close
Üye Girişi
close
Onay Kodu
Kodu girmeniz için kalan süre
04:58
Hızlı Erişim
close white
İlgili Sonuçlar
  Hemen Vize Başvurusu Yap

  Mısır Vizesi

  Mısır Vizesi

  Mısır vizesi umuma mahsus sahibi Türk vatandaşlarının gerçekleştirmek istedikleri bütün ziyaretleri öncesinde; diplomatik, hizmet ve hususi pasaport sahibi Türk vatandaşlarınınsa 90 günü geçecek olan ziyaretleri öncesinde Mısır’a yasal olarak girmesi için alması gereken vizedir.

  Mısır vizesi pasaporta işlenen bir vize olup vize işlenecek olan pasaportun Mısır makamlarınca belirlenen kriterleri karşılaması gerekmektedir. Pasaportun geçerlilik süresi Mısır seyahati dönüş tarihinden itibaren en az 6 ay olmalı ve pasaportun zarar görmüş olmaması gerekmektedir.

  Mısır Devleti’nin verdiği vizeler Mısır Turistik Vize, Mısır Ticari Vize, Mısır Aile Ziyareti Vizesi, Mısır Öğrenci Vizesi gibi çeşitli olup seyahat amacına uygun olan vize için başvuruda bulunmalısınız. Kısa süreli Mısır vizeleri için Türkiye’deki yetkili Mısır makamlarına başvurular yapılabilirken, uzun süreli vizeler içinse başvurular Mısır’daki göç bürosuna yapılmaktadır.

  Mısır Vizesi Nasıl Alınır?

  Mısır’a yasal olarak giriş yapıp bu ülkede seyahat gerçekleştirebilmeniz için Mısır vizesi alınması gerekmektedir. Türkiye’de kısa süreli Mısır vizelerini Türkiye’de vermekle yetkili kurumlar İstanbul’un Bebek semtinde bulunan Mısır Başkonsolosluğu ve Ankara’nın Kavaklıdere semtinde bulunan Mısır büyükelçiliği olup Mısır vizesi bu makamlara vize başvurusunda bulunarak alınır.

  İstanbul’daki Mısır Konsolosluğu’na başvurular Türkiye’nin her ilinden yapılabilirken, Ankara’daki Mısır Büyükelçiliği başvurular için bölge ayrımı yapmakta olup her ilden başvuruları kabul etmemektedir. Bu makamlara başvurular şahsen gerçekleştirilebileceği gibi vize işlemlerini yürütmekle yetkili temsilcilikler aracılığıyla da gerçekleştirilebilir.

  Mısır vizesinin alınması için vize başvurusu sırasında başvuracağınız vize için gereken evrakları eksiksiz ve doğru olarak teslim etmiş olmalı ve vize başvuru ücretini ödemiş olmalısınız. Eksik evraklar Mısır vize alımını olumsuz etkileyebilmektedir. Mısır makamları gerekli görmesi durumunda başvurunuz sonrası sizden ek evrak isteyebilmekte ya da mülakata çağırabilmektedir. Mısır vizesiMalınması vize başvurunuzun konsoloslukça olumlu olarak sonuçlanması durumunda gerçekleşmektedir.

  Mısır Vizesi Evrakları

  Mevcut olan bütün Mısır vize türleri için başvuruda bulunmak isteyenlerden evrak talep edilip bu kişilerin Mısır için vizeevrakları getirmesi gerekmektedir. Mısır vize evrakları olarak bütün Mısır vize başvuruları için Mısır vize başvuru formu istenmekte olup en önemli resmi belgelerin arasında yer almaktadır.

  Türkiye’den yapılan başvurularda vize başvuru formu Türkçe olarak de doldurulabilip, form eksiksiz olarak doldurulmuş olmalı ve gerçeği yansıtan beyanlar bulundurmalıdır. Pasaport da bütün Mısır vizeleri için gerekli evrak olup pasaport belirli kriterleri karşılamalıdır. Pasaport, 10 seneden eski olmamalı, seyahat dönüş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerlilik süresi olmalı , yırtık ve yıpranmış olmamalıdır. Böyle olmayan pasaport ile yapılan başvuruları, Mısır Konsolosluğu geri çevirmektedir.

  İlginizi Çekebilir  Mısır Aile Ziyareti Vizesi

  Mısır vizeevrakları olarak diğer istenen evraklar başvurulmak istenen vize türüne göre değişmekte olup başvurmak istediğiniz vizeye göre istenen evrakları getirmelisiniz. Sizden istenen evrak türlerine örnek olarak çalışma durumu, finansal durum, eğitim durumu ve gelir mal varlığını kanıtlayıcı evraklar verilebilmektedir. Başvurmak istediğiniz Mısır vizesi için gerekli evraklar hakkında web sitesinin uygulanan vize türlerine ilişkin sayfalarını ziyaret ederek daha fazla bilgi alabilirisiniz.

  Mısır Vizesi Ücreti Nedir?

  Mısır vize ücreti vize için başvuran şahsın planladığı seyahatin süresine, vize talebinin tek veya çok girişli olmasına ve belirli durumlarda seyahat amacına göre değişiklik göstermektedir. Planlanan seyahatin içeriği ve tarih aralığı Mısır vize ücretlerini belirlemesinin yanında zaman da vize ücretlerini etki etmektedir.

  Mısır vize ücretleri her zaman aynı kalmayıp belirli zamanlarda güncellenebilmektedir. Mısır vize ücretleri hakkında güncel bilgi alabilmek için şahıslar Mısır Konsolosluğunun belirli aralıklarla yaptığı vize ücretlerine ilişkin düzenlemeleri başvuru öncesinde kontrol etmelidirler.

  Mısır Vizesi Kaç Günde Çıkar?

  Mısır vize işlem prosedürü, beyan edilen başvuru dosyasının eksiksiz ve doğru olarak sunulması halinde ortalama 30-45 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. Bu süre konsolosluk yetkililerinin ek evrak talep etmesi veya yoğun olması halinde Mısır vize işlemlerinin sonuçlanma süreci uzayabilmektedir.

  Mısır vizesinin çıkış süresi vize başvuru sahibinin sahip olduğu vatandaşlığa bağlı olarak da değişebilmektedir. Mısır Konsolosluğu hafta sonları ve konsolosluğun resmi tatil günlerinde çalışmayıp bu durum göz önünde bulundurularak vize başvuruları ve seyahate ilişkin planlar yapılmalıdır.

  Mısır Vize Reddi

  Mısır’a hangi koşullarda vize verilebileceğine ilişkin karar yetkisi yalnızca Mısır diplomatik temsilciliklerine aittir. Konsolosluklar başvurulara değerlendirirken kendi ülkelerine giriş yapacak olan kişilerin ekonomik olarak yük olmayacağına, toplum düzenini bozmayacağına, toplum sağlığına risk oluşturmayacağına ve geri dönmek için yeterince sosyal, kültürel ve maddi sebeplerin olup olmadığına dikkat etmektedir.

  Mısır için yapılan vize başvuruları kimi durumlarda ret ile sonuçlanabilmektedir. Mısır vizesi için yapılan başvurularında Mısır Konsolosluğu veya Mısır Büyükelçiliği tarafından istenen şartlar yerine getirilmediği takdirde, MısırKonsolosluğutarafından ret olarak sonuçlandırılmasına sebep olabilmektedir.

  Mısır vize reddi için gösterilen sebeplere;

  • Seyahat amacının kanıtlanmaması,
  • Eksik veya sahte evrak verilmesi,
  • Geçerli pasaportun veya onaylı seyahat belgesinin olunmaması,
  • Başvuran şahsın daha önceden Mısır’dan sınır dışı edilmiş olması,
  • Başvuran şahsın ülkenin kamu düzeni açısından tehlike oluşturması,
  • Seyahat bitiminde Mısır’ı terk edeceğini kanıtlayan belgelerin ibraz edilmemesi
  İlginizi Çekebilir  Mısır Öğrenci Vizesi

  gibi sebepler örnek olabilmektedir.

  Mısır Vizesi Fotoğraf Ölçüsü

  Diğer ülkelerde olduğu gibi Mısır da vize başvuruları için fotoğraf istemekte olup yalnızca yetkili makamlar tarafından belirtilen fotoğrafları kabul etmektedir. Mısır vize başvuruları için sizden istenen fotoğraf biyometrik olmalıdır. Bununla birlikte fotoğrafınız güncel ve beyaz arka fonlu olmalı, fotoğrafta deforme ve rötuş olmamalıdır. Yalnızca Mısır konsolosluğunca belirtilen fotoğrafları getirmeniz halinde vize işlemleri gerçekleşebilmektedir. Kısa süreli vizeler için sizden bu fotoğraftan 2 tane talep edilmektedir.

  Kapıda Mısır Vizesi

  Mısır kapıda vize uygulamasını kaldırmış olduğundan tüm vize türlerinde başvurucularının vize başvurularını konsolosluklar üzerinden yapması gerekmektedir.

  Mısır Vizesi Başvuru Formu

  Mısır vizesi başvuru formu, başvurmak istediğiniz bütün Mısır vizesi türleri için gerekli evraklar arasında bulunmaktadır. Başvuru formunda bilgilerin eksiksiz ve doğru olarak belirtilmesi gerekmekte olup böyle olmayan formlardan dolayı vize işlemleriniz uzayabilmekte ya da ret ile sonuçlanabilmektedir. Formda başvuran şahsın imzasını da atması gerekmekte olup, formda imzasının olmaması halinde Mısır vize işlemleri gerçekleşmemektedir. Başvuru formu hem Türkçe hem de İngilizce olarak doldurulabilmekte olup formda yazılar Türkçe olarak da bulunmaktadır.

  Mısır vize başvuru formunda başvuran şahsın adı ve soyadı, şimdiki ve geçmişteki uyruğu, doğum tarihi ve yeri, medeni hali, cinsiyeti, adres bilgileri, mesleği, pasaport bilgileri, seyahat amacına ve içeriğine dair bilgiler ve varsa bir önceki Mısır ziyaretine ilişkin bilgiler doldurmanız gereken bilgiler arasında yer almaktadır. Sizden istenen bütün bilgiler vize başvuru formuna okunacak bir şekilde doldurulmalı, formda doğru yerlere yazılmalıdır.

  Mısır Vizesi Dilekçe

  Başvurmak istediğiniz vize türü fark etmeksizin başvuracağınız Mısır vizesi için dilekçe getirmeniz gereken evraklar arasında bulunmaktadır. Mısır vizesi dilekçe için istenen kriterse şahsın başvurduğu vize türüne göre ve durumuna göre değişmektedir. Turistik vizede için başvuran kişi çalışansa dilekçe kişinin çalıştığı şirket tarafından hazırlanıp kişinin bu şirkette çalıştığı ve seyahatinin içeriği belirtilmeli başvuran kişi öğrenci ise öğrenciye sponsor olacak kişinin bağlı bulunduğu şirket tarafından dilekçe hazırlanıp kişinin öğrenciye sponsor olacağı ve başvuran şahsın seyahat içeriği belirtilmelidir.

  Aile ve arkadaş ziyaretinde ise dilekçe şirketten alınabileceği gibi başvuran şahsın kendisi tarafından da yazılabilir. Başvuran şahıs dilekçede aile veya arkadaş ziyareti yapacağını belirtip yakının gönderdiği davetiyeyi dilekçeye ekleyerek dilekçeyi kendisi yazabilir.

  İlginizi Çekebilir  Mısır Vize Başvuru Formu

  Mısır Vizesi ile İlgili Sık Sorulan Sorular

  Mısır vizesi kalktı mı?

  Mısır’a vize kalkmamıştır. Umuma mahsus pasaport sahipleri Mısır’a girişleri öncesi Mısır vizesi almaları gerekmektedir.

  Mısır vizesi için ekspres uygulama var mıdır?

  Hayır, Mısır vizesi için ekspres uygulama yoktur.

  Antalya’da yaşıyorum. Mısır vizesi için nereye başvuruda bulunabilirim?

  Antalya’da yaşayan kişiler için Mısır vizesi başvuruları Mısır İstanbul Başkonsolosluğu’na yapılmalıdır.

  Havaalanında Mısır vizesi alabiliyor muyum?

  Mısır kapıda vize uygulamasını sona erdirdiği için kapıda vize uygulaması son bulmuştur.

  Mısır vizesi ne kadar sürede çıkar?

  Mısır vizesi çıkış süresi ortalama 30-45 iş günü olmaktadır. Ancak, konsolosluğun yoğun olması ve ek evrak istemesi gibi farklı durumlar olursa bu süre değişebilmektedir. Mısır vize çıkış süresi başvuru sahibinin sahip olduğu vatandaşlığa göre de değişebilmektedir.

  Mısır vizesi almak kolay mıdır?

  Mısır vizesi başvuracağınız vize için gereken evrakları eksiksiz ve doğru olarak teslim etmeniz halinde kolay alınabilmektedir.

  Mısır vizesi için biyometrik fotoğraf isteniyor mudur?

  Evet, Mısır vizesi için biyometrik fotoğraf getirmelisiniz. Konu ile ilgili bilgiyi teyit etmek için Mısır Konsolosluğu ile iletişime geçiniz.

  Bu web sitede aşağıdaki imzaya baktığımızda Hermesvize.com’a ait görünüyor. Mısır Konsolosluğu’nun resmi web sitesi ile ilgisi var mıdır?

  Ziyaret ettiğiniz misirkonsoloslugu.com web sitesi, konsolosluk veya büyükelçiliğin resmi sitesi olmayıp site resmi bilgiler bulundurmamaktadır. Bu web sitesi vize çalışanlarının tecrübelerine göre kurulmuş olup insanlara faydalı olmayı amaçlamıştır.

  Hermesvize, Google optimizasyon teknikleri kullanımı ile değişik internet alan adları alan bir şirkettir. Şirket, bu alan adları ile bilgiler sunarak turizm, danışma gibi çeşitli firmalara reklam sağlayıp bu firmalarla stratejik ortaklıklar kurmaktadır. Bu web sitesinde yer alan bilgilerin yanlış olduğunu fark etmeniz durumunda güncelleme ve bildirim için lütfen info@hermesvize.com adresine yazınız.

  Yeşil pasaportu sahibi Türk vatandaşları Mısır vizesi almalı mıdır?

  Yeşil pasaport sahipleri Mısır’a yapmak istedikleri seyahat 90 günü geçmiyorsa vize almalarına gerek olmamaktadır. Yeşil pasaport sahipleri 90 günü aşan seyahatler içinse vizealmalıdırlar.

  Mısır vizesi için pasaportun geçerlilik süresi ne olmalıdır?

  Mısır vizesi için pasaportun geçerlilik süresi seyahat sonrası en az 6 ay olmalıdır.

  Bize Ulaşın!

   Seyahat Süresi