close
Üye Girişi
close
Onay Kodu
Kodu girmeniz için kalan süre
04:58
Hızlı Erişim
close white
İlgili Sonuçlar

  Pakistan Bursa Fahri Konsolosluğu

  Pakistan Bursa Fahri Konsolosluğu

  Pakistan Bursa Fahri Konsolosluğu ve diğer Pakistan Konsoloslukları faaliyet alanlarına yakın bölgelerde ikamet eden kişilerin Pakistan vizesi ve Pakistan Konsolosluk işlemleri konusunda yetkilidir.

  Pakistan’a seyahat edecek olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ile Türkiye ikamet izni sahibi üçüncü ülke vatandaşlarının vize işlemleri konusunda karar yetkisi Pakistan Konsolosluklarına aittir. Pakistan Bursa Fahri Konsolosluğu aynı zamanda Türkiye’de ikamet eden Pakistan vatandaşlarına evlilik, boşanma, belge tasdiki gibi konularda destek sunmaktadır.

  Pakistan Bursa Fahri Konsolosluğu adres bilgileri

  İpekis mensucat T.A.S. demirtaş organize san. bölgesi Mustafa Karaer cad.no:33 Bursa

  Pakistan Bursa Fahri Konsolosluğu bağlı bulunduğu ilçe

  İlçe / Semt: Organize sanayi bölgesi

  Pakistan Bursa Fahri Konsolosluğu görev bölgesi

  Bursa ve çevre illerde ikamet eden Türk vatandaşları Pakistan vize işlemleri için Pakistan Bursa Fahri Konsolosluğu’na başvuruda bulunabilirler. Türkiye’de ikamet eden Pakistan vatandaşlarının da konsolosluk işlemleri için Pakistan Bursa Fahri Konsolosluğu’na başvuru yapmaları gerekmektedir. Kısa süreli Pakistan vizeleri olarak kabul edilen Pakistan Turistik Vizesi, Pakistan Ticari Vizesi ve Pakistan Aile Ziyareti Vizesi başvuruları Vize Hizmet Merkezlerine yapılabilmektedir.

  Pakistan Fahri Konsolosluğu pasaport yenileme

  Türkiye Cumhuriyeti’nde yaşayan Pakistan vatandaşları tüm konsolosluk işlemlerini ve süresi dolmak üzere olan pasaportlarını yenileme işlemini Bursa Fahri Konsolosluğunda gerçekleştirebilirler.

  Pakistan Bursa Fahri Konsolosluğu vize başvurusu

  Pakistan Konsolosluğu kısa süreli vize başvurularını (istisnai durumlar hariç) Pakistan Konsolosluğu ve Pakistan Büyükelçiliği tarafından yetkilendirilen vize hizmet merkezleri aracılığı ile kabul etmektedir. Ancak uzun süreli Pakistan vizesi (oturum) başvuruları söz konusu olduğunda Pakistan Konsolosluğuna veya Pakistan Büyükelçiliğine şahsen başvuru yapılmalıdır. Pakistan Konsolosluğu’nun yetkilendirdiği firmalar aracılığıyla Pakistan Turistik vize, Pakistan Ticari vize ve Pakistan Aile Ziyareti vize başvuruları yapılabilmektedir.

  Pakistan vize başvurusu, aracı kurumlara yapılmış olsa dahi, başvuruların değerlendirilmesi ve onaylanması yetkisi Pakistan Konsolosluklarına aittir.

  Pakistan Bursa Fahri Konsolosluğu bize başvuru formu

  Pakistan Bursa Fahri Konsolosluğu görev bölgesinde bulunan kişiler Pakistan vizesi başvurularında ülkeye yapacakları seyahatin amacına uygun evraklar sunmakla yükümlüdür. Pakistan Bursa Fahri Konsolosluğuna vize başvurusunda bulunan kişiler eksiksiz doldurulmuş vize başvuru formu sunmalıdır.

  Bursa Pakistan Fahri Konsolosluk işlemleri

  Pakistan Konsolosluğu ve Pakistan Büyükelçiliği, Pakistan Cumhuriyeti’ne seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ile Türkiye ikamet iznine sahip üçüncü ülke vatandaşlarının Pakistan vizesi işlemleri konusunda hizmet vermekte olan yetkili Pakistan Cumhuriyeti temsilcilikleridir.

  Pakistan Konsolosluğu ve Pakistan Büyükelçiliği aynı zamanda Türkiye’de ikamet eden Pakistan vatandaşlarının konsolosluk işlemleri konusunda da çalışmalar yürütmektedir.

  Pakistan Bursa Fahri Konsolosluğu, Türkiye’de yaşayan Pakistan vatandaşlarının pasaport- kimlik yenileme, noter işlemleri, doğum, ölüm ve evlilik işlemleri konusunda Pakistan Bursa Fahri Konsolosluğu konsolosluk işlemlerini yerine getirmekle yükümlüdür.

  Pakistan Bursa Fahri Konsolosluğu’ndan pasaport çıkartma ve yenileme, konsolosluk doğum belgesi, noter hizmetleri, oy kullanma yardımı, vergi formları ve acil durum yardımı hizmetleri alınabilmektedir.

  Pakistan Bursa Fahri Konsolosluğu vize çıkış süresi

  Pakistan vize başvurularınızın sonuçlanma süresi 7-8 iş günüdür.

  Pakistan vize başvurularınızı seyahatinizden en az 2 hafta önce gerçekleştirmeniz gerekmektedir.

  Pakistan Bursa Fahri Konsolosluğu vize ücreti

  Pakistan’a yapılacak olan seyahatinizin türü ve kalış sürenize göre vize ücreti büyükelçilik tarafından belirlenmektedir.

  Pakistan Bursa Fahri Konsolosluğu vize reddi

  Pakistan’a hangi koşullarla giriş yapılabileceğine Pakistan temsilcilikleri karar verir. Konsolosluklar müracaatları değerlendirirken kendi ülkelerine giriş yapacak olan kişilerin ekonomik olarak yük olmayacağına, kamu düzenini bozmayacağına, kamu sağlığına risk oluşturmayacağına ve geri dönmek için yeterince sosyal, kültürel ve maddi sebeplerin olup olmadığını görmek isterler.

  Pakistan vizesi başvuruları bazı durumlarda ret ile sonuçlanabilmektedir. Pakistan Konsolosluğu ve Pakistan Büyükelçiliği tarafından talep edilen şartların tam olarak yerine getirilmemesi buna sebep olmaktadır. Pakistan vizesi başvuruları için talep edilen şartlar yerine getirilmediği takdirde, Pakistan vizesi başvuruları konsolosluk tarafından ret ile sonuçlandırılabilmektedir.

  Pakistan vizesi başvurularında;

  • Seyahat amacının kanıtlanmaması,
  • Sahte ya da eksik evrak ibraz edilmesi,
  • Geçerli pasaporta ya da onaylı seyahat belgesine sahip olunmaması,
  • Aynı ülke için daha önceden sınır dışı kararının bulunması,
  • Vize başvurusunda bulunan kişilerin ülkenin kamu düzeni açısından tehlike oluşturması,
  • Seyahat bitiminde kişinin ülkeden ayrılacağını gösterir belgeler sunulmaması gibi durumlarda Pakistan vizesi başvurusu, Pakistan vize reddi ile sonuçlanabilmektedir.

  Pakistan Konsolosluğu Bursa resmi tatil günleri 2024

  Pakistan Büyükelçiliği ve diğer temsilcilikleri Türkiye resmi tatillerinde ve aşağıda yer alan Pakistan resmi tatil günlerinde hizmet vermemektedir.

  Pakistan devletinin Türkiye Dış temsilcilikleri olan Pakistan Büyükelçiliği ve Pakistan Konsoloslukları Türkiye Cumhuriyeti devletinin resmi tatil ve özel günlerinde vize ve Konsolosluk hizmeti vermemektedir.

  Bu sebeple Pakistan vize işlemlerinde veya Konsoloslukları işlemlerinde bulunacak kimseler Pakistan Konsolosluklarının resmi tatil ve özel günlerini göz önünde bulundurarak seyahat planlamalarında bulunmaları tavsiye edilir.

  1 Ocak Yeni Yıl Tatili
  5 Şubat Keşmir Dayanışma Günü
  23 Mart Pakistan Günü
  10-12 Nisan 23 Nisan Ramazan Bayramı Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı
  1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü
  17-19 Haziran Kurban Bayramı
  28 Temmuz Aşure
  14 Ağustos Bağımsızlık Günü
  15 Temmuz Demokrasi Günü
  30 Ağustos Zafer Bayramı
  27 Eylül Bayram Miladun Nabi
  29 Ekim Cumhuriyet Bayramı
  25- 26 Aralık Noel

  Pakistan Fahri Konsolosluğu Bursa görevleri

  Bursa Pakistan Fahri Konsolosluğu tam teşekküllü Pakistan Konsolosluğunun açılma gereksinimi bulunmayan şehirlerde faaliyet göstermek için kurulmuştur.

  Pakistan Fahri Konsolosunun, Pakistan resmi görevlisi yahut vatandaşı olma zorunluluğu bulunmazken. Ticari faaliyetlerin yoğunlukta olduğu Bursa’da bulunan Bursa Pakistan Konsolosluğu, iki ülke arasında bulunan ticari faaliyetleri başarılı bir hale getirme ile yükümlüdür.

  Aynı zamanda Pakistan Fahri Konsoloslukları, Pakistan vizesi işlemleri için başvuru kabul ederken, Pakistan vize işlemleri hakkında karar verme yetkisine sahip değildir. Pakistan vize işlemleri hakkında karar verme yetkisi Pakistan Başkonsolosluğu İstanbul, Pakistan Büyükelçiliği Ankara sorumluluğundadır.

  Pakistan Bursa Fahri Konsolosluğu ulaşım

  Pakistan Bursa Fahri Konsolosluğu açık adresinde belirtildiği üzere organize sanayi bölgesindedir. Organize Sanayi Bölgesi güzergâhından geçen toplu taşıma araçları ile Pakistan Bursa Fahri Konsolosluğuna ulaşabilirsiniz.

  Pakistan Bursa Fahri Konsolosluğu hakkında güncel veriler ile sizleri bilgilendirmeye çalıştık. Hermes Vize bir danışmanlık firması olmaktadır.

  Bize Ulaşın!

   × WhatsApp'tan Bize Yazın!