close
Üye Girişi
close
Onay Kodu
Kodu girmeniz için kalan süre
04:58
Hızlı Erişim
close white
İlgili Sonuçlar

  Nijerya Ticari Vize İşlemleri

  Nijerya Ticari Vize İşlemleri

  Nijerya gerek yapılan atılımlar gerek nüfus sayısı ile ticari olarak önemli bir yere sahip olup bu ülkeye ticari olarak yapılan seyahatlerin sayısında artışlar gerçekleşmektedir. Nijerya’ya ticari amaçla seyahat etmek isteyen şahısların vize alması gerekli olup almaları gereken vize Nijerya ticari vize olmaktadır.

  Nijerya ticari vize için yapılması istenen Nijerya seyahati sonrası pasaportun en az 6 ay geçerlilik süresine sahip olması gerekli olup pasaport 10 seneden eski de olmaması gerekmektedir. Nijerya ticari vizesi pasaporta işlenen bir vize türü olduğu için pasaportun vize bölümünde boş sayfası olması da gerekmektedir.

  Nijerya ticari vize alımı ile birlikte bu ülkede iş görüşmesi veya toplantısı, fuara katılma gibi ticari faaliyetlerde bulunma hakkı verilmekte olup çalışma hakkı verilmemektedir. Nijerya’da yasal olarak çalışabilmek için çalışma vizesi alınması gerekmektedir.

  Nijerya Ticari Vize Nasıl Alınır

  Nijerya ticari vize alınması için ticari vizeyi veren yetkili Nijerya makamlarına başvurulması gerekmektedir. Nijerya ticari vize Nijerya’yı ülke dışında temsil eden konsolosluk ya da büyükelçiliklerde verilmektedir. Nijerya’nın Türkiye’deki tek dış temsilciliği ise Nijerya Büyükelçiliği Ankara olup Türkiye’nin başka bir şehrinde konsolosluğu bulunmamaktadır.

  Hem İstanbul, İzmir, Muğla, Van, Rize, Diyarbakır gibi Ankara’dan uzak şehirlerde olan kişiler hem de Konya, Aksaray, Bolu, Sivas gibi Ankara’ya yakın şehirlerde olan kişilerin farklı bir yere başvuru yapma seçeneği olmayıp başvuruları Nijerya Büyükelçiliği Ankara’nın konsolosluk bölümüne yapmaları gerekmektedir. Nijerya ticari vize için başvurular konsolosluğa gidip şahsen yapılabileceği gibi konsolosluğa gitmeden yetkili vize danışmanları aracılığıyla da yapabilmektedirler.

  Nijerya ticari vizenin alınır olması için başvurunun konsolosluğun istediği koşullara göre yapılması gerekmektedir. Nijerya ticari vize işlemleri için gereken evrakların başvuruda teslim edilmesi gerekli olmaktadır. Ticari vize için gereken evrakların eksiksiz ve doğru olarak gönderilmesi önemli olup bu şeklide olmayan evraklarla yapılan başvurular vize işlem sürecini olumsuz olarak etkileyebilmekte ve vize işlem sürecinin olumsuz olarak sonuçlanmasına sebep olabilmektedir. Nijerya konsolosluğu gerek görmesi halinde ticari vize için vize işlemleri sırasında ek evrak da isteyebilmektedir.

  Ticari vize için gereken ücretin ödenmesi de gerekli olup vize başvurusu gereken ücretin ödenmesi durumunda kabul edilebilmektedir. Nijerya Konsolosluğu vize başvuru sahibini randevuya çağırma yetkisi de olmaktadır. Başvuru sahibi randevu aldığı zaman Nijerya Konsolosluğu tarafından belirtilen tarihte konsoloslukta olunmalıdır. Nijerya ticari vize Nijerya Konsolosluğunun gerçekleştirilen vize başvurusu hakkındaki değerlendirme sürecini olumlu olarak sonuçlandırması halinde alınır.

  Nijerya Ticari Vize Gereken Evraklar

  Diğer Nijerya vize türlerinde olduğu gibi Nijerya ticari vize için de gerekli evraklar istenmekte olup gerekli evraklar aşağıda belirtilmektedir.

  1. Vize başvuru formu
  2. Pasaport (Seyahat sonrası en az 6 ay geçerli)
  3. Nüfus cüzdanı fotokopisi
  4. 2 adet biyometrik fotoğraf (Güncel ve beyaz fon üzeri)
  5. Vize Talep Dilekçesi (Şirketin antetli kağıdına, Konsolosluğa hitaben, kaşe ve imzalı, İngilizce yazılmış)
  6. Ziyaret edilecek Nijerya’daki firma tarafından verilen Nijerya davetiye
  7. Davet eden Nijerya firma yetkilisine ait belgeler (Kimlik fotokopisi, firmasının son 3 yıllık vergi bilançosu ve ticaret sicil sertifikası)
  8. Banka hesap özeti (seyahat süresince konsolosluk tarafından yeterli görülecek miktarda bakiyeyi gösterir, kaşe, ıslak imza ve banka imza sirküleri ile birlikte)
  9. Güncel şirket evrakları (Sicil gazetesi, vergi levhası, imza sirküleri, faaliyet belgesi fotokopileri)
  10. SSK’lı çalışanlar için SGK İşe Giriş Bildirgesi
  11. SSK’lı çalışanlar için Hizmet Dökümü
  12. SSK’lı çalışanlar için Maaş Bordrosu (Son 3 aylık, ıslak imza ve kaşeli)
  13. Uçak bileti rezervasyonu
  14. Otel rezervasyonu

  Yukarıda belirtilen belgeler Nijerya ticari vize başvuruları için normal şartlar altında genel olarak istenen belgeler olmaktadır. Başvuru sahibinin durumuna bağlı olarak istenen evraklarda değişiklik olabilmekte veya ek evrak talep edilebilmektedir. Nijerya ticari vize başvurusu için gerekli evrakların eksiksiz ve doğru olarak teslim edilmesi önemli olup bu durumda olmayan evraklar ile yapılan başvurular vize işlemlerinin uzaması ya da vize başvurusunun ret olarak sonuçlanmasına yol açabilmektedir.

  Nijerya Konsolosluğu vize başvurusu sonrasında ticari vize için ek evrak isteme yetkisine sahiptir. Nijerya ticari vize başvurusu için gerekli belgelerin verilmesinden sonra vize başvurusuna ilişkin olumlu ya da olumsuz olarak değerlendirme yapma yetkisi Nijerya Konsolosluğuna ait olmaktadır.

  Nijerya Ticari Vize Başvuru Formu

  Nijerya ticari vize başvuru formu ticari için gerekli olan belgelerden olup vize başvurusunun birinci adımını oluşturmaktadır. Nijerya ticari vize başvuru formu Nijerya makamlarına bu vize için resmen talep edildiğinin bir göstergesi olup form olmayan evraklarla yapılan Nijerya ticari vize başvurusu geri çevrilmektedir.

  Nijerya vize başvuru formunda başvuran şahsın belirttiği bilgilerle Nijerya makamları bu şahısla hakkında fazla bilgi alıp şahsın vize başvurusunu değerlendirme sürecinde Nijerya makamları bu bilgileri göz önüne almaktadır.

  Bu sebeple, Nijerya ticari vize başvuru formunda bulunan bütün bilgilerin eksiksiz olup gerçeği yansıtması ve ticari vize için verilen diğer evraklardaki bilgilerle örtüşmesi önemlidir. Vize başvuru formunda eksik ya da hatlı bilgi olması vize işlemlerinin uzaması ya da ret olarak sonuçlanmasına yol açabilmektedir.

  Formun İngilizce ya da Türkçe olarak doldurulması fark etmemektedir. Ancak, formdaki Nijerya ticari vize başvuru sahibine ilişkin isim ve soy isim, uyruk, medeni hal, cinsiyet, pasaport bilgileri, mesleki bilgiler, adres ve telefon, vücut özelliklerine ilişkin bilgiler, sağlık durumuna ilişkin bilgiler, seyahatinizin amacı ve içeriği, varsa daha önceki Nijerya vize başvuruları ve Nijerya seyahatine yönelik bilgiler gibi istenen bilgilerin eksiksiz, doğru ve net olarak doldurulması önem taşımaktadır.

  Bu evrakta yer alan bilgilerin hatalı olmasından kaynaklanan sorunların Nijerya vize işlemlerini uzatabileceği gibi Nijerya vize başvurusunu olumsuz olarak sonuçlanmasına da sebep olabileceği unutulmamalıdır.

  Nijerya Ticari Vize Kaç Günde Çıkar?

  Nijerya ticari vize çıkış süresi gereken belgelerin eksiksiz olarak teslim Nijerya vize işlemleri sırasında herhangi bir sorun olmaması halinde ortalama 7 iş günü olmaktadır. Ancak çeşitli faktörlerden dolayı bu süre değişebilmektedir. Vize başvurusunun gerçekleştiği zaman Nijerya ticari vize çıkış süresini etkileyebilmektedir.

  Hafta sonları ve Nijerya Konsolosluğunun resmi tatil günleri iş günü olarak sayılmayıp konsolosluğun kapalı olması ve konsolosluğun yoğun olduğu bir dönemde başvuruların yapılması vize işlem süresini uzatabilmektedir.

  Bununla birlikte Nijerya vizesi için işlem süresi konsolosluğun ek evrak istemesi ya da eksik evraklar içeren başvuru evrakları gibi evraklardan kaynaklanan sebeplere bağlı olarak da değişebilmektedir. Nijerya ticari vizesi için ekspres vize uygulaması seçeneği yoktur. Bu sebepten dolayı Nijerya’ yapılması istenen seyahatin tarihinin ile vize başvuru tarihinin önceden iyi belirlenmesi gerekmektedir.

  Nijerya Çalışma Vizesi

  Nijerya çalışma vizesi Nijerya’ya çalışma amaçlı olarak gitmek isteyen kişiler için verilen vize olmaktadır. Nijerya ticari vize ile Nijerya’da çalışma hakkı verilmeyip bu ülkede yasal olarak çalışmak çalışma vizesinin alınması ile mümkün olabilmektedir. Nijerya çalışma vizesi olarak geçerlilik süresine göre 2 tip vize vermektedir. Kısa süreli Nijerya Çalışma vizesi daha çok başvurulan çalışma vizesi türü olmaktadır. Kısa süreli çalışma vizesi için gerekli olan evraklar aşağıda liste halinde yer almaktadır.
  1. Davetiye Belgesi (Nijerya şirketinin antetli kağıdına, büyükelçiliğe hitaben yazılmış kaşe ve imzalı)
  2. Nijerya şirketinin kuruluş belgesi (Tescil belgesi)
  3. Vize başvuru dilekçesi (İşveren tarafından, şirketinin antetli kağıdına, büyükelçiliğe hitaben, kaşe ve imzalı, İngilizce yazılmış)
  4. Güncel şirket evrakları (Vergi levhası, sicil gazete, faaliyet belgesi, imza sirküleri fotokopileri)
  5. Nijerya göçmenlik ofisi onaylı geçici çalışma izin belgesinin orijinali
  6. Pasaport (Nijerya seyahati sonrası en az 6 ay geçerli)
  7. Güncel 2 adet biyometrik fotoğraf
  8. Vize başvuru formu

  Bu evraklar normal şartlarda kısa süreli çalışma vizesi için başvuracak olan herkes tarafından istenen evrak olup başvuru sonrasında ya da farklı bir durumda olan kişilerin yapacağı başvurularda ek evrak istenebilmektedir. Gerekli evrakların eksiksiz ve doğru olarak teslim edilip vize işlemleri sırasında özel bir durum olmayıp işlemlerin problemsiz olarak tamamlanması halinde kısa süreli Nijerya çalışma vizesi için çıkış süresi ortalama olarak 8 iş günü olmaktadır.

  Nijerya çalışma vizesinin geçerlilik süresi daha sonrasında Nijerya’da uzatılabilmektedir. Nijerya Str vize olarak adlandırılan uzun süreli çalışma vizesi de verilmekte olup davetiye gibi gerekli belgelerin verilip vize için gereken ücretin ödenmesinden sonra konsolosluğun vize başvurusunu olumlu olarak sonuçlandırması halinde de uzun süreli çalışma vizesi alınabilmektedir.

  Nijerya ticari vize ücreti 2023

  Nijerya ticari vize için gereken ücret aynı olmayıp dönem dönem güncellenebilmektedir. Ücret hakkında güncel bilgiyi alabilmek için Nijerya ticari vize başvuru tarihine yakın bir tarihte ücret bilgisini almanız önerilmektedir.

  Nijerya Ticari Vize ile İlgili Sık Sorulan Sorular

  -Nijerya Str vize hangi vize türü için isimlendirilmektedir?

  Nijerya Str vize uzun süreli Nijerya çalışma vizesi için isimlendirilmektedir. Nijerya kısa süreli ve uzun süreli olmak üzere iki çeşit çalışma vizesi vermektedir. Nijerya çalışma vizesi Nijerya ticari vize olmamaktadır.

  -Nijerya ticari vize ile Nijerya’da çalışabilir miyim?

  Nijerya ticari vize ile Nijerya’da çalışma hakkı verilmemektedir. Nijerya’da çalışabilmek için kısa süreli ya da Str olarak adlandırılan uzun süreli Nijerya çalışma vizesine başvurulmalıdır.

  -Nijerya ticari vize için ziyaret edeceğim Nijerya’daki şirketle ilgili hangi belgeler gerekmektedir?

  Nijerya ticari vize için Nijerya’daki şirket tarafından davetiye, şirket yetkilisinin Kimlik fotokopisi, şirketin son 3 yıllık vergi bilançosu ve ticaret sicil sertifikası alınması gerekmektedir.

  -Nijerya ticari vize için dilekçe nasıl hazırlanmalıdır?

  Nijerya ticari vize için dilekçe çalıştığınız şirketin antetli kağıdına ve konsolosluğa hitaben yazılmış olup şirket yetkilisi tarafından kaşelenmiş ve imzalanmış olmalı ve İngilizce olarak yazılmalıdır.

  -Nijerya ticari vize için pasaportun geçerlilik süresi ne olmalıdır?

  Nijerya ticari vize için pasaport yapılması istenen Nijerya seyahat sonrası en az 6 ay geçerlilik süresine sahip olmalıdır.

  -İzmir’de ikamet ediyorum. Nijerya ticari vize için nereye başvurulması gerekmektedir?

  İzmir ve Türkiye’nin diğer bütün illerinde ikamet eden kişiler ticari vize için Nijerya Büyükelçiliği Ankara’ya başvuru gerçekleştirmelidir.

  -Bu web sitede aşağıdaki imzaya baktığımızda Hermesvize.com’a ait görünüyor. Nijerya Konsolosluğu’nun resmi web sitesi ile ilgisi var mıdır?

  Hayır, nijeryakonsoloslugu.com web sitesi, konsolosluk veya büyükelçiliğin resmi sitesi ile herhangi bir ilgisi olmayıp bu sitede yer alan bilgiler resmi olmamaktadır. Bu site insanlara yararlı olmak için vize çalışanlarının birikimlerine göre kurulmuş olmaktadır. Hermesvize, Google optimizasyon yöntemlerinden faydalanarak değişik alan adları edinen bir firmadır.

  Hermesvize, bu alan adları ile bilgiler sunarak seyahat, danışma gibi farklı şirketlere reklam sağlayıp bu şirketlerle stratejik ortaklıklar gerçekleştirmektedir. Bu web sitesinde bulunan bilgilerin doğru olmadığını olduğunu anlamanız durumunda yanlışların değiştirilmesi için lütfen info@hermesvize.com adresine bildiriniz.

  -Nijerya ticari vize başvurusu için ekspres uygulama olmakta mıdır?

  Hayır, Nijerya ticari vize için ekspres uygulama olmamaktadır.

  -Nijerya ticari vize kaç günde çıkar?

  Nijerya ticari vizesi için evrakların eksiksiz olarak verilip vize işlemleri sırasında sorun olmaması halinde çıkış süresi ortalama 7 iş günü olmaktadır.

  Bize Ulaşın!

   × WhatsApp'tan Bize Yazın!