close
Üye Girişi
close
Onay Kodu
Kodu girmeniz için kalan süre
04:58
Hızlı Erişim
close white
İlgili Sonuçlar

  Nijerya Vize Başvuru Formu

  Nijerya Vize Başvuru Formu

  Nijerya vize başvuru formu, Nijerya Konsolosluğu tarafından hazırlanmış olup, konsolosluğun Nijerya vizesi talebinde bulunan kişiler hakkında bilgi edinilebilmesini sağlayan bir belge olmaktadır. Nijerya vize başvuru formu Nijerya vize başvurusu için yapılan eylemlerin ilk adımını oluşturmaktadır. Dolaysıyla Nijerya Konsolosluğu’nun hazırlamış olduğu başvuru formunun doldurulup verilmesi vize işlemlerinin gerçekleşmesi için gerekmektedir.

  Nijerya Konsolosluğu vize başvuru sahibi hakkındaki detaylı bilgiye başvuru formu aracılığı ile ulaşmaktadır. Bu sebeple Nijerya vizesi başvuru formu başvuru evraklarınız arasında bulundurmalı ve form eksiksiz olarak doldurulup formda gerçeğe uygun olan bilgiler verilmelidir.

  Nijerya vize başvuru formunda belirttiğiniz bilgilerin, diğer başvuru belgelerinde yer alan bilgilerinizi desteklemesi Nijerya Konsolosluğu’nun göz önünde bulundurduğu bir konu olmaktadır. Başvuru formunda beyan edilen bilgilerin diğer evraklarda yer alan bilgilerle de tutarlı olması önemli olup formda eksik, yanlış, diğer evraklardaki bilgilerle tutarlı olmayan bilgiler vize işlemlerinin uzaması ya da vize başvurusunun reddedilmesine yol açabilmektedir.

  Nijerya vize başvuru formu resmi bir belge olup bu belge uluslararası prosedürde kullanılmaktadır. Bu sebeple form amacına uygun bir şekilde doldurulup gerçek olan bilgilere yer verilmelidir. Formda verilen bilgilerin sahte olması suç unsuru olabilecek nitelikte olduğu göz önünde olmalıdır.

  Nijerya vizesi başvuru formunda beyan edilen asılsız bilgilerin Nijerya vize başvurusunun yanmasına ve yeniden vize alabilme ya da Nijerya’ya giriş yapabilme olasılığının azalmasına veya kalmamasına sebep olabilmektedir. Ayrıca Nijerya vize başvuru formunun doldurulup imzalanması halinde, Nijerya’nın göçmenlik, yabancılar ve göçmenlerin ülkeye girişiyle ilgili kanunlarına uymanız gerekeceğini de kabul etmiş olursunuz.

  Nijerya Vize Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

  Nijerya vize başvuru formu, bütün Nijerya vize türleri için istenen gerekli evrakların arasında yer almakta olup Nijerya vizesi işlemlerinin ilk aşamasını oluşturmaktadır. Nijerya vize başvuru formunun dolduruluşunun Nijerya konsolosluğunun istediği kriterler ile uyum sağlaması gerekmektedir.

  Nijerya vizesi başvuru formunda yer alan tüm bilgilerin eksiksiz olarak doldurulması ve doldurulan bu bilgilerin doğru olması gerekmektedir. Vize başvuru formunun eksik olarak doldurulması ya da hatalı bilgi içermesi Nijerya vize işlem süresini uzatabilmekte veya vize işleminin ret olarak sonuçlanmasına sebep olabilmektedir.

  Nijerya vizesi için başvuran şahısın formda kendisi için ayrılan imza bölümünde atacağı imza pasaportta bulunan imza ile aynı olmalıdır. Vize için verilen diğer evraklarda da başvuran şahsın imzasının pasaportta ve formda bulunduğu imza ile aynı olması gerektiği unutulmamalıdır. Nijerya vize başvuru formu hem Türkçe hem de İngilizce olarak yazılmış olup form her iki dilde de doldurulabilmeye olanak sunmaktadır.

  Nijerya vize başvuru formunda doldurulmak istenen bilgiler olarak başvuran şahsın ismi ve soyismi, uyruğu, doğum tarihi, medeni hali, cinsiyeti, pasaport bilgileri, mesleki bilgileri, adres ve telefonu, vücut özelliklerine ilişkin bilgileri, sağlık durumuna ilişkin bilgileri, sabıka kaydının olup olmaması, seyahatinin amacı ve içeriği, varsa daha önceki Nijerya vize başvuruları ve Nijerya seyahatine yönelik bilgileri gibi bilgiler yer almaktadır. Formda başvuran şahıstan istenen bu bilgiler gibi tüm bilgilerin okunacak şekilde yazılması, gerçek olması ve formda doğru kısımlara yazılması önemlidir.

  Nijerya Vize Başvuru Evrakları

  Nijerya Konsolosluğu, vize türü fark etmeksizin bütün Nijerya vizesi için yapılacak başvurular için vize başvuru evrakları istemektedir. Nijerya vize başvuru belgeleri olarak bütün Nijerya vize türleri için istenen ortak evraklar olmakla birlikte bu ortak belgelere ek olarak başvurulan vize türüne yönelik istenen farklı evraklar olmaktadır.

  Nijerya vize başvuru formu ve Nijerya vizesi için dilekçe gibi fotoğraf ve pasaport da bütün Nijerya vizeleri için istenen ortak belgeler arasında yer almaktadır. Pasaportun başvurulacak Nijerya vize türüne göre en az 6 ay ya da 9 ay geçerli olması gerekli olup fotoğrafın da biyometrik olması gerekmektedir.

  Nijerya vize başvuru evrakları olarak istenen diğer belgeler başvurulmak istenen vizenin türüne göre değişmekte olup başvurulacak vize için istenen ek belgelerin eklenmesi gerekmektedir. Nijerya vizesi için başvuruyu gerçekleştirmeden önce başvurmak istediğiniz vize türünü belirleyip bu vize türüne başvuru için istenen belgeleri öğrenmelisiniz.

  Nijerya Vize Başvuru Dilekçesi

  Nijerya vize başvuru formuna ek olarak Nijerya vize başvuru dilekçesi de başvurulacak Nijerya vizesinin türü fark etmeksizin bütün Nijerya vize türleri için istenen evrak olmaktadır. Dilekçe vize için gereken evrakların başları arasında bulunup Nijerya vize işlemlerinin gerçekleşmesi için dilekçenin verilmesi gerekli olmaktadır. Nijerya vize başvuru dilekçesi için istenen özellikler ise başvurulan vize türüne göre ya da başvuran şahsın durumuna göre değişebilmektedir.

  Dilekçenin verilen başvuru evrakları arasında olması önemli olduğu gibi dilekçenin konsolosluğun istediği özelliklere uyması da önem taşımaktadır. Çalışan şahıslar için dilekçe bu şahısların çalıştığı şirketin yetkilisi tarafından yazılmış olup imzası olmalı, şirketin antetli kağıdına yazılmış olup kaşesi olması de gerekmektedir. Nijerya vize başvuru dilekçesi İngilizce dilinde yazılmalı ve konsolosluğa hitaben yazılmış olmalıdır.

  Nijerya Vizesi Kalktı mı?

  Nijerya Devleti umuma mahsus, hizmet ve hususi pasaport sahibi Türk vatandaşları için vize rejimine tabii tutmaktadır. Nijerya bu pasaport kategorilerine yönelik vize rejimine ilişkin herhangi bir değişiklik olmamış olup bu pasaport türleri olan şahıslar için Nijerya vizesi kalkmamıştır.

  Sadece diplomatik pasaport sahibi Türk vatandaşları için 2014 yılında Nijerya vizesi kalktı. Diplomatik pasaport sahibi Türk vatandaşları 90 güne kadar yapacakları Nijerya seyahati için Nijerya vizesi almalarına gerek olmamaktadır.

  Diğer pasaportlara sahip olan kişiler içinse Nijerya vizesi kalkmadığı için seyahat süresi ya da amacı fark etmeksizin bütün Nijerya seyahatleri öncesinde Nijerya vizesi almaları gerekmektedir.

  Nijerya bu pasaportlara sahip Türk vatandaşları için sınır kapısında vize uygulamasını gerçekleştirmemektedir. Dolayısıyla Nijerya vizesi alabilmek için Nijerya’nın Türkiye’deki dış temsilciliğine başvuruda bulunulması gerekmektedir. Nijerya’nın Türkiye’deki tek dış temsilciliği Nijerya Büyükelçiliği olarak Ankara’da bulunmaktadır.

  Dolayısıyla şahıslar ikamet yerleri fark etmeksizin Nijerya vizesi için Ankara’da bulunan büyükelçiliğin konsolosluk bölümüne başvuruda bulunması gerekmektedir. Nijerya vizesi için başvurular konsolosluğa şahsen yapılabileceği gibi Nijerya vize işlemleri üzerine hizmet veren kurumlar aracılığı ile de yapılabilmektedir.

  Nijerya Vize Başvuru Formu Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

  Evraksız olarak Nijerya vizesi için başvuru yapılabilmekte midir?

  Hayır, evraksız olarak Nijerya vize başvurusu yapılamamaktadır.

  Yeşil pasaport sahibiyim, Nijerya vize başvurusunda bulunmam gerekli midir?

  Nijerya, yeşil pasaport sahibi Türk vatandaşları için de vize uygulamakta olup vize başvurusunda bulunmanız gerekmektedir.

  Nijerya vize başvuru formu nereden alınır?

  Nijerya vize başvuru formları, internet üzerinden indirilebileceği gibi Nijerya’nın Ankara’da bulunan büyükelçiliğinden yahut Nijerya vizesi ile ilgili danışmanlık yapmakta olan kurumlardan formlarınızı temin edebilirsiniz.

  Nijerya vize başvuru formu Türkçe olarak doldurulabilir mi?

  Nijerya vize başvuru formu İngilizcenin dışında Türkçe olarak da doldurulabilmektedir.

  Nijerya vize başvuru formu için gerekli fotoğraf ölçüsü nedir?

  Nijerya vizesi için biyometrik fotoğraf istenmekte olup Nijerya vize başvuru formu ile ilgili biyometrik ölçüde olan fotoğraf gerekmektedir.

  Nijerya vize başvuru formu nasıl doldurulur?

  Nijerya vize başvuru formunda yer alan bilgilerin kısımlarının eksiksiz olarak doldurulmalıdır. Belirtilen bilgiler diğer başvuru evraklarında bulunan bilgiler ile örtüşmelidir. Başvuru formunda başvur sahibine ait bilgiler net olarak yazılmış olmalıdır. Başvuran şahıs formun son sayfasında kendisi için ayrılmış olan imza bölümünde imzasını da atması gerekmekte olup bu imzanın pasaportta bulunan imza ile aynı olması gerekmektedir.

  Nijerya vize başvuru formu için ücret ödenmekte midir?

  Hayır, Nijerya vize başvuru formu için ücret ödenmemektedir. Konu hakkında güncel bilgi için Nijerya Konsolosluğu ile iletişime geçiniz.

  Bu web sitede aşağıdaki imzaya baktığımızda Hermesvize.com’a ait görünüyor. Nijerya Konsolosluğu’nun resmi web sitesi ile ilgisi var mıdır?

  Bu nijeryakonsoloslugu.com web sitesinde görmüş olduğunuz bilgiler resmi olmayıp konsolosluk veya büyükelçiliğin resmi sitesi ile herhangi bir ilgisi yoktur. Sitenin amacı insanlara faydalı olmak olup içerdiği bilgiler vize çalışanlarının yaşamış olduğu tecrübelere dayanmaktadır.

  Hermesvize, Google optimizasyon yöntemleri aracılığıyla farklı alan adları edinen bir şirkettir. Şirket, bu internet alan adlarında bulunan bilgiler ile seyahat, danışma gibi firmalara reklam vererek bu firmalarla stratejik ortaklıklar kurmaktadır. Bu web sitesinde okumuş olduğunuz bilgilerin hatalı olduğunu görmeniz halinde düzeltim için lütfen info@hermesvize.com adresine yazınız.

  Nijerya vizesi için başvurular nereye yapılmalıdır?

  Nijerya Büyükelçiliği Ankara Nijerya’nın Türkiye’deki tek resmi temsilciliği olup Nijerya vizesi için başvurular Ankara’daki büyükelçiliğin konsolosluk bölümüne yapılmalıdır.

  Bütün Nijerya vize türleri için başvuru formu istenmekte midir?

  Evet, Nijerya vizesi için yapılacak başvuruda vize türü fark etmeksizin başvuru formu istenen evrakların arasında bulunmaktadır.

  Bize Ulaşın!

   × WhatsApp'tan Bize Yazın!