close
Üye Girişi
close
Onay Kodu
Kodu girmeniz için kalan süre
04:58
Hızlı Erişim
close white
İlgili Sonuçlar

  Norveç Transit Vize İşlemleri

  Norveç Transit Vize İşlemleri

  Norveç ülkesinden karayolu veya havayolu ile 3. bir ülkeye seyahat edecek olan bordo pasaporta sahip Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları bu seyahati gerçekleştirebilmeleri için Norveç transit vize almaları gerekmektedir.

  Diğer resmi Türk pasaportları olan siyah, gri ve yeşil pasaport sahibi vatandaşlar kısa süreli transit seyahatler için de vizeye tabii olmamamktadırlar.

  Norveç transit vize nasıl alınır? çok merak edilen sorular arasında yer almaktadır. Norveç schengen üye ülkeler topluluğunda olmakta olup geçerli Schengen vizesi olan vatandaşlar transit olarak yapacakları seyahatlerde bu vizelerini kullanabileceklerdir.

  Transit vize Norveç başvuruları için Norveç Konsolosluğu ve Norveç Büyükelçiliği tarafından yetkilendirilen başvuru merkezleri üzerinden veya yetkili seyahat acenteleri üzerinden vize işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.

  Norveç Konsolosluğu, Norveç transit vize evrakları

  • Norveç vize başvuru formu
  • Pasaport (geçerliliği en az 6 ay olmalıdır.)
  • 2 adet biyometrik fotoğraf
  • İngilizce vize talep dilekçesi
  • Gideceğiniz ülkeye ait oturma müsadesi veya vizenin pasaportta ki ilgili sayfanın fotokopisi veya gideceğiniz ülkeye giriş izni veren belgeler
  • Kimlik fotokopisi
  • Norveç uçak bileti
  • Seyahat sağlık sigortası
  • Asıl hedeflenen ülkeye ait konaklamaya ulaşım rezervasyonları

  Norveç transit vize ile ilgili sık sorulan sorular

  Norveç transit vize istiyor mu?

  Umuma mahsus pasaport sahibi Türk vatandaşları için Norveç vize istemekte olup buna Norveç’e transit olarak gerçekleştirilecek seyahatler de dahildir.

  Norveç transit vizesi kaç günde çıkar?

  Norveç transit vizesi için işlem süresi ortalam 15 iş günüdür. Ancak konsolosluğun yoğun olması veya başvuru sonrası ek evrak istemesi gibi farklı bir durumla karşılaşmanız halinde vize çıkış süresi etkilenebilmektedir.

  Norveç transit vizesi için pasaportun süresi ne olmalıdır?

  Transit Norveç vize için pasaportun geçerlilik süresi seyahat sonrası en az 6 ay olmalıdır.

  Norveç transit vize için seyahat sağlık sigortası gerekiyor mu?

  Evet, Norveç transit vize için tüm seyahat süresini kapsayan, ülkeye geri dönüş ve acil sağlık bakımı masraflarını içeren 30.000 Euro teminat tutarında seyahat sağlık sigortası gereklidir.

  Norveç transit vize ücreti nedir?

  Norveç vize için gereken ücret başvuru yöntemine ve başvuru tarihine göre değişmektedir. Ücretler sabit olmayıp belirli zamanlarda güncellenebilmektedir. Gereken ücretler hakkında güncel bilgi için başvuru tarihine yakın bir zamanda bilgi alınması önerilmektedir.

  Norveç Schengen alanına dahil midir?

  Norveç Schengen alanına dahildir. Dolayısıyla Schengen ülkesinde oturma iziniz varsa veya Schengen vizeniz varsa bulunduğunuz Schengen ülkesinden Norveç’e vize almadan gidebilirsiniz. Ancak, seyahatiniz sırasında pasaportunuz ve varsa oturum kartınızı da yanınıza almalısnız.

  Norveç transit vize için gidilecek ülkeye ait belge isteniyor mu?

  Norveç transit vize için gidilecek 3. ülkeye ait vizenizi ya da oturma izninizi göstermelisiniz. Gidilecek ülke için vize gerekmiyorsa gidilecek ülkeye ait davetiye, otel rezervasyonu, maddi durumunuz gösterir belgeler gibi belgeleri sunmalısınız.

  Araba ile Norveç’e seyahat etmem durumunda transit vize için farklı evrak getirmeli miyim?

  Araba ya da motosiklet ile Norveç’e seyahat edecek kişiler araç ruhsatı, yeşil sigorta, uluslararası yeni çipli ehliyet sunmalıdırlar. Araç kendilerinin değilse araç sahibinden kullanım haklarının seyahati gerçekleştirecek kişide olduğunu gösterir noter vekaleti, seyahat planını açıklayan dilekçe getirmelidir.

  Norveç transit vize için gerekli fotoğraf özellikleri nedir?

  Norveç transit vize için önden çekilmiş, son 6 aydan eski olmayan, yüz alın ve kulakları kapatmayan, beyaz arka fonlu, 35×45 mm ölçülerinde biyometrik fotoğraf getirmelisiniz.

  Norveç transit vize ücreti ve diğer tüm hizmetler için detaylı bilgi ve başvurularınızda Hermes Vizeden danışmanlık alabilirsiniz.

  Bize Ulaşın!

   × WhatsApp'tan Bize Yazın!