close
Üye Girişi
close
Onay Kodu
Kodu girmeniz için kalan süre
04:58
Hızlı Erişim
close white
İlgili Sonuçlar

  Özbekistan Turistik Vizesi Hakkında

  Özbekistan Turistik Vizesi Hakkında

  Özbekistan turistik vizesi, Özbekistan’a kısa süreli seyahat düzenleyecek olan vatandaşlarımızın alması gereken bir Özbekistan vizesi kategorisidir. Özbekistan turist vizesi ile Özbekistan’da ticari bir faaliyet yürütemez, Özbekistan’ da çalışamaz, toplantı, fuar ve konferans gibi etkinliklere katılamazsınız.

  Özbekistan turistik vizesi ile ülkeye giriş yaparak ticari faaliyette bulunanlar tespit edildikleri takdirde Özbekistan Devleti yasalarına göre hukuki işlem başlatılır. Vize başvuru formu ve dilekçelerde seyahat amacının doğru belirtilmesi gerekmektedir.

  Başvuru evrakları teslim edildikten sonra seyahat amacı değiştirilemez. Seyahat amacının değiştirilmesini gereken durum yeni bir vize başvuru yapılmasını da zorunlu kılar.

  Önemli not: Özbekistan vize uygulamalarında değişiklik yaptığını bildirmiştir. T.C. umuma mahsus (bordo), hususi ve hizmet pasaportu sahibi olanlar imzalanan yeni kararnameye göre Özbekistan’a 30 günü aşmamak koşuluyla vizesiz seyahat edebilecekler.

  Türk vatandaşlarının Özbekistan’a 30 günü aşmayan seyahatlerinde vize uygulanmayacaktır.

  Bu sayede Türk vatandaşları vize almadan 30 günün geçmemek şartıyla Özbekistan’a seyahat edebilecek. 10 Şubat 2021 tarihinden başlamak üzere Türk vatandaşlarına vize uygulanmayacağı açıklandı. Ancak Türk vatandaşlarının Özbekistan’a vizesiz olarak giriş yapabilmeleri için otel rezervasyonu gereklidir.

  Otelde kalındığına istinaden otel ödemesi ülkeden çıkış yapılırken yetkili makamlar tarafından görülmek istenebilir, yolcunun otel faturasını yanında bulundurulması tavsiye edilir.

  Özbekistan turistik olarak gidecek olan vatandaşlarımız ülkeye varmalarının ardından 3 gün içerisinde Özbekistan ikame izni almaları gerekecektir.

  Özbekistan turistik vize ile ilgili güncel bilgilere yer verilmiştir. Özbekistan uzun süreli vize başvuruları için Hermes Vizeye ulaşabilirsiniz.

  Bize Ulaşın!

   × WhatsApp'tan Bize Yazın!