close
Üye Girişi
close
Onay Kodu
Kodu girmeniz için kalan süre
04:58
Hızlı Erişim
close white
İlgili Sonuçlar
  Hemen Vize Başvurusu Yap

  Norveç Transit Vize İşlemleri

  Norveç Transit Vize İşlemleri

  Norveç Konsolosluğu, Norveç Transit Vize Evraklar

  • Norveç Vize başvuru formu
  • Pasaport
  • 2 adet biometrik fotoğraf
  • Vize talep dilekçesi
  • Gideceğiniz ülkeye ait oturma müsadesi veya vizenin pasaportta ki ilgili sayfanın fotokopisi veya gideceğiniz ülkeye giriş izni veren belgeler
  • Kimlik fotokopisi
  • Norveç Uçak bileti
  • Seyahat sağlık sigortası

  Norveç Transit Vize ile İlgili Sık Sorulan Sorular

  Norveç transit vize istiyor mu?

  Umuma mahsus pasaport sahibi Türk vatandaşları için Norveç vize istemekte olup buna Norveç’e transit olarak gerçekleştirilecek seyahatler de dahildir.

  Norveç transit vizesi kaç günde çıkar?

  Norveç transit vizesi için işlem süresi ortalam 15 iş günüdür. Ancak konsolosluğun yoğun olması veya başvuru sonrası ek evrak istemesi gibi farklı bir durumla karşılaşmanız halinde vize çıkış süresi etkilenebilmektedir.

  Norveç transit vizesi için pasaportun süresi ne olmalıdır?

  Norveç transit vize için pasaportun geçerlilik süresi seyahat sonrası en az 3 ay olmalıdır.

  Norveç transit vize için seyahat sağlık sigortası gerekiyor mu?

  Evet, Norveç transit vize için tüm seyahat süresini kapsayan, ülkeye geri dönüş ve acil sağlık bakımı masraflarını içeren 30.000 Euro teminat tutarında seyahat sağlık sigortası gereklidir. İlgili bilgiyi teyit etmek için Macaristan İstanbul Başkonsolosluğu veya Norveç Ankara Büyükelçiliği ile iletişime geçiniz.

  Norveç transit vize ücreti nedir?

  Norveç transit vize için gereken ücret başvuru yöntemine ve başvuru tarihine göre değişmektedir. VIP olarak başvurup vize işlemlerinin daha kısa sürede sonuçlanması için normal başvuru ücretine ek ücret talep edilmektedir. Ücretler sabit olmayıp belirli zamanlarda güncellenebilmektedir. Gereken ücretler hakkında güncel bilgi için başvuru tarihine yakın bir zamanda bilgi alınması önerilmektedir.

  Norveç Schengen alanına dahil midir?

  Norveç Schengen alanına dahildir. Dolayısıyla Schengen ülkesinde oturma iziniz varsa veya Schengen vizeniz varsa bulunduğunuz Schengen ülkesinden Norveç’e vize almadan gidebilirsiniz. Ancak, seyahatiniz sırasında pasaportunuz ve varsa oturum kartınızı da yanınıza almalısnız.

  Norveç transit vize için gidilecek ülkeye ait belge isteniyor mu?

  Norveç transit vize için gidilecek 3. ülkeye ait vizenizi ya da oturma izninizi göstermelisiniz. Gidilecek ülke için vize gerekmiyorsa gidilecek ülkeye ait davetiye, otel rezervasyonu, maddi durumunuz gösterir belgeler gibi belgeleri sunmalısınız. Bu bilgilerin doğru olduğunu teyit etmek için Norveç Ankara Büyükelçiliği ya da Macaristan İstanbul Başkonsolosluğu ile iletişime geçiniz.

  Bu web sitede aşağıdaki imzaya baktığımızda Hermesvize.com’a ait görünüyor. Norveç Konsolosluğu’nun resmi web sitesi ile ilgisi var mıdır?

  norveckonsoloslugu.com web sitesi resmi bilgiler içermeyip konsolosluk veya büyükelçiliğin resmi web sitesi olmamaktadır. Bu web sitesi insanların faydalı olması adına kurulmuş olup vize uzmanlarının tecrübelerine göre hazırlanan bilgiler içermektedir.

  Hermesvize ise Google optimizasyonu metodlarını kullanarak değişik alan adları edinen bir şirket olup bu alanlarda sunduğu bilgilerle turizm, danışmanlık gibi çeşitli sektörlerde bulunan şirketlere reklam sağlayarak stratejik ortaklık gerçekleştirmektedir. Bu web sitesinde yanlış bilgiler fark etmeniz durumuda bunuların güncellenmesi ve bildirimi için lütfen info@hermesvize.com adresine yazınız.

  Araba ile Norveç’e seyahat etmem durumuda transit vize için farklı evrak getirmeli miyim?

  Araba ya da motosiklet ile Norveç’e seyahat edecek kişiler araç ruhsatı, yeşil sigorta, kendi ehliyeti, araç kendilerinin değilse araç sahibinden kullanım haklarının seyahati gerçekleştirecek kişide olduğunu gösterir noter vekaleti, seyahat planını açıklayan dilekçe getirmelidir. İlgili konu hakkıda bilgiyi teyit etmek için Norveç Ankara Büyükelçiliği veya Macaristan İstanbul Başkonsolosluğu ile iletişime geçiniz.

  Norveç transit vize için gerekli fotoğraf özellikleri nedir?

  Norveç transit vize için önden çekilmiş, son 6 aydan eski olmayan, yüz alın ve kulakları kapatmayan, beyaz arka fonlu, 35×45 mm ölçülerinde biyometrik fotoğraf getirmelisiniz.

  Bize Ulaşın!

   × WhatsApp'tan Bize Yazın!