close
Üye Girişi
close
Onay Kodu
Kodu girmeniz için kalan süre
04:58
Hızlı Erişim
close white
İlgili Sonuçlar
  Hemen Vize Başvurusu Yap

  Özbekistan Büyükelçiliği Ankara

  Özbekistan Büyükelçiliği Ankara

  Özbekistan Ankara Büyükelçiliği, Özbekistan Devletinin Türkiye’deki resmi temsilcisidir. Türkiye- Avrupa arasındaki sosyal, siyasal ve diplomatik ilişkileri yürütmekle görevli olan Özbekistan Ankara Büyükelçiliği, aynı zamanda bünyesinde bulunan konsolosluk bölümü ile kendi faaliyet alanındaki bölgelerde ikamet eden kişilerin Özbekistan Vizesi ve Özbekistan Konsolosluk işlemlerini yürütmektedir.

  Özbekistan’a seyahat edecek olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ile Türkiye ikamet izni sahibi üçüncü ülke vatandaşlarının vize işlemleri konusunda karar yetkisi Özbekistan İstanbul Başkonsolosluğu’na ve Özbekistan Ankara Büyükelçiliği’ne aittir. Özbekistan Ankara Büyükelçiliği konsolosluk bölümü aynı zamanda Türkiye’de ikamet eden Özbekistan vatandaşlarına evlilik, boşanma, belge tasdiki gibi konularda destek sunmaktadır.

  Özbekistan Ankara Büyükelçiliği İletişim Bilgileri

  Ankara Özbekistan Büyükelçiliği Adres: Sancak Mah., 549. Sok. No:3, Yıldız, Çankaya, Ankara

  Özbekistan Ankara Büyükelçiliği Çalışma Saatleri

  Ofis: Pazartesi – Cuma: 09.00 – 18.00

  Konsolosluk: Pazartesi -Cuma: 10.00 – 18.00

  Ankara Özbekistan Büyükelçiliği Görev Bölgesi

  Ankara ve çevre illerde ikamet eden Türk vatandaşları Özbekistan vize işlemleri için Özbekistan Ankara Büyükelçiliği’ne başvuruda bulunabilirler. Türkiye’de ikamet eden Özbekistan vatandaşlarının da konsolosluk işlemleri için Özbekistan Ankara Büyükelçiliği’ne başvuru yapmaları gerekmektedir.

  Kısa süreli Özbekistan vizeleri olarak kabul edilen Özbekistan Turistik Vizesi, Özbekistan Ticari Vizesi ve Özbekistan Aile Ziyareti Vizesi başvuruları Vize Hizmet Merkezlerine yapılabilmektedir.

  Özbekistan Büyükelçiliği Pasaport Yenileme

  Türkiye Cumhuriyeti’nde yaşayan Özbekistan vatandaşları tüm konsolosluk işlemlerini ve süresi dolmak üzere olan pasaportlarını yenileme işlemini Ankara Özbekistan Büyükelçiliği’nde gerçekleştirebilirler.

  Özbekistan Ankara Büyükelçiliği Vize Başvurusu

  Özbekistan Ankara Büyükelçiliği konsolosluk bölümü kısa süreli vize başvurularını (istisnai durumlar hariç) Özbekistan Konsolosluğu ve Özbekistan Büyükelçiliği tarafından yetkilendirilen Vize Hizmet Merkezleri aracılığı ile kabul etmektedir. Ancak uzun süreli Özbekistan vizesi (oturum) başvuruları söz konusu olduğunda Özbekistan Konsolosluğu’na veya Özbekistan Büyükelçiliği’ne şahsen başvuru yapılmalıdır.

  Özbekistan Konsolosluğu’nun yetkilendirdiği firmalar aracılığıyla Özbekistan Turistik vize, Özbekistan Ticari vize, Özbekistan Aile Ziyareti vizesi ve Özbekistan transit vize başvuruları yapılabilmektedir. Özbekistan vize başvurusu, aracı kurumlara yapılmışsa dahi başvuruların değerlendirilmesi ve onaylanması yetkisi Özbekistan Ankara Büyükelçiliği konsolosluk bölümüne aittir.

  Ankara Özbekistan Büyükelçiliği Vize Başvuru Formu

  Özbekistan Ankara Büyükelçiliği görev bölgesinde bulunan kişiler Özbekistan Vizesi başvurularında ülkeye yapacakları seyahatin amacına uygun evraklar sunmakla yükümlüdür. Özbekistan Ankara Büyükelçiliği’ne vize başvurusunda bulunan kişiler eksiksiz doldurulmuş Özbekistan vize başvuru formu sunmalıdır.

  Özbekistan Ankara Büyükelçiliği Konsolosluk İşlemleri

  Özbekistan Konsolosluğu ve Özbekistan Büyükelçiliği, Özbekistan’a seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ile Türkiye ikamet iznine sahip üçüncü ülke vatandaşlarının Özbekistan vizesi işlemleri konusunda hizmet vermekte olan yetkili Özbekistan temsilcilikleridir.

  Özbekistan Konsolosluğu ve Özbekistan Büyükelçiliği aynı zamanda Türkiye’de ikamet eden Özbekistan vatandaşlarının konsolosluk işlemleri konusunda da çalışmalar yürütmektedir.

  Özbekistan Ankara Büyükelçiliği, Türkiye’de yaşayan Özbekistan vatandaşlarının pasaport- kimlik yenileme, noter işlemleri, doğum, ölüm ve evlilik işlemleri konusunda Özbekistan Ankara Büyükelçiliği konsolosluk işlemlerini yerine getirmekle yükümlüdür. Özbekistan Ankara Büyükelçiliği’nden pasaport çıkartma ve yenileme, konsolosluk doğum belgesi, noter hizmetleri, oy kullanma yardımı, vergi formları ve acil durum yardımı hizmetleri alınabilmektedir.

  Özbekistan Ankara Büyükelçiliği Vize Çıkış Süresi

  Özbekistan vize başvurularınızın sonuçlanma süresi ortalama 3-5 iş günüdür. Özbekistan vize başvurularınızı seyahatinizden en az 2 hafta önce gerçekleştirmeniz gerekmektedir.

  Ankara Büyükelçiliği Özbekistan Vize Ücreti 2023

  Özbekistan’a yapılacak olan seyahatinizin türü ve kalış sürenize göre vize ücreti elçilik tarafından belirlenmektedir.

  Özbekistan Ankara Büyükelçiliği Vize Reddi

  Özbekistan’e hangi koşullarla giriş yapılabileceğine Özbekistan temsilcilikleri karar verir. Konsolosluklar müracaatları değerlendirirken kendi ülkelerine giriş yapacak olan kişilerin ekonomik olarak yük olmayacağına, kamu düzenini bozmayacağına, kamu sağlığına risk oluşturmayacağına ve geri dönmek için yeterince sosyal, kültürel ve maddi sebeplerin olup olmadığını görmek isterler.

  Özbekistan vizesi başvuruları bazı durumlarda ret ile sonuçlanabilmektedir. Özbekistan Konsolosluğu ve Özbekistan Büyükelçiliği tarafından talep edilen şartların tam olarak yerine getirilmemesi buna sebep olmaktadır. Özbekistan vizesi başvuruları için talep edilen şartlar yerine getirilmediği takdirde, Özbekistan Vizesi başvuruları konsolosluk tarafından ret ile sonuçlandırılabilmektedir.

  Özbekistan vizesi başvurularında;

  • Seyahat amacının kanıtlanmaması,
  • Sahte ya da eksik evrak ibraz edilmesi,
  • Geçerli pasaporta ya da onaylı seyahat belgesine sahip olunmaması,
  • Aynı ülke için daha önceden sınır dışı kararının bulunması,
  • Vize başvurusunda bulunan kişilerin ülkenin kamu düzeni açısından tehlike oluşturması,
  • Seyahat bitiminde kişinin ülkeden ayrılacağını gösterir belgeler sunulmaması gibi durumlarda Özbekistan vizesi başvurusu, Özbekistan vize reddi ile sonuçlanabilmektedir.

  Özbekistan Büyükelçiliği Ankara Tatil Günleri 2023

  Özbekistan Ankara Büyükelçiliği Ankara ve Türkiye’de yer alan diğer Konsoloslukları, Özbekistan resmi tatillerinin dışında Türkiye resmi tatillerinde de hizmet vermemektedir.

  1 Ocak Yeni Yıl
  08 Mart Uluslararası Kadınlar Günü
  21 Mart Nevruz
  23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı
  1 Mayıs İşçi Bayramı
  2-4 Mayıs Ramazan Bayramı
  9 Mayıs Anma Günü
  19 Mayıs Atatürk anma ve Gençlik Spor Bayramı
  01 Haziran Çocuk Bayramı
  9-12 Temmuz Kurban Bayramı
  15 Temmuz Demokrasi Günü
  30 Ağustos Zafer bayramı
  01 Eylül Bağımsızlık Günü
  01 Ekim Öğretmenler Günü
  29 Ekim Cumhuriyet Günü
  08 Aralık Anayasa Günü

  Özbekistan Büyükelçiliği Ankara Görevleri

  Ankara Özbekistan Büyükelçiliği, Özbekistan’ı Türkiye’de temsil eden Özbekistan devletinin en resmi kurumudur. Bir ülkeyi başka bir ülkede temsil ederken Büyükelçilik, ülkesini hükümet ve ilgili kuruluşlar düzeyinde temsil etmektedir. Vatandaşlarının ve tüzel kişiliklerin hak ve menfaatlerini korur, Özbekistan’ın, Türkiye ile olan dostluk, siyasi, ekonomik, kültürel ve bilimsel ilişkilerini başarılı bir seviyede tutar.

  Ayrıca Özbekistan Ankara Büyükelçiliği Konsolosluk Bölümü Özbekistan vize işlemleri içinde çalışmalar sürdürürken, Özbekistan vizesi, Özbekistan vize başvuru formu, Özbekistan vize başvurusu, Özbekistan vize ücretleri, Özbekistan kısa ve uzun süreli vize başvuru işlemleri için de hizmet vermektedir. Özbekistan vize başvuru işlemleri şahsi olarak Konsolosluğa gerçekleştirilebilirken, Özbekistan vize işlemleri için çalışmalar sürdüren kurumlar aracılığı ile de Özbekistan vizesi başvurularında bulunulabilecektir.

  Not: Özbekistan devletinin Türkiye’de bulunan ve Türkiye ile kurdukları ilişkinin en resmi temsilcisidir Özbekistan Büyükelçiliği Ankara. Özbekistan Türkiye Büyükelçiliği ülkesini Türkiye’ de hükümetler düzeyinde temsil ederken aynı zamanda Özbekistan Büyükelçiliği Ankara Çankaya, Türkiye’de bulunan Özbekistan vatandaşlarının tüzel kişiliklerini, hak ve menfaatlerini iyileştirme üzerine faaliyetler de de bulunmaktadır. Aynı zamanda Türkiye Cumhuriyeti devleti ile iyi niyet, dostluk ve ticari ilişkilerin gelişmesini yönünde girişimlerde bulunur.

  Özbekistan Türkiye Büyükelçiliği bünyesinde bulunan Özbekistan Konsolosluk vize bölümü ise Özbekistan vizesi işlemlerinin organize edilip yürütülebileceği bir temsilciliktir. Özbekistan Türkiye Büyükelçiliği Konsolosluk bölümünde Özbekistan vize işlemleri, Özbekistan vize başvuru formu, Özbekistan vize ücretleri, Özbekistan Turistik, ticari ve aile ziyareti vizeleri hakkında bilgi edinebilir ve işlemlerinde bulunabilirsiniz.

  Özbekistan Büyükelçiliği Ankara Ulaşım

  Özbekistan Ankara Büyükelçiliği Çankaya’da bulunmaktadır. Çankaya güzergâhından geçen otobüsler aracılığı ile Özbekistan Ankara Büyükelçiliği’ne ulaşım sağlayabilirsiniz.

  Bize Ulaşın!

   × WhatsApp'tan Bize Yazın!