close
Üye Girişi
close
Onay Kodu
Kodu girmeniz için kalan süre
04:58
Hızlı Erişim
close white
İlgili Sonuçlar
  Hemen Vize Başvurusu Yap

  Pakistan Turistik Vize Hakkında

  Pakistan Turistik Vize Hakkında

  Pakistan Turistik Vize için Gerekli Evraklar

  Pakistan turistik vize için gerekli evraklar yaşınıza, mesleğinize ve çalıştığınız yerde bulunan pozisyonunuza göre değişiklik gösterecektir. Her vize türünde sizlerden istenen evraklar değişirken Pakistan Konsolosluğu’nun yetki vermiş olduğu firmalara seyahatinizin içeriğine göre başvuruda bulunabilirsiniz. Ayrıca Pakistan Konsolosluğu, Pakistan vize işlemleri ile ilgili danışmanlık hizmeti vermemektedir.

  1. Vize Başvuru Formu. Eksiksiz, İngilizce olarak doldurulmuş olmalı ve vize başvuru sahibinin ıslak imzasını taşımalıdır.

  2. Pasaport. Pakistan turistik vize başvurusunda kullanılacak pasaportun vizenin bitiş tarihinin akabinde en az 6 ay geçerli olması önemli bir koşuldur. Pasaport süreniz yetersiz ise başvurunuz kabul edilmez veya başvuru ret ile sonuçlanır. Bu konudaki insiyatif tamamen Pakistan Konsolosluğuna aittir.

  3. Kimlik Fotokopisi. Pakistan turistik vize başvurularında nüfus cüzdanı fotokopisi gereki evrakların arasında olmalıdır. Türkiye’de oturma izni olan yabancıların kimlik kartı gereklidir.

  4. Fotoğraf. İki biometrik fotoğraf. Biyometrik fotoğraflarınızın pasaportunuzda kimlik kısmında yer alan fotoğrafın ebatlarında olması ancak güncel olması koşulu vardır.

  5. Uçak Bileti ve Otel Rezervasyonu. Seyahatinize dair uçak bilet rezervasyonu Pakistan turistik vizesi için gerekli evraklar arasında olacaktır. Seyahat tarihlerinizin başvuru formunda belirttiğiniz şekilde olması gerekmektedir. Pakistan vize işlemlerinizi seyahat acenteleri aracılığı ile yaptığınız taktirde acenteden aldığını uçak bileti ve otel rezervasyonu bilgilerini başvuru formuna eklemeniz gerekecektir.

  6. Davet Mektubu. Turist vizesi için Pakistan’daki turizm acentesinden davet mektubu. Pakistan turistik vize başvurularında davetiye Pakistan’daki turizm acentesi tarafından gönderilir.

  7. Dilekçe. Şirketin antetli kağıdına Pakistan Başkonsolosluğu’na hitaben İngilizce olarak yazılacak olan Pakistan vize talep dilekçesi şirketin kaşe ve şirket yetkilisinin ıslak imzasını içermelidir. Başvuru yapıldıktan sonra dilekçe içeriği değiştirilemez. Bu nedenle dilekçede belirtilen izin veya seyahat tarihleri uçak ve otel rezervasyonlarıyla tutarlılık arz etmelidir. Şirketten alınacak bu dilekçe izin yazısı mahiyetindedir.

  İlginizi Çekebilir  Pakistan Aile Ziyareti Vizesi Hakkında

  8. Banka Hesap Dökümü. Son 3 aya ait banka hesap dökümünün Pakistan turistik vize başvuru sahibine ait olması gerekmekte olup, bakiyesi Pakistan’da bulunulan sürenin uzunluğuyla doğru orantılı olmalıdır.

  9.Seyahat Sağlık Sigortası. Pakistan turistik vize başvurusunda sağlık sigortası istenmektedir.

  Pakistan Konsolosluğu, Pakistan Turistik Vizesi Başvuru İşlemi

  Pakistan turist vizesi başvuruları, Pakistan Konsolosluğu‘nun belirlediği önceliklere göre evrakların eksiksiz ve doğru şekilde toparlanıp organize edilmesiyle başlayan bir süreçtir. Yukarıda belirtilen Pakistan turistik vize için gerekli evraklar doğru bir şekilde toparlanmalı, Pakistan vize başvuru formu eksiksiz ve gerçeğe uygun bilgilerle doldurulmalı ve vize başvuru evrakları arasında bulundurulmalıdır. Pakistan vize başvuru formunuz olmadan yapacak olduğunuz başvuruları ise Pakistan Konsolosluğu kabul etmeyecektir. İdeal bir şekilde düzenlenmiş başvuru evrakları ile Pakistan Konsolosluğu yahut Pakistan Konsolosluğu’nun yetkilendirmiş olduğu vize merkezlerine başvurunuzu yapabilirsiniz.

  Fuar, toplantı, seminer gibi içerikler ise Pakistan ticari vize kapsamına girmektedir.

  Pakistan Konsolosluğu, Pakistan Turistik Vize Başvuru Formu

  Pakistan Konsolosluğu, vize başvuru işlemlerinde bulunan başvuru sahipleri hakkında kapsamlı bilgi edinmek istemektedir. Pakistan vize başvuru formu eksiksiz, gerçeğe uygun ve vize başvuru evraklarında bulunan bilgilerinizi destekleyecek şekilde doldurulması gerekirken, vize başvuru formu Pakistan vizesi talebinizde bulunduğunuzun resmi göstergesidir. Aynı zamanda başvuru formu, vize başvurunuz tanınması, işleme konulmasına dair içeriği de kapsamaktadır.

  Pakistan Konsolosluğu, Pakistan Turistik Vize İşlemleri Sırasında Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

  Pakistan turist vize işlemleri için en az 2 boş sayfası olan pasaportlarla başvuru işlemlerinde bulunulmalıdır. Yıpranmış, hasar görmüş eski pasaportlarla yapılacak olan vize başvurularını ise Pakistan Konsolosluğu kabul etmemektedir. Pakistan turistik vize ile Pakistan çalışma imkânınız bulunmazken çalışmanız halinde ise cezai uygulamalar ile karşılaşacaksınızdır. Ayrıca Pakistan turist vizesi işlemleriniz için Pakistan otellerinden seyahatinizin süresini kapsayan otel rezervasyonu yapılması gerekirken Pakistan otel rezervasyon dokümanlarını konfirme edilmiş bir şekilde başvuru evrakları arasında bulundurmanız zorunludur. Seyahat sürenizi kapsayacak şekilde yaptırılmış olan seyahat sağlık sigortası ise Pakistan turist vizesi için zorunlu olan prosedürlerdendir.

  İlginizi Çekebilir  Pakistan Çalışma Vizesi

  Pakistan Konsolosluğu, Pakistan Turistik Vize Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

  Pakistan Konsolosluğu, Pakistan Vizesi Almak Zor mu?

  Pakistan vizesi almak, Pakistan vize koşullarını eksiksiz olarak yerine getirilmesi koşuluyla alınması gerekecektir. Vatandaşlarımız Pakistan Konsolosluğunun belirlemiş olduğu evrakları eksiksiz olarak organize ederek Pakistan vizelerini alabilirler. Vize başvuru formunun doldurulması konusunda işin uzmanlarından destek almanız gerekebilir. Soruların yanlış anlaşılmayla verilebilecek hatalı bir yanıt başvuru sürecinde değerlendirmenin uzamasına, mülakata çağrılmanıza ve hatta vize reddi almanız neden olabilmektedir.

  Pakistan Konsolosluğu, Pakistan’a Vize Var mı ?

  Pakistan ile Türkiye devleti arasında vize uygulaması mevcuttur. Vatandaşlarımız Pakistan seyahatleri öncesi Türkiye Pakistan temsilciliklerinden Pakistan vizesini almaları gerekmektedir.

  Pakistan Konsolosluğu, Pakistan Turistik Vize Süresi Ne Kadar?

  Pakistan turistik vize süresi maksimum 90 gün olarak verilmektedir. Pakistan vize sürenizin aşılması halinde para cezası uygulaması ile karşılaşabilirisiniz.

  Pakistan Konsolosluğu, Pakistan Turistik Vize Nasıl Alınır?

  T.C. vatandaşları Pakistan vizesini iki farklı şekilde alabilirler: Pakistan Konsolosluğuna şahsi başvuru yaparak veya Pakistan Konsolosluğuna şahsi başvuruda bulunmadan danışmanlık firmaları aracılığı ile alabilirler. Pakistan Konsolosluğu vize işlemlerinde danışmanlık hizmeti vermemektedir. Pakistan turistik vize başvuru sahibinin evraklarının kabulü, eksik evrak bildirimi, gerektiği durumda vize mülakatına çağrılması ve vize sonucuna karar verme Pakistan Konsolosluğu’nun yetki alanındadır. Danışmanlık firmaları vize evraklarının Pakistan Devleti tarafından belirlenen vize ölçütlerine göre düzenlenerek Pakistan Konsolosluğuna ibraz edilmesinde başvuru sahiplerine destek vermektedirler.

  Pakistan Konsolosluğu, Pakistan Vizesi Ücreti?

  Pakistan turistik vize ücreti seyahatinizin süresine, mesleğinize ve yaşınıza göre değişiklik gösterecektir. Pakistan vize ücretlerini seyahatinizin içeriği ve tarih aralıkları belirleyecektir.