close
Üye Girişi
close
Onay Kodu
Kodu girmeniz için kalan süre
04:58
Hızlı Erişim
close white
İlgili Sonuçlar
  Hemen Vize Başvurusu Yap

  Nijerya Turistik Vize İşlemleri

  Nijerya Turistik Vize İşlemleri

  Nijerya kültürel çeşitliliği ve zenginliği ile insanların ilgisini çekmekte olup bu ülkeye seyahat gerçekleştiren yabancı turist sayısı sene geçtikçe artmaktadır. Nijerya’ya turistik seyahat yapabilmek için Türk vatandaşlarının Nijerya seyahati öncesi turistik vize alması gerekmektedir. Nijerya turistik vize için bordo pasaport sahibi şahısların yanında gri ve yeşil pasaport sahibi şahısların da Nijerya turistik vize alması gerekmektedir.

  Nijerya turistik vize için planlanan Nijerya seyahati sonrası pasaportu en az 9 ay geçerlilik süresine sahip olması gerekli olup pasaport 10 senden eski de olmamalıdır. Nijerya turist vizesi pasaporta işlenen vize olduğu için de pasaportun vize bölümünde boş sayfası olması da gerekmektedir. Nijerya turistik vize bu ülkeye yasal olarak turistik seyahat gerçekleştirmek için resmi Nijerya kurumları tarafından verilen bir belge olmaktadır.

  Nijerya turistik vize ile Nijerya’da turistik seyahat gerçekleştirme hakkı verilmekte olup Nijerya’da ticari faaliyette bulunma hakkı ya da çalışma hakkı verilmemektedir. Nijerya’ya farklı amaçlarla seyahat etmek isteyen şahısların seyahat amaçlarına uygun olan Nijerya vize türünü alması gerekmektedir.

  Nijerya Turist Vizesi Nasıl Alınır?

  Nijerya turist vizesi yetkili Nijerya makamları tarafından verildiğinden Nijerya turist vizesi ilgili Nijerya makamlarına başvurulması durumunda alınır. Nijerya sınır kapısında vize uygulamasını gerçekleştirmeyip turistik vize Nijerya sınırında alınamamaktadır.

  Bu sebeple Nijerya turist vizesi için Türkiye’deki yetkili olan makama başvurmak gerekmektedir. Nijerya vizesi için Türkiye’de yetkili olan tek makam Nijerya Büyükelçiliği Ankara’dır.

  Nijerya’nın Bursa, Trabzon, İstanbul, Gaziantep gibi Türkiye’nin başka şehirlerinde konsolosluğu bulunmamaktadır. Şahısların Türkiye’de ikamet ettikleri yer fark etmeksizin vize için başvuruların Ankara’daki büyükelçiliğin konsolosluk bölümüne yapması gerekli olup iki şekilde başvuru yapabilmektedirler.

  Şahıslar Nijerya turistik vize başvurularını konsolosluğa doğrudan yapabileceği gibi konsolosluğa gitmeye gerek kalmadan yetkili vize danışmanları aracılığıyla da başvurularını yapabilmektedirler.

  Nijerya turist vizesi için gereken evrakların hazırlanıp konsolosluğa verilmesi gerekmektedir. Nijerya turist vizesi için evrakların eksiksiz ve doğru olarak teslim edilmesi önemli olup böyle olmayan evraklarla yapılan başvurular vize işlemlerinin uzaması ya da ret olarak sonuçlanmasına yol açabilmektedir. Nijerya konsolosluğu gerek görmesi halinde turistik vize için vize işlemleri sırasında ek evrak da talep edebilmektedir.

  Vize için gereken ücretin ödenmesi de gerekli olup vize başvurusu gereken ücretin ödenmesi halinde kabul edilebilmektedir. Nijerya Konsolosluğu vize başvuru sahibini randevuya çağırma yetkisine de sahip olmaktadır. Başvuru sahibi randevu için çağırıldığı zaman Nijerya Konsolosluğu tarafından belirtilen tarihte randevuda olmalıdır. Nijerya turist vizesi Nijerya Konsolosluğunun vize için yapılan başvuru ile ilgili değerlendirme sürecini olumlu olarak sonuçlandırması halinde alınır.

  Nijerya Turistik Vize Gerekli Evraklar

  Diğer Nijerya vize türlerinde olduğu gibi Nijerya turistik vize için de gerekli evraklar istenmekte olup gerekli evraklar aşağıda belirtilmektedir.

  1. Vize başvuru formu
  2. Pasaport (Seyahat sonrası en az 9 ay geçerli)
  3. 2 adet biyometrik fotoğraf
  4. Vize talep dilekçesi
  5. Kimlik fotokopisi
  6. Uçak bileti rezervasyonu
  7. Otel rezervasyonu
  8. Güncel davetiye
  9. Banka hesap cüzdanı fotokopisi

  Yukarıda belirtilen evraklar Nijerya turistik vize başvuruları için genel olarak istenen evraklar olup şahıslar bu evraklarla birlikte şirket sahibi, SSK lı çalışan, memur, emekli, öğrenci, ev hanımı gibi bulundukları duruma göre getirmesi gereken ek evrakları getirmelidir.

  Nijerya turist vizesi başvurusu için gerekli evrakların eksiksiz ve doğru olarak getirilmesi önemli olup bu durumu karşılamayan evrak listesi ile yapılan başvurular vize işlemlerinin uzaması ya da ret olarak sonuçlanmasına yol açabilmektedir.

  Nijerya Konsolosluğu turkistik vize başvurusu sonrasındaki vize işlemleri sırasında verilen evraklar ek olarak başka bir evrak isteme yetkisine sahiptir. Nijerya turistik vize başvurusu için gereken evrakların verilmesinden sonra vize başvurusuna ilişkin değerlendirme yapıp başvuruyu olumlu ya da olumsuz olarak sonuçlandırma yetkisi Nijerya Konsolosluğuna aittir.

  Nijerya Turistik Vize Başvuru Formu

  Nijerya turistik vize başvuru formu turist vizesi için gerekli olan belgelerden olup vize başvurusunun ilk adımını oluşturmaktadır. Nijerya turistik vize başvuru formu Nijerya makamlarına turist vizesi için resmen başvuruda bulunulduğunun bir göstergesi olup formsuz yapılan Nijerya turistik vize başvurusu geri çevrilmektedir.

  Nijerya vize başvuru formu, belirtilen bilgiler doğrultusunda Nijerya makamlarının vizeye başvuran şahısla ilgili daha fazla bilgi almasını sağlamakta olup Nijerya makamları başvuran şahısla ilgili değerlendirme sürecinde bu bilgileri göz önünde bulundurmaktadır.

  Bu sebeple, Nijerya turistik vize başvuru formunda bulunan bütün bilgiler eksiksiz ve doğru olarak yazılıp bu bilgilerin turistik vize için verilen diğer evraklardaki bilgilerle uyuşması önemlidir. Vize başvuru formunun eksik ya da yanlış bilgi bulundurması vize işlemlerinin uzaması ya da ret olarak sonuçlanmasına yol açabilmektedir.

  İlginizi Çekebilir  Nijerya Ziyaretçi Vize İşlemleri

  Form İngilizce ya da Türkçe olarak doldurulabilmektedir. Ancak, formda Nijerya vize başvuru sahibinden istenen isim ve soy isim, medeni hal, cinsiyet, uyruk, pasaport bilgileri, meslek, iletişim bilgileri, askerlik bilgileri, sağlık durumuna ilişkin bilgiler, seyahatinizin amacı ve içeriği, varsa daha önceki Nijerya vize başvuruları ve Nijerya seyahatine ilişkin bilgiler gibi bilgilerin eksiksiz, doğru ve net olarak yazılması önem taşımaktadır.

  Bu evrakta yer alan bilgilerin yanlış olmasından kaynaklanan başvurular Nijerya vize işlemlerini uzatabileceği gibi Nijerya vize başvurusunu olumsuz olarak sonuçlanmasına da sebep olabileceği unutulmamalıdır.

  Nijerya Turist Vizesi Kaç Günde Çıkar?

  Evrakların eksiksiz olarak verilip Nijerya vize işlemleri sırasında herhangi bir sorun ile karşılaşılmaması halinde Nijerya turist vizesi çıkış süresi ortalama 8 iş günü olarak değişmektedir. Bununla birlikte vize işlem süresini etkileyebilecek faktörler de bulunmaktadır. Nijerya turist vizesi çıkış vize başvuru zamanına göre değişiklik göstermektedir.

  Hafta sonları ve Nijerya Konsolosluğunun resmi tatil günleri iş günü olarak sayılmayıp konsolosluğun kapalı olması konsolosluğun yoğun olduğu bir dönemde başvuruların yapılması vize işlem süresini etkileyebilmektedir.

  Bununla birlikte Nijerya vizesi işlem süresi konsolosluğun ek evrak istemesi ya da eksik evraklarla yapılan başvurular gibi evraklardan kaynaklanan etkenlere bağlı olarak da değişebilmektedir. Nijerya turist vizesi için ekspres vize uygulaması seçeneği yoktur. Bu sebeple Nijerya için gerçekleştirilmesi planlanan seyahatin tarihinin ile vize başvuru tarihinin iyi belirlenmesi gerekmektedir.

  Nijerya Turistik Vize Ücreti

  Nijerya turistik vize ücreti bu vizeye başvuran şahısların vize başvurusunun işleme konulabilmesi, değerlendirilmesi, ve vizenin basılması için istenmektedir. Dolayısıyla Nijerya vize ücreti vize işlemlerinin gerçekleşmesi için gerekmekte olup vize ücreti ödenmemesi durumunda turist vizesi başvuruları işleme alınmamaktadır.

  Nijerya turistik vize için gereken ücret miktarı her zaman ayı olmayıp vize ücreti belirli dönemlerde güncellenebilmektedir. Vize içine gereken ücret miktarına Nijerya’daki şartlar ve Nijerya ile Türkiye arasında oluşan ikili ilişkilerin gelişmesi de etki edebilmektedir. Nijerya turistik vize ücreti hakkında güncel bilgilere ulaşabilmek için planlanan Nijerya seyahatine yakın bir zamanda vize ücreti hakkında bilgi edinmeniz tavsiye edilmektedir.

  Nijerya Turistik Vize ile İlgili Sık Sorulan Sorular

  Nijerya turistik vize başvurularında Nijerya Konsolosluğundan randevu almak zorunlu mudur?

  Nijerya turistik vize başvurusu öncelikle online olarak doldurulacak formla başlamaktadır. Online form doldurulduktan sonra yine online olarak vize harcı ödemesi yapılmakta ve daha sonra online doldurulan evraklar ve ödeme dekontları ile birlikte Nijerya Büyükelçiliği’ne başvuru yapılmaktadır. Başvurular sabah saatlerinde kabul edilmektedir ve önceden randevu alınması gerekmemektedir. Ayrıca büyükelçilik kargo ya da posta yoluyla başvuru kabul etmemektedir.

  Nijerya vize başvurumu randevuya şahsen gelmeme gerek kalmadan yapabilir miyim?

  Nijerya vize başvurunuzda şahsen Nijerya Federal Cumhuriyeti Büyükelçiliği’nde bulunmanız gerekmemektedir. Ancak büyükelçilik posta ya da kargo yoluyla başvuru kabul etmediği için başvurunuzu ancak büyükelçiliğe şahsen giderek gerçekleştirebilirsiniz. Büyükelçiliğe gitmek istemeyen kişiler kurumsal vize danışmanlık firmalarından destek alarak başvuru yapabilirler.

  Nijerya turistik vize işlemlerinde parmak izi ibrazı zorunlu mu?

  Nijerya turistik vize işlemlerinde Nijerya Büyükelçiliği’nde şahsen bulunmanız gerekmediğinden parmak izi ibrazı zorunlu değildir.

  Nijerya turistik vizesi kaç günde çıkar?

  Nijerya turistik vizesinin çıkış süresi 7 ila 10 iş günü arasında değişmektedir. Online formunuzu doğru olarak doldurduysanız, online ödemeyi gerçekleştirdiyseniz ve istenen evrakları tam olarak hazırladıysanız Nijerya turistik vize başvurunuz bu tarihler arasında sonuçlanmaktadır. Nijerya Federal Cumhuriyeti’nin yalnızca Ankara’da temsilciliği vardır ve her gün pasaport dağıtım saatlerinde bizzat Büyükelçilikte bulunularak pasaportların teslim alınması gerekmektedir.

  Bu anlamda her gün konsolosluğa gidemeyecek olan kişiler günlük evrak takibi yapan vize danışmanlık şirketlerinden danışmanlık hizmeti alabilirler. Nijerya vizesi çıkış süreleri tamamen Nijerya Büyükelçiliği’nin inisiyatifindedir ve değişiklik gösterebilir. Başvuru yapmadan önce lütfen vize çıkış süreleri ile ilgili bilgileri büyükelçilikten teyit ediniz.

  Nijerya vizesi başvurumu İzmir’den, Edirne’den veya Antalya’dan gerçekleştirebilir miyim? İkamet edilen yerle başvuru yapacağım yer değişiklik gösterir mi?

  Nijerya Federal Cumhuriyeti’nin Türkiye’de yalnızca Ankara’da Büyükelçiliği bulunmaktadır. Nijerya turistik vizesi için Türkiye’deki tüm illerden herhangi bir bölge ayrımı olmadan Nijerya Büyükelçiliği üzerinden başvuru yapılabilmektedir.

  Ankara dışında herhangi bir şehirde ikamet eden ve Nijerya turistik vizesi başvurusunda bulunacak olan kişilerin şahsen Nijerya Büyükelçiliği’nde bulunması gerekmese de Büyükelçilik kargo ya da posta yolu ile gönderilen evrakları kabul etmediği için başvuru yapacak kişilerin şahsen Büyükelçiliğe gitmesi gerekecektir. Böyle bir imkanı bulunmayan ya da başvuru için Ankara’ya gitmek istemeyen kişiler kurumsal vize danışmanlık şirketlerinden destek alabilirler.

  İlginizi Çekebilir  Nijerya Seyahat Sağlık Sigortası

  VIP Başvuru ile Nijerya vize işlemlerini hızlandırabilir miyim?

  Ankara Nijerya Büyükelçiliği üzerinden gerçekleştirilen Nijerya vize işlemleri VIP başvuru ya da Express başvuru yöntemi ile hızlandırılabilmektedir. Normal şartlarda Büyükelçilik tarafından belirtilen vize çıkış süresi 7 iş günüdür. Ek ücret ödeyerek Express olarak yapılan başvurular ise 1 iş gününde sonuçlanmaktadır.

  Nijerya turistik vizesi başvurunuzun zamanında sonuçlandırılabilmesi için tüm evraklarınızın eksiksiz ve doğru olarak hazırlanması ayrıca online başvurunuzun doğru olarak gerçekleştirilmiş olması gerekmektedir. İngilizce olan online başvuru formunun doğru olarak doldurulması vize başvurunuzun reddedilmemesi ya da belirtilen süreler içinde sonuçlandırılması bakımından son derece önemlidir. Bu bakımdan kurumsal vize danışmanlık şirketlerinden destek almanız tavsiye olunur.

  Nijerya turistik vize başvurumu seyahatten ne kadar süre önce yapmalıyım?

  Nijerya vizesi başvurularınızı seyahatinize en fazla 90 gün kala gerçekleştirebilirsiniz. Nijerya turistik vizesi için başvurunuzu seyahatinizden en azından 1 ya da 2 hafta önce gerçekleştirmeniz tavsiye edilmektedir. Nijerya Büyükelçiliği tarafından ek evrak talebinde bulunulabilir ve bu evrakları Büyükelçiliğe ulaştırabilmeniz için ek zamana ihtiyacınız olabilir. Bu nedenle seyahatinize çok kısa bir süre kala başvuru yapmanız tavsiye edilmemektedir.

  Nijerya turistik vizesi için pasaport süresi ne olmalıdır?

  Nijerya turistik vizesi başvurusu yapabilmeniz için pasaportunuzun Nijerya vizenizin bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay daha geçerli olması gerekmektedir. Vizenizin bitiş tarihi, seyahat tarihinizden itibaren vizenizin süresine göre belirlenir ve pasaportunuzun geçerliliğinin bu süreyi kapsamaması durumunda vize başvurunuz Nijerya Büyükelçiliği tarafından reddedilebilir.

  Nijerya turistik vize başvurularında uçak veya otel rezervasyonu satın alınması zorunlu mudur? Rezervasyon düştüğü zaman Konsolosluk ret verebilir mi?

  Nijerya Büyükelçiliği turistik vize başvurusu yaparken otel ve uçak rezervasyonu talep etmektedir fakat bu rezervasyonların mutlaka satın alınmış olması gerekmemektedir. Rezervasyonlarınızı gerçekleştirirken Nijerya vizenizin çıkış süresini Büyükelçiliğin belirtmiş olduğu süreleri dikkate alarak hesaplamanız ve tarihleri buna göre ayarlamanız tavsiye edilmektedir. Vize başvurunuz sonuçlanana kadar rezervasyonunuz düşmemelidir. Aksi takdirde Nijerya Büyükelçiliği tarafından yeniden rezervasyon yapmanız talep edilebilir.

  Büyükelçiliğin bu tip talepleri için evrak takibi yapılması son derece önemlidir. Nijerya turistik vizesi başvurunuzun zamanında sonuçlanabilmesi için Büyükelçilik tarafından istenen ek evraklar mutlaka gecikmeden temin edilmelidir. Vize başvurunuzu değerlendirme ve olumlu ya da olumsuz olarak karar verme yetkisi yalnızca Nijerya Büyükelçiliğinin inisiyatifindedir ve rezervasyon talepleri ile ilgili değerlendirme yapacak olan kurum da yalnızca Büyükelçiliktir.

  Nijerya vizesi işlemlerinde isim ve soyadı değişikliğinde eski isim ve soyadımın bulunduğu pasaportu kullanabilir miyim?

  İsim ya da soy isim değişikliğine sebep olan durumlarda (evlilik, boşanma gibi) Nijerya Büyükelçiliği tarafından pasaportunuzu yenilemeniz tavsiye edilmektedir. Nijerya turistik vizesi başvurusu yapmadan önce pasaportunuzu yenileme fırsatı bulamadıysanız Büyükelçilik eski isim ya da soy isminizin bulunduğu pasaportunuz ile vize başvurunuzu kabul edecektir.

  Ancak söz konusu değişikliklere neden olan durumların yasal olarak kanıtlanması gerekmektedir. Örneğin evlilik nedeniyle soy isminiz değiştiyse evlilik cüzdanınızın fotokopisi ve vukuatlı nüfus kayıt örneğiniz, boşanma sebebiyle soy isminiz değiştiyse mahkeme ilamı ve vukuatlı nüfus kayıt örneği, isminizi değiştirdiyseniz değişikliği gösteren mahkeme kararı Nijerya Büyükelçiliğine sunulmalıdır.

  Nijerya turistik vize ücreti nedir? Kimlerden vize ücreti alınmaz?

  Nijerya turistik vize başvuruları ilk olarak online olarak sistem üzerinden gerçekleştirilmekte ve online başvuru harcı ödenmektedir. İnternet üzerinden ödenen bu harç 52 Dolar’dır. Online başvuru sonrası tüm başvuru evraklarınız, pasaportunuz ve online ödeme dekontunuz ile birlikte Nijerya Büyükelçiliğine yapacağınız başvuru sırasında Büyükelçiliğe de 100 TL başvuru harcı ödenmektedir.

  Bu başvuru ücretleri Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için geçerlidir. Yabancı ülke vatandaşları için ülkeden ülkeye değişen bir tarife uygulanmaktadır. Ayrıca Nijerya turistik vize başvurularının 1 ya da 2 iş gününde çıkmasını isteyen kişiler için Ekspres vize uygulaması bulunmakta olup bunun için ek olarak ücret ödenmektedir. En güncel başvuru ücretlerini öğrenmek amacıyla Nijerya Büyükelçiliği ile iletişime geçmeniz tavsiye olunur.

  Nijerya vize başvurumu daha kolay ve hızlı nasıl yapabilirim?

  Nijerya turistik vizesi başvurunuzun hızlı bir şekilde sonuçlanması için ekspres vize hizmetinden yararlanabilirsiniz. 1 ya da 2 iş gününde sonuçlanan ekspres vize başvurusu için ödemiş olduğunuz online ve büyükelçilik vize harçlarının haricinde ek olarak ücret talep edilmektedir.

  Nijerya Federal Cumhuriyeti’nin yalnızca Ankara’da temsilciliğinin bulunması nedeniyle özellikle diğer şehirlerden vize başvurusu yapacak olan kişiler, daha hızlı bir şekilde başvuru yapabilmek için kurumsal vize danışmanlık şirketleri aracılığı ile Nijerya turistik vizesi başvurusu yapabilirler.

  İlginizi Çekebilir  Nijerya Vize Başvuru Formu

  Nijerya Konsolosluğu hangi durumlarda vize mülakatına çağırır?

  Normal şartlarda Nijerya Büyükelçiliği’ne yapılacak olan vize başvurularında mülakat uygulaması bulunmamaktadır. Ancak büyükelçilik gerekli gördüğü durumlarda başvuru sahiplerini vize mülakatına çağırabilmektedir. Örneğin evraklarında tutarsızlık bulunan ya da büyükelçiliğin talep ettiği evrakları eksik olarak hazırlayan kişiler mülakata çağrılabilmektedir.

  AB vatandaşı ile evli olanlar nasıl Nijerya vizesi alır?

  Avrupa Birliği’ne üye ülkelerin vatandaşlarıyla evli olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için Nijerya vizesi başvurularında herhangi bir istisna ya da farklılık bulunmamaktadır.

  Nijerya vizesini çok girişli ve uzun süreli almak için ne yapmalıyım?

  Nijerya vizesini çok girişli ve uzun süreli olarak almak için öncelikle seyahatinizin ticari olması gerekmektedir. Nijerya turistik vizesi uzun süreli ve çok girişli olarak verilmemektedir.

  Ticari vize başvurularında çok giriş ve uzun süreli vize talep edilebilmesi için başvuranın en az 1 adet Nijerya ticari vizesinin bulunması, online başvuru sırasında doğru vize süresi ile multiple girişin seçilmesi ve vize talep dilekçesinde bu yönde talepte bulunulması gerekmektedir. Çok girişli ve uzun süreli Nijerya vize ücretleri tek giriş ve 30 gün olarak verilen Nijerya turistik vize ücretine göre farklılık göstermektedir. Güncel vize ücretlerinin öğrenilebilmesi için Nijerya Büyükelçiliği ile iletişime geçilmesi tavsiye olunur.

  Nijerya Büyükelçiliği vize departmanından vize alındıktan sonra dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

  Nijerya vizeniz onaylandıktan sonra öncelikle vizenizin tarihlerine, geçerlilik süresine ve talep ettiğiniz uzunlukta verilip verilmediğine dikkat etmeniz tavsiye edilmektedir. Daha sonra vizenizin geçerlilik süresi içinde kaç gün boyunca Nijerya’da kalabileceğinizi inceleyiniz. Vizenizde yer alan bilgiler ile kişisel bilgileriniz ve Büyükelçilikten talep etmiş olduğunuz vize şartları birbiriyle uyuyor mu belirleyiniz.

  Nijerya sınırından ülkeye giriş yaparken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

  Nijerya Federal Cumhuriyeti sınırlarından giriş yapmadan önce lütfen gerekli tüm evraklarınızı yanınıza aldığınızdan emin olunuz. Pasaportunuz, otel ve uçak rezervasyonu dokümanlarınız, Türkiye Cumhuriyeti Nüfus Cüzdanı ya da Kimlik Belgeniz ve buna benzer yurt dışına çıktığınızda yanınızda olması gereken tüm evrakları yanınızda bulundurunuz. Bu tür evrakları el çantanızda taşımanız ve bagajlarınıza koymamanız tavsiye olunur.

  Vize reddi alırsam ödediğim ücretin geri iadesi olur mu?

  Nijerya Büyükelçiliği gerçekleştirilen tüm Nijerya vizesi başvurularını oldukça detaylı olarak incelemekte ve uygun bulmadığı başvuruları reddedebilmektedir. Eksik evrakla başvurulması, kişisel problemlerden kaynaklanan ret sebepleri ya da Büyükelçilik tarafından talep edilen şartların tam olarak sağlanamaması nedeniyle vize başvurunuz reddedilebilir. Nijerya Büyükelçiliği vize başvurunuzu reddederse online olarak ödemiş olduğunuz harçları ya da Büyükelçilik tarafından alınan harçları iade etmemektedir.

  Ödemiş olduğunu ücretler iade edilmediği için vize başvurunuzun son derece dikkatli ve doğru bir şekilde yapılması gerekmektedir. Bu nedenle başvuru koşulları, evraklar ya da online form konusunda emin olamazsanız kurumsal vize danışmanlık şirketleri aracılığı ile Nijerya turistik vize başvurusunda bulunabilirsiniz.

  Geçerli Nijerya vizemin olduğu pasaportumu kaybettim, vizemin geçerliliği devam eder mi?

  Eğer geçerli Nijerya vizenizin bulunduğu pasaportunuzu kaybederseniz vizenizin geçerliliği de sona erer. Bu durumda yeniden ilk kez vize başvurusu yapıyormuş gibi vize başvurusunda bulunmanız gerekir.

  Nijerya vizesi işlemlerinde yaş sınırlaması var mıdır?

  Nijerya Büyükelçiliği aracılığı ile herhangi bir yaş sınırlaması olmadan Nijerya vizesi başvurusunda bulunabilirsiniz. Ayrıca Umuma Mahsus (Bordo), Hususi (Yeşil) ve Hizmet (Gri) pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Nijerya’ya seyahat etmek için mutlaka vize başvurusunda bulunmalıdırlar. Yalnızca Diplomatik (siyah) pasaport sahipleri vize almalarına gerek kalmadan Nijerya federal Cumhuriyeti’ne seyahat edebilmektedir.

  Nijerya vizesi kapıda alınabilir mi?

  Nijerya Federal Cumhuriyeti’nin, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına uyguladığı herhangi bir kapıda vize uygulaması bulunmamaktadır. Tüm vizeler mutlaka Ankara Nijerya Büyükelçiliği aracılığı ile pasaporta basılı olarak verilmektedir.

  Bu web sitede aşağıdaki imzaya baktığımızda Hermesvize.com’a ait görünüyor. Nijerya Konsolosluğu’nun resmi web sitesi ile ilgisi var mıdır?

  nijeryakonsoloslugu.com web sitesi, konsolosluk veya büyükelçiliğin resmi sitesi ile bir bağlantısı olmayıp bu sitede yer alan bilgiler resmi olmamaktadır. Bu web sitesi insanlara yararlı olmak için vize çalışanlarının tecrübelerine göre kurulmuş olmaktadır. Hermesvize, Google optimizasyon metotlarından faydalanarak değişik alan adları edinen bir firmadır.

  Firma, bu alan adları ile bilgiler sunarak seyahat, danışma gibi farklı şirketlere reklam sağlayıp bu şirketlerle stratejik ortaklıklar kurmaktadır. Bu web sitesinde yer alan bilgilerin yanlış olduğunu anlamanız durumunda yanlışların değiştirilmesi için lütfen info@hermesvize.com adresine bildiriniz.