Bu sebeple yapılan sigortanın konsolosluk şartlarına uygun olduğundan emin olmak için vize uzmanları ile görüşülmesinde yarar vardır.

  Portekiz seyahat sigortası ne işe yarar?

  Portekiz seyahat sağlık sigortası da Portekiz vatandaşlarına seyahat sağlık sigortası da temelde aynı işlevdedir. Bu tür sigortalar yurt dışı seyahati esnasında turistin sağlığının güvence altına alınmasına yöneliktir. Sigorta teminatları ana teminatlar ve ek teminatlar olarak ikiye ayrılır.

  Sigorta şirketine göre teminatlarda bazı değişikliklerin görülmesi mümkün olsa da genel olarak ana teminatlar aynı şekilde karşımıza çıkar. Ana teminatlar, hastalık, kaza, yaralanma ya da vefat gibi durumlarda devreye giren maddeleri içerir. Ek teminatlar ise, çeşitli olumsuzluklar karşısında oluşan masrafların karşılanmasına yönelik talimatlardır ve yalnız kişinin talebine bağlı düzenlenir.

  Sigortada yer alan teminatların içeriğinden söz etmeden önce, Portekiz’e gidecek Türkiye vatandaşları için sigortanın bir gereklilik olduğunu belirtmek gerekir. Portekiz vatandaşları için benzer durum söz konusu değildir. Portekiz vatandaşları Türkiye’ye belli koşulların sağlanması halinde vizesiz seyahat edebilmektedir.

  Fakat yine de seyahat sağlık sigortası yaptırmaları ve seyahat anında olası bir olumsuzluğa karşı kendilerini güvence altına almaları gerekmektedir. Portekiz Schengen ülkelerine dahil olduğu için seyahat sağlık sigortası gereklilikleri diğer Schengen’e üye ülkelerle aynıdır.

  Bu sebeple Portekiz seyahat sağlık sigortası İsveç, Slovenya, İsviçre, Letonya, Polonya, Danimarka, Slovakya, Malta, Norveç, Yunanistan, Lüksemburg, Hollanda, Macaristan, Litvanya, İzlanda, Çek Cumhuriyeti, Portekiz, Almanya, İtalya, Danimarka, Fransa, Finlandiya, Lihtenştayn, Estonya, Belçika, Avusturya ve İspanya gibi ülkelere yapılacak olan seyahatlerde dahi geçerlidir.

  Schengen vizesi seyahat sağlık sigortası ana teminatlarından bahsetmek gerekirse genellikle aşağıdaki gibi olduğunu söylemek mümkündür.

  • Sigorta ile seyahat eden kişinin seyahat anında acil ilaç giderleri bu kapsamda karşılanır.
  • Seyahat halindeki kişini hastalık ya da yaralanması halinde konaklama masrafları karşılanır.
  • Seyahat ederken herhangi bir hastalık geçiren kişinin, hastalık gerekçesi ile konaklaması uzamış ise, refakatçisinin ülkeye getirilmesinde gerekli masraflar karşılanır.
  • Bu gibi durumlar ile karşılaşan kişinin ülkeye geri dönüş masrafları da sigorta kapsamında karşılanmaktadır.
  • Portekiz seyahat sağlık sigortası olan kişinin bir yakını vefat etmiş ise Türkiye’ye geri dönüşü için gereken giderler karşılanmaktadır.
  • Seyahat esnasında vefat eden kişinin cenaze defin ve nakil işlemleri ile cenazeye eşlik eden kişinin yol giderleri karşılanır.
  • Seyahat esnasında geçirilen hastalık, yaralanma, kaza ya da sakatlık halinde gerekli acil ilaç, tedavi, muayene ve sağlık merkezine nakil masrafları karşılanmaktadır.

  Portekiz seyahat sigortası ne zaman yapılır?

  Seyahat sağlık sigortasının seyahat tarihinden önce yapılması gerekmektedir. Umumi pasaport sahibi olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Portekiz’e seyahatlerinde vize almaları gerektiği ve vize başvurularında da adına düzenlenen poliçeyi ibraz etmeleri gerektiği düşünülürse, başvurudan önce seyahat sağlık sigortası yaptırılması gerekmektedir.

  Vize başvurusunun sigortasız yapılması ya da poliçenin ibraz edilmemesi, başvurunun geçersiz sayılmasına sebep olur. Aynı şekilde konsolosluk şartlarını sağlamayan başvurular da geçersiz sayılacaktır. Bu sebeple seyahat sağlık sigortası düzenlenirken, 30.000 Euro teminatlı ve seyahat süresini tamamıyla kapsayan bir sigorta yapıldığından emin olmak gerekmektedir.

  Portekiz seyahat sağlık sigortası fiyatları nasıl belirlenir?

  Seyahat sağlık sigortası fiyatları çeşitli durumlara bağlı değişiklik göstermektedir. Konsolosluk vize başvurularında gerekli seyahat sigortası genellikle kolaylıkla yapılabilen ve cüzi miktarlara satın alınabilen sigorta türüdür. Sigorta ücretini büyük ölçüde belirleyen şey seyahatin uzunluğudur.

  Seyahat süresi uzadıkça bunlar orantılı olarak sigorta ücreti de artış gösterir. Sigorta süresi en az bir gün ve en çok bir yıl olmak üzere çeşitli süreler ile düzenlenebilir. Sigorta süresi üst sınırı sigortaya göre değişiklik gösterebilmektedir. Sık sık seyahat eden kişiler için tüm seyahatleri kapsayan uzun dönemli sigorta düzenlenmesi daha avantajlı olacaktır.

  Yurt dışı seyahat için gerekli olan sağlık sigortası türleri, 30.000 Euro teminatlı ve 50.000 USD teminatlı olarak ikiye ayrılmaktadır. Avrupa ülkeleri ve Schengen’e üye ülkeler için gereken sigorta teminatı 30.000 Euro iken; Kanada ya da Amerika Birleşik Devletleri gibi ülkelere yapılacak olan seyahatler için 50.000 USD teminatlı bir sigorta yaptırılması gerekmektedir. Sigorta ücretleri bu iki durumda da değişkenlik gösterebilir. Bu sebeple sigorta ücretlerinden net olarak bahsetmek söz konusu değildir.

  Portekiz seyahat sağlık sigortası fiyatları belirlenirken poliçede ek teminat bulunup bulunmadığı da bir ölçüttür. Ana teminatlar genellikle hastalık, kaza, yaralanma, sakatlanma ya da vefat gibi acil öncelikli durumları temin ederken, bazı kişiler sigortada ek teminat düzenlenmesini talep edip seyahatini de güvence altına almak istemektedir. Bu gibi durumlarda poliçeye ek olarak düzenlenen teminatlar sigorta ücretine belirli miktarlarda yansımaktadır.

  Tüm bunlar göz önünde bulundurulduğunda seyahat sağlık sigortası fiyatları hakkında net bir bilgi vermek mümkün olmamaktadır. Kişinin bir uzman aracılığıyla sigorta yaptırması durumunda, seyahat planını aktarması ile seyahat sağlık sigortası fiyatı kolayca hesaplanabilir olacaktır. Bu sebeple fiyat hakkında bilgi almak için bir uzman ile güncel fiyatları hakkında görüşülmesi gerekmektedir.

  Portekiz covid-19 seyahat sigortası

  Portekiz covid 19 seyahat sigortası Portekiz’e seyahat eden kişiyi koronavirüs riski karşısında güvence altına almaktadır. Koronavirüsün dünya üzerindeki etkisi göz önünde bulundurulduğunda seyahat öncesinde ciddi önlemler alınması gerekmektedir. Pandemi sürecinde kişinin seyahatinin ve sağlığının etkilenmemesi adına sigortada oldukça kapsamlı düzenlemeler yapılmıştır.

  Ccvid 19 teminatı içeren poliçede, koronavirüsten kaynaklanan çeşitli olumsuzlukları temin eden maddeler bulunmaktadır. Dolayısıyla, seyahatten önce yaptırılacak sigorta ile pandemi sürecinde de güven içerisinde seyahat etmek mümkündür.

  Kovid-19 teminatlı Portekiz yurtdışı seyahat sağlık sigortası kişiyi hastalık riskleri karşısında korumaktadır. Bunlar yalnızca oluşabilecek tıbbi ihtiyaçlar değil, hastalıktan doğabilecek diğer problemlerin de giderilmesine yöneliktir. Sağlık standardının yetersiz olduğu bir bölgeye seyahat edilmişse, kişinin en iyi seviyede sağlık hizmetinden yararlanması sağlanmaktadır. Sigortalı kişinin her zaman tıbbi danışmanlık alma hakkı bulunmaktadır.

  Hastalık ya da kaza gibi durumların beraberinde oluşan masrafların çoğu ülkede maliyetli olduğu herkes tarafından bilinmektedir. Bu olumsuzluklar karşısında oluşan giderler sigorta kapsamında karşılanmaktadır. Böylelikle sigortalı kişi olası bir risk karşısında maddi kayıp yaşamamaktadır.

  Portekiz seyahat sağlık sigortası için Hermes Vize’den hemen hizmet alabilirsiniz.

  Bize Ulaşın!

   × WhatsApp'tan Bize Yazın!