close
Üye Girişi
close
Onay Kodu
Kodu girmeniz için kalan süre
04:58
Hızlı Erişim
close white
İlgili Sonuçlar
  Hemen Vize Başvurusu Yap

  Oktoberfest İki Yıl Sonra Yeniden Yapılacak

  Almanyanın Covid-19 salgını öncesi her sene düzenlenen Oktoberfest bu sene yeniden ziyaretçilerini ağırlamaya hazırlanıyor. Oktoberfest iki yıl sonra yeniden yapılacak.

  Her yıl Ekim ayında düzenlenen ve dünyanın her yerinden ziyaretçi kabul eden Münihin ev sahipliği yaptığı Oktoberfestin bu sene gerçekleştirileceği bildirildi.

  Münih Belediye Başkanı Dieter Reiterın The Local gazetesine verdiği demecin yer aldığı haberde; herhangi bir kısıtlama olmaksızın festivalin bu Eylül ayında başlayarak gerçekleştirileceği kaydedildi.

  Münih Belediye Başkanı Reiter ayrıca düzenlediği basın toplantısında, Umarız sonbaharda durum kötüleşmez ve festivali son dakikada iptal edilmek zorunda kalmayız ifadelerini kullandı.

  Oktoberfest Ne Zaman Yapılacak?

  17 Eylül 2022 Cumartesi başlayacak olan festival 3 Ekim Pazartesi gününe kadar devam edecek. Her yıl dünyanın farklı noktalarından 6 milyonu aşkın ziyaretçinin tercih ettiği festivalde aynı zamanda eşitli müzik gruplarının da katılımı ile konserler düzenlenecek.

  Ortalama 15 gün süren Oktoberfestte farklı mayalardan yapılma, değişik lezzetlere sahip bira tüketimi yapılıyor.

  75 Milyon Euroyu aşan gelir elde edilmesi beklenen organizasyon kapsamında; geleneksel Bavyera yemeklerini tatmak, yerel ürünleri denemek ve panayır gezileri ile eğlenceli vakit geçirmek mümkün.

  COVID-19 Salgını öncesi, Oktoberfest için Münihe 6 milyon ziyaretçi gelmişti. Festival aynı zamanda ekonomik anlamda ve istihdam konusunda da yeni fırsatlar yaratarak bölge kazancına ciddi katkıda bulunuyor.

  Bavyera halkı, COVID-19 vakalarının artmayacağını ümit ederek geçtiğimiz yıllarda sağlanan kazancın yeniden sağlamayı hedefliyor.

  Oktoberfest iki yıl sonra yeniden yapılacak. Yaklaşık iki hafta sürecek olan festivale direkt rezervasyon ile gidebileceğiniz gibi Oktoberfest tatil paketleri veya turları ile de katılım sağlanabiliyor.

  Almanyanın Son Covid Raporu

  Dünya Sağlık Örgütünün verilerine göre, son bir hafta içinde ülkede 415 bin 153 pozitif vaka tespit edildi; yine aynı tarihlerde 79 kişi virüs sebebiyle hayata veda etti.
  Almanya, Mart 2020 tarihinden bu güne kadar 26 milyona yakın vaka tespit etmiş ve 138 bine yakın ölüm kaydetmişti. Ülkenin yüzde 77si ise tam doz aşılı, ülke genelinde verilen doz sayısı ise 179 milyon olarak belirtildi.

  Bize Ulaşın!

   × WhatsApp'tan Bize Yazın!