close
Üye Girişi
close
Onay Kodu
Kodu girmeniz için kalan süre
04:58
Hızlı Erişim
close white
İlgili Sonuçlar
  Hemen Vize Başvurusu Yap

  Norveç Vize Reddi

  Norveç Vize Reddi

  Norveç vizesi için yapılan başvurular, Norveç Konsolosluğu ve Norveç Büyükelçiliği tarafından talep edilen şartlar yerine getirilmediği takdirde red ile sonuçlanabilmektedir. Norveç vizesi başvurusunda bulunan kişilerin sahte ya da eksik evrak sunması, seyahat amacının kanıtlanmaması, kişinin Norveç seyahati bitiminde ülkeden ayrılacağını gösterir belgeler ibraz etmemesi gibi durumlarda başvurular ret ile sonuçlanabilmektedir.

  Seyahat Belgelerinden kaynaklı Norveç Vize reddi

  Norveç vizesi başvurusunda sunulan seyahat belgeleri güncel, orijinal, geçerliliği devam eder nitelikte olmalıdır. Norveç vizesi başvuru işlemleri için sunulan belgelerin eksik ya da sahte olması gibi durumlarda vize başvurusu Norveç vize reddi ile sonuçlanabilir. Norveç vizesi başvurusunda ibraz edilen belgelerin Norveç konsolosluğu tarafından belirlenen standartlara uygun olmasına dikkat edilmelidir.

  Seyahat şartları ve seyahat amacından kaynaklı Norveç vizesi reddi

  Norveç Konsolosluğu’na Norveç vizesi için başvuruda bulunan kişiler, yapacakları seyahatin amacını ve başvuru sahibinin söz konusu seyahate ilişkin şartları taşıdığını gösterir belgeler sunmalıdır. Norveç vizesi başvurularında seyahatin amacı ve şartlarına ilişkin kanıtlayıcı belgeler sunamayan ya da sunduğu belgeler inandırıcı bulunmayan kişilerin Norveç vizesi başvuruları Norveç vize reddi ile sonuçlanabilmektedir.

  Örneğin; kişi Norveç’ya Aile ziyareti amacıyla seyahat ediyorsa Norveç’da ikamet eden yakınlarına ve yapacağı seyahatin şekline ilişkin belgeler sunmalıdır.

  Kamu Güvenliği nedeniyle Norveç Vizesinin reddedilmesi

  Norveç Vizesi başvurusunda bulunan kişinin belirlenen yasal çerçevede Schengen bölgesine üye ülkelerden biri ya da birkaçı için kamu düzeni, kamu sağlığı, güvenlik gibi konularda tehlikeli bulunması durumunda Norveç vizesi talebi reddedilir.

  Kişinin ülkesine dönmesi konusunda şüphe oluşması

  Norveç vizesi başvurusunda bulunan kişiler Norveç seyahatleri sona erdiğinde ülkeden ayrılacaklarını gösterir belgeler ibraz etmelidir. Norveç konsolosluğuna vize başvurusunda bulunan kişiler seyahatleri bittiğinde ülkelerine geri döneceklerini gösterir belgeler sunamadığı takdirde Norveç vizesi başvurusu reddedilebilmektedir.

  Sağlık sigortası sebebiyle Norveç Vizesinin reddedilmesi

  Norveç konsolosluğu ülkeye seyahat edecek kişilerden seyahat sürelerini kapsayan seyahat sağlık sigortası yaptırmasını talep etmektedir. Norveç vizesi başvurusunda geçerli ve konsolosluk tarafından belirlenen standartlara uygun Seyahat Sağlık Sigortası poliçesi ibraz edilmediği takdirde Norveç vizesi başvurusuNorveç vize reddiile neticelenebilir.

  Schengen Giriş yasağından kaynaklı Norveç vize reddi

  Schengen Bölgesi’ne üye ülkelerden herhangi birinin Schengen vizesi konusunda aldığı karar Schengen Bölgesi’ne üye diğer ülkeler açısından da bağlayıcı olabilmektedir. Schengen Bilgi Sisteminde (SIS) üye ülkelerden herhangi birine girişi yasak olduğuna dair kayıt bulunan kişilerin Norveç vize başvurusu reddi ile sonuçlanabilmektedir.

  Ekonomik şartlardan kaynaklı Norveç vize reddi

  Norveç vizesi başvurusunda bulunan kişiler, Norveç seyahatleri süresince ihtiyaçlarını karşılayacak ekonomik koşullara sahip olduklarını ve sahip oldukları gelirin yasal yollarla elde edildiğini gösterir belgeler sunmalıdır. Norveç KonsolosluğuNorveç vizesibaşvurusunda bulunan kişinin seyahat için yeterli maddi imkana sahip olmadığını ya da sahip olduğu maddi olanaklara yasal yollarla kavuşmasının mümkün olmadığına kanaat getirmesi durumunda, bu kişilerin Norveç vize başvurularını reddetmektedir.

  Schengen vizesi süresinden kaynaklı Norveç vizesi reddi

  Schengen vizesi 6 aylık süre içerisinde en fazla 90 gün konaklama hakkı veren bir vizedir. Norveç Schengen vizesi başvurusunda bulunan kişi son 6 ay içerisinde Schengen Bölgesi’nde 90 gün konaklamış ise, kişi Norveç vize reddi ile karşılaşabilmektedir.

  Norveç Vize reddine itiraz

  Norveç vize başvurusu reddedilen kişiler Norveç vize başvuruları red ile sonuçlanan kişilerin karara itiraz etme hakkı bulunmaktadır. Norveç vize başvurusuna red cevabı alan kişiler eksik ya da yanlış beyan edilmiş evraklarını tamamlayarak Norveç Ankara Büyükelçiliği’ne reddedilen vize başvurularının yeniden değerlendirilmesi talebi ile başvuru yapabilirler.

  Bize Ulaşın!

   × WhatsApp'tan Bize Yazın!